Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Czy krzyż powienien zostać przeniesiony?

Tak
20
87%
Nie
3
13%
 
Liczba głosów : 23

Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Postprzez BlueMan » 2010-07-18, 21:55:43

W okół krzyża jaki został postawiony przez harcerzy w czasie żałoby przed pałacem prezydenckim jest sporo zamieszania.
Jedni chcą aby pozostał w tym miejscu co stoi, inni chcą go przenieść w bardziej odpowiednie miejsce.


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Ja uważam, że powinien zniknąć. Został postawiony w okresie żałoby i jednoczenia się narodu. I właśnie w tamtym okresie jego miejsce było przed pałacem prezydenckim.
Teraz, kiedy trzeba powrócić do normalności uważam, że budynki państwowe (policja, pogotowie, urząd miasta, itp) nie powinny być symbolami jakiejś katastrofy i nie mogą być miejscami pielgrzymek, itp.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez astarte » 2010-07-18, 22:27:41

Mam dokładnie takie samo zdanie jak BlueMan. Powinni przenieść ten krzyż w odpowiedniejsze miejsce.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-18, 23:39:30

powinni go spalić, pod siedzibą radia ma-ryja...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-18, 23:48:39

junior - 2010-07-18, 23:39 napisał(a):powinni go spalić, pod siedzibą radia ma-ryja...

Spalić ? Po co? Żadnego pożytku z niego nie będzie...
Można byłoby go przerobić na trumnę dla Mamy Kaczyńskich, pewnie niedługo i tak kipnie.



A tak na poważnie: krzyż powinien zniknąć. Pałac Prezydencki to miejsce publiczne, reprezentatywne i bardzo niestosowne na pozostawienie tam krzyża. Harcerzyki stawiają zbyt duże wymagania. Jak by to wyglądało: przyjeżdża Sarkozy albo Obama, a przed wejściem do domu gospodarza krzyż? W 2-milionowym mieście i to w miejscu, gdzie urzęduje Prezydent RP?

Niech go przeniosą do tej cholernej Świątyni Opatrzności Bożej, tam jest jego miejsce.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-19, 00:14:28

samowole budowlane zostają zrównane z ziemią, ten krzyż taką jest i powinno go spotkać to samo, w imię zasad.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-19, 00:16:53

W tym miejscu i tak ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy, więc generalnie można by nie usuwać krzyża, dopóki nie powstanie pomnik.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-19, 00:32:02

Jestem tego samego zdania co kobieta ;) . Pod pałacem prezydenckim i tak ma stanąć pomnik katastrofy, to raczej normalne, zginęła głowa państwa i w dodatku jeszcze jeden były prezydent, logiczne więc, że pomnik powinien stanąć właśnie tam. Gdy będą go stawiać, to ten krzyż i tak będzie musiał zniknąć więc po co usuwać go wcześniej?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-19, 06:29:07

pomnik to pomnik. krzyz to symbol religijny. jak dla mnie powinien byc widoczny rozdzial pomiedzy wladza (polityka) a kosciolem. dlatego tez jestem za usunieciem krzyza
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-19, 09:49:13

okazanie słabości i pozostawienie tego krzyża, skończy się serią takich wymuszeń i będziemy mieć krzyże i pomniki na każdym kroku, w stylu "Tu pierdnął JP2, gdy miał 6 lat", " Z tej toalety korzystał w wieku 12 lat prezydent kaczyński poległy w katastrofie smoleńskiej w kwietniu 2010 roku, wspaniały polak, uczciwy obywatel" i inne tego typu brednie. Takim ludziom nie wolno dawać palca bo urwą Ci całą rękę. Pomijając już że stawianie krzyża gdzie popadnie jest grzechem ciężkim w myśl zapisów pisma świętego.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-19, 09:59:19

Prawda jest taka, że krzyże są wszędzie. A jak ktoś próbuje je ruszyć to staje się wrogiem kościoła. Prawda jest tak, że jak masz krzyż w rękach to jesteś ponad prawem. Tak jak kiedyś kiedyś Krzyżacy.
Ile jest krzyży przy drogach? Ludzie stawiają krzyże, itp nie na swoim terenie. A spróbuj usunąć je, to nie zostaniesz wybrany na następną kadencje do UM.

Skoro obecny Kaczyński chcę przenieść krzyż to proponuję przenieść go przed dom Lecha :) wilk syty i owca całą!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-19, 22:57:08

Ja szczerze powiedziawszy nie jestem osobą wierzącą, a jakoś ten krzyż mi nie przeszkadza :/
Mało tego, paskudny ze mnie antyklerykał i jedyne co uznaje w naszej religii za wartościowe to tradycja na której wyrosła europejska kultura, włącznie z tą która opiera się o przeciwstawianie bogu i kościołowi :). I idąc tym śladem dyskusja nad krzyżem jest starsza niż chrześcijaństwo :mrgreen:

Każdy sam sobie wybiera sposób w jaki chce uczcić tragiczne wydarzenie albo nie czci go w ogóle. Dopóki konstytucja gwarantuje mi tę wolność wyznania w której mogę iść i wystawić sobie obok tego krzyża święty klapek to jestem najzupełniej spokojny ;) O ile tolerancja w stosunku do niektórych rzeczy jest wielkim błędem to w sprawie religii sprawdza się całkowicie.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-07-21, 10:55:49

Obserwuję od jakiegoś czasu, że przyzwyczajamy się do powtarzanego jak mantra hasła "zmarły bohater - Lech Kaczyński".
A tu żadnego bohaterstwa nie ma, więc ani krzyż, ani pomnik się Lechowi nie należy. O ile toczy się dyskusja na temat krzyża to jak mniemam o pomniku już tej dyskusji nie będzie. Tym to sposobem mały człowiek stanie się wielki na wieki. :dobani:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-21, 11:15:11

blues - 21 lip 2010 10:55 napisał(a):A tu żadnego bohaterstwa nie ma, więc ani krzyż, ani pomnik się Lechowi nie należy.

samemu lechowi sie nie nalezy, ale pomnik upamietniajacy wszystkie ofiary jest wg mnie dobrym pomyslem.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-07-22, 09:37:01

Pomnik moim zdaniem stawia się za coś, a nie za wypadek. Jak spadł samolot w 87 roku, gdzie zginęły 183 osoby to dla upamiętnienia ofiar tego wypadku postawiono głaz z tablicą pamiątkową. Teraz powinno być podobnie. Mniej osób za to bardziej znanych. Jakiś obelisk, głaz, płytę nagrobną, czy coś w tym rodzaju, ale nie pomnik.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-22, 10:14:42

niestety megalomania pisu i robienie z ofiar świętych przekracza wszelkie granice
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez blues » 2010-08-03, 12:28:44

Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że każdy ma prawo stawiać sobie przed pałacem prezydenckim krzyż :-)

Obrazek
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-03, 13:04:16

Krzyż nr 1 był postawiony tak jakby za zgodą miasta :) przynajmniej nie sprzeciwiali się ku temu.

Kolejne krzyże - to powinni kary wlepiać poniżej przeciętnym obywatelom za to.


HAHA :D Nie przenieśli krzyża :D

Masakra się zachowywali co poniektórzy (większość tam zgromadzona). Normalnie jak fanatycy religijni niczym w islamie. Dziwimy się że oni potrafią poświęcać się dla swojej religii, a u nas jest to samo :|
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Krzyż ofiar katastrofy smoleńskiej

Postprzez faranek22 » 2010-08-04, 13:23:20

Krzyż nie jest symbolem katastrofy... Ja bym raczej był za zostawianiem...
Avatar użytkownika
faranek22None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2010-07-29, 18:53:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-08-04, 13:25:38

To tym bardziej niczemu nie służy taki krzyż przed pałacem prezydenckim.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-08-04, 17:19:22

petreus007 - 19 lip 2010 22:57 napisał(a):Ja szczerze powiedziawszy nie jestem osobą wierzącą, a jakoś ten krzyż mi nie przeszkadza

Tu nie chodzi o religie, tylko wartosci Rzeczypospolitej Polskiej.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 263 gości

cron