II tura wyborów

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?

Ankieta wygasła 2010-07-02, 23:29:39

Bronisław Komorowski
9
64%
Jarosław Kaczyński
3
21%
Nie idę głosować
2
14%
 
Liczba głosów : 14

II tura wyborów

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-01, 23:29:39

Za 3 dni druga tura wyborów, idziecie głosować? Kto wg Was ma większe szanse na wygraną? Możemy sobie zrobić w tym temacie takie małe zakłady;) Do tematu dołączona jest ankieta, lecz jej cel jest nieco inny niż prognozowanie kto wygra, to taki mały forumowy sondaż wyborczy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-02, 00:29:58

Jeśli będzie duża frekwencja to wygra Komorowski.
Jeśli mało osób pójdzie na wybory to wygra Kaczyński.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kamil » 2010-07-02, 00:33:47

Moje zdanie: żaden z nich, a skoro musi być jeden z nich to myśle że mniejszym złem będzie Kaczyński. Sądze że wygra jednak Komorowski i będzie dziecinada w rządzie.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez winet » 2010-07-02, 00:56:20

kamil - 02 lip 2010 00:33 napisał(a):Sądze że wygra jednak Komorowski i będzie dziecinada w rządzie.


Raczej dziecinada będzie kiedy wygra Kaczyński. Prawdopodobnie głos na bronka, niech będą złodzieje przy korycie, lepsze to niż kolejne lata ciągłego pier*olenia PO-PiS
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NightHunter » 2010-07-02, 01:11:46

Kończta Wać Państwo dysputy - polityka to błoto, nie tarzajcie się w nim bo każden jeden się musi pobrudzić. Każden jeden odda przy tym stosowny względem własnego mniemania głos.

Miast polityki róbta rege, najlepiej pod siebie. Jak Buffalo Soldiers i Haile Selassie. Jakie On piekne rege robi. O takie! http://www.youtube.com/watch?v=7Nd7Nk9aHic

Jak się mod doczepi, że nie na temat to wróć Winnetou do first zdanie. Pozdrawiam kobietę ^^
Dwukrotnie odznaczony orderem bana stałego I kategorii. Wielokrotny laureat multi warna w latach 2008 i 2009. Obecnie nominowany do nagrody "ofiara systemu 2010".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NightHunterNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-05-11, 20:01:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-02, 07:35:46

kamil - 2010-07-02, 00:33 napisał(a):Moje zdanie: żaden z nich, a skoro musi być jeden z nich to myśle że mniejszym złem będzie Kaczyński.

Może jakiś argument za tym, że Kaczyński to "mniejsze zło" ?
kamil - 2010-07-02, 00:33 napisał(a): Sądze że wygra jednak Komorowski i będzie dziecinada w rządzie.

Dziecinada? To Lech Kaczyński zawsze się kłócił z Tuskiem o miejsce w samolocie albo krzesło przy stole w czasie zjazdu ważnych osobistości UE...
NightHunter - 2010-07-02, 01:11 napisał(a):Kończta Wać Państwo dysputy - polityka to błoto, nie tarzajcie się w nim bo każden jeden się musi pobrudzić. Każden jeden odda przy tym stosowny względem własnego mniemania głos.

Znasz przycisk "wyloguj" ? Skorzystaj z niego i nie przeszkadzaj nam w dyskusji.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-07-02, 09:29:27

hitman1986 - 2010-07-02, 07:35 napisał(a):Może jakiś argument za tym, że Kaczyński to "mniejsze zło" ?

Takie jest moje zdanie, sądzę że Kaczyńskie będzie lepiej "rządził" tym krajem. Choć wątpię, że cokolwiek dobrego zrobi którykolwiek. Ale jak napisałem to jest wybór z pośród tych 2 kandydatów i jeżeli miałbym możliwość to nie wybrałbym żadnego z nich.

hitman1986 - 2010-07-02, 07:35 napisał(a):Dziecinada? To Lech Kaczyński zawsze się kłócił z Tuskiem o miejsce w samolocie albo krzesło przy stole w czasie zjazdu ważnych osobistości UE...

Wystarczy włączyć telewizje i posłuchać go: co chwile wyśmiewa się z Kaczyńskiego, tak robi poważny człowiek, polityk, szanowany obywatel, dorosły mężczyzna ? Lecha już nie ma, więc oceniajmy Jarosława.

NightHunter fajny tekst.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-02, 10:25:02

Niezależnie kto zostanie prezydentem na pewno nie zyska poparcia ludu w 100%, bo wszystkim nie da się dogodzić.
Jednym trzeba uszczuplić kasę, aby inni skorzystali.
Wszyscy karmią nas obłudą i pustymi obietnicami.

Ja chcę tylko jedno - aby chociaż przez rok nie było przepychanek i kłótni w rządzie (jeśli będzie rządzić samo PO).
Nie chcę aby Kaczor siadł na fotelu prezydenta, bo niby dlaczego? Nie zamierzał kandydować na tą posadę. Więc tylko dlatego, że jego brat umarł to on ma na tym zyskać, bo "mu się należy za brata"? Katastrofa Tutka była dobrym podkładem do jego kampanii i dlatego uważam, że jego kandydatura jest nie na miejscu.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Palio » 2010-07-02, 11:17:52

Gdy Jarosław był premierem było przynajmniej "Szkło Kontaktowe" zabawne :) Ludzie szybko zapominają co wyczyniał PiS podczas swoich rządów, np. Teletubisie. Nie rozumiem osób, które decydują się oddać głos na tego Pana, ale cóż... ich decyzja.
Avatar użytkownika
PalioNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 426
Dołączył(a): 2008-01-20, 17:36:41
Lokalizacja: (LUBLINIEC)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dylan » 2010-07-02, 11:39:35

ja też chcę tylko świętego spokoju, bez wiecznych sporów i kłótni między rządem a prezydentem. dlatego właśnie pójdę głosować :)
Avatar użytkownika
dylanNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2010-02-12, 14:52:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-07-02, 12:01:10

Pragniecie spokoju tak ? Władza wykonawcza i ustawodawcza jednej partii to będzie za duża samowolka. :stop:
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-02, 12:53:44

kamil - 02 lip 2010 12:01 napisał(a):Pragniecie spokoju tak ? Władza wykonawcza i ustawodawcza jednej partii to będzie za duża samowolka. :stop:


Dlaczego za duża? PiS miał swoją szansę na władzę absolutną, gdzie jeszcze łamał podstawowe obietnice, typu: jak ja będę Prezydentem to obiecuje wam, że nie będzie takiej sytuacji, że mój brat bliźniak będzie Premierem! I co, długo musieliśmy czekać, by tę obietnicę złamał? Niech teraz PO ma swoją szansę na pełnię władzy i zobaczymy jak się spisze.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kamil » 2010-07-02, 13:27:05

Myśle że już za dużo tych szans mieli, to są tacy sami ludzie czyt. fałszywi, a czy się nazywają PO czy PiS to już nie ma znaczenia.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-02, 13:54:18

kamil - 2010-07-02, 13:27 napisał(a):to są tacy sami ludzie czyt. fałszywi, a czy się nazywają PO czy PiS to już nie ma znaczenia.

Z tym się zgadzam ;] To jest dokładnie tak jak zostało to opisane wyżej
NightHunter - 2010-07-02, 01:11 napisał(a):polityka to błoto, nie tarzajcie się w nim bo każden jeden się musi pobrudzić.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2010-07-02, 14:01:06

kamil - 2010-07-02, 09:29 napisał(a):Takie jest moje zdanie, sądzę że Kaczyńskie będzie lepiej "rządził" tym krajem.

No to w takim razie ja sobie napiszę, że fajnie się lata w kosmosie. Co z tego, że nie wiem jak tam jest i nigdy nie latałem w kosmosie, przecież "kartka zniesie każde słowa", prawda ?
kamil - 2010-07-02, 09:29 napisał(a):Wystarczy włączyć telewizje i posłuchać go: co chwile wyśmiewa się z Kaczyńskiego, tak robi poważny człowiek, polityk, szanowany obywatel, dorosły mężczyzna ?

Wyśmiewa się ? Komorowski ? W takim razie nie oglądasz chyba telewizji za dużo.
Komorowski od wyśmiewania się z Kaczyńskiego ma Palikota, speca od brudnej roboty. Za to Komorowski "atakuje" Kaczyńskiego argumentami i rzeczową dyskusją. Fakt, wypomina mu jego wpadki, ale tak samo Kaczyński wypomina wpadki Korowskiemu.
kamil - 2010-07-02, 09:29 napisał(a):Lecha już nie ma, więc oceniajmy Jarosława.

Sądzisz, że Jarek będzie inny ? Ja sądzę, że będzie to gorsza wersja Lecha.
Palio - 2010-07-02, 11:17 napisał(a):Ludzie szybko zapominają co wyczyniał PiS podczas swoich rządów, np. Teletubisie. Nie rozumiem osób, które decydują się oddać głos na tego Pana, ale cóż... ich decyzja.

Trafna uwaga.
kamil - 2010-07-02, 12:01 napisał(a):Pragniecie spokoju tak ? Władza wykonawcza i ustawodawcza jednej partii to będzie za duża samowolka.

Czy tak samo mówiłeś, gdy Prezydentem był Lech Kaczyński, a premierem Jarosław Kaczyński, czy też Marcinkiewicz ?
Wy, ludzie wspierajacy Kaczyńskiego, macie jedną wadę: brak dobrej pamięci. Ciągle powołujecie się na to, że będzie "monopol władzy", a tym samym kilka lat temu było tak samo i wtedy nikt słówka nie powiedział o "monopolu władzy". Dzisiaj Kaczyński mówi, że "lewica jest potrzebna", a kilka lat temu chciał ją zdelegalizować i twierdził, że "oni stoją tam, gdzie wtedy stało ZOMO".
Żenada jednym słowem. Kaczor zaczął wchodzić w dupę już nawet bez wazeliny...
kamil - 2010-07-02, 13:27 napisał(a):Myśle że już za dużo tych szans mieli

No fakt, od czasu wygranych wyborów Lech Kaczyński wetował im większość ustaw, więc szans na pokazanie tego, co mogą zrobić, mieli że ho ho, prawda?


Żeby była jasność. Ja nie jestem zdania, że Komorowski będzie dobrym Prezydentem, bo nie będzie. Ale z pewnością będzie lepszy niż Jarek.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-02, 14:05:52

Marta, taka drobna uwaga: chyba powinnaś usunąć do północy ankietę, bo będzie cisza wyborcza, a za publikowanie sondaży grozi kara od 500.000zł ;) A jakby nie patrzeć, to ta ankieta jest sondażem.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-02, 14:32:12

hitman1986 - 02 lip 2010 14:05 napisał(a):A jakby nie patrzeć, to ta ankieta jest sondażem.


Ty tak poważnie, czy się zgrywasz? :niepewny:

kamil - 02 lip 2010 09:29 napisał(a):: co chwile wyśmiewa się z Kaczyńskiego



Szkoda w takim razie, że nie byłeś na wiecu wyborczym Jarosława Kaczyńskiego. Ja byłam. I wiesz co usłyszałam? Zacytuję (drobne różnice mogą być, bo wiec był z jakiś miesiąc temu, ale tylko drobne) "Sondaże pokazują, że Komorowski ma większe poparcie, a ja wam powiem jedno, gdyby ta kampania potrwała dłużej, to Komorowski miałby poparcie zerowe. Bowiem za każdym razem jak się odezwie, to traci parę procent" <tutaj śmiech i wiwat widowni>
To co usłyszałam na wiecu to nie była kampania wyborcza, to była antykampania na Komorowskiego. I kto tu się z kogo wyśmiewa...
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-02, 14:55:18

kobieta - 2010-07-02, 14:32 napisał(a):Ty tak poważnie, czy się zgrywasz? :niepewny:

Sondaż jest to badanie opinii publicznej, rodzaj badań statystycznych mający na celu określenie preferencji danej grupy ludności.

Hmmm....

Nie wiem, jak zapisy PKW dot. kwestii sondaży podczas ciszy wyborczej się mają, ale może być tak, że jeśli ta sonda będzie otwarta w sobotę i niedzielę, to gdyby ktoś się uparł, być może mógłby się doczepić. Ale to należałoby sprawdzić. Aż chyba maila napiszę do PKW, bo sam jestem ciekaw :]
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-07-02, 14:55:18

hitman1986 - 2010-07-02, 14:01 napisał(a):Czy tak samo mówiłeś, gdy Prezydentem był Lech Kaczyński, a premierem Jarosław Kaczyński, czy też Marcinkiewicz ?Wy, ludzie wspierajacy Kaczyńskiego, macie jedną wadę: brak dobrej pamięci. Ciągle powołujecie się na to, że będzie "monopol władzy", a tym samym kilka lat temu było tak samo i wtedy nikt słówka nie powiedział o "monopolu władzy".

Było dno i nie chce żeby to się powtarzało.

hitman1986 - 2010-07-02, 14:01 napisał(a):No to w takim razie ja sobie napiszę, że fajnie się lata w kosmosie. Co z tego, że nie wiem jak tam jest i nigdy nie latałem w kosmosie, przecież "kartka zniesie każde słowa", prawda ?

Słyszałeś jak wypowiada się Komorowski, popełnia gafy jakby skończył zaledwie szkołę średnią.
Komorowski ma jedne założenia co do Polski po objęciu urzędu prezydenta, a super popierający go Tusk inne, co to rodzi ? Na pewno nic ciekawego. Z pewnością nie spokój czego większość oczekuje.
Kaczyński jest doktorem Prawa, myślę że to plus jeśli chodzi o jego kandydaturę.

hitman1986 - 2010-07-02, 14:01 napisał(a):No fakt, od czasu wygranych wyborów Lech Kaczyński wetował im większość ustaw, więc szans na pokazanie tego, co mogą zrobić, mieli że ho ho, prawda?

Prezydenckie weto nie jest narzędziem hamującym ani blokującym, bo zmusza posłów do "pogłębionej debaty" nad zawetowaną ustawą.
hitman1986 - 2010-07-02, 14:01 napisał(a):Wy, ludzie wspierajacy Kaczyńskiego, macie jedną wadę: brak dobrej pamięci.

Ja tutaj nie wspieram Lecha, jak już pisałem wybrałem mniejsze zło.
hitman1986 - 2010-07-02, 14:01 napisał(a):Wyśmiewa się ? Komorowski ? W takim razie nie oglądasz chyba telewizji za dużo.Komorowski od wyśmiewania się z Kaczyńskiego ma Palikota, speca od brudnej roboty. Za to Komorowski "atakuje" Kaczyńskiego argumentami i rzeczową dyskusją. Fakt, wypomina mu jego wpadki, ale tak samo Kaczyński wypomina wpadki Korowskiemu.

Podam Ci pare przykładów, bo może oglądamy inną telewizje:
- "Jarosław idzie do prezydentury po trupach"
- wyśmiewanie Kaczyńskiego za nekrofilię
Nie chce mi się więcej wyszukiwać, to jest poniżej godności człowieka.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2010-07-02, 14:57:09

kobieta - 2010-07-02, 14:32 napisał(a):Szkoda w takim razie, że nie byłeś na wiecu wyborczym Jarosława Kaczyńskiego. Ja byłam. I wiesz co usłyszałam? Zacytuję (drobne różnice mogą być, bo wiec był z jakiś miesiąc temu, ale tylko drobne) "Sondaże pokazują, że Komorowski ma większe poparcie, a ja wam powiem jedno, gdyby ta kampania potrwała dłużej, to Komorowski miałby poparcie zerowe. Bowiem za każdym razem jak się odezwie, to traci parę procent" <tutaj śmiech i wiwat widowni> To co usłyszałam na wiecu to nie była kampania wyborcza, to była antykampania na Komorowskiego. I kto tu się z kogo wyśmiewa...


Negatywy są można powiedzieć niezbędnym elementem każdej kampanii wyborczej, ale są jakieś granice.
Palio - 2010-07-02, 11:17 napisał(a):Ludzie szybko zapominają co wyczyniał PiS podczas swoich rządów, np. Teletubisie.

To nie są wybory do sejmu i senatu tylko na prezydenta.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości