w moim królestwie

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Postprzez hitman1986 » 2010-07-12, 22:13:02

Ahl-I-Batini - 2010-07-12, 14:51 napisał(a):Przysiega Hipokratesa nie zobowiazuje do ratowania zycia

No dobra, Przyrzeczenie Lekarskie. A to już do ratowania życia zobowiązuje
według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom

Ahl-I-Batini - 2010-07-12, 14:51 napisał(a):Jak obecni, niewyszkoleni byli stroze parkingowi

Kpisz sobie ? :zdziwko:
Ahl-I-Batini - 2010-07-12, 14:51 napisał(a):Policji to trzeba wiecej placic a nie zwiekszac uprawnienia.

Co do płacenia - zgoda. Tak samo jak sędziowie - powinni mieć oni bardzo wysokie pensje, aby zapobiegać ewentualnej korupcji.
A co do tych "stróżów parkingowych": mam nadzieję, że masz swoje słowa poparte dowodami, bo to stwarza realne zagrożenie zdrowia, kiedy nieprzeszkolony i posiadający broń palną policjant chodzi sobie po ulicy. Podaj jeszcze Komendę, w której takie rzeczy mają miejsce, a sądzę, że TVN czy Wyborcza mogłyby się tym zainteresować...
Ahl-I-Batini - 2010-07-12, 14:51 napisał(a):Po co mnozyc monstrualne byty ponad miare?

Ale w jaki sposób mnożyć te "monstrualne byty" ?
Tutaj już by się rządził wolny rynek - prywatne ZUSy, te, które nie spełniałyby oczekiwań, szybko by zniknęły z rynku. Sądzę, że prócz publicznego ZUSu, na rynku pozostałyby w końcu 3-4 prywatne ZUSy...
Ahl-I-Batini - 2010-07-12, 14:51 napisał(a):Ale jak wiemy, wyglada to tak, ze te badania bedzie dzielilo kilka miesiecy i kilka tysiecy wplaconych przez nas, ktore odzyskamy po kolejnych kilku miesiacach.

Dlatego na przykład mój pomysł mógłby rozwiązać tą kwestię. Odkładałbyś co miesiąc po 250 zł i leczyłbyś się za swoje odłożone pieniądze. Nikt inny by z nich nie korzystał - tylko Ty. Badania nie trwałyby miesiącami, a raz za razem.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-07-13, 00:06:37

junior - 12 lip 2010 21:14 napisał(a):to bardzo proste -> nie pracujesz = głodujesz

To moze od razu - kradniesz = jestes bity?




hitman1986 - 12 lip 2010 22:13 napisał(a):nieprzeszkolony i posiadający broń palną policjant chodzi sobie po ulicy.

A z pelna odpowiedzialnoscia powiesz, ze policja ma pieniadze na szkolenia i je sumiennie przeprowadza? Ja nie mowie, ze to sa psychole - ja mowie, ze potrzeba pieniedzy na profesjonalnych strozow prawa.

hitman1986 - 12 lip 2010 22:13 napisał(a):Tutaj już by się rządził wolny rynek - prywatne ZUSy, te, które nie spełniałyby oczekiwań, szybko by zniknęły z rynku. Sądzę, że prócz publicznego ZUSu, na rynku pozostałyby w końcu 3-4 prywatne ZUSy...

"Prywatne ZUSy" to sie nazywaja towarzystwa ubezpieczeniowe.
Jesli chcesz by byly prywatne "ZUSy drugie" to musze zmienic argumentacje bo nie zrozumialem.

hitman1986 - 12 lip 2010 22:13 napisał(a):Dlatego na przykład mój pomysł mógłby rozwiązać tą kwestię. Odkładałbyś co miesiąc po 250 zł i leczyłbyś się za swoje odłożone pieniądze. Nikt inny by z nich nie korzystał - tylko Ty. Badania nie trwałyby miesiącami, a raz za razem.

Twoj pomysl to dopiero poczatek. Pomysl obecny tez teoretycznie pozwala na badania raz za razem i inne bonusy. Problem polega na udoskonaleniu. Uwazam, ze lepiej poprawic sytuacje zastana bo daje doswiadczenie. Poprawianie czegos daje wiedze o istocie problemu. Gdyby fizycy zmieniali co chwile teorie to nadal bysmy czekali na Newtona.

[Mam nadzieje, ze posty sie scala.]
Ostatnio edytowano 2010-07-13, 00:28:15 przez cre[a]tive, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Posty się nie scalają. Przez 3 h jest możliwość użycia opcji "Edytuj".
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-13, 08:57:49

Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 00:06 napisał(a): junior - 12 lip 2010 21:14 napisał(a):to bardzo proste -> nie pracujesz = głodujesz


To moze od razu - kradniesz = jestes bity?

jestem jak najbardziej za, może w końcu trafi to do tych meneli którzy okradają sklepy co krok zostają zatrzymani, dostają mandat i śmieją się z policjantów, że i tak go nie zapłacą bo oficjalnie nie mają niczego
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: w moim królestwie

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-13, 17:32:17

junior napisał(a):jestem jak najbardziej za, może w końcu trafi to do tych meneli którzy okradają sklepy co krok zostają zatrzymani, dostają mandat i śmieją się z policjantów, że i tak go nie zapłacą bo oficjalnie nie mają niczego
Popieram, z definicji kara powinna być uciążliwa. Więc co szkodzi menelowi mandat którego i tak nie zapłaci? Albo ciepłe łóżko i strawa w areszcie :)

Więźniowie powinni pracować! I to nie publicznie odbierając ludziom pracę. Ale np na zleceniach państwowych: przy powodziach na układanie wałów, albo usuwanie skutków zalania, a jak nie ma co robić to niech kopią doły, a potem je zasypują. Ludzie i tak łożą na swoje bezpieczeństwo, a chętnie płaciliby gdyby wiedzieli, że nie fundują skazańcom telewizji i bibliotek tylko ciężką pracę.
A ucieczki ograniczyłbym zwiększeniem kar. Wyjście za dobre sprawowanie po próbie ucieczki z robót powinno być niemożliwe. To byłoby chyba skuteczne bo przy 15 letnim wyroku można wyjść po 8 latach, a wyrok, de facto x2, skutecznie by odstraszał.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-07-13, 18:20:21

petreus007 - 13 lip 2010 17:32 napisał(a):A ucieczki ograniczyłbym zwiększeniem kar. Wyjście za dobre sprawowanie po próbie ucieczki z robót powinno być niemożliwe.

Ograniczalbys nieudane proby ucieczki. Musialbys zwiekszyc pilnowanie wiezniow, bo ucieczka bylaby wiele wiecej warta dla wieznia w momencie gdy sie na nia decyduje.

petreus007 - 13 lip 2010 17:32 napisał(a):Więc co szkodzi menelowi mandat którego i tak nie zapłaci? Albo ciepłe łóżko i strawa w areszcie

Wiec za kradziez 200zl 20 batow?

petreus007 - 13 lip 2010 17:32 napisał(a):Więźniowie powinni pracować! I to nie publicznie odbierając ludziom pracę. Ale np na zleceniach państwowych: przy powodziach na układanie wałów, albo usuwanie skutków zalania, a jak nie ma co robić to niech kopią doły, a potem je zasypują.

Jak chcesz ich zmusic do tego? Biciem? Grozeniem? Niewydawaniem posilkow?


Brutalne postepowanie wobec wiezniow to pierwszy krok do zdemontowania bezpieczenstwa na ulicach.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-07-13, 22:34:02

Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 18:20 napisał(a):Niewydawaniem posilkow?

dokładnie, nie zarobią na jedzenie to go nie zjedzą... jak każdy normalny człowiek
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-13, 22:51:55

junior - 2010-07-13, 22:34 napisał(a):dokładnie, nie zarobią na jedzenie to go nie zjedzą... jak każdy normalny człowiek

Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 18:20 napisał(a):
petreus007 - 13 lip 2010 17:32 napisał(a):
Więźniowie powinni pracować! I to nie publicznie odbierając ludziom pracę. Ale np na zleceniach państwowych: przy powodziach na układanie wałów, albo usuwanie skutków zalania, a jak nie ma co robić to niech kopią doły, a potem je zasypują.
Jak chcesz ich zmusic do tego? Biciem? Grozeniem? Niewydawaniem posilkow?


Poczytajcie sobie to na trzeźwo, chłopaki, bo to tutaj prezentujecie, szczególnie junior, to demagogia :]
Wiesz, co by było, gdyby zaczęto wstrzymywać wydawanie posiłków w momencie odmówienia przez więźnia pracy ? Sodoma i gomora.



Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 00:06 napisał(a):A z pelna odpowiedzialnoscia powiesz, ze policja ma pieniadze na szkolenia i je sumiennie przeprowadza? Ja nie mowie, ze to sa psychole - ja mowie, ze potrzeba pieniedzy na profesjonalnych strozow prawa.

Ale ja nigdzie nie napisałem, że Policjanci są dobrze wyszkoleni, tak samo nie napisałem, że nie są. To Ty stwierdziłeś, że w Policji pracują "niewyszkoleni stróże parkingowi".
Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 00:06 napisał(a):Jesli chcesz by byly prywatne "ZUSy drugie" to musze zmienic argumentacje bo nie zrozumialem.

Hm. Moim zdaniem, gdyby te drugie ZUSy nie były prywatne, to chyba nie byłoby ich w ogóle. Bo po co Państwu 4, czy 5 ZUSów ?
Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 00:06 napisał(a):Problem polega na udoskonaleniu. Uwazam, ze lepiej poprawic sytuacje zastana bo daje doswiadczenie. Poprawianie czegos daje wiedze o istocie problemu.

A nie lepiej dać wybór? Zostawić i usprawnić to, co jest i pozwolić, aby ludzie mogli sobie odkładać pieniądze tam, gdzie chcą...
petreus007 - 2010-07-13, 17:32 napisał(a):Więźniowie powinni pracować! I to nie publicznie odbierając ludziom pracę. Ale np na zleceniach państwowych: przy powodziach na układanie wałów

Z tego co wiem, to przy układaniu wałów więźniowie pracowali...
Ahl-I-Batini - 2010-07-13, 18:20 napisał(a):Brutalne postepowanie wobec wiezniow to pierwszy krok do zdemontowania bezpieczenstwa na ulicach.

Bardziej do protestu obrońców praw człowieka, krzywych spojrzeń i poleceń z UE i częściowym oburzeniem ludności. Ale fakt, też jestem przeciwny drastycznym wydłużeniem bata nad więźniami. Należy poprawić system więzienny, ale nie w taki sposób, jak to opisuje junior.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: w moim królestwie

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-14, 00:32:07

Ahl-I-Batini napisał(a):Ograniczalbys nieudane proby ucieczki. Musialbys zwiekszyc pilnowanie wiezniow, bo ucieczka bylaby wiele wiecej warta dla wieznia w momencie gdy sie na nia decyduje.
Nie posyłałbym na roboty w terenie więźniów skazanych na dożywocie, ani pewnie nawet takich skazanych na 15lat. Chodzi mi raczej o drobnych złodziejaszków z wyrokami po max 7 lat. Ucieczki by się pewnie i tak zdarzały :/ ale tego nikt nie powstrzyma, z więzień też uciekają.

Ahl-I-Batini napisał(a):Wiec za kradziez 200zl 20 batow?
Skądże znowu? Nikt nikogo nie powinien bić ;) Za kradzież 200zł wlepiłbym prace społeczne, za niewypełnienie warunków - paka. A w pace obowiązkowa praca :)

Ahl-I-Batini napisał(a):Jak chcesz ich zmusic do tego? Biciem? Grozeniem? Niewydawaniem posilkow?
junior napisał(a):dokładnie, nie zarobią na jedzenie to go nie zjedzą... jak każdy normalny człowiek
Ja bym taki drastyczny nie był. Po prostu dzień nieprzepracowany to dzień nie odsiedziany. Kto nie wykopie dołu 2x2x1 i nie zasypie każdego dnia, temu do wyroku będzie się zaliczała tylko wolna niedziela. I do tego brak możliwości wyjścia za dobre sprawowanie, oraz brak przywilejów typu pisanie listów, posiadanie zdjęć etc. I tak potencjalne 6 miechów za niezastosowanie się do wcześniejszego wyroku zmieniałoby się w 3,5 roku :). Zwyczajny "Program motywacyjny", resocjalizacja zamiast bezproduktywnego obijania się po ścianach celi. Maksyma "Praca czyni wolnym" została może źle wykorzystana i zapamiętana, ale to nie znaczy, że nie jest słuszna. Przypuszczam, że większość zdecydowałaby się na pracę.

Tyle, że to działałoby w przypadku tych "mniejszych" przestępców. Nikt rozsądny z dożywociem nie zacząłby kopać dołów w zamian za widzenia, których i tak nie ma. Tu częściowym rozwiązaniem byłaby kara śmierci ;) ale to oddzielny temat.

A tak w ogóle, temat jest dość luźny. Wiadomo, że mamy na sobie piętno historii która czasem doświadczała ludzi tak, że mają teraz negatywne odczucia wobec różnych spraw. Nie da się wprowadzić wszystkich zmian, nawet jeśli są sensowne ale nikt nie zabrania pofantazjować ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez NightHunter » 2010-10-11, 01:30:24

Codino napisał(a):
NightHunter - 2010-07-11, 01:17 napisał(a):Pozdrawiam Was serdecznie z Kanarów chłopaki

Jesteś niesamowity. Takie wakacje, ho, ho. Po prostu klasa.

Słabe, dopiero wracam jutro.

HytMEN (hytu hytu) znowu zablysl. 1 raz mówiąc o ZUS i opiece za cene odpowiednia dla kogos - kujwa jak w POPIE. A po 2 ze jak pakiet nie starczy do 1 to ci wystawiają w ofercie na karte abonament jednorazowy na lepsza usluge xD

A teraz cos z innej beczki:

Aparaty fotograficzne szkodza.
Dwukrotnie odznaczony orderem bana stałego I kategorii. Wielokrotny laureat multi warna w latach 2008 i 2009. Obecnie nominowany do nagrody "ofiara systemu 2010".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
NightHunterNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-05-11, 20:01:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-09, 22:47:36

Priorytety:
-Likwidacja Senatu,
-Zmiana dotychczasowego wyboru posłów do Sejmu - mamy 379 powiatów, każdy powiat zostaje Okręgiem 1-no mandatowym,
-ZERO dotowania Partii przez Państwo,
-Zmiana Ustroju z Republiki Parlamentarnej na Monarchię Parlamentarną ze stolicą w Krakowie i siedzibą Parlamentu w Warszawie (model Holenderski),
-podatek liniowy,
-jasne zasady dotyczące prawa Kościoła w Polsce (np samowolka krzyżowa, wszędzie gdzie się da z drogami włącznie) wraz z opodatkowaniem gruntu i księży,
-likwidacja KRUS-u,
-likwidacja wczesnych rent i emerytów "mundurówek",
-lustracja do końca, a co za tym idzie obcięcie o 80% rent i emerytur ludzi dostających kokosy za służbę na szkodę Kraju,
-wyregulowanie kwestii dot. Opieki Socjalnej, tak by ludziom nie opłacało się nie pracować, zaś świadczenia przysługiwały by osobom, które straciły pracę i autentycznie nie miałyby środków do życia,
-eliminacja nieuczciwych pracodawców łącznie z karą pozb. wolności za złamanie jakiegokolwiek punktu KP,
-likwidacja wolnych sobót - wolne tylko w niedziele i święta,
-przejęcie 100% akcji w spółkach strategicznych np Orlen, Lotos, PGE, KGHM, PZU,
-reforma Służby Zdrowia i prywatyzacja nierentownych Szpitali,
-prohibicja na alkohol i papierosy (model Szwedzki),
-reforma Służby Więzienniczej, więźniowie aby spłacić długi pracują 12 godzin dziennie np przy budowaniu dróg,
-zaostrzenia w KK za przestępstwa typu pedofilia, zabójstwo z premedytacją i działanie na szkodę Państwa do dożywocia bez prawa wyjścia z niego kiedykolwiek,
-inwigilacja osób będących przy władzy tak by nikt nie wydał 1 złotego na szkodę Państwa,
-likwidacja Straży Miejskiej, Gminnej, Wiejskiej - na ich miejsce wkracza Policja, której ilość podwajamy i dajemy możliwość użycia broni tak by policjant nie bał się jej użyć w chwili zagrożenia,
-likwidacja dotychczasowego modelu przy zakładaniu firmy, którą wzorem "zachodu" możemy założyć w 2 h nawet i przez internet,
To tylko ułamek tego co chcę... :zakrecony:

Jak zagłosujecie na mnie :super: zrobię z Polski 2-gą Brazylię xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-09, 23:55:04

Toż to prawie wszystkie postulaty (tfu!) Janusza Korwin-Mikkego! :przestraszony:

dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-Zmiana Ustroju z Republiki Parlamentarnej na Monarchię Parlamentarną ze stolicą w Krakowie i siedzibą Parlamentu w Warszawie (model Holenderski),

Można wiedzieć jaki byłby cel tej zmiany?
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-likwidacja KRUS-u,

A nie lepiej połączyć go z ZUSem ?
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-eliminacja nieuczciwych pracodawców łącznie z karą pozb. wolności za złamanie jakiegokolwiek punktu KP

IMO za duża ta kara... Wysokie kary pieniężne tak, ale pozbawienie wolności to imo mała przeginka...
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-likwidacja wolnych sobót - wolne tylko w niedziele i święta,

Stanowczo przeciwny jestem - ludzie to nie maszyny. Pamiętaj, że jest pewna "siła przerobowa", przemęczony pracownik jest nieefektywny, sfrustrowany, przez co dostarcza pracodawcy mniej wyrobu (czy to usługi, czy towaru).
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-prohibicja na alkohol i papierosy (model Szwedzki),

Znaczy jeden monopolowy i jeden "papierosowy" w każdym mieście?
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-reforma Służby Więzienniczej, więźniowie aby spłacić długi pracują 12 godzin dziennie np przy budowaniu dróg,

Jestem za reformą służby więziennej, ale więzienie to nie obóz pracy. 12h dziennie to prawie że niewolnictwo.
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-zaostrzenia w KK za przestępstwa typu pedofilia, zabójstwo z premedytacją i działanie na szkodę Państwa do dożywocia bez prawa wyjścia z niego kiedykolwiek,

1 i 2 popieram, ale 3 jest dyskusyjny. Co rozumiesz pod pojęciem "działanie na szkodę Państwa"?
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-inwigilacja osób będących przy władzy tak by nikt nie wydał 1 złotego na szkodę Państwa,

Inwigilacja? Jak za komuny, czy jak w Korei Płn. ? A może jak w "Rok 1984"?
Bez przesady. Transparentność wydatków urzędników - oczywiście, ale inwigilacja to bardzo mocne słowo. Chyba tutaj za mocne.
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):-likwidacja Straży Miejskiej, Gminnej, Wiejskiej - na ich miejsce wkracza Policja, której ilość podwajamy i dajemy możliwość użycia broni tak by policjant nie bał się jej użyć w chwili zagrożenia,

Popieram.
dkm1941bismarck - 2010-12-09, 21:47 napisał(a):Jak zagłosujecie na mnie :super: zrobię z Polski 2-gą Brazylię xD

Sorry, ale z takimi pomysłami mojego głosu byś nie dostał ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-10, 21:17:26

hitman1986 napisał(a):Można wiedzieć jaki byłby cel tej zmiany?

I tu pojadę po emocjach :rotfl:
Wprowadzenie funkcji "król" na Polskie realia po 215 latach - zauważcie że po 1918 i 1990 roku społeczeństwo brało pod uwagę taką opcję ;) Według mnie jakakolwiek funkcja prezydent, kanclerz, Naczelnik to tylko nazwa urzędu na czele którego stoi człowiek - Król, to co innego, Króla się kocha i dlatego upieram się od kilku lat że jest to jedyna słuszna opcja. W Londynie mieszka kuzyn króla Hiszpanii, niegdysiejszy mistrz świata w karate - Adam Karol Czartoryski i to jemu z racji braku "błękitnej krwi" oddałbym koronę :dance:

hitman1986 napisał(a):A nie lepiej połączyć go z ZUSem ?

Może i lepiej, lecz długów powinniśmy się pozbywać a nie sumować :ok:

hitman1986 napisał(a):IMO za duża ta kara... Wysokie kary pieniężne tak, ale pozbawienie wolności to imo mała przeginka...

Świadome zmuszanie np do nadgodzin, pracy nie będącej w zakresie obowiązków a grożących dla zdrowia, nie wypłacanie zarobionych pieniędzy to dla Ciebie nic ??

hitman1986 napisał(a):Stanowczo przeciwny jestem - ludzie to nie maszyny. Pamiętaj, że jest pewna "siła przerobowa", przemęczony pracownik jest nieefektywny, sfrustrowany, przez co dostarcza pracodawcy mniej wyrobu (czy to usługi, czy towaru).

Uwierz mi że są na tym świecie zawody co odwalają najcięższe i najważniejsze zawody pracując w sobotę i nikt z tym nic nie robi ;) Więc tym "kurom grzędowym" w biurach skończyłby się chillout.

hitman1986 napisał(a):Znaczy jeden monopolowy i jeden "papierosowy" w każdym mieście?

Znaczy sklepy z alkoholem otwarte np w godzinach 12-18.

hitman1986 napisał(a):Jestem za reformą służby więziennej, ale więzienie to nie obóz pracy. 12h dziennie to prawie że niewolnictwo.

Oczywiście - więzienie to nie obóz pracy, za to darmowe wczasy na koszt państwa, za które płacisz np TY ;)tak samo jak za koszt budowy np autostrady - totalny bezsens, więzienia są przepełnione, a brzuszki ich mieszkańców pełne od dobrobytu - do łopaty i niech spłacają dług społeczeństwu.

hitman1986 napisał(a):1 i 2 popieram, ale 3 jest dyskusyjny. Co rozumiesz pod pojęciem "działanie na szkodę Państwa"?

Oszustwa podatkowe na wielką skalę, szpiegostwo, łapówkarstwo na wielką skalę, wykorzystywanie urzędu do prywatnych celów.

hitman1986 napisał(a):Inwigilacja? Jak za komuny, czy jak w Korei Płn. ? A może jak w "Rok 1984"?
Bez przesady. Transparentność wydatków urzędników - oczywiście, ale inwigilacja to bardzo mocne słowo. Chyba tutaj za mocne.

Każda osoba uczestnicząca w jakichkolwiek dyskusjach na temat finansów powinna być czysta - czy jest czysta w tym biednym kraju ?? Nie była i nie będzie, osoba piastująca wysokie stanowisko w Państwie jest bezkarna, bo nikt faktycznie nie może jej skontrolować - jakaś marna dziennikarzyna wykryje aferę, popisze, Sąd wyda kapturowy wyrok i właściwie tyle - tak nie ma prawa być, nasza bierność to akceptacja takiej sytuacji.

hitman1986 napisał(a):Sorry, ale z takimi pomysłami mojego głosu byś nie dostał ;)

Może stracę ale jestem wyznawcą Nacjonalizmu, Patriotyzmu i PiS-u, stąd też niszczenie "góry" po to by "dół", który jest najcenniejszy (bez "elyty" Państwo przeżyje, bez "szarego" człowiek nie) miał z czego godnie żyć i był traktowany na serio a nie jak obecnie się dzieje był tylko comiesięcznym dostawcą haraczu dla Państwa ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-11, 01:26:52

dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Król, to co innego, Króla się kocha i dlatego upieram się od kilku lat że jest to jedyna słuszna opcja.

Szczerze powiedziawszy, gdy słyszę tytuł "Król" w XXI w. to na mojej twarzy pojawia się lekki uśmieszek, może nie pogardy, ale z pewnością lekceważenia.
No kurde, w średniowieczu bym rozumiał, ale król w XXI w. ? :pudlo:
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Według mnie jakakolwiek funkcja prezydent, kanclerz, Naczelnik to tylko nazwa urzędu na czele którego stoi człowiek - Król

Oj nie... Kanclerz to taki Premier u nas, tyle, że z większą władzą. Prezydent i dyktator = król, to tak.
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Może i lepiej, lecz długów powinniśmy się pozbywać a nie sumować

Przeczytaj moje wcześniejsze posty - tam napisałem jak ja widzę "uzdrowienie" ZUSu - może Ci się spodoba ;)
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Świadome zmuszanie np do nadgodzin, pracy nie będącej w zakresie obowiązków a grożących dla zdrowia, nie wypłacanie zarobionych pieniędzy to dla Ciebie nic

Póki jest zgodne z KP to tak, dla mnie to "nic". A jeśli narusza KP to nałożyć dotkliwą karę pieniężną. Jak koleś będzie musiał pięćdziesięciokrotność średnich miesięcznych przychodów firmy zapłacić z terminem zapłaty 2 miesięcznym, to mu się odechce. Karanie więzieniem jedynie w przypadku, gdy złamanie zapisów KP w zakładzie pracy spowoduje czasowy lub trwały uszczerbek na zdrowiu pracownika.
BTW: pisałeś "Świadome zmuszanie np do nadgodzin". OK, tylko pamiętaj, że pracodawca ma prawo nałożyć w ciągu jednego miesiąca do 30 godzin nadliczbowych obowiązkowych. W ciągu roku ilość godzin nie może przekroczyć 150, ale z tym mogę się mylić (i pewnie tak jest, bo tego zapisu akurat nie znam, tylko o nim słyszałem ;) ).
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Znaczy sklepy z alkoholem otwarte np w godzinach 12-18.

Też jestem przeciwny - tak jak jestem przeciwny zakazywaniu pracy w święta kościelne. No kurna, kto to widział, żebym w jakieś-tam Boże Ciało nie mógł zrobić zakupów.
A powyższy zapis, czyli zakup alko tylko w godz. 12-18 też mi się nie podoba - jak ktoś pracuje do 18, to nie kupi alkoholu? Bezsens prawdę mówiąc.
Dobrze jest jak jest - po co to zmieniać ?
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Oczywiście - więzienie to nie obóz pracy, za to darmowe wczasy na koszt państwa, za które płacisz np TY tak samo jak za koszt budowy np autostrady - totalny bezsens, więzienia są przepełnione, a brzuszki ich mieszkańców pełne od dobrobytu - do łopaty i niech spłacają dług społeczeństwu.

Ależ ja nigdzie nie napisałem, że jestem przeciwny przymusowej pracy więźniów - niech pracują, jak sobie siedzą w celi za darmo. Ale nie 12 godzin dziennie... Myślę, że tak samo jak każdy inny pracownik, 8 godzin, byłoby odpowiednie.
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Oszustwa podatkowe na wielką skalę, szpiegostwo, łapówkarstwo na wielką skalę, wykorzystywanie urzędu do prywatnych celów.

OK, ale do każdego przypadku powinno się podchodzić w ramach "indywidualnego podejścia" a nie tylko z paragrafu.
dkm1941bismarck - 2010-12-10, 20:17 napisał(a):Nacjonalizmu, Patriotyzmu i PiS-u

Nacjonalizm i Pis - a fe :dobani:
Patriotyzm "jak cię mogę" - byleby był dozowany w odpowiednich dawkach, bo inaczej przeradza się w faszyzm.

Na szczęście, już gdzieś w necie o tym pisałem kilka tygodni temu, PiS się rozpada, a po najbliższych wyborach parlamentarnych na wiosnę (a wierz mi, że one będą na wiosnę) rozpadnie się na amen.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 01:48:51

hitman1986 napisał(a):Szczerze powiedziawszy, gdy słyszę tytuł "Król" w XXI w. to na mojej twarzy pojawia się lekki uśmieszek, może nie pogardy, ale z pewnością lekceważenia.
No kurde, w średniowieczu bym rozumiał, ale król w XXI w. ? :pudlo:

Chodzi mi bardziej o powrót do korzeni, bo Król to osoba bardziej reprezentatywna niż decyzyjna w obecnych czasach - zaznaczam: za każdym razem gdy odzyskiwaliśmy niepodległość ten temat był omawiany, jednak widać czegoś zabrakło ;)

hitman1986 napisał(a):Oj nie... Kanclerz to taki Premier u nas, tyle, że z większą władzą. Prezydent i dyktator = król, to tak.

Kanclerzem czuć było ironię - nieważne nazewnictwo, może być i Hetman, byleby tylko był wybierany przez Partię, która zdobyła największe poparcie.

hitman1986 napisał(a):Przeczytaj moje wcześniejsze posty - tam napisałem jak ja widzę "uzdrowienie" ZUSu - może Ci się spodoba ;)

Absolutnie powinniśmy zlikwidować KRUS i tego się będę trzymał.

hitman1986 napisał(a):Póki jest zgodne z KP to tak, dla mnie to "nic". A jeśli narusza KP to nałożyć dotkliwą karę pieniężną. Jak koleś będzie musiał pięćdziesięciokrotność średnich miesięcznych przychodów firmy zapłacić z terminem zapłaty 2 miesięcznym, to mu się odechce. Karanie więzieniem jedynie w przypadku, gdy złamanie zapisów KP w zakładzie pracy spowoduje czasowy lub trwały uszczerbek na zdrowiu pracownika.
BTW: pisałeś "Świadome zmuszanie np do nadgodzin". OK, tylko pamiętaj, że pracodawca ma prawo nałożyć w ciągu jednego miesiąca do 30 godzin nadliczbowych obowiązkowych. W ciągu roku ilość godzin nie może przekroczyć 150, ale z tym mogę się mylić (i pewnie tak jest, bo tego zapisu akurat nie znam, tylko o nim słyszałem ;) ).

Tak, masz rację - 8 nadgodzin w tygodniu, weź jedno pod uwagę - godziny nadliczbowe to 50tki i 100ki, podczas gdy pracodawcy oddają te nadgodziny w formie umów zleceń niejednokrotnie zmuszając pracownika do przekroczenia tych 8-miu godzin. W normalnym czasie pracy pracownika jest wszystko w porządku - pracodawca zmuszając pracownika do np 10h łamie KP gdyż musi fałszować tzw "grafiki pracy" a za to w świetle obowiązujących przepisów jest 3 lata pozbawienia wolności - możesz to sprawdzić ;) Bardziej chodzi mi o to by takie kary były zdecydowanie częściej.

hitman1986 napisał(a):Też jestem przeciwny - tak jak jestem przeciwny zakazywaniu pracy w święta kościelne. No kurna, kto to widział, żebym w jakieś-tam Boże Ciało nie mógł zrobić zakupów.
A powyższy zapis, czyli zakup alko tylko w godz. 12-18 też mi się nie podoba - jak ktoś pracuje do 18, to nie kupi alkoholu? Bezsens prawdę mówiąc.
Dobrze jest jak jest - po co to zmieniać ?

W końcu prohibicja na tym polega nieprawdaż ??

hitman1986 napisał(a):Ależ ja nigdzie nie napisałem, że jestem przeciwny przymusowej pracy więźniów - niech pracują, jak sobie siedzą w celi za darmo. Ale nie 12 godzin dziennie... Myślę, że tak samo jak każdy inny pracownik, 8 godzin, byłoby odpowiednie.

12 h było propozycją - 8 też jest ok ;)

hitman1986 napisał(a):Nacjonalizm i Pis - a fe :dobani:
Patriotyzm "jak cię mogę" - byleby był dozowany w odpowiednich dawkach, bo inaczej przeradza się w faszyzm.

Na szczęście, już gdzieś w necie o tym pisałem kilka tygodni temu, PiS się rozpada, a po najbliższych wyborach parlamentarnych na wiosnę (a wierz mi, że one będą na wiosnę) rozpadnie się na amen.

Czymże jest Faszyzm ?? Narodowym socjalizmem tak ?? A to pojęcie jest zabronione w jakiejkolwiek postaci, więc nie rozumiem jak można mieszać zbrodniczą ideologię do Nacjonalizmu ?? Nacjonalizm dla mnie to trochę inne pojęcie niż dla większości Polaków, bo jak ja słyszę że ktoś porównuje "miłość do Nacji" z faszyzmem to śmiem twierdzić że jest niepoczytalny (ostatnia manifestacja we Wrocławiu) bo wychodzi na to że Nacjonaliści to ludzie propagujący zniszczenie własnej Nacji (faszyści chcieli zniszczyć Polskę jako Naród - więc faszyzm=unicestwienie Naszego kraju), a to oscyluje wokół paranoi - nie rozumiem jak ktoś swobodnie wypowiada się (media) na temat Nacjonalizmu zupełnie nie znając tej idei ?? Gwarantuję Tobie że jeśli zobaczyłbyś czym jest Nacjonalizm zmieniłbyś zdanie, bo jak powtarzam - dla mnie jest to najczystsza miłość, miłość do MATKI - Polski.

Co do PiS-u, jest mi bliski, lecz nie ze względu na język, język i ludzie to inna bajka :stop:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-11, 02:21:05

dkm1941bismarck - 2010-12-11, 00:48 napisał(a):W końcu prohibicja na tym polega nieprawdaż ??

Ale czemu miałaby ona służyć ?
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 00:48 napisał(a):Król to osoba bardziej reprezentatywna niż decyzyjna w obecnych czasach

To tak samo jak Prezydent: też niewiele może, poza wetem, zgłaszaniem inicjatywy ustawodawczej i kilku mniejszym już rolom, jak chociażby mianowaniem Premiera.
Moim zdaniem należy umocnić władzę Prezydenta, bądź ją w znacznym stopniu rozdzielić od funkcji Premiera, bo aktualnie, jak przypadek Lecha Kaczyńskiego pokazał, te dwie postacie mają czasami zbieżne prawa, przez co powstają konflikty.
Ja bym chciał, aby w Polsce obowiązywał system: silny Premier, reprezentatywny Prezydent.
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 00:48 napisał(a):Bardziej chodzi mi o to by takie kary były zdecydowanie częściej.

AAaaaa, no tak to ja rozumiem ;) Częściej nie znaczy bardziej niezrozumiale.
No to nie wprowadzajmy tych kar pozbawienia wolności a zwiększmy częstotliwość kontroli pracodawców.
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 00:48 napisał(a):Czymże jest Faszyzm Narodowym socjalizmem tak A to pojęcie jest zabronione w jakiejkolwiek postaci, więc nie rozumiem jak można mieszać zbrodniczą ideologię do Nacjonalizmu Nacjonalizm dla mnie to trochę inne pojęcie niż dla większości Polaków, bo jak ja słyszę że ktoś porównuje "miłość do Nacji" z faszyzmem to śmiem twierdzić że jest niepoczytalny (ostatnia manifestacja we Wrocławiu) bo wychodzi na to że Nacjonaliści to ludzie propagujący zniszczenie własnej Nacji (faszyści chcieli zniszczyć Polskę jako Naród - więc faszyzm=unicestwienie Naszego kraju), a to oscyluje wokół paranoi - nie rozumiem jak ktoś swobodnie wypowiada się (media) na temat Nacjonalizmu zupełnie nie znając tej idei Gwarantuję Tobie że jeśli zobaczyłbyś czym jest Nacjonalizm zmieniłbyś zdanie, bo jak powtarzam - dla mnie jest to najczystsza miłość, miłość do MATKI - Polski.

Przytoczę z WikiPedii może:
Faszyzm - doktryna polityczna powstała w okresie międzywojennym we Włoszech, sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny).

Jak dla mnie przesadny nacjonalizm zamienia się w faszyzm. Przesadny nacjonalizm to nic innego jak wywyższanie swojej nacji ponad inne w Państwie (czyli: "Polska dla Polaków"), czyli dyskryminacja. A każdy rodzaj dyskryminacji, zaczynając od homofobii, poprzez rasizm, a kończąc na dyskryminacji uderzającej w obywateli innych krajów, jest dla mnie niezrozumiały. I dlatego zawsze będę przeciw: nacjonalizmowi (prowadzi do dyskryminacji), faszyzmowi (prowadzi do agresji), rasizmowi (bo każdy jest równy wobec każdego) i homofobii.
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 00:48 napisał(a):Co do PiS-u, jest mi bliski, lecz nie ze względu na język, język i ludzie to inna bajka

Jak Ci ludzie z PiSu nie odpowiadają, to zacznij popierać PJN - w końcu to taki PiS tyle że bez JarKacza ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 02:28:14

hitman1986 napisał(a):Ale czemu miałaby ona służyć ?

Ograniczeniu dostępności tych używek ;)

hitman1986 napisał(a):To tak samo jak Prezydent: też niewiele może, poza wetem, zgłaszaniem inicjatywy ustawodawczej i kilku mniejszym już rolom, jak chociażby mianowaniem Premiera.
Moim zdaniem należy umocnić władzę Prezydenta, bądź ją w znacznym stopniu rozdzielić od funkcji Premiera, bo aktualnie, jak przypadek Lecha Kaczyńskiego pokazał, te dwie postacie mają czasami zbieżne prawa, przez co powstają konflikty.
Ja bym chciał, aby w Polsce obowiązywał system: silny Premier, reprezentatywny Prezydent.

Ja tak samo - zauważ że w obecnej Polsce brak takich ludzi - ludzi z charyzmą ;)

hitman1986 napisał(a):Jak dla mnie przesadny nacjonalizm zamienia się w faszyzm. Przesadny nacjonalizm to nic innego jak wywyższanie swojej nacji ponad inne w Państwie (czyli: "Polska dla Polaków"), czyli dyskryminacja. A każdy rodzaj dyskryminacji, zaczynając od homofobii, poprzez rasizm, a kończąc na dyskryminacji uderzającej w obywateli innych krajów, jest dla mnie niezrozumiały. I dlatego zawsze będę przeciw: nacjonalizmowi (prowadzi do dyskryminacji), faszyzmowi (prowadzi do agresji), rasizmowi (bo każdy jest równy wobec każdego) i homofobii.

Ja napisałem o "najczystszej miłości" a nie Polsce dla Polaków, chociaż zauważ co dzieje się np we Francji, obcokrajowcy ok, ale bez takich przywilejów ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-11, 15:40:40

dkm1941bismarck - 10 gru 2010 20:17 napisał(a):Znaczy sklepy z alkoholem otwarte np w godzinach 12-18.


Człowiek w swoim własnym kraju powinien być wolny, jak ktoś chce pić dzień w dzień i się staczać to jego brocha, niech każdy pilnuje siebie. Na siłę nikogo się nie uszczęśliwi. Poza tym, ograniczyłbyś dostęp do alkoholu to zacząłby się rozwijać czarny rynek.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 15:46:03

cre[a]tive napisał(a):Człowiek w swoim własnym kraju powinien być wolny

Bardzo mądre słowa zwłaszcza w świetle definicji czym jest Demokracja ( Demos Krateo - władza ludu), a czujesz się wolnym w świecie gdzie obowiązkiem jest noszeniem np dowodu osobistego przy sobie ??
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-11, 15:53:11

dkm1941bismarck - 11 gru 2010 14:46 napisał(a):gdzie obowiązkiem jest noszeniem np dowodu osobistego przy sobie


Obowiązkiem? A kto niby to sprawdza? Codziennie idę do pracy, na zakupy i wiele innych miejsc bez dowodu osobistego ani żadnego innego dokumentu potwierdzającego moją tożsamość. Myślisz, że ktoś mnie kiedyś sprawdził w tym zakresie? Także mówienie o noszeniu dowodu osobistego jako o obowiązku w naszym kraju jest dużą przesadą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 15:56:38

cre[a]tive napisał(a):Obowiązkiem? A kto niby to sprawdza? Codziennie idę do pracy, na zakupy i wiele innych miejsc bez dowodu osobistego ani żadnego innego dokumentu potwierdzającego moją tożsamość. Myślisz, że ktoś mnie kiedyś sprawdził w tym zakresie? Także mówienie o noszeniu dowodu osobistego jako o obowiązku w naszym kraju jest dużą przesadą.


Art. 34. 1. Osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana posiadać dowód osobisty:
1) od ukończenia 18 roku życia;
2) od ukończenia 15 roku życia, jeżeli pozostaje w stosunku pracy lub nie zamieszkuje wspólnie z osobami, pod których władzą rodzicielską lub opieką się znajduje, albo nie pozostaje pod władzą rodzicielską lub opieką.
2. Osoba będąca obywatelem polskim ma prawo otrzymać dowód osobisty od ukończenia 13 roku życia.
3. Na uzasadniony wniosek rodziców lub opiekunów dowód osobisty może być wydany osobie, która nie ukończyła 13 roku życia.

Art. 55. [10] 1. Kto:
1) uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego,
2) zatrzymuje cudzy dowód osobisty,
3) nie zwraca dowodu osobistego w razie utraty obywatelstwa polskiego,
podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny.
2. Orzekanie w sprawach, o których mowa w ust. 1, następuje na zasadach i w trybie określonym w przepisach o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.

http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/57/16 ... olity.html
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron