Kandydaci na Prezydenta

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Postprzez cre[a]tive » 2010-05-02, 12:20:55

blues - 02 maja 2010 12:11 napisał(a):Nie martw się. U mnie wkładają te pocztówki każdemu w drzwi. Może też dostaniesz i będziesz sobie mogła powiesić nad łóżkiem lub zrobić mały ołtarzyk xD


Pocieszyłeś mnie :dance:
-

Niektórzy ludzie podchodzą na chłodno, lecz obawiam się spora część społeczeństwa może oddać w tych wyborach jednak "głos współczucia".
P.S. ile będzie trwała kadencja prezydenta wybranego w czerwcu? Normalnie czy jakiś skrócony okres?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-02, 12:23:21

Raczej normalnie. Niby dlaczego krócej. Normalne wybory to są. Trochę przyśpieszone, ale jednak normalne.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Codino » 2010-05-04, 19:45:58

kobieta - 2010-05-02, 12:20 napisał(a):P.S. ile będzie trwała kadencja prezydenta wybranego w czerwcu? Normalnie czy jakiś skrócony okres?

Kadencja Prezydenta w Polsce trwa 5 lat. A czy tyle potrwa, to zobaczymy. Chyba jeszcze jakiś tupolew nam został na składzie...
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-05-06, 14:01:58

To już przechodzi granice dobrego smaku:
Do dziś kandydaci na prezydenta muszą przedstawić 100 tys. podpisów. Na Alert24 dostaliśmy wiele informacji o zbieraniu podpisów w kościołach. Wolontariusze PiS zbierali podpisy nie tylko przed świątyniami, ale w nich. Nierzadko bez wiedzy proboszcza. Sygnały dostawaliśmy z całej Polski.



- Ludzie wpisywali się nawet podczas mszy siejąc zamęt podczas modlitwy. Co godzinę stolik odwiedzał jeden z księży i pytał o postępy.



:przestraszony:


Link do artykułu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... olsce.html
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-06, 17:24:40

Oż kurde :o

Za takie coś niezłe kary powinny być!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Codino » 2010-05-06, 21:44:18

To tylko sprawa moralna, bo nie ma zakazu zbierania podpisów w kościołach, więc nie mam mowy o żadnej karze.

Już wiadomo, że nie będzie tylko 4 kandydatów. Najpewniej 100tys podpisów zostało zebrane przez Komorowskiego, Kaczyńskiego, Napieralskiego, Pawlaka, Jurka, Korwin-Mikkego, Olechowskiego, Leppera i Ziętka. Na granicy jest, ponoć znany w Opolu Szpryngiel. Wczoraj miał 90tys; aby być pewnym trzeba zebrać 120tys. podpisów, gdyż średnio co 5 podpis jest uznany przez PKW za nie ważny. Zatem 9-10 kandydatów.
Wczoraj odbyła się dość zabawna debata w Polsat News z "drugą ligą":
http://www.youtube.com/results?search_q ... owski&aq=f

Śmieszne są głosy z PiS, jakim sukcesem jest niby dla nich zebranie 1,6mln podpisów. Partia, która liczy na poparcie 6mln ludzi nie może się tym zadowalać, jeśli rzeczywiście chcieli zebrać jak najwięcej podpisów, to jest to dla nich porażka. O sukcesie mogą mówić Ziętek, Korwin-Mikke, czy Szpryngiel, którzy zdobyli więcej podpisów niż najpewniej dostaną potem głosów.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-05-06, 21:59:47

Ilość podpisów i tak nijak ma się do głosów :P Mogli by zdobyć nawet 100 mld a i tak nie gwarantuje im to wygrania wyborów.

Widziałem listę wyborczą Korwin-Mikke w Krakowie. Stali na rynku, więc mieli pewnie zezwolenie miasta na to.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2010-05-06, 22:07:58

BlueMan - 06 maja 2010 21:59 napisał(a):Widziałem listę wyborczą Korwin-Mikke w Krakowie. Stali na rynku, więc mieli pewnie zezwolenie miasta na to.

ja widzialem Olechowskiego.


a to stanie pod kosciolami to juz przesada.. :pudlo: :zdegustowany:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-05-06, 22:29:49

noid - 06 maja 2010 22:07 napisał(a):a to stanie pod kosciolami to juz przesada..


Pół biedy jakby stali tylko POD kościołami. Gorzej, że podpisy były zbierane w środku kościoła, w czasie mszy ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez blues » 2010-05-06, 23:37:19

Może i dobrze. Niech się PiS określi jako zdecydowana chadecja i wtedy dopiero zobaczą ile ludzi na nich zagłosuje.
Ciekaw jestem co na to głosy młodzieży o które w swoim czasie bardzo walczyli.
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez asd » 2010-05-07, 10:08:54

Wyścig szczurów rozpoczęty - niech wygra NAJBOGATSZY !
SUSE LINUX with LAMP- Ogłoszenia Głogów Nieruchomości, mieszkania, praca Głogów
Avatar użytkownika
asdNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2010-05-07, 09:10:16
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-05-07, 13:47:25

Tak trochę humorystycznie, to nie moja wypowiedź, znalazłam ją na forum mojego miasta i pozwolę sobie zacytować, bo mnie rozbawiła:

Jak lubicie koty to głosujcie na PIS to będziecie mieli za Pierwszą damę KOTA. Współczuje Polsce jak okaże się że jest to samiec. To trzeba będzie zalegalizować związki HOMO.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2010-05-07, 16:15:18

Żal mi takich ludzi. To ten sam gatunek, który śmiał się z urody Marii Kaczyńskiej.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-05-07, 17:31:44

Mnie tam takie wypowiedzi bawią raczej, niż wywołują żal. Ale w sumie "żal" jest dziś popularny, więc staram się akceptować takie odczucia.

Codino - 07 maja 2010 16:15 napisał(a):To ten sam gatunek, który śmiał się z urody Marii Kaczyńskiej.

A jaki to jest gatunek? Ty zapewne nigdy w życiu z nikogo się nie śmiałeś.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez blues » 2010-05-07, 17:53:23

kobieta - 10 minut temu napisał(a):A jaki to jest gatunek?

No jak to jaki? Co najmniej drugi. xD

Nie wypada, żeby śmiać się z tego kto nie posiada konta w banku, nie wypada żeby śmiać się z tego, że ktoś nie zna hymnu, nie wypada śmiać się z tego, że kogoś nie interesuje seks, z tego kto mając władzę postępuje wbrew woli większości Polaków.

Ok. Gorzej będzie jak zaczniemy do tego podchodzić poważnie. :oczami:

Jak My się śmiejemy to jesteśmy dowcipni, a jak z nas się śmieją to są żałośni, drugiej kategorii itd.:kamil888:
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-05-10, 22:52:16

kobieta - 2010-05-07, 17:31 napisał(a):A jaki to jest gatunek? Ty zapewne nigdy w życiu z nikogo się nie śmiałeś.

Ja z ludzi się śmiać nawet lubię. Tylko nie wiem co jest śmiesznego w tym, że ktoś ma brzydką żonę, głupie nazwisko, czy nie ułożyło mu się życie i nie znalazł drugiej połówki. Może mam po prostu inny humor, czym innym dla mnie jest przejęzyczenie, czy wpadka(Irasiad - to było całkiem śmieszne), a czym innym śmiech (najczęściej)politycznych imbecyli z sytuacji na które się nie ma wpływu.

blues - 2010-05-07, 17:53 napisał(a):Nie wypada, żeby śmiać się z tego kto nie posiada konta w banku, nie wypada żeby śmiać się z tego, że ktoś nie zna hymnu, nie wypada śmiać się z tego, że kogoś nie interesuje seks, z tego kto mając władzę postępuje wbrew woli większości Polaków.

Nie wiem o czym piszesz. Jakoś tych kwestii nie poruszałem. Chociaż nie wiem kogo masz na myśli, mówiąc że go nie interesuje seks, nie zna hymnu, czy postępuje wbrew woli większości. Bo chyba nie mówisz o przejęzyczeniu("z ziemi polskiej do wolski"), które jest śmieszne, ale na pewno nie świadczy o nie znajomości hymnu, czy o Prezydencie, którego wybrało ponad 50% biorących udział w głosowaniu, dając mu w ten sposób legitymację do sprawowania władzy większą, niż komukolwiek innemu w tych czasach. Chyba że sugerujesz, że najlepszym wyjściem byłoby stosowanie demokracji bezpośredniej, czyli referendum przy każdej ustawie.

Mała pomyłka w sprawie kandydatów - nie będzie Szpryngiela, za to będzie Morawiecki, no i PKW przypomniała o prawomocnych wyrokach, które ciążą na Lepperze, w związku z czym on też nie został dopuszczony do rywalizacji.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez blues » 2010-05-11, 09:59:53

Codino - wczoraj, o 22:52 napisał(a):Nie wiem o czym piszesz. Jakoś tych kwestii nie poruszałem.

Wiesz o czym piszę :-) Nie bierz tak wszystkiego do siebie. Moja uwaga nie odnosiła się tylko do Twoich słów. Chodziło mi tylko o pogląd, że w zasadzie z niczego zdaniem niektórych nie wypada się śmiać co jest związane z L. Kaczyńskim, bo o nieżyjącym nie wypada. Bardzo to wygodne stanowisko polityczne. Można na nim budować mit bohatera narodowego.
Ja się jednak czasami uśmiechnę . Również do Twoich słów o "politycznych imbecylach". :rotfl2:

Lepper był bardzo zawiedziony, że przepadł. Tłumaczył, że był skazany za co innego niż napisała mu PKW. Facet ma tupet, ale to nic nowego.

[edit] Zaczynam się bać o wynik wyborów. http://wiadomosci.onet.pl/2167713,448,t ... ,item.html
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Iwons » 2010-05-23, 17:29:10

Ledwo kampania się zaczęła, a ja już mam dość słuchania wiadomości, w których tylko pełno obłudnego PiSu. Non stop szukają zwady, podjudzają społeczeństwo przeciwko PO, a nawet wykorzystują tragedię smoleńską, by zjednać sobie wyborców... Jarosław powtórzył słowa brata: jeśli wygra wybory, będzie wetował każdą ustawę PO. Czy tak zachowuje się prezydent kraju? Czy tak powinien postępować...? Będzie gorzej niż było, gdy kolejny Kaczyński zacznie nami rządzić.

Kandydatura Leppera jest dla mnie co najmniej komiczna, a przede wszystkim bezczelna. Człowiek, który ma na pieńku z prawem, seks-aferę za kołnierzem chce być prezydentem... On to musi kochać Polskę i mieć choćby jej dobry wizerunek w świecie na uwadze, no naprawdę xD
Avatar użytkownika
IwonsNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 840
Dołączył(a): 2007-04-14, 21:03:29
Lokalizacja: Słupsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-05-24, 10:13:43

Iwons - 2010-05-23, 17:29 napisał(a):Ledwo kampania się zaczęła, a ja już mam dość słuchania wiadomości, w których tylko pełno obłudnego PiSu.

Obłudnego PiSu? Przecież obłuda to część całej(szczególnie polskiej) polityki i PiS pod tym względem się nie wyróżnia.

Iwons - 2010-05-23, 17:29 napisał(a): Non stop szukają zwady, podjudzają społeczeństwo przeciwko PO

Akurat ostatnio wypowiedzi J.Kaczyńskiego są w bardzo pokojowym nastroju, więc kulą w płot. Powiedziałbym, że w ostrej polityce bryluje raczej PO, zważywszy na wypowiedzi Niesiołowskiego czy "prof" Bartoszewskiego.

Kampania ogólnie rzecz biorąc jest słaba, najpierw toczyła się na grobach, teraz toczy się na wałach. Kaczyński udaje gołąbka, Komorowski jest tak skrajnie nie- charyzmatyczny, że przewyższa go chyba tylko Napieralski pod tym względem. Ani jeden, ani drugi nie przedstawili programu i wizji prezydentury, tylko oparli kampanie na pustosłowiu. Tragedia.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-05-26, 00:12:05

Codino - 2010-05-24, 10:13 napisał(a):Kampania ogólnie rzecz biorąc jest słaba

To ona w ogóle jest ? Moim zdaniem nie. Przyzwyczajony jestem do wszędobylskich billboardów, walkach na "dziadków z Wermachtu", kilku debat, przedstawienia tego co się chce zrobić. A nic z ww. aspektów kampanii nie ma. Opinia publiczna bazuje wyrabia sobie opinię na podstawie tego, co Komorowski i Kaczyński powiedzą nt powodzi. Powódź za miesiąc się skończy, a Prezydent będzie z nami przez 5 lat, przynajmniej w teorii. A my (opinia publiczna) nie znamy ani programów, ani charyzmy (czy też jej braku) u kandydatów. Nic. Przedwyborcza stagnacja.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości

cron