Chciałbyś otrzymać imienne zaproszenie na wybory?

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Chciałbyś otrzymać imienne zaproszenie na wybory?

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-22, 16:03:03

.
PO wyszła z nowym pomysłem, który to ma zwiększyć frekwencję w wyborach, a mianowicie każdy Polak uprawniony do głosowania otrzyma imienne zaproszenie z informacją o rodzaju wyborów, terminie, miejscu komisji wyborczej, a może nawet listą startujących w danych wyborach kandydatów.

Jak nie trudno się domyślić pomysł wysłania prawie 30 milinów zaproszeń na wybory będzie dość kosztowny.

Chcielibyście otrzymać takie zaproszenie? Czy to w ogóle może coś zmienić i skłonić niektórych do udziału w wyborach, zwiększając tym samym frekwencję, czy jest to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto?




Link do artykułu: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... __Juz.html
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-22, 17:20:09

kobieta - 2010-03-22, 15:03 napisał(a):Jak nie trudno się domyślić pomysł wysłania prawie 30 milinów zaproszeń na wybory będzie dość kosztowny.

Kto nie chce iść tego nawet zaproszenie i czerwony dywan nie nakłoni do tego.

Przede wszystkim - szkoda kasy na to. Na pewno frekwencja będzie większa, ale tak czy siak - gra nie warta świeczki.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez KLON » 2010-03-22, 17:31:18

paranoja ludzie nie mają co jeść, w szkołach lipa po całości wogóle na każdym kroku jakieś problemy społeczne a oni zaproszenia będą robić niech oni sie rozbiegną i w ścianę jeb...

ludzie nie głosują bo zdają sobie sprawę że gówno to zmieni czy on odda głos czy nie, ja też nie głosuje bo w sumie nie ma na kogo każdy z tych flecików tylko pieprzy co to on nie zrobi a potem jak dorwie sie koryta to już zaczyna się sajgon i przepychanki doskonale rozumiem tych co nie głosują bo sam nie głosuje i nie zamierzam...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-22, 20:43:24

Wg mnie to czy ktoś głosuje czy nie to jego prywatna sprawa, nie ma co się mieszać w sprawy ludzi.
Pomysł poroniony, nawet jeśli zwiększyłby frekwencję to jest bez sensu, bo jeśli ktoś nie ma zdania na jakiś temat to nie powinno się go zmuszać by wybierał na siłę coś za czym de facto nie jest.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-03-22, 20:46:27

oni juz chyba nie maja co z kasa robic:/ pomysl poroniony :dobani:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-23, 01:16:32

Ludzie słabo znają się na polityce. Im mniejsza frekwencja tym lepiej, więc pomysł głupi z samej zasady, a do tego kosztowny.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-03-23, 12:14:07

za, dużo by to kosztowało, ja bym wprowadził dwudniowe wybory obowiązkowe pod groźbą mandatu za brak udziału, tak jest np. w Belgi, Luksemburgu i Cyprze
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-23, 13:25:08

junior - 23 mar 2010 11:14 napisał(a):ja bym wprowadził dwudniowe wybory obowiązkowe pod groźbą mandatu za brak udziału, tak jest np. w Belgi, Luksemburgu i Cyprze


Tylko co to za demokracja, jeśli jest się zmuszonym do głosowania?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-23, 14:52:44

Jak kandydaci na prezydenta zrobią zrzutę ze swojej kieszeni to mogą wysyłać nawet codziennie takie zaproszenia!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez junior » 2010-03-23, 15:32:30

kobieta - 2010-03-23, 12:25 napisał(a):Tylko co to za demokracja, jeśli jest się zmuszonym do głosowania?

ja jestem za zmuszaniem do głosowania i podpisuje się oboma rękami, nie przeczy to zasadom demokracji bo to ty wybierasz kto będzie tobą rządził, jedyna różnica jest taka, że nie są marnowane publiczne pieniądze i osoby nieobecne ponoszą koszty nie wypełniania swojego obywatelskiego obowiązku. Uważam, że jeżeli organizujemy powszechne wybory gdzie koszt jest przeliczalny na każdego obywatela, to Ci którzy marnują publiczne pieniądze powinni je oddać w formie kary administracyjnej.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez BlueMan » 2010-03-23, 15:58:25

Trochę w tym prawdy jest. Jednakże na pewno wystąpią jakieś nieprzewidziane trudności w oddaniu głosu w tym dniu dla niektórych. Potem powszechny lament będzie, że musi płacić, a nie mógł przyjść, bo mu się rozporek w spodniach zaciął.

Jakie są koszty organizowania takich wyborów prezydenckich?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez Codino » 2010-03-23, 16:49:11

junior napisał(a):za, dużo by to kosztowało, ja bym wprowadził dwudniowe wybory obowiązkowe pod groźbą mandatu za brak udziału, tak jest np. w Belgi, Luksemburgu i Cyprze

Połowa ludzi nie rozróżnia Lecha Kaczyńskiego od Jarosława. Jak Ty chcesz ich zmuszać do głosowania to gratuluję poczucia humoru.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2010-03-23, 16:56:49

prawda jest taka, że przy takiej frekwencji jak mamy w Polsce demokracji nie ma! a co do mojego poczucia humoru, to ono nie ma tu nic do rzeczy, uważam, że jest to jedyna skuteczna metoda, a i żadna inna nie zwiększy rozróżnialności braci K., ja bym dodał jeszcze rzetelne umieszczone w internecie na stronie pkw cv wszystkich kandydatów, poświadczone dowodami (np o wykształceniu, czy zatrudnieniu) byśmy nie mieli do czynienia z prawie magistrami i prawie profesorami
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KLON » 2010-03-23, 18:07:37

junior - 23 mar 2010 11:14 napisał(a):za, dużo by to kosztowało, ja bym wprowadził dwudniowe wybory obowiązkowe pod groźbą mandatu za brak udziału, tak jest np. w Belgi, Luksemburgu i Cyprze


ty chyba żartujesz?? obowiązek oddania głosu na jakiegoś fleta który nic nie zmieni a potem będzie się szczycił ile to on poparcia nie miał... totalnie bezsensowny pomysł w tym kraju gdzie niema na kogo głosować...

wogóle co to za pomysł wybory pod przymusem :zdziwko: na wybory nie chodzę nie ze względu bo mi sie nie chce czy coś w tym stylu tylko ja nie widze sensownych kandydatów, sami złodzieje i łgarze i co w tym momencie mam iść oddać głos bo to niby mój obowiązek?? zastanówcie się trochę co piszecie bo najmniejszego sensu to niema tak jak stwierdzenie "obywatelski obowiązek" my mamy mieć obowiązki obywatelskie?? a oni nasze prawa i potrzeby mają w dupie super układ tylko w PL :zab:

frekwencja jaka jest świadczy również o tym jaka jest wiara ludzi w to co takie wybory mogą zmienić... a jak widać właśnie po frekwencji sporo osób tą wiarę straciło...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chciałbyś otrzymać imienne zaproszenie na wybory?

Postprzez mrumru » 2010-03-23, 18:26:43

kobieta napisał(a):.
PO wyszła z nowym pomysłem, który to ma zwiększyć frekwencję w wyborach, a mianowicie każdy Polak uprawniony do głosowania otrzyma imienne zaproszenie z informacją o rodzaju wyborów, terminie, miejscu komisji wyborczej, a może nawet listą startujących w danych wyborach kandydatów.

Jak nie trudno się domyślić pomysł wysłania prawie 30 milinów zaproszeń na wybory będzie dość kosztowny.

Chcielibyście otrzymać takie zaproszenie? Czy to w ogóle może coś zmienić i skłonić niektórych do udziału w wyborach, zwiększając tym samym frekwencję, czy jest to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto?


Nie-dzięx-wystarczy mi że chodzą przyszli radni po domach i marudzą z tą Ich kiełbasą przedwyborczą :zdegustowany:
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-23, 18:40:19

junior - 2010-03-23, 15:56 napisał(a):prawda jest taka, że przy takiej frekwencji jak mamy w Polsce demokracji nie ma!

Nie pisz głupot. Demokracja to nie frekwencja.
junior - 2010-03-23, 15:56 napisał(a): ja bym dodał jeszcze rzetelne umieszczone w internecie na stronie pkw cv wszystkich kandydatów, poświadczone dowodami (np o wykształceniu, czy zatrudnieniu) byśmy nie mieli do czynienia z prawie magistrami i prawie profesorami

Programów partyjnych nikt nie czyta, więc tym bardziej nikt poza garstką zapaleńców nie sprawdzałby takich rzeczy. Od tego są dziennikarze i oni zazwyczaj potrafią wyszukać ciemne strony z życia kandydatów. A jak nie oni to sztaby ich konkurentów.

A tak szczerze to nigdy nie pozwoliłbym głosować człowiekowi, który pisze z pełnym przekonaniem "prawda jest taka, że..." i tutaj pojawia się jakaś, dowolna bzdura. Dyskutujesz o demokracji to naucz się terminologii.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-03-23, 18:49:18

junior - 23 mar 2010 14:32 napisał(a):ja jestem za zmuszaniem do głosowania i podpisuje się oboma rękami, nie przeczy to zasadom demokracji bo to ty wybierasz kto będzie tobą rządził


Zgadza się, ale według zasad demokracji, nie tylko mam prawo wybrać kto będzie mnie reprezentował, ale również mam prawo wstrzymać się od głosu. Jeśli byłby powszechny obowiązek uczestnictwa w wyborach to tym samym demokracja w tym przypadku byłaby niepełna.

A tak poza tym, zastanowić się trzeba, czy jest sens zmuszać do głosowania ludzi, którzy nie chcą głosować. Myślę, że w niejednym przypadku wyglądałoby to w ten sposób, że obywatel, nie mając rozeznania w polityce, postawiłby krzyżyk przy pierwszym lepszym nazwisku, aby tylko odbębnić ten "obowiązek", iść do domu i by się nikt do niego nie czepiał. Poza tym na upartego, można by przecież zostawić kartę pustą, w ramach buntu, że nie podoba mi się zmuszanie mnie do przyjścia na wybory;) Reasumując, z takiego przymuszonego wybierania przyszłych rządzących może być więcej szkody niż korzyści.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez junior » 2010-03-23, 18:56:13

Codino napisał(a):Nie pisz głupot. Demokracja to nie frekwencja.

bez frekwencji demokracja to dyktatura tych co poszli głosować
co to za władza ludu jak głosuje garstka.
Codino napisał(a):
junior - 2010-03-23, 15:56 napisał(a): ja bym dodał jeszcze rzetelne umieszczone w internecie na stronie pkw cv wszystkich kandydatów, poświadczone dowodami (np o wykształceniu, czy zatrudnieniu) byśmy nie mieli do czynienia z prawie magistrami i prawie profesorami

Programów partyjnych nikt nie czyta, więc tym bardziej nikt poza garstką zapaleńców nie sprawdzałby takich rzeczy. Od tego są dziennikarze i oni zazwyczaj potrafią wyszukać ciemne strony z życia kandydatów. A jak nie oni to sztaby ich konkurentów.

właśnie chciałbym zobaczyć rzetelne informacje, pisane przez publicystów, dziennikarzy a nie popisy sztabów i ich kreatywność
Codino napisał(a):A tak szczerze to nigdy nie pozwoliłbym głosować człowiekowi, który pisze z pełnym przekonaniem "prawda jest taka, że..." i tutaj pojawia się jakaś, dowolna bzdura. Dyskutujesz o demokracji to naucz się terminologii.

:D fakt może, nadużywam sformułowania "prawda jest taka, że...", ale uważam, że naprawdę jeżeli płacimy kupę kasy na wybory to powinniśmy w nich głosować.
fakt faktem, że czasem różnica między kandydatami żadna, dlatego powinniśmy mieć prawo do oddania głosu na nie.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KLON » 2010-03-23, 19:10:40

junior - 23 mar 2010 17:56 napisał(a):bez frekwencji demokracja to dyktatura tych co poszli głosować
co to za władza ludu jak głosuje garstka.


coś w tym jest bo w ostatnich latach głos oddawali głównie zwolennicy ojca dyrektora w efekcie mamy co mamy ale sam pewnie widzisz jak jest i zdajesz sobie sprawę że jak nie Pan K to jakiś inny Pan X będzie robił to samo na inną modłę... Musiał by się ktoś "świeży" pojawić z trzeźwym podejściem do tematu a nie takie ciepłe kluchy które do tej wiele nie zrobiły i dobrze sobie z tego zdają sprawę...

junior - 23 mar 2010 17:56 napisał(a):fakt faktem, że czasem różnica między kandydatami żadna, dlatego powinniśmy mieć prawo do oddania głosu na nie.


No właśnie o to chodzi że ludzie by ruszyli swoje cztery litery i zagłosowali jak by mieli na kogo...

podejrzewam że na frekwencje wyborów ma też spory wpływ to co się dzieje na scenie politycznej...
http://www.trimek.pl

KLONNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 2007-09-11, 13:09:00
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Chciałbyś otrzymać imienne zaproszenie na wybory?

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-23, 19:23:47

junior napisał(a):bez frekwencji demokracja to dyktatura tych co poszli głosować
co to za władza ludu jak głosuje garstka.
A co to za demokracja, jak nie mam żadnych przedstawicieli w parlamencie? Z chęcią poszedłbym na wybory i oddał głos gdyby istniała partia której program odpowiadałby mi poglądowo. Mam głosować na partię braci K. bo jest mi najbliższa swoim programem? Tyle, że z nimi również absolutnie się nie zgadzam. I co by było gdyby wygrali? Miałbym się cieszyć, że moi kandydaci rządzą? Tyle, że ja wcale nie chcę żeby wracali do władzy tak samo jak nie chcę by rządziło PO, PSL, SLD (czy jak tam się będą nazywać), Samoobrona, LPR, UP czy UPR. Więc raczej byłoby mi wstyd, że przyczyniłem się do ich sukcesu.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 219 gości

cron