Polityka - ogólnie

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Polityka - ogólnie

Postprzez Codino » 2010-03-21, 13:13:25

Poruszamy wiele tematów politycznych na forum, a w tym dziale właściwie wszystkie tematy są polityczne, jednak nie ma jednego, ogólnego tematu w którym można byłoby porozmawiać o bieżącej polityce.

Na początek mam dwie sprawy.
Pierwsza - http://wolnyobywatel.pl/?page_id=294 - widział ktoś film Sekielskiego "Władcy marionetek"? Moim zdaniem jeden z lepszych polskich filmów nakręconych o politykach, właściwie PSL jest jedyną partią, której się nie oberwało. Najlepsze z filmu dla mnie było sławetne "4x Tak" Platformy i pokazanie bezsensowności wysłania Polaków do Iraku.

a druga sprawa, to już moja prośba, szczególnie do osób poniżej 24 roku życia, aby poświęciły 5 minut i wypełniły ankietę dotyczącą zagadnień politycznych, ale nie wymagającej znajomości polityki.
http://www.ankietka.pl/ankieta/36972/id ... yjnym.html
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-25, 18:53:25

Właściwie co tu powiedzieć. Czasem mam wrażenie że gdy jakiś polityk zaczyna robić coś dobrze to zaraz okazuje się że albo były esbek albo jakaś afera z Nim w roli głównej.
Dla mnie w naszym rządzie istnieje tylko jeden dobry polityk. A jest Nim Janusz Palikot.
Palikot na prezydenta.
No i jeszcze Ędward Ącki coś robi ale niestety nie chcą go w rządzie.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2010-03-25, 22:45:21

Palikot nie jest w rządzie:) Wielu z nich to wbrew pozorom tęgie głowy, szkoda tylko że wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności przede wszystkim dla własnej kariery.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-26, 18:10:07

No ale wiesz o co mi kaman.
Cóż lepiej siebie wykreować i zbijać na tym kasę niż dostawać mniej kasy a pomóc innym.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polityka - ogólnie

Postprzez KenWatanabe » 2010-03-27, 03:36:18

El Limon napisał(a):Cóż lepiej siebie wykreować i zbijać na tym kasę niż dostawać mniej kasy a pomóc innym.
Wątpię aby zbijanie kasy przez Palikota zależało w dużym stopniu od kreowania siebie.

El Limon napisał(a):Dla mnie w naszym rządzie istnieje tylko jeden dobry polityk. A jest Nim Janusz Palikot.
Palikot na prezydenta.
Serio uważasz, że ten polityk nadawałby się na prezydenta? Myślę, że w tym co robił w żaden sposób nie chciał być ani prawdziwym politykiem ani tym bardziej Prezydentem. Ale ok, gdyby był kandydatem na prezydenta, a ja niezdecydowanym wyborcą to jak byś mnie przekonał bym na niego głosował?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2010-03-27, 10:56:46

Szczerze to nie obchodzi mnie kto na kogo będzie głosował. Więc w żaden sposób bym Cię do niego nie przekonywał, ani nie przekonywałbym Cię do nikogo innego.
A poza tym to była ironia.
Ale co jak co, czytając co poniektóre z nim wywiady to wydaję mi się że ma on syndrom Dody. Tzn. robi z siebie idiotę po to tylko by zaistnieć a w rzeczywistości jest dośc mądra osobą. Choć może to tylko pozory :P
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-09-29, 22:02:45

Sprawdź co wiesz o Jarku Kaczyńskim. Quiz Newsweeka :hyhy:

http://testy.newsweek.pl/index.php?id_quiz=96
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Kabała » 2010-12-20, 11:33:05

Lepiej się nie wypowiadać na temat polityków. :zdegustowany:
Avatar użytkownika
KabałaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2010-12-20, 11:26:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-20, 20:00:41

Kabała - 2010-12-20, 10:33 napisał(a):Lepiej się nie wypowiadać na temat polityków.

Nikt Ci nie każe pisać w tym temacie.
Następne takie posty będą kasowane.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Kalwinek » 2011-01-21, 15:32:09

Codino napisał(a):Palikot nie jest w rządzie:) Wielu z nich to wbrew pozorom tęgie głowy, szkoda tylko że wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności przede wszystkim dla własnej kariery.


Zgadzam się w 100%, a dodałbym jeszcze, że żeby tak się stało ten człowiek niestety powinien być bogaty przed wstąpieniem w mury parlamentu, ponieważ nie musiałby się wtedy wikłać w żadne afery.
Avatar użytkownika
KalwinekNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2010-12-06, 11:54:57
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-01-21, 18:30:09

Kalwinek - 2011-01-21, 14:32 napisał(a):Zgadzam się w 100%, a dodałbym jeszcze, że żeby tak się stało ten człowiek niestety powinien być bogaty przed wstąpieniem w mury parlamentu, ponieważ nie musiałby się wtedy wikłać w żadne afery.

Dokładnie tak, jak Palikot... Miał 10 mln zł (teraz ma mniej, bo RP pochłonął "trochę") i nie musiał dawać sobie w łapę...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 779 gości

cron