W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-09, 18:34:22

W Irlandii do więzień trafia coraz więcej ludzi, których nie stać na zapłacenie grzywien. Za kratki idą nawet ci, którzy zalegają z opłatami za abonament radiowo-telewizyjny.
Liczba siedzących w więzieniach za niezapłacone grzywny w ciągu ostatnich 3 lat zwiększyła się czterokrotnie. Irlandzkie areszty są rekordowo przepełnione. - Do więzień trafiają biedacy, których nie stać na zapłacenie kar - mówi bez ogródek parlamentarzysta Jim O'Keeffe. - Coś tu nie gra. Ci, którzy narazili na straty banki, mają się dobrze.


Co sądzicie na temat takiego egzekwowania kar?
Czy w Polsce też nas to czeka?

Moja opinia jest następująca :)
Wsadzając kogoś do więzienia za niepłacenie czegokolwiek nie doprowadzi do spłacenia należności. Co więcej na utrzymanie tych ludzi w więzieniach trzeba będzie wydać kolejne pieniądze. Uważam, że lepiej byłoby zaostrzyć warunki kredytowe i usprawnić aparat egzekucyjny. A jeśli chodzi o abonamenty to wprowadzić coś takiego jak zakaz np posiadania radioodbiornika przez pewien okres czasu :) (domyślnie do czasu spłacenia należności) Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Myślę także, że nam w Polsce takie zasady nie grożą :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Postprzez BlueMan » 2009-11-09, 18:56:43

Zgodzę się, że wsadzenie ich do więzienie nie ureguluje należności. Ale czy wsadzenie do więzienia zabójcę przywróci życie tamtemu martwemu człowiekowi? Nie, ale dzięki temu zapewnimy bezpieczeństwo innym członkom społeczeństwa.

Co do karaniu osób z takimi zaległościami - zakaz brania kredytu/abonamentu na jakiś okres (także po spłaceniu długu) w zupełności by wystarczył.

Tak samo nie jestem za tym, aby od razu dożywotni karać pijanych kierowców. Tym bardziej jeśli (jeszcze) nie spowodowali wypadku. Taki 18-latek - może miał akurat pusto w głowie i wsiadł za kółko, ale wierzę, że on się jeszcze nawróci i to był jednorazowy jego "wybryk" i nie powinno się go karać dożywotnio.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Postprzez El Limon » 2009-11-11, 23:17:37

Z tym po pijaku to się zgodzę Blumem.
Moim zdaniem lepsza karą było by odrobienie tego w ramach prac społecznych.
A co do tego w Polsce, to nie ma szans.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Postprzez Codino » 2009-11-13, 13:46:46

petreus007 napisał(a):Czy w Polsce też nas to czeka?

A czy u nas za nie płacenie podatków nie można iść do więzienia?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: W Irlandii za niezapłacony abonament do więzienia

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-13, 16:43:41

Codino napisał(a):A czy u nas za nie płacenie podatków nie można iść do więzienia?
No owszem idzie się ale nie na taką skalę. W Polsce najpierw przeprowadzana jest bardzo czasochłonna procedura windykacyjna która czasem trwa nawet latami. Limit zaległości też jest pewnie z 10x wyższy.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 225 gości

cron