PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez kosmowski.be » 2009-11-05, 19:53:23

W Kancelarii Sejmu powstał projekt "Mobilny poseł". W jego ramach wszyscy posłowie zostaną wyposażeni w nowoczesne telefony z dostępem do internetu i elektronicznego terminarza - dowiedziała się Gazeta.pl.

całość: :arrow: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... lacza.html

to juz przesada! nie dosc ze zarabiaja kokosy to jeszcze beda mieli za free PDA! ja sie ucze, dlugo jade do szkoly. ucze sie w autobusie lub w tramwaju. czasem potrzeba mi dostepu do neta. niech mi rzad zasponsoruje! jeszcze troche i papier toaletowy beda mieli za free co by nie mieli za duzych wydatkow :diabel:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-05, 21:58:30

Zgodzę się z tą tezą ale nie w 100%. Poseł w Polsce nie zarabia znowu nie wiadomo jakich pieniędzy. 10tys zł to na tle UE licha kwota. Natomiast dodatkowe kupowanie im PDA to przesada bo dostają poza pensją dodatkowe 10tys zł na tzw biuro. Powinno się wprowadzić obowiązek posiadania przez posła PDA i umożliwić hurtowe kupno jednak za pieniądze które dostają, a nie ze skarbu państwa.

Co zaś do zarobków posłów to nie dziwcie się, że dostają oni relatywnie dużo pieniędzy. W starożytnych Atenach narodził się zawód polityka, wcześniej urzędy te były bezpłatne i przez to zasiadali na nich jedynie najbogatsi. Dlatego posłowie muszą dostawać wysokie pensje - żeby nie doprowadzić do istnienia swoistej oligarchii. A drugim powodem są oczywiście potencjalne łapówki które byliby skłonni przyjmować zarabiając mniej.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez kosmowski.be » 2009-11-05, 22:01:04

ale porownaj sobie te 10 tysiecy posla ktore dostaje za machanie reka przy zatwierdzaniu ustaw i 2 tysiace robola ktory tyra na magazynie codziennie po 8 godzin. czemu taki robol wszystko musi oplacac sam a poslom rozdaje sie wszystko za free (free - czyli za Nasze podatki)?
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez KenWatanabe » 2009-11-05, 22:22:10

Z tym, że pracodawcą robotnika jest prywatna firma, ma podpisaną umowę i wyraźnie określone warunki. Na niektórych posadach przysługuje zwrot kosztów pracy czyli coś adekwatnego do diety parlamentarnej. Ale zasadniczo zgodzę się, że wydatki na biuro u posłów to przesada. Też zlikwidowałbym coś takiego, bo o ile w prywatnych przedsiębiorstwach nie jest moją sprawą czy komuś zwracają koszty pracy czy nie, to w przypadku posła, który jest osobą publiczną i pobierającą pensję ze skarbu państwa, ma to bezpośredni związek z podatnikami. W dodatku nie ma chyba innych posad państwowych w których taka "premia" byłaby przewidziana. Nie mówiąc już o tym, że 460 posłów i 100 senatorów to też lekkie przegięcie :)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez BlueMan » 2009-11-05, 22:59:09

petreus007 napisał(a):A drugim powodem są oczywiście potencjalne łapówki które byliby skłonni przyjmować zarabiając mniej.
U nas się to chyba nie sprawdza :D Bo i tak są afery łapuwkowe.


Co do PDA - jeśli to ma pomóc i lepiej zorganizować im pracę to jestem jak najbardziej za. Ale niestety w to nie wierzę :(
Dobrze, aby taki poseł był mobilny - ja jako programista w pracy też zwykle dostaję swojego laptopa do pracy. To dlaczego poseł by nie mógł PDA dostać?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez winet » 2009-11-05, 23:24:23

BlueMan napisał(a):To dlaczego poseł by nie mógł PDA dostać?


Bo i tak nie poprawi to sytuacji naszego kraju.

BlueMan napisał(a):afery łapuwkowe.


łapówkowe :P
My Dream...My Love...My Life...
Manchester United
Avatar użytkownika
winetNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1100
Dołączył(a): 2007-03-08, 21:49:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez Ahl-I-Batini » 2009-11-06, 02:01:36

Po temacie rodem z Faktu teraz tylko czekac jak najpierw wpadnie hitman i powie, ze z ekonomicznego punktu widzenia to sie nie oplaca a potem Lary, ktory wysmieje idee obu izb.

Prawda jest taka, ze poslom te pieniadze sie naleza - problemem jest rzeczywistosc a dokladniej braku rozliczen posla z wykonanej pracy.
Potem rozni dyletanci poczuwaja sie do oceny polityka i wypisuja jakby jego powinnoscia bylo li tylko machanie reka.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez Codino » 2009-11-06, 13:25:58

BlueMan napisał(a):łapuwkowe.

:przestraszony:
Ahl-I-Batini napisał(a):Prawda jest taka

że 2+2=4, ale jak piszesz, że komuś coś się należy, to wyrażasz swoją opinię i choćby z tego powodu warto uzasadnić taką tezę.

Dla mnie sprawa diet, nie jest zbytnio zajmująca, choć pomysł by posłowanie było na powrót zajęciem tylko hobbystycznym dla bogatych ludzi, ma swoje zalety. Rozumiem jednak sprzeciw w tej sprawie, bo brak diet zawęża liczbę ludzi i na pewno nie daje możliwości wyboru najlepszych 560 przedstawicieli. Co do samego tematu - sprawa już zupełnie drugorzędna(stąd nie rozumiem krzykliwego charakteru pierwszego postu), koszty niewielkie, ale tak jak i sens pomysłu. Posłowie przyjmują na siebie obowiązki, dlatego nie widzę przeszkód, by sami sobie internet zorganizowali, tym bardziej jeśli to takie ważne dla ich pracy.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: PDA dla posłów za Nasze pieniądze!

Postprzez Ahl-I-Batini » 2009-11-06, 17:26:41

Codino napisał(a):że 2+2=4, ale jak piszesz, że komuś coś się należy, to wyrażasz swoją opinię i choćby z tego powodu warto uzasadnić taką tezę.

Jasne, mozemy podyskutowac z idea pracy i umowy spolecznej, ale w gloszeniu alternatywnych pogladow jestes bardziej doswiadczony to moze pierwszy zacznij obalac powszechnie przyjete zasady. Taki urok zycia buntownika.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 259 gości

cron