Prezydent chce nowego święta

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Prezydent chce nowego święta

Postprzez hitman1986 » 2009-07-29, 22:34:51

Kluby parlamentarne popierają inicjatywę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by ustanowić 1 sierpnia Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego.

Lech Kaczyński chce, by 1 sierpnia był świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego; złożył już do marszałka sejmu projekt ustawy w tej sprawie. - To moja podstawowa inicjatywa związana z 65. rocznicą wybuchu Powstania - mówił prezydent. Wyraził też nadzieję, że ustawa zostanie szybko uchwalona.

więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=1878e

Co na ten temat sądzicie ? Czy potrzebne jest nam to święto? Jak uważacie ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-29, 22:53:30

Zwykłe lizanie du** przed wyborami i mydlenie oczu. Jak politycy chcą społeczeństwu mydlić oczy to zawsze sięgają po ustawy kŧore nic nie wnoszą, lustrację, komisję śledczą lub inne tego typu głupoty. Oczywiście nie twierdzę, że Powstanie Warszawskie nie jest ważnym wydarzeniem, ale przez wiele lat dawało sobie świetnie radę bez tego typu pomysłów.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-29, 23:06:55

Większość osób na forum zapewne, jak zawsze przy tematach o wprowadzeniu nowego dnia wolnego, wypowie się przeciw - z powodów ekonomicznych. Dla mnie osobiście to obojętne jest ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez hitman1986 » 2009-07-29, 23:12:53

kobieta napisał(a):wypowie się przeciw - z powodów ekonomicznych

Widać nie czytałaś artykułu, albo czytałaś nieuważnie. Dzień nie byłby wolny od pracy.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez cre[a]tive » 2009-07-29, 23:16:57

hitman1986 napisał(a):Widać nie czytałaś artykułu



Fakt nie czytałam, nie wiem czemu ale wydało mi się, że w temacie napisane - nowego dnia wolnego ;]
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-29, 23:20:42

kobieta napisał(a):Większość osób na forum zapewne, jak zawsze przy tematach o wprowadzeniu nowego dnia wolnego, wypowie się przeciw - z powodów ekonomicznych. Dla mnie osobiście to obojętne jest ;]

Mnie również nie przeszkadza nowe święto. Jestem tylko przeciwny wykorzystywaniu tak ważnych wydarzeń historycznych przez polityków dla podniesienia swoich notowań w sondażach i wykorzystania szansy na pojawienia się w mediach. Dlaczego np. Pan Prezydent nie zaproponował takiej ustawy w ubiegłym roku lub dwa lata temu ? Przecież nie piastuję swojego stanowiska od miesiąca, ani też "święto" nie pojawiło się z dnia na dzień ? Akurat przypomniało się Panu Prezydentowi o Powstaniu Warszawskim przed wyborami prezydenckimi.














j
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-29, 23:44:47

PRX napisał(a):Akurat przypomniało się Panu Prezydentowi o Powstaniu Warszawskim przed wyborami prezydenckimi.

Do wyborów jeszcze daleko.
PRX napisał(a):laczego np. Pan Prezydent nie zaproponował takiej ustawy w ubiegłym roku lub dwa lata temu ?

Bo 63 czy 64 rocznica nie wygląda tak okrągło jak 65.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-30, 00:00:47

zuyboy napisał(a):Do wyborów jeszcze daleko.

Już tylko 2 lata, a o poparcie nie zabiega się z dnia na dzień. Już dwa tygodnie temu Pan Premier Tusk "wyjechał" ze swoimi zapewnieniami o nie podnoszeniu podatków w 2010 r.
zuyboy napisał(a):Bo 63 czy 64 rocznica nie wygląda tak okrągło jak 65.

Możliwe. Ale rocznica upamiętnienia zrywu narodowego to rocznica nie zależnie od tego kŧóra. Może nie obchodźmy 65 i poczekajmy do okrągłej 70 lub 100
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez KenWatanabe » 2009-07-30, 03:18:37

Mnie się podoba, choć raz Lechu wymyślił coś rozsądnego. To ważne, żeby przypominać sobie chwalebne akcenty w historii swojego kraju, a wiadomo, że takie święto to zawsze przynajmniej wzmianka w wiadomościach i jakaś mała refleksja nasuwa się automatycznie.

Jakoś też nie widzę, żeby ten projekt natchnął Was do oddania swego głosu na Kaczyńskiego więc jego agitacyjna funkcja jest chyba trochę zawodna. Nie mówiąc już o tym, że za 2 lata wszyscy zapomną kto i kiedy wprowadził to święto.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez Lawenda » 2009-07-30, 06:48:09

Wierzę,że nie była to decyzja podyktowana kwestiami PR.Święto to dobry pomysł - myślę że powstańcom należy się taka pamięć.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 11:30:15

PRX napisał(a):Może nie obchodźmy 65 i poczekajmy do okrągłej 70 lub 100

Przy 70 Kaczyński może już nie być prezydentem.
PRX napisał(a):Już tylko 2 lata, a o poparcie nie zabiega się z dnia na dzień.

Czyli jeżeli nie lubisz jakiegoś polityka to zawsze możesz mu zarzucić, że robi coś z myślą o wyborach. Od siebie dodam coś jeszcze taka jest rola polityka w demokracji. To zadaniem wyborców jest wybierać tak, aby polityk myślący o wyborach działał na korzyść kraju.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez Guciu » 2009-07-30, 13:22:19

Równie dobrze może ustanowić świętem narodowym dzień powstania listopadowego i styczniowego ;]
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez Madzias » 2009-07-30, 15:29:23

Uważam, że powinniśmy poprzestać na uroczystych obchodach, nie trzeba Święta Narodowego. Jest wiele momentów w naszych dziejach, które również zasługują na ogłoszenie ich Świętem Narodowym.

hitman1986 napisał(a):Dzień nie byłby wolny od pracy


Prezydent ma w dalszych planach ogłoszenie go dniem wolnym od pracy (Natomiast myślę, że przyjdzie dzień, kiedy i to będzie trzeba uchwalić. Ale jeszcze nie teraz)
SZCZĘŚCIE czemu odchodzisz ode mnie przecież było nam razem tak dobrze. Przyszedłeś nawet nie zapukałeś a teraz odchodzisz nie mówiąc nic. DLACZEGO
Avatar użytkownika
MadziasNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1217
Dołączył(a): 2007-09-30, 20:06:55
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 16:38:15

Madzias napisał(a):Uważam, że powinniśmy poprzestać na uroczystych obchodach, nie trzeba Święta Narodowego. Jest wiele momentów w naszych dziejach, które również zasługują na ogłoszenie ich Świętem Narodowym.

O ile się nie mylę było to największe powstanie przeciwko III Rzeszy i jeżeli żyjemy w czasach, że musimy walczyć z ciągle powracającymi "polskimi obozami koncentracyjnymi" to Powstanie Warszawskie jest czymś o czym jak najgłośniejsze przypominanie leży w interesie Polski. I to bez względu na to czy decyzja o jego wybuchu była słuszna.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-30, 20:22:14

zuyboy napisał(a):Czyli jeżeli nie lubisz jakiegoś polityka to zawsze możesz mu zarzucić, że robi coś z myślą o wyborach. Od siebie dodam coś jeszcze taka jest rola polityka w demokracji. To zadaniem wyborców jest wybierać tak, aby polityk myślący o wyborach działał na korzyść kraju.

Na wstępie od razu ponownie zaznaczę, że nie mam nic przeciwko uchwaleniu takiego święta. Jestem po prostu przekonany, że nie jest to działanie "bezinteresowne" ze strony Pana Prezydenta (już mogę sobie wyobrazić jak media przy okazji przyszłorocznych uroczystości nie omieszkają "wspomnieć" kto rok wcześniej ustanowił nowe święto) - są to moje osobiste odczucia i jako, że jest to forum dyskusyjne je przedstawiam. Moja niechęć do populistycznych zagrywek polityków nie odnosi się tylko do tych których "nie lubię", np. głosowałem i pewnie ponownie będę głosował na Pana Tuska, ale nie podobała mi się Jego wypowiedź zapewniająca o braku podwyżek podatków w przyszłym roku ( o czym już napisałem w poście powyżej). Wiem, że jest taka jest rola polityków. Tylko, że w polskiej polityce od wielu lat, za dużo jest populizmu, a za mało rzeczowego działania.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 20:49:38

PRX napisał(a): Jestem po prostu przekonany, że nie jest to działanie "bezinteresowne" ze strony Pana Prezydenta

Wierzysz w bezinteresownych polityków?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-30, 21:07:58

zuyboy napisał(a):Wierzysz w bezinteresownych polityków?

Wiadomo, nie ma nic za darmo. Ale mam nadzieję, że jest chociaż jeden, który własnych interesów nie przedkłada ponad wszystko. Tylko, że pewnie nie ma takiej siły przebicia jak pozostali :(
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 21:13:57

PRX napisał(a):Wiadomo, nie ma nic za darmo. Ale mam nadzieję, że jest chociaż jeden, który własnych interesów nie przedkłada ponad wszystko. Tylko, że pewnie nie ma takiej siły przebicia jak pozostali

Przecież nie uważasz tej decyzji za złą, więc o jakim przedkładaniu własnego interesu ponad wszystko myślisz?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-30, 21:42:28

zuyboy napisał(a):Przecież nie uważasz tej decyzji za złą, więc o jakim przedkładaniu własnego interesu ponad wszystko myślisz?

Każdy ma inne cele: jedni chcą kasy, inni władzy, a jeszcze inni po prostu chcą aby było o nich "głośno" w mediach. Sądzę, że Pan Prezydent lubi jak się o nim mówi w mediach i lubi podkreślać, że też ma jakąś władzę. Przecież projekt ten mógł być równie dobrze w kwietniu czy czerwcu, a nie tuż przed rocznicą, kiedy wiadomo, że będzie powtarzana wielokrotnie i bardziej zapadnie w pamięci obywateli.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 22:15:36

PRX napisał(a):Każdy ma inne cele: jedni chcą kasy, inni władzy, a jeszcze inni po prostu chcą aby było o nich "głośno" w mediach. Sądzę, że Pan Prezydent lubi jak się o nim mówi w mediach i lubi podkreślać, że też ma jakąś władzę. Przecież projekt ten mógł być równie dobrze w kwietniu czy czerwcu, a nie tuż przed rocznicą, kiedy wiadomo, że będzie powtarzana wielokrotnie i bardziej zapadnie w pamięci obywateli.

Nie odpowiedziałeś na pytanie, które zacytowałeś. Gdzie tu jest przekładanie własnego interesu ponad wszystko?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości

cron