Prezydent chce nowego święta

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-30, 23:13:35

zuyboy napisał(a):Nie odpowiedziałeś na pytanie, które zacytowałeś. Gdzie tu jest przekładanie własnego interesu ponad wszystko?

Dobra. Jeszcze raz, powoli, krok po kroku. Jeżeli zgadzamy się, że Powstanie Warszawskie było ważnym wydarzeniem w czasie II wojny światowej, które pokazało z jakim poświęceniem Polacy walczyli z hitlerowcami, że byli gotowi poświęcić własne życie w walce o wolność. Z resztą jak sam piszesz:
zuyboy napisał(a):Powstanie Warszawskie jest czymś o czym jak najgłośniejsze przypominanie leży w interesie Polski.

To dlaczego Pan Prezydent znacznie wcześniej nie podjął takiej inicjatywy tylko akurat "za 5 dwunasta". Przecież mógł przedyskutować ten projekt prędzej w Sejmie i Senacie, mógł zaproponować np. wygłoszenie na forum PE wspólnej odezwy, proklamacji "polskiej władzy". Byłby czas na zorganizowanie tego typu lub innych projektów. Ale "za 5 dwunasta" ? To wygląda jakby Pan Prezydent usłyszał w radio, że jest w tym roku 65 rocznica Powstania Warszawskiego i uznał, że to dobra okazja, żeby jakoś "zaistnieć". Idąc tym "tropem" dalej, Pan Prezydent nie traktuję Powstania Warszawskiego z należną mu powagą. Idąc dalej Pan Prezydent traktuję najważniejszy zryw narodowy II wojny światowej jako "okazję" do zdobycia paru punktów w sondażach.
Zaznaczam są to moje osobiste przemyślenia, które postanowiłem przedstawić na forum.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez El Limon » 2009-07-30, 23:29:12

Ja powiem tak. Jeżeli było by to dyktowane zdrowym rozsądkiem czyli zrobione dla pamięci powstańców a nie prezydenta RP to jestem za.
Niestety obawiam się że to ma swoje drugie dno.
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-30, 23:56:16

PRX napisał(a):To dlaczego Pan Prezydent znacznie wcześniej nie podjął takiej inicjatywy tylko akurat "za 5 dwunasta". Przecież mógł przedyskutować ten projekt prędzej w Sejmie i Senacie, mógł zaproponować np. wygłoszenie na forum PE wspólnej odezwy, proklamacji "polskiej władzy". Byłby czas na zorganizowanie tego typu lub innych projektów.

Po co? Przecież to jest tylko działanie symboliczne, które popierają wszystkie kluby parlamentarne, a Ty oczekujesz przygotowań jakby zmieniali konstytucję.
El Limon napisał(a):Ja powiem tak. Jeżeli było by to dyktowane zdrowym rozsądkiem czyli zrobione dla pamięci powstańców a nie prezydenta RP to jestem za. Niestety obawiam się że to ma swoje drugie dno.

Czy Wy się obawiacie, że Wam języki uschną, jeżeli pochwalicie za cokolwiek prezydenta?
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-31, 00:07:10

zuyboy napisał(a):Czy Wy się obawiacie, że Wam języki uschną, jeżeli pochwalicie za cokolwiek prezydenta?

Nie nie obawiam się. Jeśli zrobi coś za co będę uważał, że warto Pana Prezydenta pochwalić to to zrobię.
zuyboy napisał(a):Po co? Przecież to jest tylko działanie symboliczne, które popierają wszystkie kluby parlamentarne, a Ty oczekujesz przygotowań jakby zmieniali konstytucję.

Idąc Twoim tokiem rozumowania. Skoro to działanie symboliczne i nie ma znaczenia to: Po co? to robić ?
Sam twierdziłeś w postach, że okrągła 65 rocznica, że ważne wydarzenie, że warto, żeby Europa usłyszała (PE - Parlament Europejski) więc o co kaman ?
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-31, 00:14:32

PRX napisał(a):Idąc Twoim tokiem rozumowania. Skoro to działanie symboliczne i nie ma znaczenia to: Po co? to robić ?

Dla symbolu.
PRX napisał(a):Sam twierdziłeś w postach, że okrągła 65 rocznica, że ważne wydarzenie, że warto, żeby Europa usłyszała (PE - Parlament Europejski) więc o co kaman ?

Nie dość, że wyrywasz z kontekstu to jeszcze przekręcasz. Nic nie pisałem o Europie, a pisałem w kontekście dlaczego IMO Powstanie Warszawskie jest ważniejsze niż inne warte świętowania rocznice.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez PRX » 2009-07-31, 00:30:27

zuyboy napisał(a):Nie dość, że wyrywasz z kontekstu to jeszcze przekręcasz. Nic nie pisałem o Europie, a pisałem w kontekście dlaczego IMO Powstanie Warszawskie jest ważniejsze niż inne warte świętowania rocznice.

Mój wielki błąd nie pisałeś o Europie !
zuyboy napisał(a):O ile się nie mylę było to największe powstanie przeciwko III Rzeszy i jeżeli żyjemy w czasach, że musimy walczyć z ciągle powracającymi "polskimi obozami koncentracyjnymi" to Powstanie Warszawskie jest czymś o czym jak najgłośniejsze przypominanie leży w interesie Polski.

A w tym poście chodzi pewnie Ci o to, że przypominanie o Powstaniu Warszawskim na terenie Polski leży w interesie Polski ?
Z mojej strony w tym temacie to wszystko nie będę non stop powtarzał tego samego na 100 różnych sposobów. Opisałem moje odczucia i nie zmuszam Cię do zgadzania się z nimi. Więc na tym kończę.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez zuyboy » 2009-07-31, 00:50:16

PRX napisał(a):A w tym poście chodzi pewnie Ci o to, że przypominanie o Powstaniu Warszawskim na terenie Polski leży w interesie Polski ?

W tym poście chodziło mi o to, że przypominanie o Powstaniu Warszawskim leży w interesie Polski. Rozumiem, że gdy grunt Ci ucieka spod nóg, próba przekręcenia moich słów, tak aby zachować złudzenia, że jesteś w stanie odpowiedzieć, wydaje Ci się kusząca, ale nie tędy droga.
PRX napisał(a):Z mojej strony w tym temacie to wszystko nie będę non stop powtarzał tego samego na 100 różnych sposobów.

Cieszę, że w końcu zrozumiałeś, iż tylko powtarzasz to samo, zamiast uzupełnić luki w swoim rozumowaniu.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez hitman1986 » 2009-07-31, 01:03:17

Mi też to trochę "śmierdzi" - Prezydent chce święta na rok przed końcem swojej kadencji. Z drugiej strony Zuyboy dobrze zauważył - 65 rocznica jest lepiej widziana niż np. 63 rocznica Powstania.

Jakie mam zdanie na temat ustanowienia tego święta? Jeśliby tylko nie pogorszyło sytuacji gospodarczej kraju, to niech sobie będzie. Nie lubię, gdy ktoś mi narzuca, czy mam pracować, czy nie - ale jeśli ma to być "dzień zadumy" i sami mamy sobie wybrać, co wtedy zrobimy ze swoim czasem, to czemu nie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez Oyen » 2009-08-07, 20:43:28

pewno i tak wielu pracodawcow nie od razu 'chwyci' ze jest wolne, albo potraci za dzien wolnego. zawsze beda jakies ale. w naszym kraju to chyba nie bylo by normalne gdyby dostawac dzien wolnego od tak.
http://kuudel.blogspot.com/
Avatar użytkownika
OyenNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2740
Dołączył(a): 2006-04-02, 17:11:17
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez cre[a]tive » 2009-08-08, 02:50:46

Oyen napisał(a):w naszym kraju to chyba nie bylo by normalne gdyby dostawac dzien wolnego od tak.


"Ot tak" to w żadnym kraju nie dostaniesz - jednak wystarczy podanie i sensowny powód, by dzień wolny dostać.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez ET » 2009-08-10, 15:25:29

Uważam, że wystarczą obchody w obecnym kształcie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez ferty » 2009-09-22, 10:10:34

Ja uwazam, ze to lekka przesada. Czemu nie ustanowić swieta powstania listopadowego czy podobnych?
Oddajmy im hołd, ale nie żeby znowu był kolejny dzień wolny od pracy, bo niedlugo to przestaniemy wogóle pracowac
Drugich prowadzimy, a sami bładzimy
Avatar użytkownika
fertyNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 77
Dołączył(a): 2009-03-17, 12:13:55
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prezydent chce nowego święta

Postprzez Codino » 2009-09-22, 12:29:22

Powstanie skończyło się wymordowaniem 200tys. ludzi i zrównaniem z ziemią Warszawy - rzeczywiście, jest co świętować.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

cron