Korea Płn. posiada broń jądrową

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez hitman1986 » 2009-05-27, 20:23:01

Na forum ONZ Stany Zjednoczone usiłują doprowadzić do uchwalenia przez Radę Bezpieczeństwa sankcji na Koreę Północną, które uniemożliwiłyby jej import materiałów do produkcji broni atomowej i eksport tej broni, jak również rakiet balistycznych. Część komentatorów wzywa do uzbrojenia Japonii w broń atomową, by odstraszyć Koreę Płn. przed potencjalnym atakiem.

Od wtorku w Nowym Jorku trwają rozmowy ambasador USA przy ONZ Susan Rice z jej odpowiednikami z państw-członków Rady Bezpieczeństwa na temat odpowiedniej rezolucji w tej sprawie, w odpowiedzi na próbę nuklearną i wystrzelenie kilku rakiet krótkiego zasięgu przez Koreę Północną.


Tak dla celów, nie dla środków

Rice powiedziała we wtorek, że kraje te "zgadzają się co do celów tej rezolucji". Ambasador naradzała się z przedstawicielami Rosji, Chin, Korei Południowej i Japonii, czyli krajów uczestniczących do niedawna w wielostronnych rozmowach z Koreą Północną, dopóki reżim w Phenianie ich nie zerwał.

Wypowiedzi poszczególnych ambasadorów wskazują jednak na rozmaite podejście do ewentualnej rezolucji o sankcjach. Japoński ambasador Yukio Takasu powiedział, że "musi to być bardzo jasna i mocna rezolucja", ponieważ północnokoreański program nuklearny "jest dla nas bezpośrednim zagrożeniem".

Przedstawiciel Chin Zhang Yesui nie odpowiedział na pytanie, jak daleko idącą rezolucję jego kraj poprze.

Sankcje, które forsują Stany Zjednoczone, mają być wzmocnieniem tych, które Rada Bezpieczeństwa uchwaliła w zeszłym miesiącu przeciw trzem państwowym przedsiębiorstwom zbrojeniowym w Korei Północnej po teście rakietowym w tym kraju. Firmy te eksportują rakiety i technologie nuklearne do takich krajów, jak Iran, Syria i Pakistan, zarabiając około 1,5 miliarda dolarów rocznie.

Nie uda się bez Chin i Rosji

Pentagon zwraca uwagę, że powodzenie ewentualnych prób zablokowania dostaw broni i sprzętu z Korei Północnej w dużej mierze zależy od pomocy Chin i Rosji. Kraje te nie zawsze współpracowały w przeszłości w międzynarodowych akcjach przechwytywania takich transportów na lądzie i na morzu.

Waszyngton ma nadzieję, że za pomocą sankcji społeczność międzynarodowa zmusi reżim w Phenianie do powrotu do rozmów z USA i czterema pozostałymi krajami.

W USA nasilają się jednak głosy, że rozmowy do niczego nie doprowadzą i trzeba spróbować ostrzejszych posunięć. Niektórzy prawicowi komentatorzy zaproponowali uzbrojenie Japonii w broń atomową jako środek odstraszenia Korei Północnej od ewentualnego ataku.

Co Wy na to ?
I inne pytanie: wiele spotkalem komentarzy, którzych autorzy twierdzą, że posiadanie broni przez Koreę Płn. nie powinno być zakazane, ponieważ nie tylko oni mają do niej dostęp. Izrael, Pakistan, USA, Francja - to tylko niektóre z krajów posiadających broń jądrową. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

I czy USA dobrze robią, chcąc dozbroić jądrowo Japonię ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez Gerno » 2009-05-30, 11:45:34

Po krótkich oględzinach tematu, myślę uzbrojenie Japonii jest jakimś tam wyjściem, a przede wszystkim zabezpieczeniem dla niej samej. Jeśli rozmowy nie przynoszą rezultatów, trzeba przejść do czynów.

Japoński ambasador Yukio Takasu powiedział, że "musi to być bardzo jasna i mocna rezolucja", ponieważ północnokoreański program nuklearny "jest dla nas bezpośrednim zagrożeniem".


Jeśli czują się zagrożeni to powinni posłuchać głosów z USA o tym że "rozmowy do niczego nie doprowadzą i trzeba spróbować ostrzejszych posunięć" i uzbroić się w broń atomową.
Avatar użytkownika
GernoNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 767
Dołączył(a): 2007-04-18, 20:56:01
Lokalizacja: Toruń
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez ET » 2009-06-01, 15:48:03

Dwa warianty:
1. Nie stanie się nic. To żebracze, marksistowskie państewko będzie dalej trwało, dręcząc swych obywateli i utrzymywało się z dotacji z zachodu.
2. Kim w końcu da pretekst do interwencji i się unicestwi.. Chętnie zobaczyłbym jego flaki wiszące na latarni.
Obawiam się jednak, że nic się nie wydarzy.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez PRX » 2009-06-02, 00:02:48

Jak dla mnie to wkurza mnie hipokryzja ONZ, a przede wszystkim USA. Jednym zakazujemy, a drugich dozbrajamy. Jedni są lepsi, drudzy gorsi. Albo każde państwo które stać i chce posiada broń atomową, albo wszyscy podpisują deklarację, że nikt nie może posiadać takiej broni i kraje się rozbrajają. A tak na marginesie jeśli ktoś użyłby takiej broni (państwo nie terroryści korzystający z jakiegoś małego ładunku) to czeka i tak dany kraj zagłada - bo co powstrzyma inne kraje posiadające broń atomową do wykorzystania jej ?? przecież to nie oni zaczęli . Także według mnie wykorzystanie rakiet z głowicami nuklearnymi równa się zgładzie danego państwa.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez hitman1986 » 2009-06-02, 00:15:29

PRX napisał(a):Jak dla mnie to wkurza mnie hipokryzja ONZ, a przede wszystkim USA. Jednym zakazujemy, a drugich dozbrajamy.

Na prawdę nie widzisz różnicy między zbrojeniem się Korei Płn. a np. Izreala ?
PRX napisał(a):Jedni są lepsi, drudzy gorsi

Nie. Jednym można ufać, bo są przewidywalni i dokonują przemyślanych decyzji, a drudzy są po prostu niebezpieczni.
PRX napisał(a):A tak na marginesie jeśli ktoś użyłby takiej broni (państwo nie terroryści korzystający z jakiegoś małego ładunku) to czeka i tak dany kraj zagłada - bo co powstrzyma inne kraje posiadające broń atomową do wykorzystania jej ??

Co powstrzyma? Może nic, a może to, że gdyby oni spuścili by atomówki, to wywołaliby wojnę nuklearną, w której nie ma wygranych. Wszyscy są przegranymi.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez kosmowski.be » 2009-06-02, 06:03:38

hitman1986 napisał(a):Nie. Jednym można ufać, bo są przewidywalni i dokonują przemyślanych decyzji, a drudzy są po prostu niebezpieczni.

kazdy kto posiada bron jadrowa jest potencjalnie niebezpieczny. nie mozna zakladac ze jak zawsze byli cacy to beda i tym razem
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez PRX » 2009-06-02, 15:48:16

hitman1986 napisał(a):Na prawdę nie widzisz różnicy między zbrojeniem się Korei Płn. a np. Izreala ?

TAK , naprawdę nie widzę różnicy, a podawanie już Izraela jako niby super spokojnego kraju to już chyba WIELKA pomyłka. Ogólnie jestem za likwidacją wszelkiego arsenału jądrowego, ale nie można komuś zakazywać posiadania go jeżeli sami mamy do niego dostęp.
hitman1986 napisał(a):Nie. Jednym można ufać, bo są przewidywalni i dokonują przemyślanych decyzji, a drudzy są po prostu niebezpieczni.

Może tak tylko się oszukujesz ? Ja sam nie wiem co kiedyś (np. jutro) zrobię do czego będę zdolny, a Ty twierdzisz, że umiesz przewidzieć poczynania całego narodu ? Skąd np. wiesz czy za 5 lat Korea Płn. nie będzie w pełni demokratycznym krajem ? A wspomnianym przez Ciebie Izraelu za rok nie dojdzie do władzy jakiś nacjonalista, który będzie np. chciał się pozbyć "muzułmańskich szumowin" za naciśnięciem jednego guziczka ? jesteś tego pewien ? Dajesz gwarancje ? Czy kilka lat temu powiedziałbyś, że tak liczne wojska Polskie będą stacjonować w Iraku lub Afganistanie ? Wszystkiego nie można przewidzieć !!.
hitman1986 napisał(a):Co powstrzyma? Może nic, a może to, że gdyby oni spuścili by atomówki, to wywołaliby wojnę nuklearną, w której nie ma wygranych. Wszyscy są przegranymi.

Też tak twierdzę :D , ale jeśli ktoś zacznie to wątpię, że inne kraje będą się zastanawiać nad następstwami. Znamy to przecież z historii rodzaju ludzkiego.
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez hitman1986 » 2009-06-02, 22:26:48

PRX napisał(a):TAK , naprawdę nie widzę różnicy, a podawanie już Izraela jako niby super spokojnego kraju to już chyba WIELKA pomyłka.

Między Izraelem, a Koreą Płn. jest taka podstawowa różnica, że Ci drudzy łamią wszelkie prawa człowieka, torturują i zabijają swoich mieszkańców, sponiewierają nimi, a Ci pierwsi nie.
PRX napisał(a):Skąd np. wiesz czy za 5 lat Korea Płn. nie będzie w pełni demokratycznym krajem ?

Ty to na serio piszesz ? :zdziwko:
PRX napisał(a):A wspomnianym przez Ciebie Izraelu za rok nie dojdzie do władzy jakiś nacjonalista, który będzie np. chciał się pozbyć "muzułmańskich szumowin" za naciśnięciem jednego guziczka ?

Pamiętaj, że za Izraelem murem stają USA, które na taki przewrót nigdy nie pozwolą...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez PRX » 2009-06-03, 00:14:09

hitman1986 napisał(a):Między Izraelem, a Koreą Płn. jest taka podstawowa różnica, że Ci drudzy łamią wszelkie prawa człowieka, torturują i zabijają swoich mieszkańców, sponiewierają nimi, a Ci pierwsi nie.

Czytaj ze zrozumieniem. Przytoczę jeszcze raz Twoje pytanie:
hitman1986 napisał(a):Na prawdę nie widzisz różnicy między zbrojeniem się Korei Płn. a np. Izreala ?

i moją odpowiedz:
PRX napisał(a):TAK , naprawdę nie widzę różnicy, a podawanie już Izraela jako niby super spokojnego kraju to już chyba WIELKA pomyłka. Ogólnie jestem za likwidacją wszelkiego arsenału jądrowego, ale nie można komuś zakazywać posiadania go jeżeli sami mamy do niego dostęp.

Nie porównuję krajów, a jedynie proces zbrojenia się. Co do łamania praw człowieka:
http://wyborcza.pl/1,76842,4161474.html
http://www.prawaczlowieka.edu.pl/index.php?dok=b70706fdb0027063c33c00f7ce3e040221dd70bb-d3
http://www.prawaczlowieka.edu.pl/index.php?dok=0bad865a02d82f4970687ffe1b80822b76cc0626-d3
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,2686388,00.html
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/obroncy;praw;czlowieka;oskarzaja;izrael,78,0,56910.html
http://www.wprost.pl/ar/161476/ONZ-zada-od-Izraela-ujawnienia-tajnych-wiezien/
http://www.rp.pl/artykul/41,229169.html
Zaraz pewnie powiesz, jak mogę porównywać kilkadziesiąt oskarżeń z "czystką" prowadzoną przez Koreę Płn. ? A mogę bo dla mnie złodziej który ukradnie 100 zł i taki który kradnie 100000 euro to ten sam złodziej, morderca który zabija jedną osobę nie jest lepszy od tego który ma na koncie 10 ofiar. JA nie mam nic do Izraela, ale wkurza mnie wszelkie stawianie jednych w pozycji tych dobrych, a drugich tych złych. Świat nie jest bajką, nie jest czarno- biały, każdy ma swoje racje, każdy ma swój punkt widzenia.
hitman1986 napisał(a): PRX napisał(a):Skąd np. wiesz czy za 5 lat Korea Płn. nie będzie w pełni demokratycznym krajem ?


Ty to na serio piszesz ? :zdziwko:

TAK, piszę to na serio ! Ciekawe co by odpowiedzieli, np. Palestyńczycy w 1920 r gdybyś im powiedział, że za 20 lat będzie już mieszkał w Izraelu? Świat, ludzie się zmieniają. Co powiesz na upadek komunizmu w Europie, odzyskanie niepodległości przez Polskę, Obamę w Białym Domu (ciekawe co by na to powiedział Teksańczyk w 1950 r :))
hitman1986 napisał(a):Pamiętaj, że za Izraelem murem stają USA, które na taki przewrót nigdy nie pozwolą...

I znowu słowo : "nigdy" Czy historia nic Cię nie nauczyła ? Nie ma czegoś takiego jak nigdy, niemożliwe, jest co najwyżej "mało prawdopodobne". Wiem, że USA stoi murem za Izraelem, ale dla tego, że są uzależnieni od wpływów Izraela i raczej nie będą im w niczym przeszkadzać. Chyba nie wierzysz w USA jako obrońcę światowego pokoju ?
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez hitman1986 » 2009-06-03, 01:21:45

PRX napisał(a):A mogę bo dla mnie złodziej który ukradnie 100 zł i taki który kradnie 100000 euro to ten sam złodziej, morderca który zabija jedną osobę nie jest lepszy od tego który ma na koncie 10 ofiar.

Twój wybór. Dla mnie jednak jest różnica między tym, kto przeprowadza czystki na swoim narodzie, a posiada np. tajne więzienia CIA.
PRX napisał(a):JA nie mam nic do Izraela, ale wkurza mnie wszelkie stawianie jednych w pozycji tych dobrych, a drugich tych złych. Świat nie jest bajką, nie jest czarno- biały, każdy ma swoje racje, każdy ma swój punkt widzenia.

Ależ ja Ci nie odbieram prawa do tego, abyś miał myśleć tak, jak chcesz. Próbuję tylko wykazać, że wg mnie Korea jest o wiele bardziej niebezpieczna niż Izrael, bo jest o wiele bardziej nieprzewidywalna. Ja również jestem za tym, aby nikt na świecie nie posiadał broni jądrowej, aby nastąpiło rozbrojenie z niej.

BTW: pytanie do Ciebie, zadane z ciekawości: czy Twoim zdaniem, USA mają prawo np. wysłać do Guantanamo podejrzanego o terroryzm człowieka i torturować go, aby być może oszczędzić swój kraj i swoich obywateli przed domniemanym atakiem ?

PRX napisał(a):Chyba nie wierzysz w USA jako obrońcę światowego pokoju ?

Nie, nie wierzę. Ale wierzę, że USA są o wiele bardziej racjonalne, o wiele bardziej przewidywalne i o wiele bardziej ludzkie niż Korea.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez PRX » 2009-06-03, 07:46:32

hitman1986 napisał(a):Twój wybór. Dla mnie jednak jest różnica między tym, kto przeprowadza czystki na swoim narodzie, a posiada np. tajne więzienia CIA.

Bardziej mi chodziło o represje wobec narodu Palestyńskiego i żołnierzy Izraelskich którzy nie chcą brać udziału w represjonowaniu cywili.
hitman1986 napisał(a):Próbuję tylko wykazać, że wg mnie Korea jest o wiele bardziej niebezpieczna niż Izrael, bo jest o wiele bardziej nieprzewidywalna.

My nie rozmawiamy o tym który kraj jest bardziej nieprzewidywalny, ale o tym czy ma prawo do posiadania broni jądrowej. A ja już się w tej sprawie wypowiedziałem: Jestem przeciwny uznawaniu prawa do posiadania broni jądrowej jednemu państwu, a zakazywaniu drugiemu. Przecież Korea Płn., USA, Izrael - każdy z tych krajów ma na koncie konflikty i ataki na inny kraj. I nie mów, że jedni tylko się bronili, a drudzy są drugą III Rzeszą bo każdy z tych krajów według siebie miał swoją rację.
hitman1986 napisał(a):BTW: pytanie do Ciebie, zadane z ciekawości: czy Twoim zdaniem, USA mają prawo np. wysłać do Guantanamo podejrzanego o terroryzm człowieka i torturować go, aby być może oszczędzić swój kraj i swoich obywateli przed domniemanym atakiem ?

Oczywiście, że każdy ma prawo (nie tylko państwo) do ochrony zdrowia i życia swojego i swoich najbliższych wszelkimi środkami o ile to zagrożenie jest realne. Ale takie represje powinny być poparte jakimiś dowodami, a nie niejasnym przeczuciem. Nie można twierdzić, że ktoś jest terrorystą dlatego, że chodzi do jednego meczetu z kuzynem syna kuzyna jakiegoś terrorysty. Weźmy na przykład rzekome posiadanie przez Irak broni masowego rażenia. Zobacz jak bazując na strachu swoich obywateli, USA wprowadziły "Patriot Act"
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez hitman1986 » 2009-06-03, 11:50:52

PRX napisał(a):My nie rozmawiamy o tym który kraj jest bardziej nieprzewidywalny, ale o tym czy ma prawo do posiadania broni jądrowej.

Ale przecież jedno wynika z drugiego...
PRX napisał(a):Jestem przeciwny uznawaniu prawa do posiadania broni jądrowej jednemu państwu, a zakazywaniu drugiemu.

Ja również, ale sam przyznasz, że taka rezolucja jest niemożliwa do zorganizowania. Zawsze będzie tak, że jedni będą mogli mieć broń masowego rażenia, a inni nie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez PRX » 2009-06-03, 12:48:29

PRX napisał(a):My nie rozmawiamy o tym który kraj jest bardziej nieprzewidywalny, ale o tym czy ma prawo do posiadania broni jądrowej.

hitman1986 napisał(a):Ale przecież jedno wynika z drugiego...

Wcale, że nie. Dla mnie kwestia ta rozbija się tylko tego, że jeden kraj który czuje się zagrożony może mieć broń jądrową a drugi nie może. Jeden może bronic swoich praw wszelkimi sposobami, a innemu narodowi się tego zabrania. Nie chodzi mi tylko oo Koreę Płn. tylko ogólnie o dyskryminację jakiegoś narodu. Tworzenie podziałów. Z resztą czy kraje obecnie posiadające arsenał jądrowy chcą go wykorzystywać w przyszłości ? Wątpię. Posiadają go po inni też mają dostęp do broni jądrowej, chcą czuć się bezpieczniej. Więc dlaczego odbierać jakiemuś państwu poczucie bezpieczeństwa. Nikt nie może być pewny, że Korea Płn. użyje tej broni, aby atakować sąsiadów. Może chce się poczuć bezpieczniej. Wiadomo, że istnieje większe w jej przypadku zagrożenie taką sytuacją niż w przypadku choćby Francji, ale chodzi mi tylko o samą kwestie ograniczania prawa danego państwa, kwestie pogłębiania podziałów.
hitman1986 napisał(a):Ja również, ale sam przyznasz, że taka rezolucja jest niemożliwa do zorganizowania. Zawsze będzie tak, że jedni będą mogli mieć broń masowego rażenia, a inni nie.

Jak już wspominałem nie ma rzeczy niemożliwych, ale zgadzam się że w najbliższych 20 latach jest bardzo mało prawdopodobna. :zalamany:
The universe is hostile
So impersonal
Devour to survive
So it is, so it's always been ...
Avatar użytkownika
PRXNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 488
Dołączył(a): 2009-05-11, 21:22:48
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez Ahl-I-Batini » 2009-06-05, 00:36:12

hitman1986 napisał(a):Na prawdę nie widzisz różnicy między zbrojeniem się Korei Płn. a np. Izreala ?

Nie. Akurat w zbrojeniu sie to kazde panstwo zachowuje sie identycznie. Dzialaja tylko instynkty a prawa czlowieka i inne dyrdymaly o wolnosci znikaja.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Korea Płn. posiada broń jądrową

Postprzez ET » 2009-06-06, 15:25:47

Ahl-I-Batini napisał(a):Nie. Akurat w zbrojeniu sie to kazde panstwo zachowuje sie identycznie. Dzialaja tylko instynkty a prawa czlowieka i inne dyrdymaly o wolnosci znikaja.

Izrael jest ciut bardziej przewidywalny. Poza tym Izrael ma broń atomową prawdopodobnie od dawna, więc mleko się rozlało.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości

cron