Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez hitman1986 » 2009-05-02, 16:40:59

Janusz Palikot uważa, że praca doktorska Lecha Kaczyńskiego świadczy o tym, że obecny prezydent w 1979 r. był marksistą. W galerii sztuki socrealistycznej w Kozłówce poseł PO zorganizował happening, podczas którego aktorzy ucharakteryzowani na Marksa, Engelsa i Lenina odczytywali fragmenty pracy doktorskiej prezydenta.

- On ukrywa to, że był marksistą. To nie jest kwestia tylko cytatów z Marksa czy Lenina, tutaj autentycznie widać, że on stosuje te narzędzia do diagnozy, do opisu rzeczywistości - powiedział Janusz Palikot.

więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... caid=17f48

Jak oceniacie ten happening Palikota ? Nieźle się zawziął, na tego aktualnego prezydenta RP :hyhy:
Czy może podzielacie opinię Bielana, że Palikot nie potrafi uszanować choroby matki prezydenta? (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Palikot-nie-potrafi-uszanowac-choroby-matki-prezydenta,wid,11089069,wiadomosc.html) ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez Lawenda » 2009-05-02, 21:15:30

Sam Palikot Show to dość dobry pomysł - choćby ze względu na ciekawą formę przekazu.I w sumie warto aby praca doktorska prezydenta ujrzała światło dzienne,jako potwierdzenie poziomu wykształcenia jaki deklaruję,a w jaki się wątpi kiedy się na niego patrzy.Niestety termin wystąpienia dość pechowy i nie przemyślany.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez BlueMan » 2009-05-02, 22:07:53

Palikot jest troszkę szurnięty :D oryginalny jednocześnie, ale nieszkodliwy. Nieźle zawziął się na prezydenta.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez cre[a]tive » 2009-05-02, 22:28:31

Swego czasu był bardzo ciekawy artykuł w Polityce albo Newsweek'u o pracy doktorskiej prezydenta. Szczerze mówiąc to już wtedy wyraźną uwagę zwrócono właśnie na źródła, na których się tak mocno opierał. Podważono też wartość pracy, że niby trochę krótka i jak na doktorat to naprawdę bardzo przeciętna.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez BlueMan » 2009-05-02, 22:35:00

kobieta napisał(a):Podważono też wartość pracy, że niby trochę krótka i jak na doktorat to naprawdę bardzo przeciętna.
wg. mnie nie słusznie. A już na pewno nie powinno mieć "wątów" do Kaczyńskiego, a do władz uczelni, że w ten sposób zaniżyli poziom.

I nie ma co ukrywać - na każdej uczelni jest inny poziom prac.
U mnie na UŚ licencjat można było zrobić piszą pracę nt. "prosta gra w javie", albo "mini portal", a na innych ludzie pisali o "sieć neuronowa do wykrywania twarzy".
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez Ahl-I-Batini » 2009-05-02, 23:17:59

BlueMan napisał(a):wg. mnie nie słusznie. A już na pewno nie powinno mieć "wątów" do Kaczyńskiego, a do władz uczelni, że w ten sposób zaniżyli poziom.

Przeciez w tych czasach dawali doktorat za dobre checi.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez KenWatanabe » 2009-05-03, 01:59:20

W tamtych czasach chcąc tak bardzo obronić to musiał użyć takiej socjalistycznej retoryki. Nie chcę w żaden sposób umniejszać jego naukowych wyczynów :D Obronił i już. Mnie bardziej martwi, że człowiek który dziś tak bardzo afiszuje się z dekomunizacją (nie żeby to było coś złego) oraz konserwatyzmem i ogólnie przywiązaniem do tradycji kiedyś dał popis oportunizmu wygłaszając coś takiego. I jak on może mówić, że ktoś coś robił dobrze czy źle skoro sam się dostosowywał w imię kariery. Tu może trochę przesadzę ale to trochę tak jakby Pol Pot miał mówić o moralności :D

A co do Palikota to lepiej by było gdyby to opublikował jakiś wydawca, albo żeby zrobili o tym jakiś reportaż. Sam Palikot robi złe wrażenie, przez to, że to on wygłasza takie fakty stają się mniej wiarygodne tj. mniejsze poważanie ludzie mają, gdyż jest to człowiek co najmniej kontrowersyjny. I tu znowu porównanie (trochę przesadzone) tak jakby Doda odkryła XIV księgę Pana Tadeusza :D
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez Lawenda » 2009-05-03, 08:25:52

petreus007 napisał(a):W tamtych czasach chcąc tak bardzo obronić to musiał użyć takiej socjalistycznej retoryki. Nie chcę w żaden sposób umniejszać jego naukowych wyczynów :D


a właśnie,że nie bo pod koniec lat 70,nie było już koniecznym tak intensywne cytowanie Lenina,Marksa,czy Engelsa - oczywiście praca nie mogła być zbyt rewolucyjna i imperialistyczna.

Ahl-I-Batini napisał(a):Przeciez w tych czasach dawali doktorat za dobre checi.


tiaa a edukacja akademicka konsekwencje tego ponosi do dziś - bo niektórym od razu dawali w pakiecie z habilitacją i ciężko ich ruszyć z uczelni teraz.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez ET » 2009-05-04, 23:36:59

W pracy Kaczora nie ma nic zadziwiającego, bo przecieź jego poglądy to w gruncie rzeczy rasowy socjalizm. ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Palikot odczytał pracę doktorską Lecha Kaczyńskiego

Postprzez El Limon » 2009-05-06, 17:57:11

Czasem mam wrażenie że Palikot jest takim zadymiaczem Platformy jak coś się źle dzieje to wysyła się Palikota i na niego wszyscy skupiają uwagę.
Ale póki nie dzierży władzy w swoich łapach to tylko nie groźny błazen. Przynajmniej jest kolorowo w polityce :D
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości

cron