Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez hitman1986 » 2009-04-19, 10:10:32

Wirtualna Polska napisał(a):Izraelskie dowództwo wojskowe szykuje się do ataku lotniczego na domniemane instalacje nuklearne w Iranie i chce być gotowe do takiej operacji w krótkim czasie od otrzymania zgody ze strony rządu - twierdzi "The Times".

Londyńska gazeta pisze, że w ramach przygotowań do ataków wymagających precyzyjnych bombardowań, lotnictwo izraelskie wyposażyło się w trzy samoloty wczesnego ostrzegania i kontroli AWACS, a na maj zaplanowano największe w historii Izraela ćwiczenia ludności cywilnej na wypadek irańskiej akcji odwetowej.

Elementem przygotowań będzie też, wspólne z Amerykanami, testowanie systemu obrony antyrakietowej - Arrow.

- Izraelczycy chcą wiedzieć, że w przypadku, gdy jego lotnictwo otrzyma zielone światło do ataku, będzie mogło przeprowadzić go w ciągu kilku dni lub nawet godzin. Przygotowania do takiej ewentualności odbywają się na każdym szczeblu - powiedział "Timesowi" wysokiej rangi przedstawiciele izraelskiego resortu obrony.

Nie wysuwalibyśmy gróźb wobec Iranu, jeśli nie dysponowalibyśmy siłą na ich poparcie - dodaje przedstwiciel wywiadu Izraela.

Izraelscy wojskowi sądzą, iż ich lotnictwo musiałoby uderzyć w ponad 12 celów. Wśród nich wymienia się Natanz, gdzie ma być produkowany wzbogacony uran, Isfahan, gdzie 250 ton gazu ma być przechowywane w tunelach i Arak, gdzie usytuowany jest schładzany wodą reaktor produkujący pluton.

W marcu lotnictwo izraelskie w ramach przygotowań do działań lotniczych na dalekich odległościach zbombardowało konwój w Sudanie, o którym twierdzi, że miał być w drodze do Strefy Gazy z dostawą broni dla palestyńskiego Hamasu.

Ewentualny atak Izraela musiałby zostać dokonany z wykorzystaniem przestrzeni powietrznej Jordanii i Iraku, a więc nie mógłby odbyć się bez przynajmniej milczącej zgody Amerykanów.

Według Ephraima Kama, wicedyrektora Instytutu Badań nad Narodowym Bezpieczeństwem, zgoda Amerykanów na izraelski atak lotniczy na Iran nie wchodzi w grę.

- Establishment obronny USA nie ma pewności, czy izraelska operacja wojskowa zakończyłaby się sukcesem i sądzi, że jej skutkiem byłoby tylko opóźnienie irańskiego programu atomowego o 2-4 lata - uważa Kam.

Jego zdaniem izraelskie groźby są sygnałem dla międzynarodowej opinii publicznej, iż jeśli we własnym zakresie nie zdoła ona rozwiązać kwestii domniemanego irańskiego programu nuklearnego, to Izrael jest w każdej chwili gotów rozwiązać ją "po swojemu".

Zachód oskarża Iran o dążenie do zdobycia broni jądrowej, natomiast władze w Teheranie twierdzą, że ich program nuklearny jest pokojowy i służy energetyce.

Prezydent USA Barack Obama ma w planach wizytę w Izraelu w czerwcu. Przedtem będzie mógł ocenić sytuację polityczną w Iranie, która wyłoni się w następstwie wyborów prezydenckich, zapowiedzianych na czerwiec

Co o tym sądzicie? Grozi nam przez to III Wojna Światowa ? Przypominam, że prezydent Iranu już od dawien dawna ostrzega, że jeśli jakiekolwiek Państwa z USA włącznie zaatakuje Iran, to kraj ten odeprze atak. A jak wiadomo Iran ma poparcie Rosji i Chin...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez BlueMan » 2009-04-19, 10:24:45

No to będzie się działo... .

Rosja i Chiny razem wzięte powinny dać rade Ameryce. Nawet Europa tutaj za wiele nie pomoże.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez hitman1986 » 2009-04-19, 10:44:06

Same Chiny dałyby radę, a co dopiero z Rosją. Ameryka nie jest aż taką potęgą, na jaką się kreuje...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-19, 12:10:36

Nic nie będzie :D to tylko takie gadania, gdyby na prawdę planowali misję nie ogłaszali by tego w Timesie.

Poza tym niby dlaczego Iran miałby nie dysponować bronią nuklearną? Dla bezpieczeństwa? Jak dla mnie to Izrael jest większym zagrożeniem.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez Guciu » 2009-04-19, 12:17:53

hitman1986 napisał(a):Według Ephraima Kama, wicedyrektora Instytutu Badań nad Narodowym Bezpieczeństwem, zgoda Amerykanów na izraelski atak lotniczy na Iran nie wchodzi w grę.



Jeśli izarelski atak lotniczy nie jest poparty przez Amerykanów to myśle, że i Rosja i Chiny nie będą oficjalnie maczać palców w tym konflikcie (jeśli oczywiście do takiego nalotu dojdzie).
"Mówi się, że krew jest bezcenna. To nie jest prawda. Ma ona taką wartość, jaką wartość ma własne życie.To jest cena, wobec której i matematyka i rozum są bezradne."
Avatar użytkownika
GuciuNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1992
Dołączył(a): 2007-06-01, 11:44:34
Lokalizacja: Lezajsk
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez Kamil888 » 2009-04-19, 13:29:01

hitman1986 napisał(a):Grozi nam przez to III Wojna Światowa?

Grozi i ja to powtarzam już od dłuższego czasu. To, że Ameryka nie poprze Izraelskiego ataku, wcale nie znaczy, że nie zaczną się napieprzać. Prędzej czy później jedna ze stron nie wytrzyma i zaatakuje, albo... naciśnie guzik.
Avatar użytkownika
Kamil888None specified
Banned
Banned
 
Posty: 4752
Dołączył(a): 2006-11-03, 19:46:48
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-23, 13:02:44

hitman1986 napisał(a):Same Chiny dałyby radę, a co dopiero z Rosją. Ameryka nie jest aż taką potęgą, na jaką się kreuje...

To Rosja nie jest taką potęgą militarną na jaką się kreuje, a Chiny nie mają żadnego interesu w prowadzeniu wojny z USA i czy dałyby sobie radę to wcale nie jest pewne. Może armia i duża, ale w większej części przestarzała. Rosja nowoczesny produkuje, ale na eksport.
BlueMan napisał(a):Rosja i Chiny razem wzięte powinny dać rade Ameryce. Nawet Europa tutaj za wiele nie pomoże.

A to niby czemu. USA technologicznie przeważa, a jak dorzucić im armie niemiecką, francuską, turecką, brytyjską i pare innych z Europy to będą mieli również przewagę liczebną.

No i gdzie ta wojna miałaby się toczyć?
Wojnę nuklearną, przegrają wszyscy. Konwecjonalna jest mi sobie ciężko wyobrazić.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-23, 22:41:42

Oddzielnie Rosja i Chiny nie zdziałałyby zbyt wiele. Ale razem z Rosyjskimi technologiami oraz Chińskim potencjałem gospodarczym (tj przemysłowym, znacznie górującym na obecną chwilę nad przemysłem w USA) mogłyby zdziałać naprawdę wiele.

Dochodzi do tego kwestia mentalności, bo wątpię, żeby ustrój stanów w dobie wojny sprawdził się lepiej niż zakrawające na autorytarne rządy w Rosji i Chinach.

zuyboy napisał(a):No i gdzie ta wojna miałaby się toczyć?
No jak to gdzie :D W europie a konkretnie to mniej więcej u nas w Polsce. Oczywiście byłby to tylko główny front bo prawdopodobnie powstały by jeszcze drugorzędne w Azji Mniejszej i na wyspach Pacyfiku.

Przebieg takiej wojny prawdopodobnie byłby z początku na korzyść USA i sojuszników ale jeśli nie skończyliby działań w przeciągu 2-3 pierwszych lat to strona wschodnia zaczęłaby przeważać. Rzecz jasna w obliczu klęski tak czy inaczej doszłoby prawdopodobnie do starcia nuklearnego :D Albo taki świat Orwella by wyszedł :D

Ale co tu gdybać ?? Pożyjemy zobaczymy (choć lepiej byłoby nie).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-23, 23:28:57

petreus007 napisał(a): Ale razem z Rosyjskimi technologiami oraz Chińskim potencjałem gospodarczym (tj przemysłowym, znacznie górującym na obecną chwilę nad przemysłem w USA) mogłyby zdziałać naprawdę wiele.

A Rosja to pędzi, żeby przekazać Chinom całą technologię, tylko po to, żeby mieć w przyszłości sąsiada o wiele potężniejszego od siebie. Poza tym unowocześnienie takiej wielkiej armii to jest kwestia lat.
petreus007 napisał(a):W europie a konkretnie to mniej więcej u nas w Polsce.

Daleko od Chin, więc przewaga liczebna odpada, ze względów logistycznych.
petreus007 napisał(a):Przebieg takiej wojny prawdopodobnie byłby z początku na korzyść USA i sojuszników ale jeśli nie skończyliby działań w przeciągu 2-3 pierwszych lat to strona wschodnia zaczęłaby przeważać.

A to niby czemu? Uzasadnij to. Póki co Chiny i Rosja ma jeszcze przestarzały sprzęt. Czołgi T-72 i starsze są w starciu z zachodnimi bez szans, może nad ich terytorium obrona przeciwlotniczna coś by zdziałała, ale przy próbie ataku na Europę przewaga w powietrzu będzie po stronie zachodu. Amunicji wystarczy, bo Chiny + Rosja wcale nie miałyby ogromnej przewagi liczebnej(o ile jakąkolwiek w Europie by mieli).

A to wszystko to czysta teoria, bo Chiny nie mają żadnego interesu w prowadzanie wojny z zachodem.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez hitman1986 » 2009-04-23, 23:58:44

zuyboy napisał(a):A to wszystko to czysta teoria, bo Chiny nie mają żadnego interesu w prowadzanie wojny z zachodem.

W sumie racja - Chinom najbardziej opłaca się zachować obowiązujący status quo, daje im to możliwość wywierania chocby minimalnego wpływu na USA. W tym momencie Stany są od Chin uzależnione.
zuyboy napisał(a):Daleko od Chin, więc przewaga liczebna odpada, ze względów logistycznych.

No nie wiem, zuyboy, nie wiem. Teoretycznie powinieneś mieć rację, ale ja sądzę, że na tą okazję Chińczycy mogliby się postarać i masowo desantować swoich żołnierzy na zachód. Podejrzewam, że by się zawzięli i mogli temu sprostać.
zuyboy napisał(a):Czołgi T-72 i starsze są w starciu z zachodnimi bez szans

Ale pamiętaj, że wojna nie tylko toczy się na polu walki - Rosjanie mają jedną mega ważną kartę w swojej talii - gaz. Wystarczy, że kurek na czas wojny przykręcili by, a Niemcy są bez prądu, a co za tym idzie połowa Europy.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez kamil » 2009-04-24, 10:01:17

W takiej wojnie duże znaczenie miały by bomby dalekiego zasięgu oraz lotnictwo. Gdy ma się dobry sprzęt to nawet nie trzeba tyle ludzi do walki. To nie jest czas I czy II wojny światowej.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-24, 10:07:31

zuyboy napisał(a):A Rosja to pędzi, żeby przekazać Chinom całą technologię, tylko po to, żeby mieć w przyszłości sąsiada o wiele potężniejszego od siebie. Poza tym unowocześnienie takiej wielkiej armii to jest kwestia lat.
No ale w dobie wojny chyba byłoby to konieczne. Np Pod koniec II Wojny Światowej III Rzesza, technologicznie wyprzedzająca inne państwa o lata, przekazywała nieodpłatnie swoje technologie Japończykom. Choć zgadzam się, że to jednak trochę co innego bo po pierwsze i tak widziała już przed sobą widmo klęski, a po drugie Japonia nie jest sąsiadem Niemiec :D

zuyboy napisał(a):A to niby czemu? Uzasadnij to. Póki co Chiny i Rosja ma jeszcze przestarzały sprzęt. Czołgi T-72 i starsze są w starciu z zachodnimi bez szans, może nad ich terytorium obrona przeciwlotniczna coś by zdziałała, ale przy próbie ataku na Europę przewaga w powietrzu będzie po stronie zachodu. Amunicji wystarczy, bo Chiny + Rosja wcale nie miałyby ogromnej przewagi liczebnej(o ile jakąkolwiek w Europie by mieli).
Czołgi faktycznie nie są najnowsze ale za to myśliwce Rosyjskie są nawet lepsze (no oczywiście pod względem możliwości samej maszyny bo uzbrojenie mają gorsze). Su-33 i Su-30 np. Ale nie to tak na prawdę się liczy. Znowu przykład z II wojny światowej, Alianci mieli o wiele gorsze czołgi niż państwa osi, w dodatku III Rzesza miała myśliwce odrzutowe ale co z tego skoro alianci mogli wyprodukować 100x więcej sprzętu.

zuyboy napisał(a):A to wszystko to czysta teoria, bo Chiny nie mają żadnego interesu w prowadzanie wojny z zachodem.
No i tu akurat się zgodzę w 100% ale założenie było takie, że Rosja będzie sojusznikiem Chin więc pisałem właśnie pod to założenie. Wiadomo, że Chińczycy łatwiej i bezkrwawo wykańczają zachód gospodarczo.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez Codino » 2009-04-24, 22:26:18

BlueMan napisał(a):Rosja i Chiny razem wzięte powinny dać rade Ameryce

hitman1986 napisał(a):Same Chiny dałyby radę, a co dopiero z Rosją.

USA to obecnie jedyne imperium na świecie, Rosja imperium już była, a Chiny jeszcze nie są. Potencjał militarny Ameryki jest ogromny i wykorzystanie go w pełni(choć to nie takie proste) doprowadziłoby do klęski nawet dużo poważniejsze koalicje.

zuyboy napisał(a):A to niby czemu. USA technologicznie przeważa, a jak dorzucić im armie niemiecką, francuską, turecką, brytyjską i pare innych z Europy to będą mieli również przewagę liczebną.

Jestem przekonany, że poradziliby sobie nawet gdyby te armie były po drugiej stronie.

Mówię o wojnie bez użycia broni jądrowej - bo w przeciwnym wypadku to wygranych by nie było, jak użytkownik zuyboy słusznie zauważył.

petreus007 napisał(a):Wiadomo, że Chińczycy łatwiej i bezkrwawo wykańczają zachód gospodarczo.

W jaki sposób?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez BlueMan » 2009-04-25, 08:56:09

I tak to jaką każdy ma broń i ile na prawdę może użyć środków do walki nikt nie wie i żadna armia dokładnie nie ujawnia.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-25, 09:32:08

hitman1986 napisał(a):. Teoretycznie powinieneś mieć rację, ale ja sądzę, że na tą okazję Chińczycy mogliby się postarać i masowo desantować swoich żołnierzy na zachód.

Już przeniesienie samych żołnierzy byłoby trudne, a prowadzenie wojny to już kosmos. Zresztą sami by musieli bronić swojego terytorium, więc przerzucania całej armii odpada nawet jakby było wykonalne.
hitman1986 napisał(a):Ale pamiętaj, że wojna nie tylko toczy się na polu walki - Rosjanie mają jedną mega ważną kartę w swojej talii - gaz. Wystarczy, że kurek na czas wojny przykręcili by, a Niemcy są bez prądu, a co za tym idzie połowa Europy.

Europa byłaby bez gazu dopiero po kilku miesiącach, gaz nie jest jedynym źródłem energii, jeżeli wybuchłaby III Wojna Światowa brak światła w domu to byłoby niewielkie zmartwienie. Poza tym Rosja gazem handluje, więc podobnie jak Chiny nie sądzę, aby miała interes w takiej wojnie.
petreus007 napisał(a):No ale w dobie wojny chyba byłoby to konieczne.

Prosty wniosek Rosja nie ma interesu w takiej wojnie.
petreus007 napisał(a):Czołgi faktycznie nie są najnowsze ale za to myśliwce Rosyjskie są nawet lepsze (no oczywiście pod względem możliwości samej maszyny bo uzbrojenie mają gorsze). Su-33 i Su-30 np

Rosjanie produkują takie myśliwce, ale głównie na eksport. Jeżeli spojrzeć na wydatki na armię to gdzieś czytałem, że w Rosji są one mniejsze na jednego żołnierza niż w Polsce.
petreus007 napisał(a): Alianci mieli o wiele gorsze czołgi niż państwa osi, w dodatku III Rzesza miała myśliwce odrzutowe ale co z tego skoro alianci mogli wyprodukować 100x więcej sprzętu.

Chiny i Rosja wcale nie miałaby możliwości wyprodukowania i przerzucenia na front w Europie 100x więcej sprzętu.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-25, 13:17:32

petreus007 napisał(a):Wiadomo, że Chińczycy łatwiej i bezkrwawo wykańczają zachód gospodarczo.
Codino napisał(a):W jaki sposób?
Stany Zjednoczone oraz wszystkie zachodnie państwa mają jedną poważną wadę. Ludność w tych państwach żyje ponad stan w którym powinna żyć. Przez to coraz bardziej rośnie dług publiczny tych państw. A największą ilość Amerykańskich obligacji z banku światowego posiadają Chińczycy. Wcale nie przesadziłbym stwierdzeniem, że pozbycie się tych obligacji przez Chińczyków totalnie zniszczyłoby większość gospodarek na świecie. Rzecz jasna nie dojdzie do tego bo Chińczycy też w dużym stopniu by na tym ucierpieli ale nie zmienia to faktu, że USA jest zakładnikiem Chin.

zuyboy napisał(a):Prosty wniosek Rosja nie ma interesu w takiej wojnie.
Chyba nikt nie ma tak na prawdę.
zutboy napisał(a):Rosjanie produkują takie myśliwce, ale głównie na eksport.
Zgadza się ale chyba w przypadku wojny produkowaliby bardziej dla siebie.
zuyboy napisał(a):Chiny i Rosja wcale nie miałaby możliwości wyprodukowania i przerzucenia na front w Europie 100x więcej sprzętu.
Wiadomo, że nie 100x więcej. Prawdopodobnie też mieliby problemy z przerzuceniem tego sprzętu ale ilościowo na pewno by przeważali.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-25, 17:58:19

petreus007 napisał(a):Prawdopodobnie też mieliby problemy z przerzuceniem tego sprzętu ale ilościowo na pewno by przeważali.

Skąd ta pewność?
petreus007 napisał(a):Zgadza się ale chyba w przypadku wojny produkowaliby bardziej dla siebie.

W przypadku wojny liczy się to co zostało wyprodukowane. A w przypadku nowoczesnych myśliców to nawet jakby ich nagle naprodukowali tysiące to nadal by potrzebowali przeszkolonych pilotów. Póki co mają mało nowoczesnych maszyn i pilotów, którzy mało latają.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-25, 21:45:20

zuyboy napisał(a):
petreus007 napisał(a):Prawdopodobnie też mieliby problemy z przerzuceniem tego sprzętu ale ilościowo na pewno by przeważali.

Skąd ta pewność?
Porównaj możliwości produkcyjne Chin i USA oraz bazę surowcową wschodniej Azji i ameryki północnej. W stanach produkcja wojskowa opiera się na prywatnym sektorze produkcyjnym, co również byłoby problemem bo w przypadku konfliktu inflacja zablokowałaby wypłaty (choć to może mniejszy problem bo w przypadku wojny ta produkcja byłaby priorytetem).

zuyboy napisał(a):W przypadku wojny liczy się to co zostało wyprodukowane.
Przesadzasz, taki konflikt nie trwałby przecież 2 tygodnie. Liczy się to czy straty można szybko i w 100% uzupełnić.

A jeszcze odnośnie transportu zaopatrzenia to mimo wszystko myślę, że nawet jeśli blok wschodni miałby problemy z tym to jednak stany miałyby większy. Transport oceanem na którym szalałyby ruskie okręty podwodne jest chyba trudniejszy niż spokojny przejazd kolejką :D

Dla mnie większym problemem wydaje się być możliwość przeprowadzenia akcji desantowej na wybrzeża USA.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-25, 22:48:31

petreus007 napisał(a):Porównaj możliwości produkcyjne Chin i USA oraz bazę surowcową wschodniej Azji i ameryki północnej.

Samoloty bojowe to nie t-shirty czy telewizory. To nie jest produkcją, którą się uruchamia ot tak.
petreus007 napisał(a): W stanach produkcja wojskowa opiera się na prywatnym sektorze produkcyjnym, co również byłoby problemem bo w przypadku konfliktu inflacja zablokowałaby wypłaty (choć to może mniejszy problem bo w przypadku wojny ta produkcja byłaby priorytetem).

A w Chinach ogromna liczba osób żyje w nędzy, jeszcze większa nędza w połączeniu z armią poza granicami tego kraju to wspaniałe podwaliny do jakiegoś buntu.
petreus007 napisał(a):A jeszcze odnośnie transportu zaopatrzenia to mimo wszystko myślę, że nawet jeśli blok wschodni miałby problemy z tym to jednak stany miałyby większy. Transport oceanem na którym szalałyby ruskie okręty podwodne jest chyba trudniejszy niż spokojny przejazd kolejką

Te szalejące rosyjskie okręty podwodne to chyba jakiś żart. Taki Kursk to sam zatonął. Jeżeli Chiny i Rosja w większości mają człogi nienowsze niż T-72 to strat na lądzie po stronie zachodu nie będzie prawie wcale (patrz wojny z Irakiem). Lotniskowce wraz z obstawą przepłyną spokojnie, samoloty przelecą.

petreus007 napisał(a):Przesadzasz, taki konflikt nie trwałby przecież 2 tygodnie. Liczy się to czy straty można szybko i w 100% uzupełnić.

No więc w Europie straty szybko będę uzupełniać Europejczycy. Wracając do czołgów, sprawdź sobie jak szybko zachodnie czołgi niszczą te starsze wschodnie i jakie mają przy tym straty(wojna w Iraku). Dopóki Chiny nie zmodernizują swojej armii nie mają czego szukać. A to modernizacja to kwestia lat.

Poza tym Chińczycy mają pod bokiem taki Tajwan, bardzo zmilitaryzowane państwo. Pewnie sporo wojska by musieli zostawić, żeby ich nie zaatakował.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez hitman1986 » 2009-04-25, 22:53:51

zuyboy napisał(a):A w Chinach ogromna liczba osób żyje w nędzy, jeszcze większa nędza w połączeniu z armią poza granicami tego kraju to wspaniałe podwaliny do jakiegoś buntu.

Powiedz mi proszę, czy byłeś kiedykolwiek w Chinach, czy tylko powtarzasz popularne hasła i slogany ?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 342 gości

cron