Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez zuyboy » 2009-04-26, 00:13:39

hitman1986 napisał(a):Powiedz mi proszę, czy byłeś kiedykolwiek w Chinach, czy tylko powtarzasz popularne hasła i slogany ?

Nie byłem w Chinach. A jeżeli Ty byłeś w Chinach i myślisz, że czyni Cię to ekspertem to powiedz proszę jaki procent Chińczyków widziałeś na własne oczy.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez KenWatanabe » 2009-04-26, 00:24:53

zuyboy napisał(a):Samoloty bojowe to nie t-shirty czy telewizory. To nie jest produkcją, którą się uruchamia ot tak.
Wojna to też nie jest kwestia która się zaczyna i kończy ot tak.

zuyboy napisał(a):A w Chinach ogromna liczba osób żyje w nędzy, jeszcze większa nędza w połączeniu z armią poza granicami tego kraju to wspaniałe podwaliny do jakiegoś buntu.
Bunt w Chinach? Czy ja aby dobrze przeczytałem? Tak się składa, że mają długą tradycję rozjeżdżania buntowników czołgami :D Nie porównuj możliwych skutków buntu w Chinach i niezadowolenia w USA bo tak mi się zdaje, że to drugie jest raczej groźniejsze. Pod względem mentalności ludzi i ich stosunku do wojny "mniej cywilizowane" państwa wschodu bardzo wyprzedzają zachodnie demokracje.

zuyboy napisał(a):Te szalejące rosyjskie okręty podwodne to chyba jakiś żart. Taki Kursk to sam zatonął.
Sugerujesz, że rosyjskie okręty podwodne są złej jakości?? W 1940 roku podobne zdanie o U-bootach mieli Brytyjczycy i nie najlepiej na tym wyszli. Ale ok to jest kwestia na tyle płynna, że te okręty faktycznie nie musiałyby stanowić poważnej siły. Ale chyba jednak mimo wszystko łatwiej i bezpieczniej przetransportować jednostki przez ląd.

zuyboy napisał(a):Jeżeli Chiny i Rosja w większości mają człogi nienowsze niż T-72 to strat na lądzie po stronie zachodu nie będzie prawie wcale (patrz wojny z Irakiem).
To też tylko z początku bo czołgi typu T-90 są w stanie konkurować z Abrahmsami czy Leopardami. Wystarczy wdrożyć do masowej produkcji. A prowadzone są już nawet prace nad T-95 jeszcze nowszym typem czołgu.

zuyboy napisał(a):Lotniskowce wraz z obstawą przepłyną spokojnie, samoloty przelecą.
Zgoda ale czołgów i ludzi nie przewożą lotniskowce i samoloty tylko transportowce (przynajmniej w większości w wypadach na taką skalę).

zuyboy napisał(a):No więc w Europie straty szybko będę uzupełniać Europejczycy.
ha :D Gdy Polska da nam rozkaz, zgłosimy się do wojska :P Te czasy już minęły. Osobiście zgłosiłbym się do jednostki ale w dobie dzisiejszej lewicowej mentalności młodych ludzi w państwach europy zachodniej wątpię, żeby obyło się bez komplikacji przeprowadzenie powszechnej mobilizacji.

zuyboy napisał(a):Poza tym Chińczycy mają pod bokiem taki Tajwan, bardzo zmilitaryzowane państwo. Pewnie sporo wojska by musieli zostawić, żeby ich nie zaatakował.
Myślę, że nie zostawiano by tam jakichkolwiek oddziałów do obrony. Zajęcie takich państw jak Tajwan czy Japonia musiałoby być jednym z pierwszych celów państw bloku wschodniego i to bardzo ważnym bo zabezpieczającym wschodnie wybrzeże. Wiele by od tego zależało.


Ważnym elementem Rosyjskiej taktyki wojskowej są także pociski balistyczne takie jak Iskander. Bardzo trudno je wyeliminować tzw "tarczom antyrakietowym", są mobilne przez co trudne do zniszczenia dla lotnictwa. Myślę, że ich użycie mogłoby zredukować istotność broni pancernej na polu bitwy.

zuyboy napisał(a):Nie byłem w Chinach. A jeżeli Ty byłeś w Chinach i myślisz, że czyni Cię to ekspertem to powiedz proszę jaki procent Chińczyków widziałeś na własne oczy.
Ok, ale złą sytuację materialną społeczeństwa w czasie wojny należy chyba zaliczyć na plus. Po prostu ludzie nie mają co tracić w przeciwieństwie do pławiących się w luksusach kolegów którzy jednego dnia z 5 gwiazdkowego apartamentu lądują w śpiworze w metrze.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Izrael przygotowuje się do ataku na Iran, uderzy w 12 celów

Postprzez hitman1986 » 2009-04-26, 07:37:15

zuyboy napisał(a):A jeżeli Ty byłeś w Chinach i myślisz, że czyni Cię to ekspertem to powiedz proszę jaki procent Chińczyków widziałeś na własne oczy.

Nie byłem w Chinach - mój znajomy był. Z racji swojego zawodu jeździł do Chin co najmniej raz na 2 miesiące. Opowiadał jak jest w Chinach, pokazywał zdjęcia. Wcale nie jest tak, jak Ty piszesz - bród, smród, ubóstwo i praca za miskę ryżu. Oczywiście, nie można negować tego, że takie rejony w Chinach istnieją, ale w rzeczywistości to, co my, Europejczycy i ludzie Zachodu, mówimy, to w większości mija się z prawdą.

A o buncie to mowy nie ma i nikt nie mówi tego na głos - wbrew pozorom, podobno, ludziom nie jest tam tak źle, jak piszą nasze gazety.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 228 gości

cron