Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez hitman1986 » 2008-03-03, 02:39:39

wp.pl napisał(a):Dmitrij Miedwiediew został nowym prezydentem Rosji, odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo w wyborach - wynika zarówno z sondaży powyborczych (exit-polls), opublikowanych tuż po zamknięciu lokali wyborczych, jak i z pierwszych cząstkowych danych, ogłoszonych przez Centralną Komisję Wyborczą (CKW).

(...)

Trzy scenariusze dla Putina

Najważniejsza kwestia wyborów prezydenckich w Rosji nie dotyczyła tego, kto wygra, lecz co zrobi ustępujący prezydent Władimir Putin. W tym sensie wybory niczego nie wyjaśniają - uważa ekspert renomowanego tygodnika "Jane's Defence", Paul Beaver.

Nie wyobrażam sobie, aby Putin miał zadowolić się stanowiskiem premiera, ani tym bardziej by odszedł w polityczny niebyt. Spodziewam się, że między nowym prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem a Putinem ukształtuje się system, który Francuzi nazywają kohabitacją - powiedział Beaver.

Brytyjski ekspert widzi dla Putina trzy możliwe scenariusze: przywódcy nowej unii rosyjsko-białoruskiej, lidera przemodelowanej Wspólnoty Niepodległych Państw lub premiera z pełnią władzy wykonawczej, co zakładałoby przejście rzeczywistej władzy od prezydenta do premiera po uprzednim dokonaniu zmian w ustawodawstwie.

Więcej


W tym roku odbyły się już wybory w Rosji i odbędą w listopadzie w USA. Dwie największe potęgi mają swoich nowych przywódców.

Zastanawia mnie, co będzie Putin robił po odejściu z "tronu"...
Ostatnio edytowano 2008-03-03, 02:40:57 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez ET » 2008-03-03, 17:50:27

Miedwiediew? Naprawdę?? Cóż za zaskoczenie! :P
Przecież w Rosji jest tylko fasada demokracji, a tak naprawdę rządzą ludzie Putina. To tylko sygnał, że status quo zostało utrzymane.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez yamall » 2008-03-05, 13:24:57

Zastanawia mnie, co będzie Putin robił po odejściu z "tronu"...


Dalej rządził :)

W radiu slyszalem nawet scenariusz ze Miedwiediew moze w tym momencie podac sie do dymisji i wyznaczyc Putina na nastepce czy cos takiego.

A wywiad z kobieta z Rosyjskiego konsulatu był dobry, jak sie jej zapytali czemu głosowała na Miedwiediewa - "Bo Putin mówił ze to dobry wybór" :)
No Coments
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez ET » 2008-03-09, 21:43:42

yamall napisał(a):
Zastanawia mnie, co będzie Putin robił po odejściu z "tronu"...

Dalej rządził :)

Dokładnie. Teoretycznie jako premier, choć nawet nie ukrywa, że nie zamierza się dzielić władzą.
yamall napisał(a):W radiu slyszalem nawet scenariusz ze Miedwiediew moze w tym momencie podac sie do dymisji i wyznaczyc Putina na nastepce czy cos takiego.

Mógłby, ale to mu się nie opłaca z punktu widzenia PR. Gdyby chciał tak zrobić, to po prostu zmieniłby konstytucję (co przy jego poparciu w rosyjskim społeczeństwie nie stanowiłoby żadnego problemu.) Ale putin nie chce być porównywany do Łukaszenki, więc myślę, że następne wybory prezydenckie będą w Rosji za rok-dwa.
yamall napisał(a):A wywiad z kobieta z Rosyjskiego konsulatu był dobry, jak sie jej zapytali czemu głosowała na Miedwiediewa - "Bo Putin mówił ze to dobry wybór" :)

Putin w Rosji jest niemal carem. Rosjanie od wieków są przyzwyczajeni, że ktoś mocny rządzi w tym kraju niepodzielnie i jego tytuł (car, I sekretarz, prezydent) nie ma większego znaczenia.

yamall napisał(a):No Coments

"No comments" proponuję ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez makoomba » 2008-03-09, 21:57:13

Putin prawdopodobnie zostanie premierem.

A co do Miedwiediewa to ani mieszkańcy Rosji ani zagranica nie odczują zmiany na stanowisku głowy państwa. Jego rządy będą kontynuacją rządów Putina.
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez hitman1986 » 2008-03-09, 21:59:50

makoomba napisał(a):Jego rządy będą kontynuacją rządów Putina.

Przecież to była "oczywista oczywistość"...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez makoomba » 2008-03-09, 22:12:39

hitman1986 napisał(a):Przecież to była "oczywista oczywistość"...


No tak, ale sam Miedwiediew swoimi wypowiedziami w mediach próbował sie odrobinę odciać od Putina i udawać człowieka niezależnego. Na pewno była to zagrywka pod zagraniczne media, próbująca pokazać jakim to demokratycznym i wolnym krajem jest Rosja.

Ale jeśliby Miedwiedew faktycznie wyciął Putinowi numer i zmienił swoją politykę to mogłoby być ciekawie xD
Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej xD
http://makoomba.posadzdrzewo.pl/
Avatar użytkownika
makoombaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 2007-08-19, 20:47:49
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez ET » 2008-03-09, 23:22:43

makoomba napisał(a):No tak, ale sam Miedwiediew swoimi wypowiedziami w mediach próbował sie odrobinę odciać od Putina i udawać człowieka niezależnego. Na pewno była to zagrywka pod zagraniczne media, próbująca pokazać jakim to demokratycznym i wolnym krajem jest Rosja.

Dokładnie, bo jak podkreślają wszyscy znawcy polityki rosyjskiej, Miedwiediew będzie prezydentem tytularnym.
makoomba napisał(a):Ale jeśliby Miedwiedew faktycznie wyciął Putinowi numer i zmienił swoją politykę to mogłoby być ciekawie xD

Myślę, że to dość teoretyczny scenariusz. Putin dokładnie przemyślał swe namaszczenie i raczej nie ma obawy, by się pomylił. Zresztą prawdopodobnie zabezpieczył się na taka ewentualność.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez Lary » 2008-03-10, 12:08:37

próbująca pokazać jakim to demokratycznym i wolnym krajem jest Rosja.


Ale o so chozi? :|

W pełni "wolnych i demokratycznych" wyborach ten Miedwiediew spokojnie by wygrał... no chyba, ze pokonałby go sam Putin na którego Rosjanie pewnie woleliby glosować... niestety nie mogą, bo nie startował...
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dmitrij Miedwiediew nowym prezydentem Rosji

Postprzez ET » 2008-03-10, 15:28:11

Lary napisał(a):W pełni "wolnych i demokratycznych" wyborach ten Miedwiediew spokojnie by wygrał... no chyba, ze pokonałby go sam Putin na którego Rosjanie pewnie woleliby glosować... niestety nie mogą, bo nie startował...

Oczywiście, że tak.Tak jak napisałem-Rosja to od wieków kraj przyzwyczajony do silnego, jednoosobowego przywództwa. Więc nic dziwnego, że Miedwiediew wygrał wybory, skoro został wskazany przez swoiste bożyszcze- Putina.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości

cron