Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Adam71989 » 2008-01-04, 21:13:07

Brauning napisał(a):Niemcy i Rosja to nasi wrogowie.

hitman1986 napisał(a):albo co komu wpajano w domu...


Niemcy i Rosja nie są JUŻ naszymi wrogami. No chyba, że Brauninga i pojedynczych użytkowników tego forum. Uogólniać tego nie należy. To już nie jest rok 1939..


Nie uważam też oczywiście, że powinniśmy prowadzić politykę "na kolanach" przed nimi. Powinno się zachować jakiś dystans i zdrowy rozsądek. Historię pozostawmy historykom. Najważniejszym zadaniem polityków jest troska o nasze ekonomiczne dobro i myślę, że Tusk z ekipą doskonale się z tego wywiązują.
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-04, 21:21:25

Adam71989, dlaczego zacytowałeś również mnie? :niepewny:
Adam71989 napisał(a):Nie uważam też oczywiście, że powinniśmy prowadzić politykę "na kolanach" przed nimi. Powinno się zachować jakiś dystans i zdrowy rozsądek. Historię pozostawmy historykom. Najważniejszym zadaniem polityków jest troska o nasze ekonomiczne dobro i myślę, że Tusk z ekipą doskonale się z tego wywiązują.

Tutaj się zgadzam...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 13:17:07

Adam71989 napisał(a):Niemcy i Rosja nie są JUŻ naszymi wrogami. No chyba, że Brauninga i pojedynczych użytkowników tego forum. Uogólniać tego nie należy. To już nie jest rok 1939..


Lepszego porównania sam bym nie wymyślił. W 1939 r. Polska, Niemcy i Rosja byli formalnie krajami zaprzyjaźnionymi z podpisanym paktem o nieagresji. Taka to była przyjaźń. Niestety prezentujesz mentalność niewolnika.

Adam71989 napisał(a):Nie uważam też oczywiście, że powinniśmy prowadzić politykę "na kolanach" przed nimi. Powinno się zachować jakiś dystans i zdrowy rozsądek.


Można albo twardo walczyć o swoje interesy, albo prowadzić politykę na kolanach. Wiara w środki pośrednie jest naiwnością.

Adam71989 napisał(a):Historię pozostawmy historykom.


Powiedz to Niemcom. O czym Ty w ogóle piszesz? Niemcy tworzą historię na nowo. CDU i SPD budują centrum tzw. wypędzeń i przedstawiają się jako ofiary II WŚ. Legalnie działająca partia NPD mająca swoich przedstawicieli w lokalnych parlamentach żąda, aby Polska oddała Niemcom część swoich ziem. I co dalej uważasz, że negatywny wpływ na stosunki Polsko-niemieckie ma Polska? Oni nas poniżają na każdym kroku. Każda Polska inicjatywa jest wyśmiewana. Ale jak widać TVNowskie pranie mózgu robi swoje....

Adam71989 napisał(a):Najważniejszym zadaniem polityków jest troska o nasze ekonomiczne dobro i myślę, że Tusk z ekipą doskonale się z tego wywiązują.


Nie! Troska o twoje ekonomiczne dobro jest twoim własnym interesem.
Jeśli Tusk ma wpływ na poziom życia w Polsce, to co najwyżej negatywny.
Tusk się z niczego nie wywiązał. Same kłamstwa. Miała być likwidacja abonamentu TV. I co? Miała być prywatyzacja TVP. I co? Tusk to dobrze zareklamowany obłudnik.
W dodatku poniża Polskę na arenie międzynarodowej klękając na kolana przed Putinem i Merkelową.

hitman1986 napisał(a):Tutaj się zgadzam...


Mniej TVNu!
Zamiast tego proponuje dzieła Machiavellego, Nietzsche.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-05, 14:56:56

Brauning napisał(a):Tusk się z niczego nie wywiązał. Same kłamstwa. Miała być likwidacja abonamentu TV. I co? Miała być prywatyzacja TVP. I co? Tusk to dobrze zareklamowany obłudnik.

Oczekujesz, że spełni wszystkie postulaty w ciągu pierwszego miasiąca premierowania?
Brauning napisał(a):Mniej TVNu!

Nie trafiłeś. W domu mam tylko TVP2, któej nie oglądam, więc Twoja uwaga była chybiona... TVN nie oglądam od dwóch lat...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 16:17:08

himtan1986 napisał(a):Oczekujesz, że spełni wszystkie postulaty w ciągu pierwszego miasiąca premierowania?


Lepiej żeby większości nie spełniał, bo skończy się to katastrofą.
A te, które są nawet niezłe nie zostaną spełnione.

Odpowiadając wprost na Twoje pytanie; nie oczekuje, że nastąpi jakakolwiek pozytywna zmiana, bo oni szli do władzy dla władzy. Poza tym te pseudo-liberalne poglądy Chlebowskiego przerażają. Nie oczekuje po nich absolutnie niczego pozytywnego.

himtan1986 napisał(a):Nie trafiłeś. W domu mam tylko TVP2, któej nie oglądam, więc Twoja uwaga była chybiona... TVN nie oglądam od dwóch lat...


Ale masz internet. Czytasz onet.pl, który jest własnością TVN. Robisz newsy z onetu. Ot, chociażby wczoraj: http://www.blueforum.pl/topics36/obama- ... acf7d71917

Dalej uważasz, że moja uwaga jest chybiona?
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-05, 17:11:39

Brauning napisał(a):Dalej uważasz, że moja uwaga jest chybiona?

Tak, bo na onet wchodzę raz na ruski rok, a ten news był na onecie, gdy na WP go nie było. Jest to tylko jeden odosobniony przypadek. ZAWSZE wchodzę na WP, czy to biznes, sport, czy codzienne wiadomości. Zobacz sobie, skąd cytowałem wszytskie inne (prócz tego, który wymieniłeś) newsy i wyjdzie, że z wp.pl ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 17:42:16

hitman1986 napisał(a):ZAWSZE wchodzę na WP, czy to biznes, sport, czy codzienne wiadomości.


Wirtualna Polska? To jeszcze lepiej! Przecież właścicielem prawie 50% akcji WP jest PROKOM. A firma ta przypadkiem nie jest w rękach Pana Ryśka z Gdyni? Gdybyś nie wiedział kim jest Pan Ryszard to tutaj się dowiesz.

Z resztą czy to Onet/TVN, Polsat, WP, GW, to nie ma większego znaczenia. Jeden front. Można by rzec Front Jedności Narodu (źródło).
Ostatnio edytowano 2008-01-05, 17:45:59 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-05, 17:56:23

Brauning, to powiedz mi, która gazeta, wg Ciebie, jest rzetelna i kompetentna? Rzepa? Bo ja widzę, iż sądzisz, że wszystkie media mają na celu ogłupienie ludzi...

[ Dodano: 2008-01-05, 16:58 ]
Aha, a tak na marginesie i dla Twojej wiadomości: wiem, kim jest Ryszard Krauze...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 19:18:58

Kilka lat temu mawiało się: "Telewizja kłamie"; i nikt się nie bulwersował. Dziś, gdy ktoś wypowie takie słowa publicznie zostanie "medialnie ukamienowany".
Oczywiście, że media mają na celu ogłupienie ludzi. Media są często powiązane z wielkimi koncernami farmaceutycznymi, handlowymi i innymi. Rzecz jasna reprezentują ich interesy. Kto ma media ten ma władzę. "Kto rządzi przeszłością, w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w tego rękach jest przeszłość".

Artykuł w RZ, bo chciałem wybrać coś z ów frontu. Co do "Rzepy" to mam o niej pogląd taki jak o GW, TVN itd. Z resztą "RZ' na to ciężko zapracowała.

Wiesz czym jest manipulacja medialna? Przeczytaj:
http://www.deszczynski.com/index.php?id=22
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci ... 35796.html
A teraz sprawdź, kto jest właścicielem 49% akcji RZ...

Chcesz poczytać coś naprawdę niezależnego?
Proszę: http://www.aferyprawa.com/
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Adam71989 » 2008-01-05, 20:40:24

Chłopie... coś się tak Machiavellego i Nietzsche uczepił ? Mówią w swoich książkach kiedy masz iść robić siusiu a kiedy się ogolić ?
Wyluzuj trochę bo wszędzie widzisz zło, spiski, ogłupianie. Jedynymi prawymi i inteligentnymi ludźmi wg Ciebie jesteś Ty i dwójka wyżej wspomnianych Panów.
Niedługo będzie tak, że w dyskusji o pomidorach będziesz przywoływał ich autorytety.

Niemcy nie są naszymi żadnymi wrogami. Ze swoim stwierdzeniem pójdę nawet dalej.. Obecnie są naszymi dobrymi partnerami. Wszystkie nasze pomysły są wyśmiewane? :/

No i najlepiej sprywatyzować TVP, by reklamy były dłuższe od filmów, byś nie mógł nigdzie zobaczyć teatru TV, a nie posiadając żadnej płatnej platformy oglądać czeskie programy.
Tusk nie mówił też o całkowitym zniesieniu abonamentu. Będzie się starał (i z tego dalej nie zrezygnował) zastąpić to jakąś inną opłatą bo ściągalność jest minimalna...

No i mam prośbę do któregoś moderatora by wydzielić stąd temat - " 50dni pracy rządu" to będziemy mogli szerzej podyskutowac :)
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 21:13:28

Miałem już sobie dać spokój, ale zabiorę jeszcze raz głos. Pewnego fragmentu nie skomentuje, bo jest poniżej pewnego standardu.

Adam71989 napisał(a):Jedynymi prawymi i inteligentnymi ludźmi wg Ciebie jesteś Ty i dwójka wyżej wspomnianych Panów.


Proszę o wskazanie fragmentu, gdzie określam się mianem "jedynego prawego i inteligentnego".

Adam71989 napisał(a):Niemcy nie są naszymi żadnymi wrogami. Ze swoim stwierdzeniem pójdę nawet dalej.. Obecnie są naszymi dobrymi partnerami. Wszystkie nasze pomysły są wyśmiewane? :/


Deputowana CDU (frakcji Angeli Merkel) Erika Steinbach dąży do zmiany historii II WŚ i nie została za to usunięta z partii. Mało tego. Przewodniczący PE Hans-Gert Poettering jeździ na zebrania ziomkostw organizowane przez Erikę i wygłasza tam poparcie dla jej koncepcji w imieniu PE!!
Z kolei Angela Merkel buduje z Włodzimierzem Putinem gaz-rurę, która pozwoli na gazowy szantaż wymierzony w Polskę i kraje Bałtyckie. Jest to jak najbardziej realne, co potwierdziło odcięcie gazu na Białorusi i Ukrainie.
To nie jest partnerstwo.
Jednocześnie koncepcja zbudowania drugiej nitki Jamału zamiast gazociągu północnego została przez Panią Merkel wyśmiana. Nawet ten nieszczęsny pomysł Tuska, który chciał budować Muzeum pamięci o II WŚ w Gdańsku, został wyszydzony przez Merkel.
Chodzi tu nie tylko o to, że Niemcy w ten sposób uzyskują uwiarygodnienie. Wkrótce będą bowiem mówić, że z Polakami dyskutowali i nic nie odbyło się poza naszymi plecami. Chodzi również o sam fakt poniżania. Mówienia, że wszelkie Polskie koncepcje są złe.

Adam71989 napisał(a):No i najlepiej sprywatyzować TVP, by reklamy były dłuższe od filmów, byś nie mógł nigdzie zobaczyć teatru TV, a nie posiadając żadnej płatnej platformy oglądać czeskie programy.
Tusk nie mówił też o całkowitym zniesieniu abonamentu. Będzie się starał (i z tego dalej nie zrezygnował) zastąpić to jakąś inną opłatą bo ściągalność jest minimalna...


Sprywatyzować to nie znaczy oddać w ręce Ryśka... z Klanu (p/w).
Są poważne osoby, które mogłyby przejąć TVP, które nie są powiązane z żadnymi koncernami lekowymi czy handlowymi. Poza tym TVP jest instytucją rozbudowaną do granic możliwości. W TVP jest obecnie ponad 100 dyrektorów. Jest ich tylu, że założyli związek zawodowy. To parodia. Nie słyszałem, aby w jakiejkolwiek prywatnej firmie dyrektorzy zakładali ZZ.
Co do Teatru TV. Jest on emitowany przez krótki okres w roku. Zamiast płacić już prawie 200 zł za abonament mógłbyś pójść do prawdziwego teatru. W krakowskiej Bagateli przykładowo są co jakiś czas promocje np. karnet na 4 przedstawienia za 50zł.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez ET » 2008-01-06, 02:07:32

1. Z rosyjskim stosunkiem do Polski jako do "Kraju Nadwiślańskiego" , zaprzeczaniem zbrodni w Katyniu nie ma mowy o dobrych relacjach z tym krajem i nie ma najmniejszego znaczenia, czy będziemy pokazywać zęby czy też się uśmiechać. Należy bezwzględnie wymuszać zdejmowanie kolejnych idiotycznych embarg z pomocą UE i piętnować Rurociąg pod dnem Bałtyku. Generalnie sytuacja beznadziejna.
2. Niemcy- Przepraszam, ale jeśli ktoś widzi w nich przyjaciół, jest po prostu ślepy. Idiotyczne muzeum wypędzonych, rurociąg pod dnem Bałtyku.... a i do tego parę bezwartościowych gestów wobec Tusku ze strony Merkel :rotfl2:
Polska dyplomacja jest jak marny brydżysta, który w dodatku w wyniku rozdania dostał same blotki :/
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 02:14:33 przez ET, łącznie edytowano 2 razy
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Ahl-I-Batini » 2008-01-06, 13:35:52

ET napisał(a):1. Z rosyjskim stosunkiem do Polski jako do "Kraju Nadwiślańskiego" , zaprzeczaniem zbrodni w Katyniu nie ma mowy o dobrych relacjach z tym krajem i nie ma najmniejszego znaczenia, czy będziemy pokazywać zęby czy też się uśmiechać. Należy bezwzględnie wymuszać zdejmowanie kolejnych idiotycznych embarg z pomocą UE i piętnować Rurociąg pod dnem Bałtyku. Generalnie sytuacja beznadziejna.

Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica ... ;]

Ale ktos tutaj gada glupoty i ma z tego radosc. Pozazdroscic ;)
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Adam71989 » 2008-01-06, 13:47:15

Pewnie ! Najlepiej wystąpić z Unii i nie mieć z niemcami nic wspolnego.Nie handlujmy z nimi, nie ciagnijmy od nich pieniedzy, nie pracujmy u nich, nie chodzmy do nich do szkół, itd, itp. Można też nie sprzedawac miesa i innych produktow do Rosji. Z nimi też urwijmy handel i zwróćmy się w stronę Węgier i Litwy ! W koncu to nasi bracia i zrobimy z nimi gigantyczne interesy.

Wy chyba sobie tutaj żartujecie... Nikt nie każe wam pałać miłością do Rosji czy Niemiec... ale chcecie czy nie - oni muszą być naszymi jako-takimi partnerami. Bez nich nasza i tak dość kiepska gospodarka zginie śmiercią tragiczną.
Nie możemy się napinać, wiecznie wypominać wojnę i czasy komuny..
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez ET » 2008-01-06, 14:26:33

Ahl-I-Batini napisał(a):Ale ktos tutaj gada glupoty i ma z tego radosc. Pozazdroscic ;)

Co masz na myśli? :>
Adam71989 napisał(a):Pewnie ! Najlepiej wystąpić z Unii i nie mieć z niemcami nic wspolnego.Nie handlujmy z nimi, nie ciagnijmy od nich pieniedzy, nie pracujmy u nich, nie chodzmy do nich do szkół, itd, itp. Można też nie sprzedawac miesa i innych produktow do Rosji. Z nimi też urwijmy handel i zwróćmy się w stronę Węgier i Litwy ! W koncu to nasi bracia i zrobimy z nimi gigantyczne interesy.

Nie nakręcaj się. Jestem zwolennikiem UE ze względu na to, że jest to najbliższy wolny rynek w pobliżu i jakoś nie widzę alternatywy. Doceniam możliwość swobodnego przemieszczania się i pracy w UE a także unijne dotacje, ale nie wierzę w jej trwałość. Koniunktura jest- trzeba korzystać.
Adam71989 napisał(a):y chyba sobie tutaj żartujecie... Nikt nie każe wam pałać miłością do Rosji czy Niemiec

uff,całe szczęście. :zdegustowany:
Adam71989 napisał(a):Wy chyba sobie tutaj żartujecie... Nikt nie każe wam pałać miłością do Rosji czy Niemiec... ale chcecie czy nie - oni muszą być naszymi jako-takimi partnerami. Bez nich nasza i tak dość kiepska gospodarka zginie śmiercią tragiczną.

I tak kupią, bo ichniejszy przedsiębiorcy z wielką chęcią kupią np. polskie farby.
Niemcy sami pokazują czego chcą i bynajmniej nie zapomnieli o II WŚ (patrz: E. Steinbach, wypędzona z polskiego miasta PUCK !!) Puste gesty, dużo serdecznych uścisków i tępienie ich imperialnych ciągot na arenie UE : wszelkie muzea wypędzonych muszą się natychmiast spotykać z naszą krytyką. Jakiekolwiek żądania finansowe czy terytorialne- wysuwamy rachunek za II WŚ.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-06, 16:12:23

Adam71989 napisał(a):Najlepiej wystąpić z Unii i nie mieć z niemcami nic wspolnego.

Dobrze było do UE w ogóle nie wchodzić, a współdziałać z nią na takich samych zasadach jak Islandia, Norwegia, Szwajcaria.
Adam71989 napisał(a):Nie handlujmy z nimi

Nie! Tylko bez takich absurdów.
Właśnie wolny handel jak najbardziej.
Adam71989 napisał(a):nie ciagnijmy od nich pieniedzy

Pieniądze to Niemcy chcą od nas wyciągnąć poprzez wymuszanie na nas wykupu limitów na emisję CO2.
Adam71989 napisał(a):nie pracujmy u nich

:) No wybacz... ale to Niemcy nie chcą, abyśmy u nich pracowali. To oni zamknęli swój rynek pracy przed Polakami.
Adam71989 napisał(a):nie chodzmy do nich do szkół
Jeśli mówisz o Polakach przebywających w Niemczech to (ponieważ niemiecka podstawowa i średnia edukacja jest w sporej części państwowa) oczywiście powinni oni domagać się nauczania języka polskiego, tak jak Niemcy domagają się tego w Polsce (źródło). Wyobrażam co by się działo w Niemczech, gdyby Polacy wystąpili z postulatem nauczania polskiego w Niemieckich szkołach. Wyobrażam sobie reakcje zbulwersowanych niemców, którzy z oburzeniem twierdziliby, że Polacy nie mają takich praw. Jednak zupełnie bez echa przechodzi fakt, że mniejszość niemiecka w Polsce wymusza dla siebie regularnie nauczanie niemieckiego już nie tylko w szkołach średnich i podstawowych, ale także w przedszkolach!!
Adam71989 napisał(a):Można też nie sprzedawac miesa i innych produktow do Rosji. Z nimi też urwijmy handel

Nie no!! Tu już "pojechałeś po całości". To Polska zakazała eksportu mięsa do Rosji, czy Rosja zakazała importu mięsa z Polski ??
Adam71989 napisał(a):zwróćmy się w stronę Węgier i Litwy ! W koncu to nasi bracia i zrobimy z nimi gigantyczne interesy.

Jako do sojuszników jak najbardziej. Z Rosją za to robimy takie, że mamy ujemny bilans.
Adam71989 napisał(a):ale chcecie czy nie - oni muszą być naszymi jako-takimi partnerami. Bez nich nasza i tak dość kiepska gospodarka zginie śmiercią tragiczną.

Nasza gospodarka nie jest kiepska. Nasza gospodarka jest w jeszcze zbyt dużej części upaństwowiona. Oczywiście można też używać argumentów, że bez Irańskiej ropy światowa gospodarka by zginęła, ale czy to oznacza, że Iran ma być partnerem?
Rosja jest tak samo uzależniona od swoich gazowych klientów jak oni od niej. Tyle, że tworząc wspólny front z Niemcami przestanie być zależna od Polski, Bałtów, Ukrainy, Czechów, Słowacji itd. A wtedy do woli będzie mogła nas szantażować.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Lary » 2008-01-06, 16:16:35

Najlepiej wystąpić z Unii


Wreszcie jakieś konkrety :]


Nikt nie mówi, zeby z nimi nie robić interesów. Zresztą... kwestia interesów między polskim biznesmenem, a niemieckim przedsiębiorcą nijak się ma do stosunków Polska - Niemcy.
To w polityce i politycy zawsze robią syf, przedsiębiorcze jednostki dogadują się całkiem dobrze gdy chodzi o robienie pieniędzy.

Problemem jest właśnie "wielka polityka" :roll: Jeżeli ktoś uważa, że niemiecka kanclerz, francuski prezydent albo komisja europejska będzie się starała robić wszystko dla dobra polaków, że będą oni dokładać wszelkich starań, aby nam było lepiej... to chyba kogoś... nie dokończę. Każdy polityk dba o siebie i swój kraj, a nie działa dla dobra sąsiada.
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Adam71989 » 2008-01-06, 16:35:53

Takich mamy sąsiadów, taką mamy historię... Walka i ciągłe kłótnie z nimi nic nam nie dadzą. Tzn mogą tylko obniżyć nasze loty. No ale jeśli o to Wam chodzi..

Wielkich krytykantów wszelkich sojuszy, wspópracy (Polska-Rosja , Polska - Niemcy , Polska - UE ) prosze o konkretne liczby.Czy w którymś przypadku dopłaciliśmy ?
jestem przekonany, że na współpracy z samymi niemcami czy Unią jesteśmy kilkadziesiąt milionów do przodu..

Teraz zakładając scenariusz Brauninga , że Tusk powinien pluć na Angelę Merkel... Jeśli przyjmiemy to nawet w przenośni.. czy będziemy mogli mówić o jakimkolwiek handlu z niemcami? Gdy dostaniemy od nich embargo na mięso, buty, wykałaczki, ciastka, szpinak.. itd. ?

Lary napisał(a):albo komisja europejska będzie się starała robić wszystko dla dobra polaków,
Dla dobra samych Polaków to może i nie.. Ale dla wspólnoty Eurpejskiej ( w której jesteśmy) to już jak najbardziej.

Brauning napisał(a):wymuszanie na nas wykupu limitów na emisję CO2.
Powiedzmy że nałożą na nas najokrutniejszą karę jaką tylko ich trybunał przewiduje ( robię Ci tę przyjemność bo widze ze bardzo uparłes sie na to CO2)... To ile zaplacimy w porównaniu z tym co otrzymaliśmy od przystapienia do UE ?
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Lary » 2008-01-06, 16:50:57

Dla dobra samych Polaków to może i nie.. Ale dla wspólnoty Eurpejskiej ( w której jesteśmy) to już jak najbardziej.


Aha... no tak... i dla dobra tej wspólnoty muszą nam dowalić kilkanaście rodzajów kar, których dziwnym trafem nie dostaja ani Niemcy ani Francja. Musimy pod groźbą miliardowych kar podporządkować się ich debilnym regulacjom i robić wszystko co nam karzą. spooooko xD


Brauning.... mogę prosić jakiegoś linka do tego CO2, bo ostatni raz jak o tym czytałem/słyszałem (ale było to bardzo dawno temu, dobre kilka lat) to mieliśmy własne limity na sprzedaż. Nie wykorzystywaliśmy tych limitów, które nam przysługiwały.
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 16:51:38 przez Lary, łącznie edytowano 2 razy
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-06, 16:51:12

Adam71989 napisał(a):Teraz zakładając scenariusz Brauninga , że Tusk powinien pluć na Angelę Merkel... Jeśli przyjmiemy to nawet w przenośni.. czy będziemy mogli mówić o jakimkolwiek handlu z niemcami? Gdy dostaniemy od nich embargo na mięso, buty, wykałaczki, ciastka, szpinak.. itd. ?

Nie musimy prowadzić polityki ala'Kaczyńscy. Wystarczy, że będziemy tak samo obłudni i cyniczni jak Niemcy, a przy okazji, że będziemy walczyć o swoje jak najbardziej słuszne prawa. Bo skoro uparłeś się na UE to mój drogi wiedz, że w Traktacie UE jest wyraźnie napisane, że żadne państwo UE nie może prowadzić polityki energetycznej, która godziłaby w interesy innych Państw UE. Czyli w prostych słowach nie można robić tego, co obecnie robią Niemcy.
Z tym embargiem to absurd, ale niech Ci będzie...
Niemcy nie mogą nałożyć na Polskę embarga, bo po pierwsze może to zrobić tylko Komisja Europejska (jest zniemczona, ale aż tak się nie wygłupi). Po drugie, firmom niemieckim się opłaca handel z Polakami, więc z własnej pychy będą z nami handlować i nie pozwolą nikomu na embargo.
Adam71989 napisał(a):Powiedzmy że nałożą na nas najokrutniejszą karę jaką tylko ich trybunał przewiduje ( robię Ci tę przyjemność bo widze ze bardzo uparłes sie na to CO2)... To ile zaplacimy w porównaniu z tym co otrzymaliśmy od przystapienia do UE ?

Mówiło się o 8 mld euro na 5 lat. Ale nie sprowadzaj wszystkiego do pieniędzy. Podległość Polski wobec struktur UE jest dla starych krajów UE bezcenna.

EDIT:
Lary pośle Ci jeszcze dziś na PW tylko odnajdę, bo ostatni robiłem format i nie mogę się odnaleźć :)
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 16:55:01 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości