Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-06, 17:02:54

Adam71989 napisał(a):Jeśli przyjmiemy to nawet w przenośni.. czy będziemy mogli mówić o jakimkolwiek handlu z niemcami?

Pluć od razu... Czy musimy popadać ze skrajności w skrajność? Nie musimy się uwielbiać, ale musimy się liczyć z ich zdaniem... Niestety, są od nas grubo bogatsi i bardziej wpływowi... Nie zapominajmy, kto stworzył UE ;)
Brauning napisał(a):Wystarczy, że będziemy tak samo obłudni i cyniczni jak Niemcy, a przy okazji, że będziemy walczyć o swoje jak najbardziej słuszne prawa.

Brauning, tacy też nie możemy być, trzeba znać miejsce w szeregu. Tacy właśnie byli Kaczyńscy i widzisz, co się stało...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez ET » 2008-01-06, 17:23:50

Polacy to chyba jedyny kraj na świecie, który szczerze i bez ogródek mówi co myśli. Ładne to i szlachetne, ale zupełnie bezużyteczne.
Brauning napisał(a):Nie musimy prowadzić polityki ala'Kaczyńscy. Wystarczy, że będziemy tak samo obłudni i cyniczni jak Niemcy, a przy okazji, że będziemy walczyć o swoje jak najbardziej słuszne prawa.

Amen.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-06, 17:29:03

Lary, zamieszczę tutaj, może ktoś sobie przeczyta.
Żeby nie było... Artykuły na serwerach Onet-TVNu są z Pulsu Biznesu.
Gdyby nie umowa z Pulsem Biznesu to Onet-TVN, by o tym ani słowem nie wspomniał.

Tu parę słów o limitach
http://biznes.onet.pl/1,1408999,prasa.html
Tu o skutkach dla cementowni
http://biznes.onet.pl/0,1391763,komentarze.html
http://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/ ... _29803.htm

Miałem tego więcej, były artykuły wprost demaskujące limity UE.
Ale po formacie nie mogę się w tym odnaleźć.

hitman1986 napisał(a):Brauning, tacy też nie możemy być, trzeba znać miejsce w szeregu. Tacy właśnie byli Kaczyńscy i widzisz, co się stało...


Nie tu się nie zgodzę. Kaczyńscy nie umieli powściągnąć emocji. Przede wszystkim mówili wszystko, co myśleli, a tego się nie robi. Choć dobrze "pociągnęli sprawę "Ignalina" tzn. pokazali Litwinom kto kieruje tym tandemem.

EDIT
ET napisał(a):Polacy to chyba jedyny kraj na świecie, który szczerze i bez ogródek mówi co myśli. Ładne to i szlachetne, ale zupełnie bezużyteczne.


Aż musiałem wyedytować.
Pisaliśmy dokładnie to samo w tym samym momencie (patrz wyżej).
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 17:32:21 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez hitman1986 » 2008-01-06, 17:30:51

Brauning napisał(a):Kaczyńscy nie umieli powściągnąć emocji. Przede wszystkim mówili wszystko, co myśleli, a tego się nie robi.

Właśnie o t omi chodziło - o mówienie wszystkiego, co ślina na język przyniesie...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez ET » 2008-01-06, 17:33:49

Kaczyńscy są choleryczni, a tam trzeba negocjować jak Merkel: twardo, ale z opanowaniem i uśmiechem na ustach.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-06, 17:47:23

ET napisał(a):Kaczyńscy są choleryczni, a tam trzeba negocjować jak Merkel: twardo, ale z opanowaniem i uśmiechem na ustach.


Dokładnie. Merkel ma co prawda ten komfort, że Niemcy mają rozległe wpływy, ale jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy również zdobywali rozległe wpływy u naszych wschodnich sąsiadów. Bałtowie, Węgry, Czech, Słowacja to jakieś 32 miliony ludzi. Warto ich mieć po swojej stronie. Na razie budujmy wspólne przedsięwzięcia z Bałtami i warto to popierać.
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 17:47:56 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez ET » 2008-01-06, 17:57:21

Brauning napisał(a):Na razie budujmy wspólne przedsięwzięcia z Bałtami i warto to popierać.

Szczególnie,że mamy z nimi wspólny problem- rurociąg.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Lary » 2008-01-06, 18:49:56

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... 26618.html

No i wszystko już z tym CO2 jasne :P

Popierniczyły mi się limity wynikające z protokołu z Kioto - produkujemy mniej niż dany nam limit.

A limity wystawione przez UE, które faktycznie są dal nas sporym problemem :] Kochana łunia ełropejska :*
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Brauning » 2008-01-06, 19:19:50

Lary napisał(a):Popierniczyły mi się limity wynikające z protokołu z Kioto - produkujemy mniej niż dany nam limit.


Kiedy wspominałeś o latach poprzednich to właśnie nie byłem pewien czy chodzi Ci o limity, z pierwszego roku obecności w UE, czy te z Kioto...

Czy nie jest paradoksem, że i tak restrykcyjny protokół z Kioto został przelicytowany przez UE? No cóż, UE chce, aby Polacy nie wzbogacili się za bardzo. Bo biedaków można łatwiej trzymać za pysk.
I teraz nie wiadomo czy odsprzedawać limity z Kioto czy walczyć z unijną hydrą. Tak źle, a tak jeszcze gorzej. Ale nas załatwiła Unija.

[ Dodano: 09 Sty 2008 22:20 ]
Najwyższy Czas napisał(a):Przedstawiciele przemysłu zaakceptowali podział uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012. Energetyka uważa, że limity są za małe i elektrownie będą musiały dokupić uprawnienia, co może doprowadzić w IV kwartale br. do podwyżki cen energii nawet o 100 proc.


Lary. Część dalsza wątku o limitach.
Całość: http://nczas.com/polska/limity-ue-a-100 ... n-energii/

Mówiłem, że Unia to socjalistyczne bagno. Po ponad 3 latach wejścia do Euro-Kołchozu, Polacy dostają obuchem w głowę. Tylko dlaczego ja mam oberwać za innych?

Chyba się zatrudnię jako jasnowidz. Mogę przepowiadać kolejne unijne łajdactwa.
Ostatnio edytowano 2008-01-06, 19:20:51 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Polska, Niemcy, Rosja - nasze przemyślenia nt polityki zagra

Postprzez Lary » 2008-01-10, 00:03:13

Chyba się zatrudnię jako jasnowidz. Mogę przepowiadać kolejne unijne łajdactwa.


Nie Ty jeden, nie Ty jeden.. :]

Z kumplem podsyłamy sobie właśnie takie unijne idiotyzmy i regulacje, które genialnie zatruwają ludziom zycie... :|
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 215 gości

cron