Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Júzek » 2007-12-27, 23:45:32

Dwa rosyjskie bombowce miały naruszyć duńską przestrzeń powietrzną - poinformował serwis spravy.pravda.sk.


oraz

Rosjanie testują rakietę balistyczną


Źródło:
onet.pl

Wygląda to na przygotowania do wojny. W sumie dziś bardziej opłaca się wojna gospodarcza a w przypadku Rosji wojna energetyczna.

Co o tym myślicie ?
Avatar użytkownika
JúzekNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 830
Dołączył(a): 2006-06-23, 15:08:15
Lokalizacja: ols.vectranet.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez hitman1986 » 2007-12-28, 00:08:08

Júzek napisał(a):Co o tym myślicie ?

Nie wiem, ale nie sądzę, żeby Rosja przygotowywała się do wojny. Dzisiaj nie jest już tak łatwo wywołać jakąkolwiek wojnę, jak to było 60 lat temu. Są nowe technologie, a i sytuacja polityczna na świecie się diametralnie zmieniła (chociażby powstały NATO i UE)...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Brauning » 2007-12-28, 00:16:43

Rosjanie robią to notorycznie. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Poza tym akurat to co dzieje się na granicy z Danią niewiele mnie obchodzi. Rosyjscy Nowobogaccy szczególnie Ci z rozległymi wpływami nie pozwolą na żaden konflikt, bo rosyjska gospodarka jest oparta w zasadzie tylko na surowcach. Z czego by kradli, gdyby nie sprzedawali surowców?? Ruscy będą groźni jak im się skończy ropa i gaz. Póki, co więcej krzyczą niż mogą.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Adam71989 » 2007-12-28, 20:38:41

Jakbym naprodukował u siebie tyle złomu, też bym musiał to potestować :P
Rosja zgrywa siłacza, choć tak naprawdę podskoczyć za bardzo nie ma komu. To juz nie 1940 r , że tylko karabin na ramię i hulaj dusza...
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Demonides » 2007-12-28, 23:38:42

Adam71989 napisał(a):Jakbym naprodukował u siebie tyle złomu, też bym musiał to potestować :P
Rosja zgrywa siłacza, choć tak naprawdę podskoczyć za bardzo nie ma komu. To juz nie 1940 r , że tylko karabin na ramię i hulaj dusza...


Gdyby to był złom, a Rosjanie nadal chodzili z Mosinami na ramieniu, nie byłoby problemu. Obawiam się, że technika militarna Rosji nie jest tak rozreklamowana jak ta z USA, ale należy traktować ją jako poważne zagrożenie.
Wydaje mi się jednak , że gubi ich to samo co w okresie zimnej wojny. Armia jest tak potężna, jak zasobna jest gospodarka kraju - a ta ma w Rosji nieco problemów, więc na razie można być spokojnym - na razie ...
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez ET » 2008-01-04, 12:13:45

Gdyby to był złom, a Rosjanie nadal chodzili z Mosinami na ramieniu, nie byłoby problemu. Obawiam się, że technika militarna Rosji nie jest tak rozreklamowana jak ta z USA, ale należy traktować ją jako poważne zagrożenie.

Szczególnie, że to ciągle jedna z największych armii świata.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Brauning » 2008-01-04, 14:11:27

ET napisał(a):Szczególnie, że to ciągle jedna z największych armii świata.


"U nas ludzi mnogo."
Józef Stalin

Demonides napisał(a):Wydaje mi się jednak , że gubi ich to samo co w okresie zimnej wojny. Armia jest tak potężna, jak zasobna jest gospodarka kraju - a ta ma w Rosji nieco problemów, więc na razie można być spokojnym - na razie ...


Bo gospodarka rosyjska opiera się głównie na surowcach. A przez ostatnie 2 lata ruscy mają mniejszą sprzedaż gazu. Tyle, że z drugiej strony budując taktyczno-ekonomiczny sojusz z Niemcami (gazociąg północny) Rosja staje się ich militarnym sprzymierzeńcem. W przypadku jakiegokolwiek konfliktu takie przedsięwzięcia gospodarcze czynią sojusznikami. Rosja raczej konfliktu nie wywoła. To Niemcy prowadzą politykę imperialną, nie Rosja.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez ET » 2008-01-05, 03:03:32

Brauning napisał(a):To Niemcy prowadzą politykę imperialną

Nihil novi sub sole.
Putin mi czasem przypomina faceta przebranego za niedźwiedzia w sezonie na Krupówkach, który na zmianę przyjmuje albo groźną albo bardzo wesołą minę, obie zresztą nieprawdziwe.
Ostatnio edytowano 2008-01-05, 03:05:34 przez ET, łącznie edytowano 1 raz
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez Brauning » 2008-01-05, 13:21:55

ET napisał(a):Nihil novi sub sole.


Może dla Ciebie. Niektórzy twierdzą, że Niemcy to nasz przyjaciel.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Rosyjskie bombowce zbyt blisko Danii?

Postprzez ET » 2008-01-06, 01:50:05

Brauning napisał(a):Może dla Ciebie. Niektórzy twierdzą, że Niemcy to nasz przyjaciel.

:D O tak, a w Palmirach sami mordowaliśmy swoją elitę
Temat zamykam- jest już jeden o naszych sąsiadach.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości

cron