Strefa Schengen

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Strefa Schengen

Postprzez BlueMan » 2007-12-20, 20:36:45

Za kilka godzin znikną polskie granice na zachodzie.
Jak dla mnie ma to same plusy (poza licznymi zwolnieniami celników).
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Strefa Schengen

Postprzez kris0181 » 2007-12-20, 21:15:28

No i stalo sie.... Niemcy nie potrzebowaly żadnej wojny żeby zdobyć całą Europę...
Oczywiscie teraz ma to same plusy... Ale jeszcze będziemy z tego powodu plakac...
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez ET » 2007-12-20, 21:36:41

kris0181 napisał(a):No i stalo sie.... Niemcy nie potrzebowaly żadnej wojny żeby zdobyć całą Europę...
Oczywiscie teraz ma to same plusy... Ale jeszcze będziemy z tego powodu plakac...

Jak słyszę takie biadolenie, to mi się przypomina pewien wiersz pewnej słuchaczki Radia ma ryja:
"Unia Europejska,
nierządnica brukselska nie wyjawi planów ciemnych
jak zniszczyć Polskę, ludzi biednych (...)"
:P
Jednym słowem, brednie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez hitman1986 » 2007-12-20, 22:28:22

BlueMan napisał(a):Za kilka godzin znikną polskie granice na zachodzie.
Jak dla mnie ma to same plusy (poza licznymi zwolnieniami celników).

Celnicy nie zostaną zwolnieni - o nich się nie bój. Zauważ, że teraz to nasza granica będzie zewnętrzną granicą Unii, więc będzie trzeba jej jeszcze bardziej pilnować...

Ja popieram pomysł, tylko szkoda, że Schengen nie obejmuje UK :|


Jeszcze tylko 3,5h :D
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Brauning » 2007-12-20, 22:51:39

Nie rozumiem waszego zachwytu. Gdybyście przemycali broń przez granicę to moglibyście się cieszyć. Ja osobiście nie odczuwam radości, bo procederu takiego nie uprawiam. Dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma to żadnej róznicy.
Poza tym granice nie znikają i można je pokonywać tylko w ściśle określonych miejscach czyli na dotychczasowych przejściach. Jedyna zmiana będzie taka, że celnicy zamiast "przetrzepywać" na granicy będą to robić już po jej przekroczeniu w głębi kraju.

kris0181 napisał(a):No i stalo sie.... Niemcy nie potrzebowaly żadnej wojny żeby zdobyć całą Europę...
Oczywiscie teraz ma to same plusy... Ale jeszcze będziemy z tego powodu plakac...


"Zjednoczona Europa" to wszak pomysł Adolfa Hitlera. Niemcy osiągnęły ogromne wpływy w Europie, także w Polsce, a Polacy się z tego jeszcze cieszą. Hitler nie zrobiłby tego lepiej. A Niemcy są w jawnym sojuszu gospodarczo-politycznym z Rosją. Los Polski przesądzony - socjalistyczne zagłębie taniej siły roboczej.

ET napisał(a):Jak słyszę takie biadolenie, to mi się przypomina pewien wiersz pewnej słuchaczki Radia ma ryja:
"Unia Europejska,
nierządnica brukselska nie wyjawi planów ciemnych
jak zniszczyć Polskę, ludzi biednych (...)"

Jednym słowem, brednie.


Socjalizm Radio Maryjno-Pisowski czy socjalizm Unio-Europejski to żadna różnica. To taka walka socjalistów między sobą.

BlueMan napisał(a):Jak dla mnie ma to same plusy (poza licznymi zwolnieniami celników).

hitman1986 napisał(a):Celnicy nie zostaną zwolnieni - o nich się nie bój. Zauważ, że teraz to nasza granica będzie zewnętrzną granicą Unii, więc będzie trzeba jej jeszcze bardziej pilnować...


Celnicy sobie już groźbami wywalczyli i zwolenień nie będzie, pomimo tego, że powinno się zwolnić co najmniej 1/3, o czym mówią eksperci. 750 mln złotych rocznie będzie kosztować utrzymywanie zbędnych celników. Ale w końcu socjalizm to socjalizm.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez kris0181 » 2007-12-20, 23:09:11

Brauning napisał(a):Nie rozumiem waszego zachwytu. Gdybyście przemycali broń przez granicę to moglibyście się cieszyć. Ja osobiście nie odczuwam radości, bo procederu takiego nie uprawiam. Dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma to żadnej róznicy.
Poza tym granice nie znikają i można je pokonywać tylko w ściśle określonych miejscach czyli na dotychczasowych przejściach. Jedyna zmiana będzie taka, że celnicy zamiast "przetrzepywać" na granicy będą to robić już po jej przekroczeniu w głębi kraju.

kris0181 napisał/a:
No i stalo sie.... Niemcy nie potrzebowaly żadnej wojny żeby zdobyć całą Europę...
Oczywiscie teraz ma to same plusy... Ale jeszcze będziemy z tego powodu plakac...


"Zjednoczona Europa" to wszak pomysł Adolfa Hitlera. Niemcy osiągnęły ogromne wpływy w Europie, także w Polsce, a Polacy się z tego jeszcze cieszą. Hitler nie zrobiłby tego lepiej. A Niemcy są w jawnym sojuszu gospodarczo-politycznym z Rosją. Los Polski przesądzony - socjalistyczne zagłębie taniej siły roboczej.

ET napisał/a:
Jak słyszę takie biadolenie, to mi się przypomina pewien wiersz pewnej słuchaczki Radia ma ryja:
"Unia Europejska,
nierządnica brukselska nie wyjawi planów ciemnych
jak zniszczyć Polskę, ludzi biednych (...)"

Jednym słowem, brednie.


Socjalizm Radio Maryjno-Pisowski czy socjalizm Unio-Europejski to żadna różnica. To taka walka socjalistów między sobą.

Nic dodać, nic ująć.
Dobrze że są jeszcze tacy którzy nie mają zamydlonych oczu...
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Ayla » 2007-12-21, 00:14:59

hitman1986 napisał(a):Celnicy nie zostaną zwolnieni - o nich się nie bój. Zauważ, że teraz to nasza granica będzie zewnętrzną granicą Unii, więc będzie trzeba jej jeszcze bardziej pilnować...

To prawda, pilnować jej będzie trzeba jeszcze bardziej... ale nieciekawie wygląda sprawa celników których z jednej części Polski (gdzie mają życie poukładane, rodziny itp) przeniosą na drugą część. Uśmiechać im się to na pewno nie uśmiecha i też dziwić się im nie dziwie...

Jednak dużo plusów niesie Strefa Schengen dla Polski i Polaków :)
Spacer do Włoch np. :rotfl2:
"z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd"
Waha się, jest w rozterce, krótko mówiąc - jest kobietą.
Avatar użytkownika
AylaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2611
Dołączył(a): 2004-11-28, 16:46:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez ET » 2007-12-21, 21:24:59

Brauning napisał(a):Gdybyście przemycali broń przez granicę to moglibyście się cieszyć.

Więc wracam do pakowania kałachów. Cała noc roboty przede mną :P
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Brauning » 2007-12-21, 22:07:45

kris0181 bo to tak wygląda śmiesznie. Na granicach stoją Polacy, machają chorogięwkami, krzyczą: "jesteśmy wolni!!". A w tym samym czasie w siedzibie Komitetu Centralnego Euro-Kołchozu w Brukseli już knują jaką tu kolejną karę nałożyć na Polskę, źeby wyciągnąć od nas pare miliardów. Już ubzdurali sobie 8 mld za zwiększenie limitów CO2...

ET napisał(a):Więc wracam do pakowania kałachów. Cała noc roboty przede mną


Ha.. Ale to raczej w odwrotym kierunku, bo to Niemcy mają fabryki broni: Umarex, Heckler&Koch, Sauer. I to w Niemczech można kupić broń gazową bez formalności. Więc to raczej Polacy będą wwozić do Polski, a nie wywozić. Nie tylko mamy rygorystczne prawo, co również nie posiadamy nawet porządnej fabryki broni, która produkowałaby polską broń. Jak był świetny pistolet MAG to pseudoliberałowie i komuniści się postarali żeby Niemcy nie musieli z nim konkurować i ukręcili łeb całemu, świetnemu projektowi. A dzisiaj w Łuczniku się nie produkuje MAGa tylko właśnie Walthery... To się dopiero nazywa gest przyjaźni w stosunku do Niemców...

Także strefa Schengen to tylko pozór, bo Niemcy w rzeczywistości już dawno nie widzą granic z Polską...
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez ET » 2007-12-21, 22:46:39

Brauning napisał(a):A dzisiaj w Łuczniku się nie produkuje MAGa tylko właśnie Walthery... To się dopiero nazywa gest przyjaźni w stosunku do Niemców...

Coś ostatnio czytałem, że Maga rzadna formacja nie chce kupować ze względu na jego awaryjność.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez kris0181 » 2007-12-21, 23:35:30

Brauning napisał(a):kris0181 bo to tak wygląda śmiesznie. Na granicach stoją Polacy, machają chorogięwkami, krzyczą: "jesteśmy wolni!!". A w tym samym czasie w siedzibie Komitetu Centralnego Euro-Kołchozu w Brukseli już knują jaką tu kolejną karę nałożyć na Polskę, źeby wyciągnąć od nas pare miliardów. Już ubzdurali sobie 8 mld za zwiększenie limitów CO2...

Ależ ja się z Tobą w 100% zgadzam. Szkoda tylko ze tak mało osób nie dostrzega co tu sie naprawdę dzieje.... :(
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez hitman1986 » 2007-12-21, 23:37:35

kris0181 napisał(a):Szkoda tylko ze tak mało osób nie dostrzega co tu sie naprawdę dzieje....

A co się dzieje? Ja, w ramach tego, że jesteśmy od dzisiaj w Schengen, dostałem od Play'a info, że dzwoniąc ze strefy Schengen, płacę tyle samo, co dzwoniąc z Polski - 49gr brutto za min. Jak dla mnie plus...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez kris0181 » 2007-12-21, 23:44:18

hitman1986 napisał(a):kris0181 napisał/a:
Szkoda tylko ze tak mało osób nie dostrzega co tu sie naprawdę dzieje....

A co się dzieje? Ja, w ramach tego, że jesteśmy od dzisiaj w Schengen, dostałem od Play'a info, że dzwoniąc ze strefy Schengen, płacę tyle samo, co dzwoniąc z Polski - 49gr brutto za min. Jak dla mnie plus...

Właśnie o to chodzi ze dostrzegacie małe plusy które w skali globalnej nic nie znaczą... Poczytaj ze zrozumieniem wypowiedzi Brauning'a to moze tez przejrzysz na oczy i zrozumiesz jak to sie wszytko z uplywem czasu pochrzani.
...::NUDNY BYŁBY ŚWIAT BEZ IRONII::...
Obrazek
Avatar użytkownika
kris0181None specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-07-31, 14:09:46
Lokalizacja: Virtual City
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Brauning » 2007-12-22, 00:09:51

ET napisał(a):Coś ostatnio czytałem, że Maga żadna formacja nie chce kupować ze względu na jego awaryjność.


Nie MAGa tylko Wista. MAGa się nie produkuje.
Wista nikt nie chce bo się zacina. Każdy polski żołnierz, który miał w ręce MAGa zamieniłby wszystkie Walthery na ten właśnie polski pistolet. Tyle, że żołnierzom wciska się stare Wisty, a w Łuczniku produkuje się Walthery bo szajsu zwanego Wist rzeczywiście nikt kupować nie chce. Pseudoliberałowie i komuniści postarali się w 1995, aby projekt zwany MAG nie był zagrożeniem dla Walthera. Przysłużyli się Niemcom. No i fabryka w Radomiu musi produkować Walthery żeby wogóle istnieć.

hitman1986 napisał(a):A co się dzieje? Ja, w ramach tego, że jesteśmy od dzisiaj w Schengen, dostałem od Play'a info, że dzwoniąc ze strefy Schengen, płacę tyle samo, co dzwoniąc z Polski - 49gr brutto za min. Jak dla mnie plus...


Problem polega na tym, że można mieć otwarte granice i wolny handel zagraniczny bez wchodzenia do Euro-Kołchozu. Bo tak naprawdę suwerenność Polska straciła nie dzisiaj tylko w 2004 roku. Norwegia i Islandia nie jest w Euro-Kołchozie, a jest w strefie Schengen. I właśnie im nikt nie dyktuje ile mają CO2 produkować. Są niezależni od KC z Brukseli. Ponadto Polska nie może prowadzić własnej polityki zagranicznej, co jest widoczne od 2004 roku. Niemcy rządzą całą Europą, a my jesteśmy podlegli politycznie pod ich organizację. Teraz tylko przyklepią do końca sojusz z Rosją i idee Furhera spełnione. W stosunkach między Rosją, a Niemcami - Polska była zawsze traktowana jako tzw. "przepierzenie" które trzeba zdjąć.

Liberalizm polega na wolności i przede wszystkim niezależności. My się jej zrzekliśmy.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez mandatyr » 2007-12-22, 00:17:46

Strefa Schengen, strefą- wreszcie marzenie wielu europejczyków spełniło się. Byle tak dalej w końcu będzie można poczuć, iż nasz kraj leży w Europie i jesteśmy w UE.
Avatar użytkownika
mandatyrNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2007-12-21, 23:12:11
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez ET » 2007-12-22, 00:24:30

Brauning napisał(a):Nie MAGa tylko Wista.

Mój błąd, przepraszam.
Co do UE, to przepraszam, ale z tego co zauważyłem, to Polska ma co chwila własne zdanie, często inne od całej reszty (czasem dobrze, bo niektóre pomysły Komisji Europejskiej śmierdzą na odległość). Może zaprzeczysz?
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Brauning » 2007-12-22, 00:29:52

mandatyr napisał(a):Strefa Schengen, strefą- wreszcie marzenie wielu europejczyków spełniło się. Byle tak dalej w końcu będzie można poczuć, iż nasz kraj leży w Europie i jesteśmy w UE.


Jeśli miałeś wątpliwości, co do położenia geograficznego naszego kraju to może trzeba (było) uważać bardziej na lekcjach geografii. Chociaż do ustalenia, gdzie leży Ojczyzna nie powinno się nawet angażować szkoły. Każde dziecko powinno to wiedzieć...

Nie wiem, co jest pozytywnego w odczuwaniu, że nasz kraj należy do Euro-Kołchozu. To, że podlegamy organizacji na rzecz, której większość Polaków dokonała zrzeczenia niepodległości ma być pozywynym zjawiskiem?? Nie bój się chłopie jeszcze poczujesz, że jesteś w Unii jak za 2 lata zaczniemy płacić kary za dwutlenek węgla i inne. Poczujesz, że jesteś w Unii jak święta katolickie zastąpi święto przeciwko karze śmierci dla zbrodniarzy i święto małżeństw homoseksualnych.

EDIT

ET napisał(a):Co do UE, to przepraszam, ale z tego co zauważyłem, to Polska ma co chwila własne zdanie, często inne od całej reszty (czasem dobrze, bo niektóre pomysły Komisji Europejskiej śmierdzą na odległość). Może zaprzeczysz?


Poprawka. Polska miała swoje zdanie przez ostatnie dwa lata. Tyle, że mieć zdanie, a mieć wpływ to zupełnie odrębne sprawy. Nie zaprzecze, że pomysły KE śmierdzą na odległość, bo tak było jest i będzie. A my nie mamy wpływu na tem pomysły. Nie mamy możliwości wetowania, a tam gdzie jest zostanie wkrótce zniesione. Tyle, że teraz Polsce weto nie jest na nic potrzebne bo Donald krzyknie: "Javol!"; na wszystko czego zarząda Angela.
Ostatnio edytowano 2007-12-22, 00:35:39 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez hitman1986 » 2007-12-22, 00:32:41

Brauning napisał(a):większość Polaków dokonała zrzeczenia niepodległości
Brauning, proszę Cię, nie przesadzaj... Bo już leciutko przeginasz... Ja głosowałem ZA wejściem Polski do UE, a nie za tym, żeby być niepodległym... Nie porównuj niepodelgłości do szansy rozwoju...

[ Dodano: 2007-12-21, 23:33 ]
Brauning napisał(a):jak za 2 lata zaczniemy płacić kary za dwutlenek węgla i inne

Ja wychodzę z założenia: jeśli inni z UE mogą sprostać takim wymaganiom, tym dyrektywom, to dlaczego MY byśmy nie mogli?
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez Brauning » 2007-12-22, 00:52:47

hitman1986 napisał(a):Brauning, proszę Cię, nie przesadzaj... Bo już leciutko przeginasz... Ja głosowałem ZA wejściem Polski do UE, a nie za tym, żeby być niepodległym... Nie porównuj niepodelgłości do szansy rozwoju...


Powidziałeś: "głosowałem ZA wejściem Polski do UE, a nie za tym, żeby być niepodległym". Dokładnie o tym mówię. Głosujesz ZA UE, czyli nie za tym, aby być niepodległym :)

hitman1986 napisał(a):Ja wychodzę z założenia: jeśli inni z UE mogą sprostać takim wymaganiom, tym dyrektywom, to dlaczego MY byśmy nie mogli?


Ale inni nie stawiają sobie takich wymagań. Nie mówię o USA czy Chinach, tylko o krajach starej piętnastki. Starzy wyjadacze z Euro-Kołchozu na siebie nie nakładają tak absurdalnych limitów. Nakładają je na nowe państwa. I jednoczeńśie mówią: "Jak chcecie produkować więcej CO2, to kupcie limity od nas bogatych". To paranoja!!

W tej chili w Polsce nie można otworzyć nawet jednej nowej cementowni. Dlaczego?? Bo Komisja Europejska nie zezwala. Pozwoli jak kupimy od Niemców limity. Teraz powiedz mi czy to jest szansa na rozwój?? Jeśli Jan Kowalski nie może założyć prywatnej firmy zwanej cementownią, bo mu nie zezwala jakaś Unia Europejska...

Rozwój się osiąga dzięki wolnej, liberalnej gospodarce i wolnemu handlowi zagranicznemu. Do tego nie potrzebna jest UE. Islandia i Norwegia właśnie w taki sposób współdziałają z UE, ale jej nie podlegają. Wolny handel połowicznie, a wolnej, liberalnej gospodarki nie mamy jeśli ktoś nam dyktuje, że nie wolno nam zakładać firm takich i takich. Jak mamy budować mieszkania skoro nie owlno nam produkować cementu?? Centralne sterowanie - takie czasy już były, wtedy centrum zarządzania było w Moskwie.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Strefa Schengen

Postprzez hitman1986 » 2007-12-22, 03:41:12

Wirtualna Polska napisał(a):Weszliśmy do strefy Schengen, kontrola graniczna na znacznej części granic Polski została zniesiona. Dopełniła się integracja Polski z większością państw Unii Europejskiej. Od 21 grudnia każdy Polak będzie mógł przemierzać Europę bez kontroli dokumentów. Spełniło się wielkie marzenie, które jeszcze dwadzieścia lat temu wydawało się nierealne - mówił w wieczornym przemówieniu telewizyjnym prezydent Lech Kaczyński.

Trudno się z nim nie zgodzić. Chyba jedna z niewielu kwestii, w której przyznaję mu rację...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 204 gości

cron