Sprawa Białorusi

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Sprawa Białorusi

Postprzez hitman1986 » 2007-12-12, 20:25:15

Dzisiaj, siedząc na... ekhm... będąc w pewnym pomieszczeniu :pudlo: i czytając Newsweeka :P przeczytałem o tym, że TVP od dwóch dni nadaje program skierowany do Białorusinów, przesyłany drogą satelitarną. Reżim Łukaszenki nie może w ten sposób dobrać się do nadajnika...

Roczne utrzymanie tego kanału wynosi ok. 27mln zł i większość pieniędzy pochodzi z budżetu TVP. Swoją cegiełkę dołożą też pewnie USA i Czechy i UE, ale jak na razie to Polska sama finansuje nadawanie stacji...

Co w ogóle myślicie o takich działaniach polskiego rządu ? Czy nie lepiej odpuścić i zająć się swoimi sprawami, a ok. 20mln zł przeznaczyć na to, czego potrzebujemy w Polsce? A może mamy jakiś dług do spłacenia, w końcu u nas też panowała cenzura, i należy pomóc innym...

Czekam na Wasze opinie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawa Białorusi

Postprzez Brauning » 2007-12-12, 20:57:08

Na losy Białorusi, Polska ma niewielki wpływ. A już na pewno żadnego sensu nie ma nadawanie tam programów TVP. Podejrzewam, że większość Białorusinów nawet nie wie o tym, że taki program istnieje, a nawet gdyby wiedzieli to i tak nie chcieli by go oglądać.

Fakt, że Polska bierzez po raz kolejny na siebie rolę Winkelrieda narodów, jest dla mnie niesłychanie irytujący. Tym bardziej, że przedsięwzięcie ów ma znikomy wpływ na losy Białorusi. Nikt nie bierze się za organizowanie podobnych akcji, bo są to spore koszta, przy właściwie zerowych efektach. 27 milionów złotych to zupełnie nierealna kwota. Tu trzeba by wydać przynajmniej 10 razy tyle. Podobnie sprawa ma się z uchodżcami z Czeczenii. Polska przyjmuje ich tysiące, a inne Państwa w ogóle się do tego nie kwapią.

W takim przypadku jestem twardym zwolennikiem filozofii Machiavellego: "Nie lituj się nad tymi, którzy nie litowaliby się nad tobą". Białorusini mają gdzieś Polaków i gdybyśmy byli w takiej systuacji jak oni to nawet nie kiwnęli by palcem. Poza tym są oni sobie sami winni. Wybrali Łukaszenkę na Prezydenta w demokratycznych wyborach, tak jak Niemcy Hitlera. Najpierw trzeba słuchać, co mówi dany polityk. A im odpowiadało to co mówił Łukaszenka, więc niech teraz zbierają owoce jego rządów. Spora część Białorusinów wcale nie uważa, że żyje w dyktaturze, więc uświadamianie ich nic nie da. Tam są zbyt silne wpływy Rosji, a mieszanie się Polski w te sprawy jest kompletnie nie opłacalne. Jeżeli Polska będzie miała w tym interes to oczywiście może zaangażować się na Białorusi, ale obecnie interesu nie ma w tym żadnego. Nie oszukujmy się, Amerykanie też nie pomagali tzw. opozycji w PRL, za darmo. Mieli w tym swoje interesy i zaczęli pomagać wtedy, gdy im się to opłacało.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawa Białorusi

Postprzez ET » 2007-12-12, 22:09:51

Kompletny nonsens:
1.Łukaszenko pod pretekstem "zakłócania architektury miast" zabrania używania talerzy satelitarnych albo przynajmniej znacznie ogranicza możliwość korzystania z nich.
2.Na Białorusi po białorusku mówi szczątkowa opozycja złożona z intelektualistów oraz... ludność wiejska.
3. Białorusini mają dostęp do całkiem niezłej pod względem rozrywkowym telewizji rosyjskiej.
Jednym słowem: wyrzucanie pieniędzy w błoto.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawa Białorusi

Postprzez Adam71989 » 2007-12-27, 14:08:17

Zaraz zapachnie świętami, bo... muszę się z wami zgodzic :ok:

Rozumiem, że można być dobrym i pomocnym, ale jakieś granice trzeba widzieć. Ukraińcy potrzebowali naszej pomocy, okazali nawet wdzięczność.Białoruś nie chce być demokratyzowana. Białorusi dobrze z Łukaszenką. Poza tym "pomagając" im znowu możemy sobie biedy narobić u Rosji.. Któregoś dnia może się okazać, że nasze skarpety a później ozdoby świąteczne (itp, itd) mogą zacząć nie spełniać żadnych wymogów...

TVP biadoli ciągle, że ludzie nie płacą podatków RTV, a 27baniek piechotą chyba nie chodzi....
Zdarzyło mi się niegdyś ujrzeć w lesie rano dwie drogi:
Pojechałem tą mniej uczęszczaną.
Reszta wzięła się z tego, że to ją wybrałem...
Avatar użytkownika
Adam71989None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2007-11-17, 14:49:58
Lokalizacja: Zebrzydowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Sprawa Białorusi

Postprzez motyjek » 2007-12-27, 14:12:49

rzucanie grochem o ścianę... to tak, jakby TVP ten sam program skierował do Rosji, pliiiiz. szkoda pieniędzy. Białorusinom pasuje taki ustrój, takie życie, Rosjanom również. innego nie znają bądź nie chcą poznać. po co im przeszkadzać. "Polska chrystusem narodów" dzizyz żyjemy w XXI wieku...
every bitch says "yooo" :yahoo:
kobiety-słaba płeć..?-spróbuj w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę!
Avatar użytkownika
motyjekNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2185
Dołączył(a): 2007-07-07, 20:49:15
Lokalizacja: z zadupia xD
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości

cron