Kontrowersje w PiS

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Kontrowersje w PiS

Postprzez hitman1986 » 2007-12-06, 17:22:19

wp.pl napisał(a):Jedynym punktem weekendowego kongresu PiS będzie głosowanie w sprawie wotum zaufania dla Jarosława Kaczyńskiego - nieoficjalnie dowiedział się "Wprost".

Prezes PiS chce w ten sposób uniknąć dyskusji na temat sytuacji w partii. Zapowiedział to na wczorajszym posiedzeniu klubu parlamentarnego. - Jedynym punktem kongresu będzie głosowanie w sprawie wotum zaufania - oświadczył.

Nasi informatorzy twierdzą, że Kaczyński powiedział również, iż nie ma możliwości, by rozszerzyć porządek obrad o inne punkty. Oznacza to, że nie tylko nie dojdzie do rozliczenia wyborczej porażki, ale delegaci nie będą nawet mogli odnieść się do sytuacji wewnątrz partii.


wp.pl napisał(a):Były wiceprezes PiS Paweł Zalewski zarzuca rzecznikowi partii Adamowi Bielanowi posługiwanie się kłamstwami na jego temat. Zalewski wezwał szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego do zawieszenia Bielana w prawach członka partii

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 954352.984


Te i inne wiadomości dostajemy na talerzach ostatnimi dniami. Czyżby długo oczekiwany koniec Kaczyńskiego ?!
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-06, 21:57:22

hitman1986 napisał(a):Te i inne wiadomości dostajemy na talerzach ostatnimi dniami. Czyżby długo oczekiwany koniec Kaczyńskiego ?!

Raczej koniec pewnego monolitu. Skrzydło niezwiązane z PC powoli odchodzi, co było z resztą do przewidzenia. Przy Kaczkach pozostaje dwór sługusów.
Przypomina mi się książka "Jesień Patriarchy" Marqueza.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez Brauning » 2007-12-06, 22:14:46

Nie jest to koniec Kaczyńskiego, ale koniec Dorna, Zalewskiego i Ujazdowskiego. Bowiem kto podnosi rękę na partię temu ta ręka musi zostać odrąbana...
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-06, 22:30:00

Nie jest to koniec Kaczyńskiego, ale koniec Dorna, Zalewskiego i Ujazdowskiego. Bowiem kto podnosi rękę na partię temu ta ręka musi zostać odrąbana...

cytujesz widzę Cyrankiewicza :]
fakt faktem, jeśli zdecydują się na założenie nowej partii, szybciutko znikną z powierzchni ziemi.Ale Kaczyński też straci.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez Brauning » 2007-12-06, 22:41:18

ET napisał(a):cytujesz widzę Cyrankiewicza :]


Chyba nie muszę zawsze dodawać uśmieszków...

ET napisał(a):fakt faktem, jeśli zdecydują się na założenie nowej partii, szybciutko znikną z powierzchni ziemi.Ale Kaczyński też straci.


Pewnie pójdą do Platformy dlatego dla własnego dobra Kaczyński powinien jak najszybciej ujawnić haki jakie na nich ma. Skuteczność jest bowiem kluczową cechą w polityce...
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez hitman1986 » 2007-12-06, 22:55:48

Brauning, wątpię, by PO chciała takich polityków, jak Dorna, czy Ujazdowskiego...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-06, 23:14:42

Brauning napisał(a):Pewnie pójdą do Platformy dlatego dla własnego dobra Kaczyński powinien jak najszybciej ujawnić haki jakie na nich ma. Skuteczność jest bowiem kluczową cechą w polityce...

Dorn do PO? z jego " miłością" do Tuska i Niesiołowskiego? Przy jego posunięciach w poprzedniej kadencji i akcjach ze sławną "zamrażarką"? hmm.. nie wierzę.
ET napisał/a:

cytujesz widzę Cyrankiewicza :]


Chyba nie muszę zawsze dodawać uśmieszków...

Nie musisz :] Stwierdziłem fakt.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez Brauning » 2007-12-06, 23:23:57

Ujazdowskiego i Zalewskiego chętnie połkną. A Dorn wyrazi skruchę, pochwali okrągły stół i powie kilka ciepłych słów o Michniku, a będzie przyjęty. Wyborcza wszystko przyklepie i będzie po staremu.

PS: Demoliberał, bo masz społeczne poglądy lewicowe (Kościół, homosie, aborcja, eutanazja) i za mało wolnorynkowe (edukacja, służba zdrowia). Choć zawsze można powiedzieć, że to tylko zabawa.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-07, 13:16:11

Brauning napisał(a):A Dorn wyrazi skruchę, pochwali okrągły stół i powie kilka ciepłych słów o Michniku, a będzie przyjęty. Wyborcza wszystko przyklepie i będzie po staremu.

Jestem się w stanie o flaszkę dobrą założyć, że do tego akurat nie dojdzie ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez paimka » 2007-12-07, 14:02:56

Brauning napisał(a):PS: Demoliberał, bo masz społeczne poglądy lewicowe (Kościół, homosie, aborcja, eutanazja) i za mało wolnorynkowe (edukacja, służba zdrowia). Choć zawsze można powiedzieć, że to tylko zabawa.


Co to ma do rzeczy?

ET napisał(a):Jestem się w stanie o flaszkę dobrą założyć, że do tego

A mnie chyba nic by juz nie zdziwiło. i mozliwe ze byś przegrał flaszke .
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-07, 14:10:47

paimka napisał(a):A mnie chyba nic by juz nie zdziwiło. i mozliwe ze byś przegrał flaszke .

Czekam więc na odważną osobę, która się założy ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 14:46:38

ET, to ja dokładam drugą od siebie i możemy się zakładać. Także nie uważam, że Dorn dojdzie do PO
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-07, 15:09:54

hitman1986 napisał(a):ET, to ja dokładam drugą od siebie i możemy się zakładać. Także nie uważam, że Dorn dojdzie do PO

Ciekawe czy Brauning będzie chciał się założyć. :P
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez paimka » 2007-12-07, 18:11:18

to załóżcie się o wino białe półsłodkie to wipijemy wszyscy razem... wtedy ja dołoże 3 ;]
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-07, 19:07:39

paimka napisał(a):to załóżcie się o wino białe półsłodkie to wipijemy wszyscy razem... wtedy ja dołoże 3 ;]

Ja ci kupię to wino, tylko nie karz mi go pić :P
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez paimka » 2007-12-07, 19:37:09

tak to ja nie chce ;P Zakładamy sie i pijemy wssysscy razem :hurra:
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez Brauning » 2007-12-07, 23:30:47

Wyjaśnię Wam cudowny kwiatu polskiej młodzieży, że zakładanie się o wódkę jest bez sensu.

Zakład o flaszkę byłby dobry w czasach, gdy lwiej części wartości wódki nie stanowiłaby akcyza. A obecnie vat i akcyza to połowa wartości flaszki z zawartością.
Tak, więc zakładamy się o 30zł (wartość wódki), ale zwycięzca dostaje tylko 15zł, bo drugie tyle zabrała skarbówka. Tak, więc uświadamiam Was, że zwycięzcą takiego zakładu byłby tylko i wyłącznie fiskus.

Można zawsze samemu upędzić bimberek tyle, że na to są paragrafy. Bo fiskus tak kocha akcyzowe trunki, że nie pozwala na własny użytek wyprodukować nawet kropelki.

Tak, więc moi drodzy zastanówcie się teraz nad naszym położeniem. Oni sobie tam siedzą w Sejmie, kłócą się i przechodzą z partii do partii. Wy się emocjonujecie wybrykami Dorna, Ujazda i Zalewa, a oni się tylko śmieją z szarych Polaczków. Bo jesteście gotowi zakładać się o wódkę, co niechybnie wydrenuje wam kieszenie, a napełni fiskusowi.

Ani Dorn, ani Kaczyński, ani nawet Tusk nie są w stanie niczego zmienić w Polskiej polityce. Dlaczego?? Bo w każdym z nich siedzi ukryty socjalista, który nie pozwoli pędzić bimbru w domu... :)
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez hitman1986 » 2007-12-07, 23:39:02

Ja nie mam komentarzy... xD
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez ET » 2007-12-08, 04:01:35

Brauning, popsułeś całą zabawę. :P
A Twoje rozumowanie ma jeden słaby punkt- osoba wygrana musiałaby zapłacić za tę wódkę te 30 zeta, gdyby chciała się jej napić za własne środki. A tak jest te 30 zł do przodu.. Produkt jest dokładnie tyle warty, ile jesteś w stanie za niego zapłacić.
Brauning napisał(a):Można zawsze samemu upędzić bimberek

Ja podziękuję, nie chce mi się rzygać przez pół dnia. :P
Brauning napisał(a):Tak, więc moi drodzy zastanówcie się teraz nad naszym położeniem. Oni sobie tam siedzą w Sejmie, kłócą się i przechodzą z partii do partii. Wy się emocjonujecie wybrykami Dorna, Ujazda i Zalewa, a oni się tylko śmieją z szarych Polaczków. Bo jesteście gotowi zakładać się o wódkę, co niechybnie wydrenuje wam kieszenie, a napełni fiskusowi.

Może i tak, ale ta nutka hazardu sprawia, że mam ochotę się założyć. Uważam, że nie ma lepszej formy sprawdzenia kto ma rację, niż dżentelmeński zakład.
Brauning napisał(a):Ani Dorn, ani Kaczyński, ani nawet Tusk nie są w stanie niczego zmienić w Polskiej polityce. Dlaczego?? Bo w każdym z nich siedzi ukryty socjalista, który nie pozwoli pędzić bimbru w domu... :)

I wszystko popsułeś. Zawsze musisz coś o Socjalizmie dorzucić? ;)
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kontrowersje w PiS

Postprzez Brauning » 2007-12-08, 13:32:56

ET napisał(a):A Twoje rozumowanie ma jeden słaby punkt- osoba wygrana musiałaby zapłacić za tę wódkę te 30 zeta, gdyby chciała się jej napić za własne środki. A tak jest te 30 zł do przodu..


Jest "do przodu" 15 zł tyle, co fiskus.

ET napisał(a):Produkt jest dokładnie tyle warty, ile jesteś w stanie za niego zapłacić.


Gdyby tak było to każdy płaciłby procent od swoich dochodów. Produkt jest wart ceny jaką wyznacza rynek. A mechanizmów rynkowych tak opisać nie można.

ET napisał(a):Ja podziękuję, nie chce mi się rzygać przez pół dnia. :P


Znów ulegasz propagandzie jakoby coś domowej roboty było gorsze. Wcale tak nie jest. Głównie dlatego, że sam wiesz najlepiej czy dobrze to wykonałeś.
Gdyby iść wg Twojej logiki to powinno się zakazać ludziom zbierać grzybów, bo przecież mogą się zatruć zupą grzybową domowej roboty.
A tak po prawdzie to sam nie zdajesz sobie sprawy jak dużo w sklepach jest lewego alkoholu z banderolami, przemycanego gdzieś z Ukrainy. Wypić coś takiego to jest dopiero odwaga.

ET napisał(a):Może i tak, ale ta nutka hazardu sprawia, że mam ochotę się założyć. Uważam, że nie ma lepszej formy sprawdzenia kto ma rację, niż dżentelmeński zakład.


Ale jeśli zakład jest opodatkowany to niestety nie jest to już taka przyjemność.

ET napisał(a):Brauning, popsułeś całą zabawę. :P
I wszystko popsułeś. Zawsze musisz coś o Socjalizmie dorzucić? ;)


No to idę i nie wracam...
Ostatnio edytowano 2007-12-08, 13:42:10 przez Brauning, łącznie edytowano 1 raz
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości

cron