Euro w Polsce jak najszybciej po spełnieniu kryteriów

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Euro w Polsce jak najszybciej po spełnieniu kryteriów

Postprzez hitman1986 » 2007-11-27, 01:46:04

wp.pl napisał(a):Polska powinna przyjąć euro jak najszybciej po spełnieniu kryteriów konwergencji - uważa Katarzyna Zajdel- Kurowska, wiceminister finansów. Krzysztof Rybiński, wiceprezes NBP, uważa, że najkorzystniejsze byłoby jak najszybsze wejście do strefy euro.

Nie ma oficjalnej daty przystąpienia Polskie do strefy euro, ale Polska powinna przystąpić jak najszybciej, to oznacza, że wtedy kiedy spełnimy kryteria i KE oceni pozytywnie nasze starania - powiedziała Zajdel-Kurowska dziennikarzom.

Pytana czy rok 2016 byłby dobrą datą przyjęcia euro powiedziała, że to jest duży pesymizm mówić o 2016, bo mamy szansę, żeby było to nieco szybciej.

Podkreśliła, że w ERM II powinniśmy przebywać jak najkrócej.

W interesie Polski nie jest zbyt długie przebywanie w mechanizmie kursowym. Powinniśmy wyznaczyć odpowiedni moment przystąpienia do ERM2 na dwa lata przed przyjęciem euro - powiedziała.

W opinii Rybińskiego dla Polski najkorzystniejsze byłoby jak najszybsze przyjęcie euro.

Decyzja o dacie przystąpienia do strefy euro jest decyzją rządu, polityczną. Jeśli zapadnie, to NBP przygotuje techniczne warunki. Podkreślił, że korzyści jest więcej niż kosztów - powiedział Rybiński dziennikarzom.

Powtórzył, że dla Polski najkorzystniejsze byłoby jak najszybsze wejście do strefy euro.

Rybiński przypomniał, że opinia do projektu budżetu na 2008 roku była dość krytyczna.

RPP napisała opinię na temat budżetu, była ona dość krytyczna - powiedział.

Zdaniem Rybińśkiego należy dążyć do obniżenia deficytu i długu publicznego w najbliższej przyszłości, bo to negatywnie wpływa na wzrost gospodarczy.

Ciąć wydatków nie wystarczy, bo trzeba zwiększać wydatki, tam gdzie pozostajemy daleko z tyłu - powiedział dziennikarzom.

Właśnie, czy sądzicie, że wejdziemy do strefy Euro przed rokiem 2016? Ja bym bardzo chciał, żeby to było już nawet w roku 2012-2013...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Euro w Polsce jak najszybciej po spełnieniu kryteriów

Postprzez Brauning » 2007-11-27, 02:16:47

Od zawsze byłem przeciwnikiem wejścia do Eurokołchozu jak i przyjęcia Eurorubla. W pierwszej kwestii oczywista jest strata niepodległości. Prawo unijne jest ponad Konstytucją RP. Przyjęcie Eurorubla to tylko kontynuacja postępującego Eurosocjalizmu. Zauważcie, że pomimo słabości dolara przeciętnemu Amerykaninowi żyje się dobrze. Ceny samochodów i benzyny niższe o połowę od europejskich. Natomiast Eurorubel jest mocny tylko dzięki manipulacjom Europejskiego Banku Centralnego. Nie przekłada się to zupełnie na życie przeciętnego europejczyka. W Słowenii, która przyjęła Eurorubla jest już ponad 5% inflacja, a będzie tylko wyższa. EBC będzie, więc znowu manipulował stopami, co odbije się na europejskiej gospodarce. Słaby dolar wykańcza tych, którzy produkują z myślą o USA.
Sprawdza się to, co mówiłem od początku ekspansji Eurorubla. Jeśli Euro będzie mocne to Amerykanie nic nie stracą. A jak dolar będzie słaby to tylko stracą europejczycy. Gospodarka europejska jest zależna od sytuacji w USA i jak tam będzie kryzys to u nas też. A jeśli kryzys będzie w strefie euro to po, co się tam pchać...
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Euro w Polsce jak najszybciej po spełnieniu kryteriów

Postprzez Lary » 2007-11-28, 00:54:27

Mam nadzieję, ze przyjmiemy jak najpóźniej... :|
A swoją droga... co za różnica... PLN/Euro... i tak puste pieniądze. Jedno, ni drugie mnie nie satysfakcjonuje :P
"A government big enough to give you everything you want, is strong enough to take everything you have." by Thomas Jefferson
Avatar użytkownika
LaryNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 713
Dołączył(a): 2006-12-20, 18:56:25
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Euro w Polsce jak najszybciej po spełnieniu kryteriów

Postprzez Brauning » 2007-12-01, 15:05:33

Lary napisał(a):A swoją droga... co za różnica... PLN/Euro... i tak puste pieniądze. Jedno, ni drugie mnie nie satysfakcjonuje :P


Ha... I tu jest pies pogrzebany.
Waluta jest silna poprzez ciężką pracę swojego narodu. A skoro w UE panuje eurosocjalizm to EBC nie pozostaje nic innego tylko manipulować stopami. Natomiast spadek wartości dolara w kapitalistycznej Ameryce jest wywołany tylko i wyłącznie konfliktem w Iraku. Kiedy zakończy się, dolar powinien zyskiwać. Jeżeli się tak nie stanie to skończyć trzeba z papierowym świstkiem i przywrócić standard złota. Tak czy inaczej, Amerykanie sobie poradzą, bo żyją w kraju gdzie jest choć trochę prawdziwego kapitalizmu.

Na marginiesie: Śmieszy mnie strasznie nowy minister finansów Pan Jacek/Jan Vincent Maria Rostowski. Jest twardym i nieugiętym zwolennikiem przyjęcia eurorubla. Dziennikarze mówiąc, więc o nim per liberał.
Jaki z niego liberał?? Żeby opowiedzieć kim jest Rostowski trzeba przypomnieć kim jest Balcerowicz. Otóż Balcerowicz jest jednym z głównych twórców represyjnego systemu podatkowego obowiązującego obecnie w Polsce. Jest także naczelnym krytykiem tego sytemu, który to przecież sam stworzył [sic!]
Natomiast Pan Rostowski jest prawą ręką Balcerowicza i współodpowiedzialnym za konstrukcję obecnego socjalistycznego prawa podatkowego. Więc pytam się: Jacy z nich liberałowie??
Swoją drogą czy nikomu nie przeszkadza, że Rostowski doradzał Rządowi Rosyjskiemu...?!
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 262 gości

cron