w moim królestwie

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-11, 16:04:14

Wydaje mi się, że nie czytasz ze zrozumieniem tego artykułu :)

dkm1941bismarck - 11 gru 2010 14:56 napisał(a):jest obowiązana posiadać dowód osobisty:


"posiadać" a "nosić przy sobie" to dwie różne kwestie, których zdajesz się nie rozróżniać ;)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: w moim królestwie

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 16:08:02

cre[a]tive napisał(a):"posiadać" a "nosić przy sobie" to dwie różne kwestie, których zdajesz się nie rozróżniać ;)


kto uchyla się od obowiązku posiadania lub wymiany dowodu osobistego,
...
podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny.


Tak ?? A spróbuj podczas kontroli powiedzieć że dowodu nie masz przy sobie - zobaczysz jak to się skończy ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-12-11, 16:12:50

dkm1941bismarck - 11 gru 2010 15:08 napisał(a):A spróbuj podczas kontroli powiedzieć że dowodu nie masz przy sobie - zobaczysz jak to się skończy

sprawdzeniem Cie w bazie na podstawie tego co mowisz lub w razie watpliwosci mus doniesienia.
jednak Marta dobrze mowi - przy sobie dowodu osobistego miec nie musisz. nawet podczas kontroli drogowej policjant Ci powie - dokumenty prosze: prawo jazdy, ubezpieczenie, dowod rejestracyjny pojazdu.. i dowod osobisty jesli jest.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-11, 16:13:22

dkm1941bismarck, Napisane masz wyraźnie, "...kto uchyla się od obowiązku posiadania dowodu osobistego...", a nie noszenia przy sobie! Ja dowód posiadam, ale wcale nie jest nigdzie napisane, że muszę go nosić przy sobie. No chyba, że znajdziesz jakiś inny paragraf, gdzie to będzie wprost ujęte, że należy go zawsze mieć przy sobie.

dkm1941bismarck - 11 gru 2010 15:08 napisał(a):A spróbuj podczas kontroli powiedzieć że dowodu nie masz przy sobie - zobaczysz jak to się skończy

Jakiej kontroli? Możesz mi wyjaśnić, dlaczego ktoś i na jakiej podstawie, mógłby mnie zatrzymać na ulicy i zażądać ode mnie okazania dowodu potwierdzającego moją tożsamość?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: w moim królestwie

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 16:24:39

cre[a]tive napisał(a):Napisane masz wyraźnie, "...kto uchyla się od obowiązku posiadania dowodu osobistego...", a nie noszenia przy sobie! Ja dowód posiadam, ale wcale nie jest nigdzie napisane, że muszę go nosić przy sobie. No chyba, że znajdziesz jakiś inny paragraf, gdzie to będzie wprost ujęte, że należy go zawsze mieć przy sobie.
Czyli jeśli ktoś nie zechce posiadać DO dostaje karę - jak to nazwiesz ??
Posiadać mogę cokolwiek z numerem PESEL i to powinno wystarczyć, a nie jakieś idiotyczne Dowody z komunistycznym rodowodem

cre[a]tive napisał(a):Jakiej kontroli? Możesz mi wyjaśnić, dlaczego ktoś i na jakiej podstawie, mógłby mnie zatrzymać na ulicy i zażądać ode mnie okazania dowodu potwierdzającego moją tożsamość?

Czytaj powyższe - teoretycznie brak DO podczas jakiejkolwiek kontroli może poskutkować jazdą na Komendę i mandatem za brak dokumentu tożsamości, nawet jeśli masz przy sobie dokument potwierdzający PESEL.

kosmowski.be napisał(a):ie na podstawie tego co mowisz lub w razie watpliwosci mus doniesienia.
jednak Marta dobrze mowi - przy sobie dowodu osobistego miec nie musisz. nawet podczas kontroli drogowej policjant Ci powie - dokumenty prosze: prawo jazdy, ubezpieczenie, dowod rejestracyjny pojazdu.. i dowod osobisty jesli jest.

Wracając z pracy przez las (mój zakład jest w środku lasu), popijałem w spokoju piwko, pech chciał że przejeżdżał radiowóz - 2 godziny spędziłem na Komisariacie a konsekwencją był ładny mandacik 500 PLN, za co ?? Za brak DO, pomimo posiadania np Karty Kibica, którą zawsze mam w portfelu a na której jest numer PESEL...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-12-11, 16:37:40

dkm1941bismarck - 11 gru 2010 15:24 napisał(a):konsekwencją był ładny mandacik 500 PLN

mozesz powiedziec na jakiej podstawie? moze to mandat za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym? ja bym takiego mandatu nie przyjal.

potwierdzam ze brak moze skutkowac jazda na komende w celu ustalenia tozsamosci ale mandatu za to nikt nie moze wystawic. ja przynajmniej nie znam zadnego paragrafu ktory nakladalby na mnie posiadanie przy sobie dowodu osobistego.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: w moim królestwie

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-11, 16:43:45

kosmowski.be napisał(a):mozesz powiedziec na jakiej podstawie? moze to mandat za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym? ja bym takiego mandatu nie przyjal.

potwierdzam ze brak moze skutkowac jazda na komende w celu ustalenia tozsamosci ale mandatu za to nikt nie moze wystawic. ja przynajmniej nie znam zadnego paragrafu ktory nakladalby na mnie posiadanie przy sobie dowodu osobistego.


Jeśli przyjrzymy się terenowi leśnemu to raczej nie jest on miejscem publicznym, zostałem poinformowany o przymusie jazdy na komendę z braku posiadania właśnie Dowodu Osobistego - stąd moje negatywne emocje dotyczące tegoż tematu, dla mnie jest to chore i tyle.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-12, 00:10:28

dkm1941bismarck - 2010-12-11, 01:28 napisał(a):Ograniczeniu dostępności tych używek ;)

Ale skoro są legalne, to po co je ograniczać? Nie lepiej je zdelegalizować? Wtedy problem, przynajmniej teoretycznie, powinien zniknąć.
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 01:28 napisał(a):Ja tak samo - zauważ że w obecnej Polsce brak takich ludzi - ludzi z charyzmą

Wiesz kogo ja uważam za charyzmatyczną osobę? Palikota. Tyle, że on ma utrudnione zadanie, bo ciemna masa widzi w nim tylko świński ryj i wibratora, nie wiedząc nawet dlaczego on postąpił wtedy jak postąpił.
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 14:56 napisał(a):Art. 34. 1. Osoba będąca obywatelem polskim i zamieszkała w Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązana posiadać dowód osobisty:

No to chyba nie zrozumiałeś tego artykułu, bo tu nie chodzi o to, że trzeba zawsze przy sobie posiadać dowód osobisty, ale o to, że w ogóle trzeba go posiadać. Tak więc: w Polsce nie ma obowiązku noszenia przy sobie (w portfelu, kurtce, torebce, etc.) dowodu osobistego jak tylko się wyjdzie z domu.
cre[a]tive - 2010-12-11, 15:13 napisał(a):Jakiej kontroli? Możesz mi wyjaśnić, dlaczego ktoś i na jakiej podstawie, mógłby mnie zatrzymać na ulicy i zażądać ode mnie okazania dowodu potwierdzającego moją tożsamość?

Akurat tutaj prewencyjnie. I Policjant prewencyjnie ZAWSZE może Cię sprawdzić, Marto. Niestety...
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 15:24 napisał(a):teoretycznie brak DO podczas jakiejkolwiek kontroli może poskutkować jazdą na Komendę i mandatem za brak dokumentu tożsamości, nawet jeśli masz przy sobie dokument potwierdzający PESEL.

łagodnie mówiąc: mylisz się. Nikt nie ma prawa Ci wlepić mandatu za brak dowodu osobistego przy kontroli przy sobie. Policjant, sprawdzając Twoje dane, a nie mając Twojego dowodu, pyta Cię o wszelkie dane. Ba! nawet jak mu pokażesz dowód to on się komunikuje z Komendą i potwierdza te dane.
Za brak dowodu możesz ewentualnie być przewieziony na Komendę celem sprawdzenia Twoich danych osobowych. I nic więcej. Nigdzie, podkreślam, NIGDZIE nie jest zapisane, że jest obowiązek noszenia przy sobie dowodu osobistego.
kosmowski.be - 2010-12-11, 15:37 napisał(a):mozesz powiedziec na jakiej podstawie? moze to mandat za spozywanie alkoholu w miejscu publicznym? ja bym takiego mandatu nie przyjal.

Dokładnie tak. Trzeba było się odwoływać, lub poprosić o usprawiedliwienie wlepienia mandatu: Policjant zawsze musi podać, na jakiej podstawie wystawia Ci mandat lub pouczenie - to nie jest jego przywilej, tylko obowiązek (z jakiego kodeksu i jaki paragraf).
dkm1941bismarck - 2010-12-11, 15:43 napisał(a):Jeśli przyjrzymy się terenowi leśnemu to raczej nie jest on miejscem publicznym, zostałem poinformowany o przymusie jazdy na komendę z braku posiadania właśnie Dowodu Osobistego - stąd moje negatywne emocje dotyczące tegoż tematu, dla mnie jest to chore i tyle.

OK - przymus przewiezienia na Komendę celem zweryfikowania tożsamości. Prawda. Przecież nikt Ci na gębę nie uwierzy, prawda? Ale wlepienie mandatu za to, że nie miałeś przy sobie dowodu osobistego? Bezprawie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-12, 13:32:32

hitman1986 - 11 gru 2010 23:10 napisał(a):Akurat tutaj prewencyjnie. I Policjant prewencyjnie ZAWSZE może Cię sprawdzić, Marto. Niestety...


Hm, będę musiała poszukać o tym więcej informacji. W każdym razie, przyznasz, że rzadko to się zdarza, by policja zatrzymywała osoby ot tak na ulicy, które w żaden sposób nie łamią prawa i je legitymowała..


dkm1941bismarck wprowadziłbyś prohibicję, a przynajmniej ograniczył dostępność alkoholu, jak pisałeś. A co z papierosami? Też byś zabronił? Czy może kierujesz się podwójnymi standardami i tego, co sam lubisz, byś nie zabronił? :oczami:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2010-12-12, 15:05:58

cre[a]tive napisał(a):dkm1941bismarck wprowadziłbyś prohibicję, a przynajmniej ograniczył dostępność alkoholu, jak pisałeś. A co z papierosami? Też byś zabronił? Czy może kierujesz się podwójnymi standardami i tego, co sam lubisz, byś nie zabronił? :oczami:

Myślałem o częściowej prohibicji - czyli zakup w określonych porach jak jest np w Szwecji.
Poza tym jeśli coś ustalam nie wyłamuję się, nie cierpię hipokryzji - jestem na nią uczulony, więc teoretycznie moje ustalenia równają się podporządkowaniu temu ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości