Niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Re: Niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-12, 22:21:29

Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tak pół Europy już się śmieje :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-06-13, 02:04:54

"support Donald Tusk, for polish fans fuck off", jaki to ma sens? :P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-06-13, 07:51:31

KenWatanabe - 2011-06-13, 02:04 napisał(a):"support Donald Tusk, for polish fans fuck off"

Też tak początkowo przeczytałem :oczami:
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-06-13, 08:26:59

lepiej zamykać stadiony dla bydła, niż potem go szukać po całej Polsce i stawiać zarzuty (lepiej działać prewencyjnie), uważam że euro2012 powinno się odbyć przy pustych trybunach, może wtedy "kibice" zwani kibolami czegoś by się nauczyli:)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-13, 10:59:02

KenWatanabe napisał(a):"support Donald Tusk, for polish fans fuck off", jaki to ma sens? :P

"Support for Polish fans - Donald Tusk fuck off" - takiej treści transparent wywiesili kibice Mistrza Serbii w koszykówce Partizana Belgrad ;)

junior napisał(a):lepiej zamykać stadiony dla bydła, niż potem go szukać po całej Polsce i stawiać zarzuty (lepiej działać prewencyjnie), uważam że euro2012 powinno się odbyć przy pustych trybunach, może wtedy "kibice" zwani kibolami czegoś by się nauczyli:)

junior - przeczytaj proszę mój pierwszy post, w Polsce rocznie jest maksymalnie 5 rozrób stadionowych, czy to oznacza że mamy dramatyczny problem ze stadionowym bydłem ??
W Bydgoszczy kibice Legii zostali ochrzczeni "bydłem" bo wyszli na murawę - podobnie jak od maja kilkanaście razy inni kibice w europie na czele choćby z kibicami OSC Lille, z tą różnicą że normalne i cywilizowana państwo potrafi odróżnić co jest czym tzn radość po wygraniu Pucharu jest rozumiana jako radość z sukcesu, a nie chuligański eksces.
Jak słupki sondażowe idą w dół to niech się upomną o kilkanaście miliardów dolarów co Nam alianci wiszą i niech je rozdadzą, wtedy pójdą zapewne w górę - ale niech się nie czepiają w przeważającej większości ludzi Bogu ducha winnych !
Co do Euro to całkowitą winę za ten cały bajzel ponosi obecny rząd i jego obłuda, mam nadzieję że wyborcy mający na uwadze dobro Polski wystawią mu dobry i mocny rachunek.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-06-13, 19:32:28

hm, u mnie na osiedlu mniejsza czy większa burda jest co tydzień, w związku "kibicowaniem" widzewa i łks... codziennie niszczone są elewacje wieżowców poprzez objechanie ich napisami rts, łks psy itp. niestety problem jest znacznie większy niż twoje 5 rozrób, fakt większość, nie przynosi dużych strat, ale mimo wszystko wolałbym móc bezpiecznie wieczorem wyjść na spacer
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-06-13, 22:53:44

o to jest faktyczny, junior, problem, bo to co się dzieje na stadionach to jedno, a to co poza to drugie.

rozwiązaniem nie jest zamykanie stadionów, ale raczej niedopuszczanie na nie tych kretynów, co to malują właśnie budynki po meczu jak nawaleni wracają ze stadionu.
dkm1941bismarck - 2011-06-13, 10:59 napisał(a):W Bydgoszczy kibice Legii zostali ochrzczeni "bydłem" bo wyszli na murawę - podobnie jak od maja kilkanaście razy inni kibice w europie na czele choćby z kibicami OSC Lille, z tą różnicą że normalne i cywilizowana państwo potrafi odróżnić co jest czym tzn radość po wygraniu Pucharu jest rozumiana jako radość z sukcesu, a nie chuligański eksces.

Akurat temu jestem przeciwny, bo co to za porządek, skoro kilkaset/kilka tysięcy ludzi wyjdzie na murawę? Za taki eksces powinien być spory mandat. Tak samo jak wchodzenie na stadion i zasłanianie podczas meczu twarzy szalikiem. Jak ktoś chce robić rozpierdol, to niech będzie taki chojrak i robi to bez zasłaniania twarzy, bo to jest tchórzostwo. A twierdzenie kibiców, że podczas kolejek zimowych nie będzie można iść na mecz uważam jako po prostu głupie - jak się boją o zdrowie, to niech w domach zostaną ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-14, 06:33:13

hitman1986 napisał(a):Akurat temu jestem przeciwny, bo co to za porządek, skoro kilkaset/kilka tysięcy ludzi wyjdzie na murawę? Za taki eksces powinien być spory mandat. Tak samo jak wchodzenie na stadion i zasłanianie podczas meczu twarzy szalikiem. Jak ktoś chce robić rozpierdol, to niech będzie taki chojrak i robi to bez zasłaniania twarzy, bo to jest tchórzostwo. A twierdzenie kibiców, że podczas kolejek zimowych nie będzie można iść na mecz uważam jako po prostu głupie - jak się boją o zdrowie, to niech w domach zostaną ;)

Jakaś różnica między radością a chuligaństwem jest, w Brazylii np po każdej bramce kiedyś, od razu przy strzelcu pojawiała się gromadka dziennikarzy i był wywiad na żywo - weźmy kolejny przykład, tłumne manifestacje po zdobyciu Pucharu np Ligii Mistrzów, idąc tokiem myślenia tuska powinni zamknąć ulice, bo kibice zakłócili porządek i uczestniczyli w nielegalnym zbiorowisku, lecz wybuchy radości po zdobyciu ważnego trofeum są traktowane inaczej i nie powinno się tego karać - jeśli nie chcemy kibiców na murawie powróćmy do 10 metrowych ogrodzeń i koniec tematu ;)

Natomiast osobników w kominiarkach powinno się odsyłać na budowę autostrady, pytanie nasuwa się jedno - kto u licha wpuszcza ludzi z kominiarkami na trybuny, komuś tu coś się pomyliło :cisza:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-06-14, 07:50:33

dkm1941bismarck - 2011-06-14, 06:33 napisał(a):Jakaś różnica między radością a chuligaństwem jest, w Brazylii np po każdej bramce kiedyś, od razu przy strzelcu pojawiała się gromadka dziennikarzy i był wywiad na żywo - weźmy kolejny przykład, tłumne manifestacje po zdobyciu Pucharu np Ligii Mistrzów, idąc tokiem myślenia tuska powinni zamknąć ulice, bo kibice zakłócili porządek i uczestniczyli w nielegalnym zbiorowisku, lecz wybuchy radości po zdobyciu ważnego trofeum są traktowane inaczej i nie powinno się tego karać - jeśli nie chcemy kibiców na murawie powróćmy do 10 metrowych ogrodzeń i koniec tematu

Wbiegnięcie na murawę to nie to samo co przemarsz kibiców przez miasto z okazji zdobycia pierwszy raz w historii Pucharu Świata.
Wbiegnięcie na murawę zagraża zdrowiu ludzi pracujących na murawie i w okół niej.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-06, 00:48:35

Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-19, 23:11:48

Odkurzam :cisza:
"Jestem fanatykiem Kolejorza z II trybuny, czyli tzw. "Kotła". Chcę podzielić się kilkoma swoimi uwagami na temat obecnej sytuacji kibiców Lecha Poznań, zdając sobie sprawę, że jest to temat po pierwsze trudny w odbiorze, a po drugie pewnie dostajecie państwo mnóstwo maili na ten temat i macie powoli już tego dość.

Zacznijmy od tego, że nasza rodzima Ekstraklasa jest coraz bardziej finansowo opłacalna dla piłkarzy, trenerów, prezesów itp., bowiem coraz więcej możnych sponsorów wykłada na nią swoje pieniądze licząc na kolejne sukcesy wizerunkowe i sportowe. Wszystko jest piękne, kolorowe i coraz bardziej nowoczesne, ale jedna rzecz wciąż tkwi we mnie jak zadra w sercu. Mianowicie to, że NIKT już nie powie dzięki komu ta liga w ogóle przetrwała i doczekała się lepszych czasów.

Oczywiście ojców tego sukcesu jest wielu, ale w moim odczuciu największym motorem napędowym naszej Ekstraklasy w latach 90-tych i współczesnych byli i są kibice. Kto przy zdrowych zmysłach w latach 90-tych i początkowym okresie XXI wieku wydawał pieniądze na bilety i chodził na stadiony by oglądać boiskową żenadę ? Pewnie było sporo takich zapaleńców, ale stanowią oni garstkę w porównaniu do tych, którzy chodzili po to, by obejrzeć oprawy kibiców, ich doping, flagi, race, sektorówki itp. To były piękne czasy, gdzie mimo wulgaryzmów i zadym, było coś czego dziś już nie ma i prawdopodobnie nie będzie - ogromna i nieskrępowana radocha z bycia w młynie i zdzierania gardła dla swojego klubu.

Współcześnie niestety celowo przemilcza się kwestię wpływu kibiców na klub, jego postrzeganie w mediach, renomę i rozwój. Bo czy Lech, Legia, Górnik, GKS Katowice, Zawisza Bydgoszcz, Stomil Olsztyn, Widzew, Wisła itp. byłyby tak silni mentalnie bez twardych i wiernych rzesz kibiców ? Wątpię.

Przechodząc do meritum. Jestem zdruzgotany tym, co obecnie dzieje się na stadionach, w ich okolicach, oraz na trasie przejazdu kibiców udających się na mecz swojej drużyny na drugi koniec Polski (o ile policja, PZPN i klub gospodarzy im na to pozwoli). Otóż w Poznaniu od tego sezonu ilość policjantów w radiowozach, patroli pieszych oraz... policjantów w cywilu szukających kogokolwiek łamiącego prawo w dzień meczu jest niepokojąca. Legitymowanie, spisywanie, wręczanie mandatów za najdrobniejsze przewinienia oraz w przypadku ich braku, szukanie czegokolwiek by móc ten mandat dać jest w mojej ocenie skandaliczne i budzące niekłamany niepokój.

To samo tyczy się policji na stadionie, która surowo traktuje swoje obowiązki i z wielką nadgorliwością oraz z szyderczym uśmiechem na ustach filmuje, fotografuje oraz upomina i legitymuje KAŻDEGO, w stosunku do którego "zachodzi podejrzenie" o "usiłowanie" popełnienia przestępstwa na stadionie lub w jego okolicy. Dziś policja oraz stewardzi pilnujący chorego porządku na stadionie czują się tak uprzywilejowani, że na spotkaniu Lech - Wisła i Lech - Jagiellonia wchodzą na sektor dziecięcy i twardo i stanowczo upominają DZIECI kibicujące Lechowi by nie stały, nie skakały ani nie przemieszczały się po sektorze (!).

O biegających mundurowych z alkomatami, oraz o robieniu wszystkiego by uprzykrzyć kibicom jeżdżącym za swoimi drużynami ich podróże nie wspomnę. Dziś kibic jest traktowany z góry jak kryminalista i bandyta, choćby był kobietą w średnim wieku z mężem i córką. Ale wiadomo, w dzień meczu, każdy kto ma szalik to kibol i jak się go przykładowo ukarze to komendant pochwali, a w gazecie napiszą, że policja dba o bezpieczeństwo obywateli.

Grupy Kibicowskie Lecha Poznań postanowiły, że na czas tej absurdalnej nagonki i pogłębiających się represji zawieszą swą kibicowską działalność w jednym, jedynym i prostym jak budowa cepa celu - uniknięciu jak największej ilości zakazów stadionowych i PRZETRWANIU w jak największej liczbie do tzw. "lepszych czasów". Działania policyjno-rządowe w Poznaniu prowadzone są z wielką pasją i radością, bo nie ma nic bardziej dowartościowującego niż ukaranie kibica za cokolwiek, nawet jeśli jest to łuskanie słonecznika na parkingu przy markecie Lidl, jakieś 800 m od stadionu.

W dodatku tak szanowani przez nas do tej pory komentatorzy stacji Canal + podczas meczu z Jagiellonią dopuścili się tak nierzetelnej oceny i wręcz szyderczych komentarzy pod adresem kibiców, którzy w ciszy oglądali mecz. Dostało im się za to, że nie dopingowali bo wg. pana Kazimierza Węgrzyna kibice są od dopingowania i nie rozumie dlaczego obrażają się na ... uwaga! - piłkarzy i zarząd klubu !

Oczywiście nie mam zamiaru wybielać nikogo z nas kibiców, bo jak wiadomo nie jesteśmy święci i każdy z nas swoje za uszami ma. Ma też każdy w tym kraju, bo i redaktorzy GW, i rząd, i PZPN oraz nadużywająca władzy policja powinni być osądzeni za każdy zły czyn. Dlaczego tak nie jest, a jedyną grupą odczuwającą rosnące represje są kibice ? Nie trudno zgadnąć.

Przeczytaj też: Vuković broni kibiców

Piszę do Was o tym dlatego, żeby ukazać jak wielkie są dysproporcje między szkodliwością społeczną przeklinania, czy odpalenia papierosa na meczu, a tym jaki arsenał jest przeciwko nam wytaczany. Policja na stadionach ? Zakazy i grzywny za "K..a mać, Odra grać" ? 6 lat więzienia za odpalenie racy, którą jeszcze kilka lat temu wszystkie media zgodnie chwaliły jako element upiększający naszą ligę? Czekam teraz na wyprowadzenie czołgów na ulice w dni meczów po to by obywatele czuli się bezpieczniej... "

Kibic Lecha Poznań

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,77156,titl ... omosc.html
Masakra jednym słowem :mur:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-20, 09:29:28

Mnie zastanawia tylko jedno. Tytuł tego wątku brzmi "Niespełnione rządu obietnice (...)"
Czu istniał jakiś rząd w naszym kraju, który nie zawiódł i spełnił obietnice przedwyborcze? Bo ja sobie nie przypominam takiej sytuacji. Za każdym razem pod koniec kadencji, przed kolejnymi wyborami, rząd jest bardzo negatywnie oceniany przez społeczeństwo. Żaden zatem nie wywiązuje się z obietnic przedwyborczych.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-20, 09:37:38

W tym proteście chodzi o obietnice przedEURO - miał być drogi, autostrady, remonty PKP, stadiony nie-buble.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez jackass182 » 2011-09-22, 20:04:30

Nie jestem kibicem, nie oglądam piłki nożnej ani żadnego innego sportu ale w tej sprawie popieram kibiców. Wiem, że nie są świętoszkami, wielu z nich to zwykli bandyci i huligani ale też i są wśród nich normalni ludzie.

Problem w tym, że nasz Rząd wykorzystuje kibiców aby przykryć w mediach rzeczywiste problemy naszego Państwa. Walka z huliganstwem to idealny temat zastępczy, bo zwykli ludzie na pewno chętniej się zainteresują burdami kiboli niż dziurą w budżecie, o której nie mają zielonego pojęcia.
Przeglądaj aktualne oferty pracy na e-posredniak.pl i dodawaj własne ogłoszenia za darmo!
Avatar użytkownika
jackass182None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2011-09-22, 17:55:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-09-23, 08:45:23

a może jednak najpierw pozbądźmy się chuliganów:
1. zmniejszą się kolejki w służbie zdrowia bo nie będziemy leczyć stada poobijanych baranów.
2. w budżetach firm przewozowych (pkp,pks,mpk,mzk itp) pozostanie kasa którą można by wydać na nowy tabor, a nie na ciągłe naprawianie szkód po chuliganach wypisujących w nich kibicowskie bzdury. przykładowa MPK Łódź w 2008 roku kosztowało to 1,5 miliona złotych ( http://mpk.lodz.pl/showarticle.action?a ... przystanki ) a jeden autobus kosztuje 0,8-1,1 mln zł (co wolisz autobus czy pomazane wiaty? ja wybieram autobus)
3. zagrożenie dla osób postronnych generowane przez baranów którzy z pieśnią na ustach piorą każdego za niewłaściwy kolor koszulki
4.przestępczość jak handel narkotykami na stadionach w którą zamieszani są szefowie stowarzyszeń kibicowskich, wchodzący tam bez kontroli.

wniosek rozwalić to całe towarzystwo i maksymalnie utrudnić tego typu zachowania
5. miliony złotych wydawane na policyjne obstawy meczów z budżetu państwa, z jakiej racji płaci za to miasto a nie kluby?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-23, 18:08:52

junior przedstawił 5 kluczowych punktów. Dla mnie Tusk miał rację zamykając stadiony. Zastosował co prawda niezbyt fajny chwyt zwany odpowiedzialnością zbiorową, lecz ja osobiście nie widzę rozwiązania na to, co się działo. Tzn. rozwiązania teoretyczne są, gorzej z wprowadzaniem, bo o wszystkim tylko tak łatwo się mówi. A stadiony nie będą pozamykane wiecznie - a może chociaż ten czas nauczy czegoś chuliganerię - a mianowicie: nie szaleć barany, bo meczy sobie nie pooglądacie. albo kultura - albo won.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Niespełnione rządu obietnice-temat zastępczy kibice

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-23, 18:40:01

cre[a]tive napisał(a):Dla mnie Tusk miał rację zamykając stadiony. Zastosował co prawda niezbyt fajny chwyt zwany odpowiedzialnością zbiorową, lecz ja osobiście nie widzę rozwiązania na to, co się działo. Tzn. rozwiązania teoretyczne są, gorzej z wprowadzaniem, bo o wszystkim tylko tak łatwo się mówi. A stadiony nie będą pozamykane wiecznie - a może chociaż ten czas nauczy czegoś chuliganerię - a mianowicie: nie szaleć barany, bo meczy sobie nie pooglądacie. albo kultura - albo won.

Nie wierzę że to czytam - dla mnie podstawowym argumentem do dyskusji z tuskiem winna być akcja "Widelec" gdzie w biały dzień spacyfikowano wolnych i niczym nie łamiących prawo (Sąd do dzisiaj nie skazał ani jednego kibica) kibiców - pisząc że tusk ma rację znaczy nie wiecie o czym piszecie - nikt nie ma prawa pacyfikować ludzi dlatego że są kibicami !!!
Za co tusk kazał spacyfikowac kibiców w Białymstoku - za hasło "donald matole", to jest dopuszczalne w cywilizowanym kraju, gdzie jest wolność słowa ?? To przypomina komunę w najlepszym wydaniu, gdzie za takie okrzyki strzelano do ludzi, zapewne gdyby tusk kazał otworzyć ogień też napisalibyście że miał rację, no bo media Wam pokazały jedno, pytam - ktoś z Was był na meczy że wydaje takie osądy, czy swoje wywody kierujecie na podstawie mediów i tym że po mieście biegła banda neandertalczyków krzyczących "jude raus" ?? Zapraszam na Ł3 i zapewniam że zmienicie zdanie.

junior napisał(a):a może jednak najpierw pozbądźmy się chuliganów:

Chuligan – nazwa zapożyczona od nazwiska Hooligan (lub Hoolihan) irlandzkiej rodziny drobnych złodziejaszków mieszkających na przełomie XIX i XX wieku w londyńskiej dzielnicy Southwark, w Polsce określająca młodego człowieka, na ogół kilkunasto lub dwudziestoparolatka, który w sposób szczególnie agresywny i ostentacyjny łamie zasady współżycia społecznego, dokonując drobnych kradzieży i rozbojów, zaczepiając osoby postronne, niszcząc mienie i wdając się w bójki z innymi osobami. Chuligani zazwyczaj działali w kilkuosobowych grupach, dających im przewagę fizyczną nad pojedynczymi przechodniami, a także poczucie siły i bezkarności.

Zapewne miałeś na myśli pseudokibiców, uczestniczących w tzw "ustawkach" - jestem za tylko co to ma wspólnego z tematem ??

junior napisał(a):1. zmniejszą się kolejki w służbie zdrowia bo nie będziemy leczyć stada poobijanych baranów.

Podaj fakty - ilu takich baranów Polska Służba Zdrowia leczyła, to będzie dobry argument żeby pseudokibiców wyeliminować z życia - oczywiście jestem za jeśli skala tego zjawiska jest poważna a nie marginalna.

junior napisał(a):2. w budżetach firm przewozowych (pkp,pks,mpk,mzk itp) pozostanie kasa którą można by wydać na nowy tabor, a nie na ciągłe naprawianie szkód po chuliganach wypisujących w nich kibicowskie bzdury. przykładowa MPK Łódź w 2008 roku kosztowało to 1,5 miliona złotych ( http://mpk.lodz.pl/showarticle.action?a ... przystanki ) a jeden autobus kosztuje 0,8-1,1 mln zł (co wolisz autobus czy pomazane wiaty? ja wybieram autobus)

Znowu "rzetelne" media - z Dworca w Gdańsku do starego stadionu przy Traugutta jest około 3 km jak przyjechało 1,500 kibiców Ruchu Chorzów w 2008 roku przeszli się pod eskortą, można - widać można - petycję należałoby wysłać do Policji i miasta że marnotrawią ciężko zarobione pieniądze podatników, z Centralnego na Ł3 jest podobna droga - pieszo z eskortą policji i jest dobrze

junior napisał(a):3. zagrożenie dla osób postronnych generowane przez baranów którzy z pieśnią na ustach piorą każdego za niewłaściwy kolor koszulki

Podaj przykład, bo o kolorze koszulki słyszę po raz 1-szy.

junior napisał(a):4.przestępczość jak handel narkotykami na stadionach w którą zamieszani są szefowie stowarzyszeń kibicowskich, wchodzący tam bez kontroli.
wniosek rozwalić to całe towarzystwo i maksymalnie utrudnić tego typu zachowania

Rozwalmy też wszystkie zorganizowane i niezorganizowane grupy zawodowe np ZZ tudzież nieZZ bo przecież to też potencjalni dilerzy, rozwalmy też Sejm i Senat, akademiki (tam to dopiero przydałoby się rozwalanie), rozwalmy wszystko - przecież wszędzie zachodzi obawa że będą tam dilerzy. Mariusz Wa*ter np usiłował wmówić że "Żyleta" to sami dilerzy, po tym jak okazało się że musi córkę na odwyk oddać.

junior napisał(a):5. miliony złotych wydawane na policyjne obstawy meczów z budżetu państwa, z jakiej racji płaci za to miasto a nie kluby?

Właśnie - z jakiej racji moje ciężko zarobione pieniądze idą na takie cele ??!!
Przecież jest tam ochrona wynajęta za ciężko zarobione pieniądze klubowe.

Wnioski wyciągnijmy sami - margines jest wyolbrzymiany, zapomina się o tym że na trybunach są prawdziwi Patrioci, pamiętający o Polsce, ludziach - czego na pewno napisać o rządzie RP nie można.
Kiedy trybuny "ubrane" w oprawy z motywem Powstania Warszawskiego szły w Polskę - minister spraw zagranicznych pisał:
Szef MSZ Radosław Sikorski na portalu społecznościowym Twitter stwierdził, że Powstanie Warszawskie było "narodową katastrofą".
Odwołał się do strony internetowej przeciwników kultu tego narodowego zrywu, którzy dowódców powstania nazywają "sprawcami katastrofy".

Jak napisałem wcześniej - w Polsce w 2010 roku zginęło około 100 osób w katastrofach samolotowych - idąc tokiem myślenia tusków, zamknijmy lotniska, bo samoloty to śmierć.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-23, 18:51:46

dkm1941bismarck - 23 wrz 2011 18:40 napisał(a):Nie wierzę że to czytam - dla mnie podstawowym argumentem do dyskusji z tuskiem winna być akcja "Widelec" gdzie w biały dzień spacyfikowano wolnych i niczym nie łamiących prawo (Sąd do dzisiaj nie skazał ani jednego kibica) kibiców


To może czytaj dokładniej ; ) Gdzie w moim poście padło odniesienie do jakichś akcji pacyfikacji kibiców? Nie padło.
Pisałam o zamknięciu stadionów po tym, jak kibole zniszczyli stadion w Bydgoszczy.
Nie dopowiadaj sobie czegoś, co nie zostało napisane.
dkm1941bismarck - 23 wrz 2011 18:40 napisał(a): pisząc że tusk ma rację znaczy nie wiecie o czym piszecie


Ja wiem o czym piszę, bo piszę o jednej decyzji. Ty sobie dopowiadasz i tworzysz całą historię.


dkm1941bismarck - 23 wrz 2011 18:40 napisał(a):zapewne gdyby tusk kazał otworzyć ogień też napisalibyście że miał rację,


Ciekawie wyciągasz wnioski. Ja piszę - ma rację, że zamknął stadiony skoro kibole je niszczą. -> Ty - pewnie gdyby kazał strzelać do ludzi też byś napisała, że ma rację.
Przeczytaj to powyższe i zastanów się czy nie wpadasz w paranoję.

Ewentualnie jeśli chcesz to ja przyjmę Twoją taktykę w dyskusji.
Uwaga zaczynam:

skoro twierdzisz, że Tusk nie miał racji i powinien dalej pozwalać kibolom rozwalać stadiony to godzisz się też na to, że ci kibole wracając z meczy pobiją kogoś na śmierć, rabują sklepy, niszczą samochody, katują niewinnych ludzi. Masz krew na rękach!


-
I jak? Fajnie? Nie sądzę. Więc proszę nie dopowiadaj sobie czegoś, co nie zostało napisane. Nie wkładaj swoich słów w czyjeś usta (pisząc metaforycznie).

dkm1941bismarck - 23 wrz 2011 18:40 napisał(a):no bo media Wam pokazały jedno


Masz kamerę w moim domu, że wiesz, że oglądam tv? Czemu mi coś wmawiasz? Nie uważasz, że to nie poważne wmawianie obcym ludziom różnych rzeczy, jeśli się nie wie czy oglądają wiadomości telewizyjne kiedykolwiek, albo czy w ogóle mają telewizor w domu?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-09-23, 19:06:57

cre[a]tive napisał(a):
Marta :ok:

cre[a]tive napisał(a):Pisałam o zamknięciu stadionów po tym, jak kibole zniszczyli stadion w Bydgoszczy.

Najsampierw cytat xD
Dlaczego ta Legia jest dla pana taka ważna?

Otacza nas plastikowa rzeczywistość, a kibice to jedyny element społeczeństwa, który jest autentyczny, zdrowy, kieruje się jasnymi, sztywnymi zasadami, których nie nagina w zależności od okoliczności. Jesteśmy niezależni, nieugięci, walczymy o swoje. Kibicowanie to jest coś więcej niż pójście do kina czy na dyskotekę. Legia jest dla nas najważniejsza na świecie, to nas łączy. Nasze życie toczy się wokół klubu. Mamy swoje środowisko, w nim ludzie żyją, żenią się, rodzą się dzieci.

Poświęca pan życie dla Legii. Nie ma pan wrażenia, że to przegrana sprawa. Piłkarze są tacy, jacy są, wyniki też.

Dzisiaj jest ten właściciel, jutro może być inny. Dziś są ci piłkarze, jutro będą inni. Tylko my tak naprawdę będziemy tu na zawsze. Liczy się nie tylko nazwa klubu, ale historia i tradycja.

Ci wspaniali kibice uczestniczą w ustawkach, biją jedni drugich. To pan też uważa za chwalebne?

Mimo wszystko wielu rzeczom zapobiegamy. Nie wiem, jak by się potoczyło, gdybym z kilkoma kolegami nie nawoływał w Bydgoszczy do powrotu na trybuny. Nie wiem, jak by się potoczyło, gdybyśmy nie zapanowali nad tłumem podczas ostatniej manifestacji przed stadionem Legii. Ale media i tak widzą tylko krew, pot i łzy.

Po tej Bydgoszczy ma pan status podejrzanego. Policja zatrzymała pana jak przestępcę.

Adwokat umówił się z prokuratorem na szesnastą na komendzie stołecznej. Podjechaliśmy i policja w bohaterski sposób kilka metrów od drzwi wejściowych mnie zatrzymała, nałożono mi kajdanki. Chyba po to, aby nie wyszło, że sam się zgłosiłem, tylko, że dzielni funkcjonariusze mnie dopadli.

Co pan zrobił na bydgoskim stadionie?

Nic nie zrobiłem, ani na moment nie przekroczyłem linii płotu. Mam na to sześć tysięcy świadków. A dwie godziny po skończonym meczu trybuny były już puste, jeden z kolegów spytał ochroniarza, czy możemy przejść bieżnią do bramy po drugiej stronie stadionu. Ten powiedział, że nie ma problemu. Nie było samowolnego wtargnięcia. A poza tym, to ja innych powstrzymywałem, aby tego nie robili.

Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/wywiady/151 ... z1YnPKiayb


Uważam że Bydgoszcz została sfałszowana w mediach, to jedna wielka fikcja - to był pretekst by zacząć wojnę z kibicami i znaleźć nowego wroga ustroju: "patrzcie oto Wasz wróg, ale my...my Was (wyborców) obronimy (i zapewnimy sobie tym samym Wasze głosy w wyborach-bo jesteśmy naj*aje*istszym rządem w historii XX RP)" - to czysty populizm i w ustach PO i PiS, problemu nie ma - został wyimaginowany.
A "zamieszki" w Bydgoszczy ?? Policja mówi NIE, logicznie rzecz biorąc nie miało prawa do tego dojść, ale...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-09-23, 19:45:30

Ja nie twierdzę, że wszyscy kibice to zło, bandyci i chuligani. Niestety część z nich to są bandyci, a skoro jest niemożliwością wychwycić tych, którzy będą rozrabiać, bić się, niszczyć nowe stadiony, napadać po meczu niewinnych ludzi, robić rozróby w sklepach, które napotkają po drodze, to taka chwilowa kara dla wszystkich może być bardzo dotkliwa i nauczyć tę część niesfornych nastolatków (bo mentalnie to nie są dorośli mężczyźni tylko gówniarze z mlekiem pod nosem i buzującymi hormonami), że nie mogą sobie pozwolić na wszystko, bo będą konsekwencje. Może karę zapamiętają i gdy już stadiony zostaną otwarte to będzie choć trochę spokojniej, choć trochę mniej zniszczeń, choć trochę mniej pokrzywdzonych. Jeśli tak - uważam, że było warto. Tuska za tę decyzję cenię, bo dobrze wiedział, że nie zyska sobie za nią sympatii, lecz stworzy sobie mnóstwo, całe tabuny wrogów. Mimo wszystko miał jaja, by zadziałać stanowczo. I za to ma moje uznanie. Gdy władze nic nie robią to niektórzy krzyczą - brak konsekwencji, brak działań, nic rząd nie robi, boi się że narobi sobie wrogów - jak rząd (premier) działa to też źle. Ale to już zostało dawno wyjaśnione i dawno na to zostało ułożone przysłowie - jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Jak dla mnie Tusk ma ogromny plus, za stanowczość, za jaja i za nie bycie cykorem. Nawet jeśli omawiana przez nas decyzja nie jest słuszna, jedno trzeba przyznać - ten człowiek nie jest pipą, która boi się stanowczo działać. A na polskiej scenie politycznej dostrzegam takich wielu.

dkm1941bismarck - 23 wrz 2011 19:06 napisał(a):Uważam że Bydgoszcz została sfałszowana w mediach, to jedna wielka fikcja


Fikcja... ta... a zdjęcia, które można sobie obejrzeć choćby w Internecie, zniszczonego stadionu w Bydgoszczy do Photoshop? Filmiki na YT, czy też na innych portalach z tego co się dzieje, jak kibice wtargnęli na murawę to pewnie zostało nagrane? wszyscy mieli scenariusz i nawet kwestie były napisane, a reżyser kazał robić parę dubli, bo aktorzy źle grali? ; ))))))))

Co do zacytowanego przez Ciebie artykułu,wcale mnie to nie dziwi. Gorsze rzeczy dzieją się i to nie tylko w tym kraju. W USA wczoraj wykonano egzekucję na człowieku, wobec którego nie było żadnych rzeczowych dowodów: narzędzia zbrodni, odcisków palców. Większość świadków, która zeznała przeciwko niemu wycofała się ze swoich zeznań, natomiast aż 10 świadków wskazało jako sprawcę tego samego człowieka - tyle że nie oskarżonego, lecz kompletnie innego mężczyznę. Mimo wszystko egzekucja wczoraj się odbyła. Najprawdopodobniej niewinny człowiek został pozbawiony życia w demokratycznym kraju. Wobec tego, to co Ty zacytowałeś to jakaś błahostka nie zasługująca nawet na komentarz.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości