Podsumowanie 2010

Polski rząd i jego politycy - afery, korupcja, dokonania. Strajki w naszym kraju i poza granicami. Protesty ludzi.

Podsumowanie 2010

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-20, 23:03:04

Co zapamiętacie z tego roku, jeśli chodzi o wydarzenia na świecie i w kraju? Które z wydarzeń roku 2010 zmieniły, lub w przyszłości będą wpływać na społeczeństwa i politykę, krajową oraz ogólnoświatową? Które przejdą, wg Was, bez większego echa, jeśli chodzi o szerszą perspektywę?

Tutaj podsumowanie roku, pokazane za pomocą tego, jak przeszukiwane było google. Naprawdę warto obejrzeć.



Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-20, 23:31:01

Dla mnie był to niesamowity rok.

Oświadczyny, przygotowanie do ślubu, zakończenie studiów, znalezienie super pracy.
Przede wszystkim minął w zdrowiu.

I prawdę powiedziawszy ciężko mi powiedzieć "co w tym roku było najgorsze dla mnie".
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2010-12-21, 23:23:15

Widzę, że temat nie ma szczególnego powodzenia ;)


To może ja zacznę.

Dla mnie takimi wydarzeniami, które zapiszą mi się w pamięci pod numerem 2010 będzie na pewno zdobycie popularności przez WikiLeaks i sensacje, które ujawnił ten portal. Następne, co przychodzi mi do głowy, to katastrofa w Smoleńsku. I może nie następne pod względem ważności o ile na pewno zapamiętam to dobrze, z racji całego medialnego szumu, licznych teorii spiskowych i wszelkich innych wydarzeń, które miały miejsce w związku z tą tragedią. Trzeba przyznać, że to wydarzenie bardzo wpłynęło na całą polską scenę polityczną i zapewne nadal będzie rzutować na różne aspekty naszej polityki nie tylko wewnątrz-krajowej.

Pamiętać też będę o konflikcie pomiędzy Koreą płd. a płn. Wypowiadać się nie będę na temat tego, jak to może się potoczyć i czy jest jakieś zagrożenie dla ogólnoświatowego pokoju, bo z braku czasu nie śledziłam za bardzo newsów związanych z tą sytuacją.


Nie zapomnę zapewne o takich durnych (bo zawinił czynnik ludzki) tragediach jak chociażby na Love Parade w Niemczech, gdzie zginęło ponad 20 osób a ponad 500 zostało rannych.

Na pewno epidemia cholery na Haiti utkwi mi też w pamięci.

Ostatnie wydarzenia na Białorusi, zamieszki, brak praw obywatelskich, przemoc wobec kontrkandydatów na prezydenta i opozycjonistów, uwięzienia, pobicia.


To taki mój osobisty ranking.


Coś dorzucicie?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Podsumowanie 2010

Postprzez KenWatanabe » 2010-12-22, 04:20:28

Ja myślę, że tragedia w smoleńsku to jednak główne wydarzenie mijającego roku. Obecnie ma spory wpływ na scenę polityczną, ale to zapewne minie, natomiast pewien jestem, że utkwi jakoś w świadomości narodowej (to za dużo powiedziane). Na pewno jednak zostanie zapamiętane w naszym pokoleniu i być może zostanie wspomniane w podręcznikach do historii, a nie wróżyłbym takiej przyszłości tragedii na Love Parade. Mam tylko nadzieję, że mimo wszystko nie zostanie pominięty też aspekt podziałów jakie ta tragedia pośrednio wywołała i wspominając ją będziemy obiektywnie wspominać całość wydarzeń z nią związanych.

Ja bym dorzucił wydarzenia związane z sytuacją ekonomiczną Grecji, bo to może wpłynąć na losy europy, Irlandia i Portugalia już mogą się przypatrywać co je być może czeka, a w dalszej perspektywie też Hiszpania (hehe i Włochy i być może GB też można dorzucić, ale to już spekulacja).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-12-22, 08:00:47

I pewnie i Polska :przestraszony:


Z całego roku zapamiętam raczej tylko Smoleńsk.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Jacek i Agatka » 2010-12-22, 10:28:21

O Haiti, Niemczech, Białorusi, Grecji i kim, czym tam jeszcze wymieniliście każdy zapomni wraz z topniejącym śniegiem.
O wypadku w Smoleńsku pamiętać będzie większość, a jak nie to nam przypominać będą jeszcze przez dłuższy czas. A sama postać bliźniaka prezydenta pochowanego na Wawelu ( wraz ze szczątkami kilku innych) też nie pozostanie w tym temacie obojętna....
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-12-23, 00:01:26

Ja bym dodatkowo wspomniał o:
- Akcji Krzyż, w ogóle też o całym tym zamieszaniu z krzyżem jako głównym tematem
- podwyżce VATu (choć wprowadzona nowa stawka będzie dopiero 1.1.2011, ale zatwierdzono ją około 30 sierpnia 2010)
- walce Tuska z dopalaczami
- zabójstwie polityka PiS w Łodzi
- powołaniu klubu "Polska Jest Najważniejsza" i partii "Ruch Poparcia"
- zniesieniu przywileju wolnego dnia pracy, jeśli dzień wolny jest sobotą, i zastąpieniu go świętem trzech króli
- ostatnich ekscesach na Białorusi
- przecieku WikiLeaks
- tragedii pod Smoleńskiem
- prochach JarKacza
- kryzysie w Grecji
- konflikcie dwóch Korei

I z tych światowych to tyle :)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Społeczeństwo i Polityka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron