Bush potwierdza...

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Bush potwierdza...

Postprzez hitman1986 » 2007-11-07, 23:04:21

Wirtualna Polska napisał(a):Bush potwierdza: Iran może wywołać III wojnę światową

Prezydent USA George W. Bush broni w wywiadzie dla niemieckiej telewizji RTL swej niedawnej wypowiedzi sugerującej, że nuklearne ambicje Iranu mogą wywołać trzecią wojnę światową. Jednocześnie podkreślił, że pragnie dyplomatycznego rozwiązania irańskiego problemu.


W październiku na konferencji prasowej Bush powiedział, że jeżeli nie zapobiegnie się uzbrojeniu Iranu w broń atomową, grozi nam "trzecia wojna światowa", gdyż prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad chce zniszczyć Izrael.

W wywiadzie, którego fragmenty nadano w środę, Bush tłumaczył, że powiedział to dlatego, iż Iran jest krajem, który przeciwstawia się Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), nie ujawnia całego programu (nuklearnego) i mówi, że chce zniszczyć Izrael.

Pytany, czy istnieje taki moment, kiedy USA zdecydowałyby, że działania militarne to jedyny możliwy sposób poradzenia sobie z Iranem, Bush odparł: Nie powiedziałbym tego.

Dodał natychmiast, że zawsze najpierw należy próbować dyplomacji, i przypomniał o dwukrotnym zaangażowaniu amerykańskiego wojska w takie działania, mówiąc, że "nie jest to miłe doświadczenie".

Toteż, jak powiedział, próbuje rozwiązać problem Iranu drogą dyplomatyczną. I wierzy, że uda się to zrobić, dopóki świat będzie zgodnie nad tym pracować.

Przy tej okazji Bush podkreślił rolę, jaką w tej współpracy odgrywają Niemcy, których kanclerz Angela Merkel jeszcze w tym tygodniu udaje się z wizytą na rancho prezydenta USA. (ap)

Ja też w tym zbrojeniu nie widzę nic dobrego. Niby tylko jako paliwo jądrowe, ale kto wie, co Teheran ma w planach... Bo jesli zaatakowałby Izrael, to USA na pewno pomogłaby im (Izraelowi), a Chiny wtedy Iranowi - i będzie III WŚ...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-07, 23:28:17

Teheran jest krajem niestety nieobliczalnym, stąd sam fakt posiadania przez niego broni atomowej wzbudzi niepokój. Poza tym należy pamiętać, że Izrael jest krajem atomowym i za żadne skarby nie pozwoli Teheranowi dołączyć do tego klubu... Nic dziwnego, od czasów Rewolucji Ajatollahów Teheran głosi potrzebę likwidacji Izraela..
Nic dobrego z tego nie wyjdzie.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez Brauning » 2007-11-08, 00:00:49

ET napisał(a):Teheran jest krajem


Teheran nie jest krajem :)

Iran chce mieć broń z takich samych powodów, co każde inne Państwo. Wyścig zbrojeń to coś zupełnie naturalnego. Któreś z Państw go przegrywa, zapada decyzja o częściowym rozbrojeniu, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Gdyby nie było wyścigu na zbrojenia, to nieposiadające broni Państwa już dawno by nie istniały.

ET napisał(a):Nic dziwnego, od czasów Rewolucji Ajatollahów Teheran głosi potrzebę likwidacji Izraela..


Jeżeli nie masz niczego do zaoferowania ludowi, to aby utrzymać władzę musisz znaleźć wroga zewnętrznego lub wewnętrznego.

Swoją drogą, USA grożą Iranowi już tak długo, że obecnie Teheran przestał się już tym przejmować. Jeśli się komuś obiecuje "lanie", to trzeba spełnić obietnice. W przeciwnym wypadku spotkasz się z jeszcze większą pogardą.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-08, 16:02:43

Brauning napisał(a):ET napisał/a:
Teheran jest krajem


Teheran nie jest krajem :)

Zapędziłem się :P
Brauning napisał(a):Swoją drogą, USA grożą Iranowi już tak długo, że obecnie Teheran przestał się już tym przejmować. Jeśli się komuś obiecuje "lanie", to trzeba spełnić obietnice. W przeciwnym wypadku spotkasz się z jeszcze większą pogardą.


Proces straszenia trwa 20 lat, sankcje z racji wsparcia Rosji, wielkości Iranu i posiadania ropy są po prostu nie skuteczne ...
Co do Busha, to on już się kończy i prawdopodobnie pociągnie za sobą Republikanów na dno. Przyjdą Demokraci i nie wierzę w amerykańską interwencję, bo nikt nie będzie chciał kolejnych dziesiątków tysięcy ofiar.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez Brauning » 2007-11-08, 16:51:00

Problem z Bushem tkwi w przeszłości. To nie kto inny jak jego Ojciec George W. Bush Senior, doprowadził do stanu obecnego. Pierwsze starcie z Irakiem jakim była Wojna w Zatoce, zakończyła się tchórzliwą ucieczką, w momencie gdy Gwardia Republikańska Saddama miała być unicestwiona. Wówczas wszystkim, którzy chcieliby rzucić wyzwanie Ameryce, wysłano sygnał - Ameryka nie będzie konsekwentna i nie będzie walczyć do prawdziwego zwycięstwa. Dlatego dziś terroryści robią w Iraku rzeźnie, ponieważ wiedzą, że Amerykanie stchórzyli i zrobią to po raz kolejny. Wystarczy ich zastraszyć. A ludzie nie akceptują wojny w Iraku, bo widzą, że nie można jej wygrać. A nie można wygrać będąc tchórzem.....

To ma swoją kontynuację w dzisiejszych przepychankach z Iranem. Ponieważ USA straszą, straszą i tylko straszą to Iran przestał się bać. Bo skoro Amerykanie tchórzliwie uciekli z Iraku to niby dlaczego Ażmadineżad ma czuć przed nimi strach? Żaden terrorysta w Iraku nie boi się tych tchórzy. Tym bardziej nikt w Iranie. Jak się prowadzi tchórzliwe przepychanki zamiast prawdziwej wojny to takie są efekty. A demokraci nie są lepsi. Clinton był 100 razy większym tchórzem od Busha.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-09, 16:02:31

Amerykanie już wcześniej uciekali z pola bitwy: w Korei i w Wietnamie.
Michał, tylko zapominasz, że już sama interwencja w Iraku była kompletnie pozbawiona sensu.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez Brauning » 2007-11-09, 17:07:10

ET napisał(a):Michał, tylko zapominasz, że już sama interwencja w Iraku była kompletnie pozbawiona sensu.


Pozbawiona sensu była ucieczka z Iraku podczas Wojny w Zatoce. Już wtedy Ameryka mogła przejąć władzę w Iraku. Dziś byłaby tam z pewnością większa stabilizacja, a USA mogłoby ze spokojem przygotowywać się do natarcia na Iran.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-10, 03:12:08

Brauning napisał(a):ozbawiona sensu była ucieczka z Iraku podczas Wojny w Zatoce. Już wtedy Ameryka mogła przejąć władzę w Iraku. Dziś byłaby tam z pewnością większa stabilizacja, a USA mogłoby ze spokojem przygotowywać się do natarcia na Iran.


Natarcie na Iran to kompletne samobójstwo. Ten kraj ma powierzchnię ponad miliona km2!
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez hitman1986 » 2007-11-10, 10:46:18

ET napisał(a):Ten kraj ma powierzchnię ponad miliona km2

To jeszcze nic, dobrzy taktycy i jakoś by się z tym uporali. Chodzi o to, że Irańczycy są bardzo ekstermistyczni, na pewno pójdą na noże w razie ataku, a swoim największym wrogom Amerykanom nie odpuszczą i w razie wojny zrzucą (o ile ją mają) atomóweczkę...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-10, 13:52:15

Atak na Iran to kompletne polityczne samobójstwo. 1.6 mln km2, 70 mln obywateli, góry, szyicka ideologia i fanatyzm religijny, wsparcie Rosji i na dokładkę bomba atomowa... :D
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez Brauning » 2007-11-10, 15:27:30

ET napisał(a):Atak na Iran to kompletne polityczne samobójstwo. 1.6 mln km2, 70 mln obywateli, góry, szyicka ideologia i fanatyzm religijny, wsparcie Rosji i na dokładkę bomba atomowa... :D


Nie szkodzi. Problem w tym, że Ameryki nie stać na tą wojnę. Gdyby rozbiła Irak podczas Wojny w Zatoce... A tak nie ma możliwości prowadzenia konfliktów na taką skalę. Tym bardziej, że trzeba się przecież systematycznie dozbrajać, a na to też idą pieniądze. Poza tym, teraz wojna wygląda już trochę inaczej. Sprzęt odgrywa większą rolę niż kiedyś...
Warto wiedzieć, że 25% światowych zasobów ropy pochodzi z Iranu, więc nie chcę nawet domyślać się, ile kosztowałaby ropa, gdyby Amerykanie zaatakowali Iran nie mając obecnie wystarczających sił, ani pieniędzy.
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bush potwierdza...

Postprzez ET » 2007-11-11, 14:24:07

Brauning napisał(a):ET napisał/a:
Atak na Iran to kompletne polityczne samobójstwo. 1.6 mln km2, 70 mln obywateli, góry, szyicka ideologia i fanatyzm religijny, wsparcie Rosji i na dokładkę bomba atomowa... :D


Nie szkodzi. Problem w tym, że Ameryki nie stać na tą wojnę. Gdyby rozbiła Irak podczas Wojny w Zatoce... A tak nie ma możliwości prowadzenia konfliktów na taką skalę. Tym bardziej, że trzeba się przecież systematycznie dozbrajać, a na to też idą pieniądze. Poza tym, teraz wojna wygląda już trochę inaczej. Sprzęt odgrywa większą rolę niż kiedyś...
Warto wiedzieć, że 25% światowych zasobów ropy pochodzi z Iranu, więc nie chcę nawet domyślać się, ile kosztowałaby ropa, gdyby Amerykanie zaatakowali Iran nie mając obecnie wystarczających sił, ani pieniędzy.


Myślę, że bardo szkodzi. Sam jeszcze dołożyłeś jeden argument- finansowy. Iranu chyba nie da się zdobyć. :szok:
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron