Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Postprzez kahuna » 2013-04-10, 20:13:06

Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Opublikowano: 10.04.2013
Komisja Europejska szykuje kolejną kontrowersyjną dyrektywę, tym razem na celowniku znalazły się kontrole techniczne pojazdów. Według dyrektywy każde nowe auto powinno przez cały okres użytkowania zachować fabryczną specyfikację i wygląd.

Takie zmiany – jeśli wejdą w życie – sprawią, że miliony aut stracą prawo do poruszania się po drogach. Problemy z kontrolą techniczną będą dotykać zarówno auta zabytkowe, jak i te po tuningu. Według dziennika Daily Mail, problemem mogą być zmodyfikowane podwozia, inne koła, a nawet wycieraczki o długości innej niż fabryczna.

Zmiany odbiją się poważnie nie tylko na właścicielach specyficznych pojazdów, ale przede wszystkim na firmach zajmujących się modyfikacjami tuningowymi oraz renowacją i produkcją części do samochodów zabytkowych.

Nowej dyrektywie mocno sprzeciwiają się Brytyjczycy, na wyspach ponad 10 tysięcy osób pracuje przy tuningu aut, a aż 28 tysięcy pracowników zajmuje się renowacjami aut zabytkowych. Zmiany w prawie równałyby się utracie pracy przez większość z tych ludzi i to głównie oni zapowiadają protesty w tej sprawie.

Nie wiadomo dokładnie jakie intencje miałyby przyświecać forsowanym przez eurokratów zmianom, wiadomo natomiast, że poważnie wzrosłyby dzięki temu zyski gigantów motoryzacyjnych, którym nowa dyrektywa poważnie poszerzyłaby grono klientów.

Na podstawie: PAP


Dzień bez absurdu to dzień stracony. Chyba już nic mnie nie zdziwi jeśli chodzi o UE.Tam siedzą ludzie całkowicie oderwani od rzeczywistości.Co gorsze, biorą za to gruba kasę.Co następne? Może wszyscy tak samo ubrani,ostrzyżeni.Jedyna słuszna droga i myślenie.Jeden rząd,jeden bank.Jeden model samochodu.Ludzie na jedno kopyto.Kilkanaście lat temu to bym nazwał sciencie fiction a dzisiaj…

przyszłość.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2013-04-10, 22:41:46

I czemu to ma niby służyć, ja się pytam?
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez tequila » 2013-04-15, 16:40:24

Ktoś ma na tym zarobić na pewno. Cała UE tak działa.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Postprzez KenWatanabe » 2013-04-17, 02:31:54

El Limon napisał(a):I czemu to ma niby służyć, ja się pytam?


Właśnie :)

Można spekulować, że chodzi o środowisko. W końcu UE słynie z tego, że jest bandą głupców którzy wierzą, że takie cywilizacyjne robaki jak ludzie mają realny wpływ na wygląd i zdrowie tej planety. Tymczasem niestety ale nasza ziemia ma pewne naturalne cykle i jeśli na przykład nastąpi kolejne, szóste już, wielkie wymieranie, takie jak permskie 250mln lat temu, to człowieczek zginie wraz z 90% gatunków i 98% żywych organizmów na ziemi, a żadna redukcja spalin, czy inna horrendalna bzdura nas przed tym nie ustrzeże.

Ale studiowanie dziejów ziemi wydaje się ciężkie dla ludzi więc łatwo im wcisnąć jakąś bzdurę o globalnym ociepleniu i wymierających waleniach. Wtedy od razu posłusznie przesiadają się na skutery i rezygnują z wolności, a przy okazji dają zarobić nielicznym którzy taką elementarną wiedzę posiedli.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2013-04-17, 21:57:52

Ok - niektóre (o ile nie większość) tych tuningowych części nie mają homologacji do użytku drogowego.
Więc one z góry teoretycznie są nielegalne, więc nie potrzeba dodatkowego przepisu.

Czyli jakakolwiek przeróbka auta będzie nielegalna?
Co z instalacjami LPG? Chyba też będą nielegalne? Wszyscy będą musieli je zdemontować? :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2013-04-17, 21:58:06

Jak to czytałam to myślałam, że jakiś spóźniony żart na Prima Aprilis, ale niestety :zdziwko:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2013-04-18, 19:26:52

Czyli według UE, wydane tysiące (dziesiątki, setki) złotówek wcale nie oznaczają że jest się właścicielem samochodu bo ten musi być taki jaki wyjechał z fabryki ??

Przeróbki rodem spod remizy w Gnojnicy sam bym :cisza: , ale to nie te czasy gdy "góra"każe obywatelom nosić krótkie włosy i ubierać się w radzieckie czapy w zimie :pudlo:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-18, 21:41:31

ten przepis jest niestety równie absurdalny jak, obowiązek informowania o ciasteczkach.
Informujemy Cię, że ta strona korzysta z cookie po to byś więcej nie musiał oglądać tego komunikatu... brak słów
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez GoldenBoj » 2013-04-21, 17:22:34

tequila napisał(a):Ktoś ma na tym zarobić na pewno. Cała UE tak działa.

Muszę się zgodzić. Głupota z tą dyrektywaą, oby nie przeszło.
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez privace » 2013-04-22, 13:34:11

Niestety te wszystkie głupoty przechodzą, bo nikomu nie przyjdzie do głowy zaprotestować w myśl zasady "to jest tak głupie że niemożliwe, żeby się stało prawdą". I w efekcie mamy instrukcje mycia rąk w publicznych toaletach, informację o ciasteczkach na wszystkich stronach i normę krzywizny banana :pudlo:
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2013-04-22, 13:46:01

Prawo nie może działać wstecz, stąd nowa regulacja o zakazie tuningu samochodu może tyczyć się tylko przeróbek po wprowadzeniu tych przepisów. Tuningujmy póki możemy :)
privace napisał(a): normę krzywizny banana


To akurat ewidentna ochrona rynków europejskich, przecież nikt w Ekwadorze nie zmieni kształtu banana, chociaż akurat te spełniają te normy bo jak widać pojawiają się w sklepach.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-22, 14:34:39

bo akurat z tych bananów się wycofali nim weszło w życie...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez kamil » 2013-04-22, 14:42:02

junior napisał(a):bo akurat z tych bananów się wycofali nim weszło w życie...

Nic podobnego
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 57:PL:HTML
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-22, 17:43:52

szok:p ale jakoś w sklepach i tak są bardzo krzywe banany więc jakiś pewnie haczyk dali, tak jak z klasyfikacją marchewki jako owocu
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Postprzez privace » 2013-04-22, 18:05:48

Bo krzywizna banana musi wynosić poniżej 27 milimetrów na 14 centymetrów banana xD A sam banan musi mieć długość co najmniej 14 cm i grubość 14 mm.
Kurcze, ja wolałam krzywe banany- może to jakieś zboczenie, ale te proste nie smakują mi tak, jak te krzywe z dzieciństwa.
Offtop nam się bananowy zrobił xD
Ale ponoć to wszystko oczywiście dla naszego dobra, bo "wolny rynek" musi być obostrzony przepisami i regulacjami, żebyśmy wybierali spośród dwóch IDENTYCZNYCH produktów.
Wszystkie produkty muszą spełniać te same wymogi, w przeciwnym razie rynek nie jest konkurencyjny. Warunki są w szczególności restrykcyjne, jeżeli chodzi o rolnictwo. Każdy produkt ma instrukcję obsługi odnośnie tego, jak ma być hodowany; od nawozu po definicję „odpowiedniego ogórka”
źródło
Tylko ja wolę mieć wybór, czy wybieram produkt wymiarowy, czy niewymiarowy, ale tańszy. Czy wolę kupić śrubkę tańszą, która się wyrobi w miesiąc, czy droższą która wytrzyma rok. Farbę trzymającą się tynku latami, kosztującą fortunę- czy tanią, którą po sezonie trzeba kupić i pomalować chałupę od nowa.
W końcu chcę być wolnym człowiekiem kupującym na wolnym rynku- jeśli świadomie i dobrowolnie kupuję coś niefirmowego, to już mój wybór i moje ryzyko.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-04-22, 18:48:32

największa szarlataneria to wszelkiej maści przepisy proekologiczne wszędzie, wpychają rtęć kadm itp.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Postprzez zuyboy » 2013-04-23, 12:31:11

KenWatanabe napisał(a):
El Limon napisał(a):I czemu to ma niby służyć, ja się pytam?


Właśnie :)

Można spekulować, że chodzi o środowisko. W końcu UE słynie z tego, że jest bandą głupców którzy wierzą, że takie cywilizacyjne robaki jak ludzie mają realny wpływ na wygląd i zdrowie tej planety. Tymczasem niestety ale nasza ziemia ma pewne naturalne cykle i jeśli na przykład nastąpi kolejne, szóste już, wielkie wymieranie, takie jak permskie 250mln lat temu, to człowieczek zginie wraz z 90% gatunków i 98% żywych organizmów na ziemi, a żadna redukcja spalin, czy inna horrendalna bzdura nas przed tym nie ustrzeże.

Ale studiowanie dziejów ziemi wydaje się ciężkie dla ludzi więc łatwo im wcisnąć jakąś bzdurę o globalnym ociepleniu i wymierających waleniach. Wtedy od razu posłusznie przesiadają się na skutery i rezygnują z wolności, a przy okazji dają zarobić nielicznym którzy taką elementarną wiedzę posiedli.


Globalne ocieplenie to nie jest bzdura tylko naukowo potwierdzony fakt. Niestety w dzisiejszych czasach jest pełno ludzi, którzy zamiast myśleć ograniczają się do posiadania ideologii, no i jeżeli jakiś fakt im nie pasuje do ideologii to go po prostu nie przyjmują do wiadomości. Im więcej takich faktów tym stają się bardziej oderwani od rzeczywistości.
privace napisał(a):W końcu chcę być wolnym człowiekiem kupującym na wolnym rynku- jeśli świadomie i dobrowolnie kupuję coś niefirmowego, to już mój wybór i moje ryzyko.


Tyle, że w przypadku samochodu to nie jest tylko Twoje ryzyko.

Samochodowi bliżej jest do samolotu niż do banana. Dyrektywa, która kompletnie zakazała tuningu czy renowacji zabytkowych aut to nie jest dobry pomysł, ale na pewno lepszy niż pełna dowolność przy przerabianiu samochodów i ciągłe ryzyko, że jakiś pasjonat doprowadzi do wypadku, bo mu się samochód jego produkcji rozleci na drodze.
...
Avatar użytkownika
zuyboyNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 516
Dołączył(a): 2007-10-28, 12:56:04
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Zakaz tuningu? Kolejna dyrektywa UE

Postprzez KenWatanabe » 2013-05-02, 15:51:03

zuyboy napisał(a):Niestety w dzisiejszych czasach jest pełno ludzi, którzy zamiast myśleć ograniczają się do posiadania ideologii, no i jeżeli jakiś fakt im nie pasuje do ideologii to go po prostu nie przyjmują do wiadomości.


Niestety ale masz rację, a ideologia walki z globalnym ociepleniem jest szczytem naginania faktów :).

Pewnie gdyby ludzie na Wenus 1mld lat temu zdawali sobie z tego sprawę to by nie zamienili swojej planety z orbitującej w ekosferze i zdatnej do życia w latający piekarnik z atmosferą z siarki.

Problemem ludzkości jest megalomania. Myślimy, że po ledwie 6tys lat rozwoju cywilizacji rozrośliśmy się do nie wiadomo jakich rozmiarów i, że nasze możliwości przekroczyły już wszelkie granice. Świetnie to widać w periodyzacji epok; nowożytność, czasy najnowsze i co? Jak nazwiemy kolejną epokę... Przyszłość? A potem Przyślejsza przyszłość? Prawda jest taka, że 6tys lat rozwoju bliższe jest zeru niż temu co można nazwać cywilizacją. Jeśli istnieje we wszechświecie inna cywilizacja która rozwija się choćby 100tys lat to patrząc na nas, będzie nas porównywać bardziej do pierwotniaka niż do twórcy struktur i technologii. I niestety ale trochę nam jeszcze brakuje abyśmy zyskali wpływ na otaczający nas świat.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości

cron