Neutrina- a wszystko przez kabelek...

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Neutrina- a wszystko przez kabelek...

Postprzez privace » 2012-02-23, 13:08:05

Pamiętacie tą wielką sensację, o której trąbiły wszystkie media? Najszybsze cząsteczki neutrina miały zrewolucjonizować całą naukę, obalić teorię względności, przekroczyć mieliśmy prędkość światła, podróżować w czasie itd, itp. A dziś okazuje się, że 3 lata badań i eksperymentów poszły się....
Cząstki elementarne zwane neutrinami mogą pędzić szybciej niż światło - ogłosili w ubiegłym roku naukowcy z ośrodka badawczego CERN. Wynik był tak nieprawdopodobny, że sami nie do końca wierzyli w rezultaty swoich prac. Słusznie. Magazyn "Science" podał dziś przyczynę ich - jak się okazało - błędu. Najprawdopodobniej rewolucji w świecie nauki o mały włos nie wywołał... zbyt luźno podłączony kabel.
źródło
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Neutrina- a wszystko przez kabelek...

Postprzez KenWatanabe » 2012-02-23, 22:35:14

Mam rozumieć, że luźno podłączony kabelek przyśpieszył owe cząsteczki tak bardzo? :D Czy, że zachwiał pomiarami i urządzeniami które te prędkości mierzyły?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez privace » 2012-02-24, 11:08:37

Nie znam się na tym i fizyką mało jestem zainteresowana- ale doczytałam, że zawinił kabel, łączący z komputerem odbiornik GPS. Ewentualnie jakiś błąd w synchronizacji urządzeń pomiarowych w miejscu "startu i mety"- w końcu te maleństwa gnały z Włoch do Szwajcarii
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości

cron