Kim Dzong Il nie żyje

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Kim Dzong Il nie żyje

Postprzez KenWatanabe » 2011-12-20, 20:23:57

Dziwię się, że nikt nie założył tego tematu ale skoro już założyłem taki o Kadafim to i o Kim Dzong II mogę :).

Tam omówiliśmy przy okazji sytuację w północnej afryce, a tutaj liczę, że będziemy się wypowiadać o dalekim wschodzie i najbardziej strzeżonej granicy na świecie. Poza samym Kimem rzecz jasna bo człowieka także należy wspomnieć.

Trochę suchych faktów:
PAP napisał(a):19.12. Phenian (PAP) - W wieku 69 lat zmarł przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il - poinformowała w poniedziałek telewizja północnokoreańska. Jako przyczynę zgonu podano "fizyczne i umysłowe przepracowanie"

Link: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... 1833832419

Tak więc co sądzicie?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-12-20, 21:05:48

moim zdaniem, będzie tylko gorzej bo przyjdzie nowy satrapa tylę, że ten będzie miał więcej energii i nowe pomysły
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kim Dzong Il nie żyje

Postprzez unter » 2011-12-20, 23:00:40

Jako przyczynę zgonu podano "fizyczne i umysłowe przepracowanie"

To jakiś żałosny dowcip!

Ten facet jest synem człowieka, który od zawsze był moim idolem: Kim Ir Sen.
Załączniki
250px-Kim_Il-sung.jpg
250px-Kim_Il-sung.jpg (17.11 KiB) Przeglądane 6830 razy
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kim Dzong Il nie żyje

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-12-21, 07:25:56

Wiele osób się dziwi temu biednemu 25 mln narodowi że płacze...ja tam się nie dziwię, myśmy tak przeżywali śmierć Stalina

junior napisał(a):moim zdaniem, będzie tylko gorzej bo przyjdzie nowy satrapa tylę, że ten będzie miał więcej energii i nowe pomysły

A to tam może być jeszcze gorzej ?? :przestraszony:
Przecież to już jest jeden wielki obóz koncentracyjny, gdzie 20% rocznego PKB to utrzymanie satrapy, gdzie armia jest rodem z Somalii, jednocześnie będąc jedną z największych na świecie - prawie tak jak w Kambodży Pol Pota, ZSRR Stalina, czy innych drapieżników w historii tego świata.
I gdyby nie Chiny, to zapewne USA zmiotło by to papierowe imperium z mapy, ale z racji broni atomowej wszystko jest możliwe.
Co do następcy to nie wierzę że armia wypuści kraj z rąk, kosztem syna "słońca narodu".
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-12-21, 09:43:13

ja się boję że przy ustalaniu nowego ładu ucierpi kilka sąsiednich krajów azjatyckich, wiecie tu bombka tam bombka...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez unter » 2011-12-21, 23:51:12

Na pewno istnieje taka możliwość ale mam nadzieje, ze Ameryka obroni moje 4 litery.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Kim Dzong Il nie żyje

Postprzez KenWatanabe » 2011-12-22, 00:31:17

dkm1941bismarck napisał(a):armia jest rodem z Somalii, jednocześnie będąc jedną z największych na świecie - prawie tak jak w Kambodży Pol Pota, ZSRR Stalina, czy innych drapieżników w historii tego świata.


Fakt, armia jest trochę przestarzała za to jest bardzo duża i ma mnóstwo sprzętu. Północ ma tyle artylerii, że samym jej ostrzałem mogłaby zmieść Seul z powierzchni ziemi. Dlatego południowcy i amerykanie się boją bo o ile rakiety można zatrzymać tarczą to nic nie zatrzyma lecącego z wielką prędkością pocisku.

Przy okazji nie zgodziłbym się, że wszyscy historyczni "drapieżnicy" dysponowali przestarzałym sprzętem. Rosjanie po II wojnie bardzo się unowocześnili technicznie i jeszcze za Stalina nie odbiegali daleko jakością sprzętu od innych państw. Nie mówiąc już o Hitlerze i Rzeszy która dysponowała technologią o jakiej amerykanie i zachód dopiero śnili, a na rakiety spadające na Londyn patrzyli bezradnie jak człowiek prehistoryczny na burzę z piorunami.

dkm1941bismarck napisał(a):I gdyby nie Chiny, to zapewne USA zmiotło by to papierowe imperium z mapy, ale z racji broni atomowej wszystko jest możliwe.


I tu masz rację. Koreańczycy w przeciwieństwie do państw Islamskich mają bardzo dobry układ geopolityczny. Zabunkrowani na półwyspie, graniczą z wielkim mocarstwem które utrzymuje ich egzystencję na arenie międzynarodowej i chroni przed wszelkimi interwencjami. A do tego wszystkiego mają całkiem sporo surowców zapewniających minimum samowystarczalności. Do tego po zbudowaniu broni atomowej zapewnili sobie pełną nietykalność. Teraz o ile gospodarczo nie upadną to jest szansa, że jeszcze długo będą sobie tak spokojnie żyć w swojej małej komunie :).
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

cron