Dostojne niebezpieczeństwo.

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Dostojne niebezpieczeństwo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-16, 23:33:35

Zapewne zauważyliście w różnych artykułach i newsach że ten rok obfituje w wydarzenia, których nie było od kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset lat (Yellowstone 75 000 lat) - mowa o przebudzeniu wulkanów.
Superwulkan "Yellowstone" poci Amerykę, w listopadzie przebudził się "Anak Krakatau", który zdominował XIX wiek:
21 innych indonezyjskich wulkanów budzi się ze snu - poinformowała agencja AFP. To tylko podsyciło strach mieszkańców, którzy szykują się już do ewakuacji z zagrożonych terenów.

Wśród budzących się wulkanów jest m.in. Anak Krakatau, "Dziecko Krakatau", pozostałość po wulkanie, którego wybuch był przyczyną największej katastrofy w dziejach ludzkości - fale tsunami i popioły wulkaniczne zabiły ok. 40 tys. ludzi. Z jego krateru zaczyna wypływać lawa.

Na indonezyjskich wyspach znajduje się 129 aktywnych wulkanów.Położone są na zbiegu kilku płyt tektonicznych: eurazjatyckiej, australijskiej, indyjskiej, sundajskiej i pacyficznej. Aktywność sejsmiczna w tym regionie jest więc ogromna.
i http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/10 ... sie-ze-snu - "El Hierro", wulkany w Afryce, Włoszech, Azji, Ameryce Południowej - nawet w Arabii wulkan zwariował i obudził się po 1000 lat.
I choć geolodzy uspokajają to zastanawiające jest to wszystko - ponoć ma to związek z plamami na Słońcu.

Jak myślicie, czy grozi nam zima wulkaniczna ? xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-11-17, 08:32:58

przynajmniej można by zapomnieć o globalnym ociepleniu, i w końcu ekoterorryści dali by ludziom żyć
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-11-17, 23:48:34

Dobrze, że Polska leży jako tako spokojnym sejsmicznie rejonie.
Będziemy potęgą, dorobimy się na sprzedaży koców amerykanom, jak im ten wulkan wybuchnie i zostaną bez domów :P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-17, 23:56:24

KenWatanabe napisał(a):Dobrze, że Polska leży jako tako spokojnym sejsmicznie rejonie.
Będziemy potęgą, dorobimy się na sprzedaży koców amerykanom, jak im ten wulkan wybuchnie i zostaną bez domów :P

Wróciłeś z Arabii Saudyjskiej :przestraszony: ?

Tak na serio to w przypadku wybuchu Superwulkanu jest koniec dominacji ery homo sapiens :emo:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dostojne niebezpieczeństwo.

Postprzez KenWatanabe » 2011-11-17, 23:59:49

dkm1941bismarck napisał(a):Wróciłeś z Arabii Saudyjskiej :przestraszony: ?

Tefal robi na prawdę dobre odkurzacze :)

dkm1941bismarck napisał(a):Tak na serio to w przypadku wybuchu Superwulkanu jest koniec dominacji ery homo sapiens :emo:


:pudlo:
Mała ta nasza ziemia w sumie, patrząc na wszechświat i wszystkie te supernove, że nas jakiś tam wulkan unicestwi. A poza tym chmura, bo pewnie o nią chodzi która zasłoni całe niebo... Tosz my żyjemy na wielkiej bombie zegarowej.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Dostojne niebezpieczeństwo.

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-11-18, 00:06:18

KenWatanabe napisał(a):
dkm1941bismarck napisał(a):Wróciłeś z Arabii Saudyjskiej :przestraszony: ?

Tefal robi na prawdę dobre odkurzacze :)

dkm1941bismarck napisał(a):Tak na serio to w przypadku wybuchu Superwulkanu jest koniec dominacji ery homo sapiens :emo:


:pudlo:
Mała ta nasza ziemia w sumie, patrząc na wszechświat i wszystkie te supernove, że nas jakiś tam wulkan unicestwi. A poza tym chmura, bo pewnie o nią chodzi która zasłoni całe niebo... Tosz my żyjemy na wielkiej bombie zegarowej.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

cron