Steve Jobs nie żyje

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Steve Jobs nie żyje

Postprzez BlueMan » 2011-10-06, 16:07:25

Współzałożyciel i charyzmatyczny były szef firmy Apple Inc. Steve Jobs zmarł w środę (czasu miejscowego) w Kalifornii, w wieku 56 lat - poinformowała firma w oświadczeniu późnym wieczorem.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/steve-j ... omosc.html
http://techcrunch.com/2011/10/05/steve- ... ssed-away/
http://www.apple.com/stevejobs/

Dla świata IT zmarł wielki człowiek. Właściwie od rana wszyscy o tym mówią.
Mi trochę brak słów... . Był prekursorem sporej większości przełomowych rzeczy, które teraz nas otaczają.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Zilog » 2011-10-06, 16:30:13

No można powiedzieć że duża strata dla świata..Było widać jak ze zbiegiem czasu nowotwór go niszczył.Wielu ludzi jest mu wdzięcznych za to czego dokonał,co stworzył,dając im wiele radości,doskonałości i zadowolenia.
Avatar użytkownika
ZilogMale
Moderator
Moderator
 
Posty: 2797
Dołączył(a): 2007-06-01, 19:48:57
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy
Imię: Tomasz

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-06, 18:26:07

Nawet nie słyszałam wcześniej tego nazwiska :zdziwko:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Steve Jobs nie żyje

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-06, 19:01:43

cre[a]tive napisał(a):Nawet nie słyszałam wcześniej tego nazwiska :zdziwko:

srsly? :niepewny:

Przy okazji obejrzałem dzisiaj jego przemówienie na Stanfordzie i co tu dużo mówić, żal faceta.


Poza tym jednak mimo kilku wielkich zasług produkty apple do najlepszych na runku nie należą. Serwis mają słaby, są skomplikowane, drogie i nieprzyjazne dla użytkownika. Ale mimo to szacunek, że im się udało.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-06, 21:39:37

KenWatanabe - 06 paź 2011 19:01 napisał(a):srsly? :niepewny:



Z facjaty znam go bardzo dobrze, z nazwiska nie.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-10-07, 08:57:38

KenWatanabe - 2011-10-06, 19:01 napisał(a):Poza tym jednak mimo kilku wielkich zasług produkty apple do najlepszych na runku nie należą. Serwis mają słaby, są skomplikowane, drogie i nieprzyjazne dla użytkownika. Ale mimo to szacunek, że im się udało.

No właśnie nie są skomplikowane i nie są nieprzyjazne dla użytkownika. To własnie urządzenia/interfejs od Apple charakteryzuje się bardzo wysokim usability.
Są niesamowicie dobrze wykonane - z dbałością o każdy szczegół. Każdy produkt od samego początku, do samego końca (czyt. wykonanie/design pudełka w które jest zapakowane urządzenie) przechodził przez reki Jobsa, aby uzyskać jego akceptację.

KenWatanabe - 2011-10-06, 19:01 napisał(a):Poza tym jednak mimo kilku wielkich zasług produkty apple do najlepszych na runku nie należą.

Nie ma najlepszego telefonu :P

Steve naprawdę wiele wnosił w szeroko pojęty IT. Takie główne aspekty:
- produkcja komputerów na skalę masową, aby przeciętny Kowalski mógł mieć komputer w domu. Kiedy w tamtych czasach wszyscy pukali się w głowę "po co ludziom komputery w domu"
- pierwszy system operacyjny do użytku domowego wyposażony w interfejs graficzny (w czasach MS DOS)
- użycie po raz pierwszy myszki jako urządzenia wskazujacego w domowych komputerach
- współczesne czcionki komputerowe o zmiennej szerokości
- po raz pierwszy użycie portów USB czy WiFi
- Pixar i pierwsze filmy komputerowo animowane
- Apple Store i dość oryginalna "formuła" sklepu
- komputer typu all in one
- iPod i ekosystem z nim związany (iTunes, synchronizacja muzyki itp)
- Sklep z muzyką online
- Macbook air i moda na małe przenośne laptopy
- iPhone i era smartfonów dotykowych (obsługiwanych palcami)
- iPad i era tabletów
- i wiele innych

Wyobrażacie sobie jak wiele idei bazuje na innowacyjnym, kreatywnym podejściu Steve Jobsa?

Biznesowo Steve Jobs doprowadził Apple do pierwszej świetności w 86 roku, kiedy go wywalili. W czasie kiedy był na "zesłaniu" udało mu się osiągnać sukces z studiem filmowym PIXAR, próbował też swoich prób z NeXT(podobny twór do appla). Po powrocie do Appla w 96 roku, zastał firmę na skraju bankructwa, gdzie nikt już nie wierzył że uda sie z nią coś zrobić. A jednak, udało mu się wyprowadzić ja na prostą oraz doprowadzić do obecnej świetności.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-10-07, 13:23:46

BlueMan - 07 paź 2011 08:57 napisał(a): przechodził przez reki Jobsa



Chyba ręce :oczami:

-

BlueMan - 07 paź 2011 08:57 napisał(a): A jednak, udało mu się wyprowadzić ja na prostą oraz doprowadzić do obecnej świetności.


Aktualnie firma Apple jest bogatsza niż rząd USA...
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Steve Jobs nie żyje

Postprzez KenWatanabe » 2011-10-07, 23:07:57

BlueMan napisał(a):No właśnie nie są skomplikowane i nie są nieprzyjazne dla użytkownika. To własnie urządzenia/interfejs od Apple charakteryzuje się bardzo wysokim usability.


Miałem raczej na myśli to, że nie da się ich ni jak modyfikować, dostosowywać do swoich potrzeb. Jeśli ktoś korzysta z iStore, ma Maca, iPhona i inne programy i urządzenia apple to może być zadowolony. Natomiast ja korzystałem kiedyś z iPoda i synchronizacja danych była dla mnie sporym utrudnieniem, bo po pierwsze służył do tego program który ciągle się załączał, aktualizował, wyświetlał reklamy, a po drugie miał masę opcji które na dobrą sprawę były mi zbędne, więc w tym kontekście raczej przyjazny mi ten produkt nie był.

BlueMan napisał(a):Steve naprawdę wiele wnosił w szeroko pojęty IT. Takie główne aspekty:


No tak, masz rację, a ja po prostu uogólniłem. Chodziło mi o moje wrażenie co do produktów, a przecież jakimś sumieniem rynku nie jestem. Apple na pewno miał ogromny wkład w IT i to, że odniósł taki sukces potwierdza tylko, że robi coś co ludziom odpowiada.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Steve Jobs nie żyje

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-10-08, 08:24:04

cre[a]tive napisał(a):Nawet nie słyszałam wcześniej tego nazwiska :zdziwko:

Miałbym tak samo gdyby nie to że z 3 tygodnie temu widziałem na wp.pl że się wycofuje - widać choroba w bardzo szybkim tempie pokonała go - szkoda w sumie tego wielkiego człowieka :(
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-10-08, 09:34:50

Pierwsze strony gazet:Tajwan, USA
Załączniki
TAIW_UEN.jpg
USAT.jpg
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Konewka » 2011-10-13, 17:41:18

szkoda, szkoda... Ciekawa jestem jak Apple będzie sobie radził bez niego - poprzednio (gdy go wywalili) nie było wesoło, ale teraz, przy takiej marce może już być inaczej
Avatar użytkownika
KonewkaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Dołączył(a): 2011-08-01, 16:46:15
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 142 gości

cron