Degrengolada w Londynie

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Degrengolada w Londynie

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-09, 11:33:58

http://polonia.wp.pl/kat,,title,Rozruch ... omosc.html
Pewnie każdy widział bądź słyszał - najpierw iskra, a potem eksplozja i od 3 dni mamy spore zamieszki w stolicy UK - jeśli faktycznie emigranci to powodują to ciekawie się zaczyna dziać, ale tak naprawdę chyba nikt nie wie o co im chodzi, niby o obcinki socjala, niby o łamanie praw, niby że bieda.
Zapraszam do dyskusji ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-08-09, 12:22:00

http://polonia.wp.pl/kat,,title,Rozruchy-przeniosly-sie-do-polskiej-dzielnicy-Londynu,wid,13670901,wiadomosc.html

ja tych ludzi nie rozumiem.. :/
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-08-09, 13:37:04

A Ealing to w moim odczuciu spokojna dzielnica. Nie raz wieczorami wracałem i nikt podejrzany się nie kręcił i nie straszył ludzi samą swoją osobą po zmroku.
Co prawda swego czasu wybuchła tam dość duża bomba, ale ogólne dzielnica jest "w porządku".
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez unter » 2011-08-09, 19:22:44

Zauważcie, ze po raz kolejny, po Afryce Północnej i Grecji, do komunikacji wykorzystano kanały informacyjne nie podlegające oficjalnej polityce informacyjnej.
Sadze, ze tego typu zamieszki, w miarę narastania problemów socjalnych, będą w przyszłości się nasilały. W Anglii już są gigantyczne, zresztą w Grecji również.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Degrengolada w Londynie

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-09, 22:48:03

unter napisał(a):Zauważcie, ze po raz kolejny, po Afryce Północnej i Grecji, do komunikacji wykorzystano kanały informacyjne nie podlegające oficjalnej polityce informacyjnej.
Sadze, ze tego typu zamieszki, w miarę narastania problemów socjalnych, będą w przyszłości się nasilały. W Anglii już są gigantyczne, zresztą w Grecji również.

Tylko że o ile można zrozumieć kraje Afryki Północnej tak w przypadku Europy już nie, Grecy "jedli" nad stan a jak się okazało że trzeba za to zapłacić to nie było komu, no i nierobom się to nie spodobało - tam nie było satrapy i terroru, ludziom się w Grecji w du**ch poprzewracało od dobrobytu.
Co do UK - tam Anglicy, Szkoci, Walijczycy czy Irlandczycy nie wyszli na ulicę, tam rozrabiają przeważnie imigranci po byłych koloniach, "najeźdźcy" z Europy i zadymiarze, w których pozostała "zepsuta" krew po typowych hools`ach z lat 80 tych. Całe lata siedzieli cicho, teraz dają upust, pokazując prawdziwą naturę zdegenerowanego Brytola.
Rasistów, skinheadów wygnali ze stadionów - mamy ich na ulicach i obalony mit o tym jak to UK poradziło sobie z bandytami - dla mnie powinna być to przestroga dla Naszego separatysty z Kaszub, u Nas jest Wersal w porównaniu do Wysp, które są przedstawione jako wzór do naśladowania tak bardzo że na całej wyspie Brytani nie ma ani jednej armatki wodnej do "chłodzenia" tłumu, a policjanci uzbrojeni są tylko w śmiechu warte pałki.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-08-10, 00:07:52

Ja bym to raz, dwa rozgonił...
Kompanię zwartych oddziałów, trochę piachu... i dużo worków :D

Jak dla mnie tragedia, policja na wyspach brytyjskich kompletnie sobie nie radzi. Te wywiady które dzisiaj pokazywali to jakaś kpina; pusta gadanina, a stanowczości w czynach - brak. Ale winę należy dostrzegać znacznie wcześniej, a mianowicie prawo imigracyjne jest tak lekkie, że przy odpowiednio wolnym społeczeństwie musi tworzyć takie diaspory które są wylęgarnią patologii. Policja naturalnie nie spełnia swojego zadania nawet w stopniu zadowalającym ale nikt sobie z taką hałastrą nie poradzi, bo trzeba zlikwidować przyczynę, a nie walczyć z objawami.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-08-10, 09:38:16

Jakim idiotą trzeba być żeby palić i niszczyć własny kraj.. :emo:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-10, 21:29:22

Zwykłe chuligaństwo, ot co. Armatki wodne zaczynają być używane dopiero teraz. Trochę późno, ale dobre i to. A Policja rzeczywiście sobie z nimi w ogóle nie radzi...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-08-11, 09:13:25

A rozróby wciąż trwają !!

Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kahuna » 2011-08-11, 20:36:10

Mi się coś wydaje, że to wszystko zostało ukartowane. Władza poczeka jeszcze aż sytuacja z islamistami będzie nie do zniesienia i wkroczy na białym rumaku i pogoni ich w cholerę. A w jaki sposób zrobi porządek? Ograniczy ludziom prawa i swobody obywatelskie w imię walki z ekstremizmem, a ludzie ich jeszcze po rękach będą za to całować. Sami będą chcieli być zniewoleni oddając odrobinę wolności w zamian za odrobinę bezpieczeństwa, ale jak powiedział B. Franklin: „kto poświęca wolność i imię bezpieczeństwa…” resztę znacie


Ostatnio poszperałem trochę w nacie w tym temacie i jest sporo tekstów w tym stylu.
Wkurza mnie dorabianie ideologii do zwykłego bandytyzmu i wylewania emocji.
Rząd obciął zasiłki i z tego co się orientuje zawiesił zasiłki dla osób unikających pracy. Czyli krótko mówić – Wielka Brytania likwiduje powoli socjal, który jest nadmiernie rozrośnięty.

I tak jak w Grecji i innych tego typu przypadkach – ludzie nie buntują się przeciwko NWO, kontroli, represjom czy ideologii rządu. Buntują się bo zostali odcięci od darmowej kasy i nie wyobrażają sobie życia w którym mieliby pracować za minimalną stawkę…

Zgadzam się to nie jest rewolucja, to jest chaos , są to zamieszki które opowiadają się ZA UTRZYMANIEM obecnego chorego systemu opieki państwa socjalnego nad obywatelem, a NIE PRZECIWKO NOW itp.

Po prostu rządy zorientowały się, że po tylu latach dawania darmowej kasy na naukę/ zdrowie/ zasiłki/ renty itp itd – Państwo jest bankrutem i trzeba dopływ tej darmowej kasy obciąć.

Ja nie widzę w tym żadnego buntu politycznego.
Tak samo jak nie było żadnego buntu politycznego w czerwcowym strajku/buncie w PRL – ten strajk był po prostu odpowiedzią na podwyżki cen cukru i innych tego typu dóbr – szło o kasę.

A dopiero później ktoś wykorzystał to do swoich politycznych rozgrywek.

Moim zdaniem, ludzie nie są tak ideologiczni jak się wydaje – i nigdy w życiu nie wyszli by na ulicę bo im się polityka nie podoba… Dopiero jak tą politykę odczują na własnej kieszeni – dopiero wtedy będą strajkować. A to, że ktoś wykorzysta tę falę strajków do celów politycznych, to już inna bajka.

Szczególnie korzystali z tych przywilejów imigranci. Gdy teraz jest duża szansa, że to utracą jest bunt,a w wśród buntujących się są osoby upuszczające swą agresję poprzez niszczenie dorobku współmieszkańców którzy lepiej sobie radzą.

dinozaur 10.08.2011 22:54

Mieszkam na prowincji. Do wczoraj wieczora było spokojnie.Jednak wczoraj większość business’u zamknięto do 17.00, zazwyczaj czynnego do 21.00. z obawy na grabieże jakie juz maj miejsce niedaleko w Liverpoolu. Wczoraj wieczorem na jednej z podmiejskich ulic pojawili się Cyganie( pełno ich) i zaczeli mieszać ale szybko polocja zamknęła drogę i zapanowała nad sytuacją. Nikt tu nie popiera wandalizmu. To zwykłe bandy i gangi. To nie jest protest przeciwko systemowi,ani przeciwko władzy. Zwykła demolka.Tyle że jakoś dziwnie policja nie może zapanować nad sytuacją?! Pojawiają się nowe ogniska ale z kąd, kto organizuje ludzi(gro z nich to nastolatkowie- nie powiecie mi, że są oni tak politycznie uświadomieni)?

Ta wypowiedź jednego z mieszkańców obrazuje choć trochę to co się tam dzieje.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-11, 20:40:20

Nigdy wszczynanie burd, aby wynieść firmowy sklep tudzież najnowszą plazmę ze sklepu nie będzie miało podłoża ideologicznego, no chyba że biali wyniosą białe produkty, czarni - czarne, indianie - czerwone, azjaci - żółte, a muzułmanie złote, wtedy się zgodzę :rotfl:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Degrengolada w Londynie

Postprzez unter » 2011-08-13, 10:31:39

dkm1941bismarck napisał(a):Tylko że o ile można zrozumieć kraje Afryki Północnej tak w przypadku Europy już nie, Grecy "jedli" nad stan a jak się okazało że trzeba za to zapłacić to nie było komu, no i nierobom się to nie spodobało - tam nie było satrapy i terroru, ludziom się w Grecji w du**ch poprzewracało od dobrobytu.

Starsze pokolenie Niemców z byłego DDR-u do dzisiaj twierdzi, ze za fala strajków 80,81 stały elementy wywrotowe, nieroby i kryminaliści. Bo przecież Polacy mieli wszystko, tylko robić im się nie chciało. Patentowane lenie przejadły i przepiły pożyczki, a władza zamiast zamknąć wszystkich w obozach pracy, poszła na ustępstwa. Co oczywiście w końcowym efekcie musiało obniżc stopę życia w ich kraju. Nawet piwo zdrożało im o 15 Pf!
Nie da się ich przekonać, ze było inaczej. Przeczytali w gazetach, widzieli w telewizji i to w zupełności wystarczy do wydania opinii:„...w du**ch poprzewracało od dobrobytu.”

Świadomie przytoczyłem dederowki punkt widzenia, aby uświadomić stara prawdę: syty nigdy nie zrozumie głodnego. W dowolnym przekładzie: tak długo jak nie odczujesz na własnej du... skutków programu oszczędnościowego, tak długo nie zrozumiesz protestów innych.
Jeżeli tłumy wychodzą na ulice to znaczy tylko jedno: rządzący przegięli pale.

Doszukiwanie się w protestach ideologii mija się z sensem. Co prawda politycy przyczynili się, a w zasadzie nadal zaogniają sytuacje, jednak w Europie protesty maja czysto ekonomiczne podłoże. Na szczęście czasy Czarnych Brygad i Action Directe mamy za sobą.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Degrengolada w Londynie

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-13, 11:11:19

unter napisał(a):Starsze pokolenie Niemców z byłego DDR-u do dzisiaj twierdzi, ze za fala strajków 80,81 stały elementy wywrotowe, nieroby i kryminaliści. Bo przecież Polacy mieli wszystko, tylko robić im się nie chciało. Patentowane lenie przejadły i przepiły pożyczki, a władza zamiast zamknąć wszystkich w obozach pracy, poszła na ustępstwa. Co oczywiście w końcowym efekcie musiało obniżc stopę życia w ich kraju. Nawet piwo zdrożało im o 15 Pf!
Nie da się ich przekonać, ze było inaczej. Przeczytali w gazetach, widzieli w telewizji i to w

Wystarczy tylko spojrzeć na statystyki - co gdzie i kiedy dostali Grecy i ile, a potem wyciągnąć wnioski i nie jak piszesz po obejrzeniu tv, bo ja np nie oglądam tv ;)
Grecja wraz z rozbudowanymi świadczeniami socjalnymi poszła na dno bo zjadła za dużo i ciężko było odmówić następnym rządom zaciskanie pasa, a że naród południowy to zrobili rewolucję - jednakże co by nie napisać - winę ponosi tylko i wyłącznie sama Grecja i jest chory system socjalny, podobnie jest u Nas, ale na mniejszą skalę - duże przedsiębiorstwo Państwowe zatrudniające ponad 10 000 ludzi i "socjal": premie 13-tki i 14-tki, 5 000 BRT na tzw "wczasy pod gruszą", 5 000 BRT bonów na święta, do tego liczne mniejsze premie - jak ktoś traktuje Państwo jak dojną krowę to kończy się Grecją, gorzej jak rządzący sami to tolerują.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-08-13, 12:28:11

dkm1941bismarck napisał(a):
Wystarczy tylko spojrzeć na statystyki - co gdzie i kiedy dostali Grecy i ile, a potem wyciągnąć wnioski i nie jak piszesz po obejrzeniu tv, bo ja np nie oglądam tv ;)

Jeżeli już piszesz o statystykach, podajesz wysokość świadczeń, to i tez powinieneś wiedzieć co stało sie z pierwsza rata pomocy EU.
Powinieneś tez wiedzieć jaka warstwa społeczna otrzymuje tak horrendalnie wysokie wynagrodzenie. Jakie płaci podatki od dochodu i jakie ma przywileje. A także to jak liczna jest ta warstwa.
Jeżeli wiesz to wszystko, to dlaczego piszesz Grecja, grecy, a nie rzad grecki, politycy, rozbuchana biurokracja?

Na ulice wyszli ci, którym przestało starczać na życie. I to nie z socjalu, a za prace.
Tak samo jak w Portugalii, Hiszpanii, Anglii...
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-08-13, 13:47:50

unter napisał(a):Jeżeli wiesz to wszystko, to dlaczego piszesz Grecja, grecy, a nie rzad grecki, politycy, rozbuchana biurokracja?

Bo rozmawiamy o Grecji - mając na myśli m.in. polityków Greckich, pochodzenia Greckiego, wybranych przez Greków de facto Greków reprezentujący cały naród Grecki :zdziwko:
Czyli dla Ciebie pisząc o Grecji muszę pisać: politycy, robotnicy, bezrobotni, pracownicy fizyczni, pracownicy umysłowi, renciści i emeryci ?? :przestraszony:

unter napisał(a):Na ulice wyszli ci, którym przestało starczać na życie. I to nie z socjalu, a za prace.
Tak samo jak w Portugalii, Hiszpanii, Anglii...

A pokaż mi newsa o tym jak Grecy chcą tylko pracy, a nie socjalu...
Marsz w Atenach zwołano na apel związków zawodowych. Manifestanci przynieśli liczne transparenty, na których widnieją słowa krytyki pod adresem Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. To one zaoferowały Grecji pomoc finansową w zamian za drakońskie oszczędności. MFW i UE kradną nam stulecie osiągnięć socjalnych - napisano na jednym z transparentów. Inne hasła apelują: Niech bogaci płacą za kryzys.

To za socjalem Grecja płakała i płacze i rozrabia.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... _ulgi.html
Balcerowicz mówił, że obecnie grupy roszczeniowe naciskają na zwiększenie wydatków socjalnych, co pogarsza sytuację finansów publicznych i prowadzi do kryzysów takich jak grecki. – Wydatki socjalne powodują, że połowa społeczeństwa uznaje się za klientów, a nie za obywateli – tłumaczył.

Duży socjal to duża patologia, bo człowiek w wieku "produkcyjnym" zamiast pracować sięgnął po coś co mu się nie należy, a jak Państwo to odcina to wielkie oburzenie.
Polska w tym roku wyda 16 mld PLN na Wydatki Socjalne, ale tylko na papierze bo poza nim jest to kwota sięgająca prawie 50 ;)
Założe się że Grecy takich
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez unter » 2011-08-14, 12:17:06

dkm1941bismarck napisał(a):...
Czyli dla Ciebie pisząc o Grecji muszę pisać: politycy, robotnicy, bezrobotni, pracownicy fizyczni, pracownicy umysłowi, renciści i emeryci ?? :przestraszony:
Nie tyle dla mnie, co ze zwykłej rzetelności.


A pokaż mi newsa o tym jak Grecy chcą tylko pracy, a nie socjalu...
Zdaje się, ze niewiele zrozumiałeś z podanego przykładu z DDR.
Poza tym masz zdrowe palce i możesz sam sobie wyszukać w google adresy wszystkich gazet na całym świecie. Mój program socjalny (darmowej pomocy) nie obejmuje Ciebie.

Balcerowicz – ten to ma jaja jak stodoła! Gdyby urodził się na Zachodzie dzisiaj byłby szefem Banku Światowego i może moglibyśmy liczyć na cud gospodarczy, w mini wydaniu, podobny do tego w Japonii, Korei Południowej, czy w BRD.
Jednak bezkrytyczne podparcie się jego słowami nie jest najszczęśliwszym posunięciem. Ze tak ładnie powiem... Dałeś się nabrać na prymitywny trik z upodobaniem stosowany przez polityków. Mówi się tylko półprawdy tak, aby w konkluzji dość do konkretnego/wygodnego wniosku: „ ... i prowadzi do kryzysów takich jak grecki”
Grecki kryzys, dużo dużo wcześniej, spowodowali politycy błędnymi decyzjami na wszystkich poziomach życia publicznego. Począwszy od polityki socjalnej, poprzez finanse, a skończywszy na gospodarce narodowej. To oni, a nie ludzie z ulicy, przyzwolili na gigantyczna biurokracje z rocznymi dochodami 120 do 400 tys. zwolnioną z płacenia podatków. I to nie tylko w administracji państwowej ale i w całym przemyśle. Przyzwolili na tak samo gigantyczna korupcje, na wielce podejrzany system sądowy itd.

Grecki Kowalski musiał latami walczył o ochlap w postaci świadczeń socjalnych, i wcale się nie dziwie, ze kiedy mu zabieraj, wychodzi na ulice i protestuje. Nie zawinił, a wiec dlaczego on ma ponosić skutki błędnych decyzji?
Mówi o tym treść transparentów, trzeba tylko zrozumieć o czym jest mowa: MFW i UE kradną nam stulecie osiągnięć socjalnych - napisano na jednym z transparentów. Inne hasła apelują: Niech bogaci płacą za kryzys. Moim zdaniem jest to o tyle istotne, bo odnosi się do praktycznie każdego kryzysu jaki pojawia się w Europie. Ludzie nie chcą płacić za błędy polityków, i to obojętnie w jakim kraju.

Socjal to nie tylko wyciąganie reki po pieniądze z państwowej kasy.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-08-15, 22:22:57

Nie do końca masz rację, Unter.

Po pierwsze, należy zauważyć, że Grecy "z ulicy", rzeczywiście, bezpośrednio nie spowodowali tego kryzysu, tylko zrobili to za nich rządzący. Jednakże pamiętaj, że społeczeństwo ma taki rząd, jaki sobie wybierze. Doskonale wiedzieli, jakie "obietnice" proponują im kandydaci, którzy później mieli zasiadać w parlamencie. Pamiętaj, że to właśnie "Grecy z ulicy" dali tym "Grekom politykom" mandat do sprawowania władzy.

Po drugie: mimo, że decyzje były podejmowane na szczeblu rządów, to jednak Grecy korzystali z nich bez opamiętania się. Zwróć uwagę, że tak jak teraz np. w Polsce aby wziąć kredyt hipoteczny, bank musi mieć odłożoną rezerwę w wysokości 100% udzielanego kredytu (dlatego uzyskanie kredytu jest takie trudne teraz). W Grecji wynosiło to nawet nie 40%! Czyli: biorąc 100 000 euro kredytu, grecki bank miał odłożone jedynie 40 000 euro na spłatę w razie gdyby Grek był niewypłacalny. A co z pozostałymi 60 000 euro? Przepadały.

Dlatego też uważam, że to nie do końca wina tylko tych greckich polityków, ale również brak umiarkowania i wyobraźni spowodował, że Grecja ma taką sytuację, jaką ma obecnie.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez unter » 2011-08-25, 00:32:30

Jest dużo racji w tym co piszesz, hitman1986 , mamy w rządzie takich polityków jakich sami wybraliśmy. Zauważ jednak, ze każda decyzja zapadająca na dosłownie każdym szczeblu jest wynikiem kompromisu pomiędzy partiami, i najczesciej nie ma nic wspólnego z dbałością o dobro wyborcy. Przykład pierwszy lepszy z brzegu: elektrownie atomowe. Drugi, już w temacie: obcięcie świadczeń socjalnych.
Pozostańmy przy socjalu.
Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę co to w rzeczywistości oznacza. Natomiast polityk powinien wiedzieć, ze naruszenie istniejącej równowagi natychmiast spowoduje wzrost kosztów dodatkowych. Aby nie być gołosłownym, W Niemczech i Francji zmieniono przepisy emerytalne, co natychmiast spowodowało konieczność dodatkowych prywatnych ubezpieczeń, tak aby wyrównać straty wynikłe z ciec socjalnych. A to kosztuje krocie. Zmieniono przepisy odnośnie służby zdrowia wprowadzając kwartalne opląty za korzystanie z wizyt lekarskich. Obniżono kwotę przypadającą na jednego pacjenta przy jednoczesnym podniesieniu opłat obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Ciekawostka: w tym samym czasie firmy ubezpieczeniowe przedstawiły finansowy bilans. W zależności od firmy od 5 do 11 miliardów zysku. We Francji do dzisiaj politycy dyskutują nad podniesieniem zasiłku dla bezrobotnych, chodzi o ok. 4,5 Euro miesięcznie...
Podobnych przykładów można mnożyć bez liku, na pewno będą się różniły w zależności od kraju, ale wszystkie maja wspólny mianownik: z tego typu cieciami natychmiast wzrasta wysokość kosztów utrzymania rodziny i to na każdym poziomie. Oficjalna nazwa podwyżek: dopasowanie cen.
W Niemczech funkcjonuje hasło: praca powinna się opłacać...

Sytuacja o której pisze jest do znalezienia we wszystkich europejskich krajach. Również w Anglii.
Jest jeszcze jeden wspólny mianownik, otóż w każdym kraju dotkniętym programem oszczędnościowym "ulica" pokazuje palcem, kto powinien zapłacić za kryzys. Kto w ogóle powinien płacić podatki. O tym samym przed miesiącem mówił B.Obama...
Na koniec podeprę się statystyka z 2006 r. z Niemiec. Właściciele psów odprowadzili do skarbu państwa więcej podatku, niż 500 największych firm niemieckich. Sekretarka w średniej wielkości firmie płaci więcej podatku od dochodu niż multimilioner...

"Ulica" nawet jeśli jest kolorowa wie gdzie tkwią rezerwy. A co gorsze, zna przyklad jaki dal światu twórca manifestu. Pieprzony idol radykałów.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości

cron