Prąd z USB na przystankach

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Prąd z USB na przystankach

Postprzez BlueMan » 2011-07-23, 20:41:16

Czekanie na autobus często jest kompletnie bezproduktywne. Jeśli ktoś nie ma przy sobie książki, skończył obserwować ludzi dookoła, to zostaje mu beznamiętne gapienie się na reklamy. Co byście powiedzieli na taką reklamę, która posiada porty USB, które zasilą wasze gadżety?

Pomysł niegłupi, prawda? Telefon się rozładował, jesteś wkurzony, a tutaj z pomocą przychodzi pewien producent wody mineralnej w witaminami. Za darmo uratuje ci skórę! I jak tu źle myśleć o takiej firmie? Reklama pierwsza klasa. Do dyspozycji czekających na autobus zostały oddane 3 porty USB.

Elektryczne przystanki powstają właśnie w czterech miastach w Stanach Zjednoczonych. Może w Polsce też jakaś firma od wody mineralnej wpadnie na taki pomysł? Nie pogniewałbym się.

http://www.proline.pl/?n=doladuj-sie-na ... grupa=news


Pomysł fajny i raczej tani w wykonaniu. Wystarczy przecież wkopać w ziemię słupek, podłączyć go pod prąd i transformator na 5V 500mA lub 5V 900mA i tyle :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-23, 22:18:19

Może nie na samych przystankach, ale przede wszystkim w pociągach i autobusach chciałbym zobaczyć coś takiego.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-07-23, 22:48:00

A pociągach rzadko kiedy można spotkać 230V, a co dopiero wtyczki USB :D
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Shaken » 2011-07-23, 23:15:55

Nie wiem jak Wy, ale ja idąc na stację PKP (z usług PKS rzadko korzystam)
czekam tam zazwyczaj maksymalnie 10 minut - jeżeli nie ma opóźnień.
Taki czas zbyt wiele nie daje przy ładowaniu przez USB.
Avatar użytkownika
ShakenNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2008-08-31, 19:39:14
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Prąd z USB na przystankach

Postprzez unter » 2011-07-24, 12:54:11

BlueMan napisał(a): Pomysł fajny i raczej tani w wykonaniu. Wystarczy przecież wkopać w ziemię słupek, podłączyć go pod prąd i transformator na 5V 500mA lub 5V 900mA i tyle :]

Ciekawy pomysł, i tani dla wykonawcy i inwestora. A jeszcze tańszy będzie w autobusach i pociągach - odpada słupek :-).
Dodając 2000% zysku od inwestycji, doładowanie komórki może stać się luksusem tylko dla wybrańców.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-07-24, 14:08:52

Ciekawy pomysł, ale w PL nie widzę tego - nie ma poszanowania własności publicznej, wiaty szklane są wstawiane średnio kilka razy w roku, graffiti pięknie je zdobi do tego, plus śmieci obok śmietnika - nie ta cywilizacja, nie ten Naród, Nam sporo brakuje do takich krajów jak choćby Skandynawia, gdzie nie znajdziesz pustej butelki na chodniku i dlatego dla mnie ten pomysł jest chory na Polskich realiach.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-24, 14:39:28

dkm1941bismarck - 24 lip 2011 14:08 napisał(a): w PL nie widzę tego - nie ma poszanowania własności publicznej, wiaty szklane są wstawiane średnio kilka razy w roku, graffiti pięknie je zdobi do tego, plus śmieci obok śmietnika - nie ta cywilizacja, nie ten Naród, Nam sporo brakuje do takich krajów jak choćby Skandynawia, gdzie nie znajdziesz pustej butelki na chodniku i dlatego dla mnie ten pomysł jest chory na Polskich realiach.


Nie prawda. Są różne miasta, są brudne, pełne syfu i graffiti - jak choćby nasza stolica, gdzie śmieci walają się po chodnikach, są i miasta bardzo czyste, gdzie choć byś celowo szukał to nie znajdziesz śmieci na chodniku, czy obok kosza i obojętnie czy będziesz szukał na osiedlach czy na ulicach. Wszystko zależy od władz miasta, jak dbają o porządek, ile ludzi jest zatrudnionych by codziennie rano sprzątać. Przykładowo u mnie na osiedlu wokół paru bloków, które widzę z tarasu, codziennie o 4 rano chodzi pan, który dokładnie sprząta, na chodniku nawet piasku nie uświadczysz tudzież gałązek, nie mówiąc o jakichś śmieciach czy butelkach. A co do niszczenia przystanków - jak miasto jest dobrze okamerowane takie rzeczy dzieją się niezmiernie rzadko. Choć korzystam z komunikacji miejskiej często, przyznam, że ani razu nie widziałam w moim mieście, by gdzieś szyba była wybita. Oczywiście, mogą wstawiać to w miarę szybko, ja też korzystam tylko z niektórych przystanków, kwestia w tym, że jeśli przez tyle lat ani razu nie udało mi się na podobne zniszczenia natrafić (choćby siedząc w autobusie i widząc różne przystanki przejazdem) to chyba znaczy, że nie są zbyt częste. Co za tym idzie, jestem zdania, że w niektórych miastach takie rozwiązania jak USB na przystankach spokojnie by się sprawdziły i nie sądzę, by zostały zniszczone.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości

cron