Hiszpańskie ogórki

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Hiszpańskie ogórki

Postprzez kropla » 2011-06-03, 09:03:17

Obecność groźnej bakterii EHEC, która jest przyczyną fali zatruć pokarmowych w Niemczech, stwierdzono w próbkach ogórków sałatkowych z Hiszpanii - poinformowały władze landu Hamburg.

Mikrobiolodzy z Hamburskiego Instytutu Higieny wykryli EHEC, czyli jeden ze szczepów pałeczki okrężnicy, Escherichia coli, w trzech próbkach hiszpańskich ogórków. Ogórki te są wycofywane ze sprzedaży - poinformowała hamburska senator ds. zdrowia Cornelia Pruefer-Storcks.

- Nie można wykluczyć, że także inne artykuły spożywcze mogą być źródłem zakażenia - zastrzegła senator.


Obrazek

Czy te informacje wpłynęły na to, że w ostatnim czasie nie jecie ogórków?

Obrazek
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-06-03, 09:41:50

Ogórki Hiszpańskie zostały uniewinnione, więc nazwe tematu można zmienić.
A czy te informacje wpłyneły na to że nie jem ogórków, w sumie nie dlatego że i tak nie jem zbyt często ogórków.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-03, 21:44:03

Ja generalnie staram się uważać. Choć w okresie letnim bardzo mało warzyw jest sprowadzana z zagranicy, także raczej nie powinniśmy się bać warzyw, bowiem małe prawdopodobieństwo, że natrafimy na coś z Hiszpanii tudzież Niemiec. Jakkolwiek, groźny mutant bakteryjny pojawił się i teraz nie bardzo można być pewnym tego co się je, nawet jeśli pochodzi z Polski, bo skoro już taka bakteria egzystuje to z czasem zapewne jej pole działania będzie się rozprzestrzeniać. Samo przestrzeganie zasad higieny niewiele da, bowiem jak twierdzi inspektorat sanepidu, np. pomidory należałoby sparzać. Nie wiem jak Wy, ale ja pomidora sparzonego już nie zjem. A też nie wyobrażam sobie, by przez cały okres letni i jesienny zupełnie zrezygnować z pomidorów. Za ogórkami nie przepadam, jadam tylko konserwowe, więc niespecjalnie ogórki mnie obchodzą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez astarte » 2011-06-05, 13:45:50

ja tam nie panikuję , wczoraj nawet jadłam sałatkę szopską z ogórkiem właśnie.A co do pomidorów to również jem je normalnie-ze skórką- bo u mnie w domu nigdy pomidorów się nie parzyło.
Avatar użytkownika
astarteNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 2007-07-27, 11:14:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-06-05, 14:25:43

cre[a]tive - 2011-06-03, 21:44 napisał(a):Nie wiem jak Wy, ale ja pomidora sparzonego już nie zjem.

Ja wręcz przeciwnie, zawsze parzę pomidora, wtedy skórka fajnie schodzi z niego i nie trzeba się użerać przy jedzeniu kanapki.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-05, 14:33:27

Dla mnie pomidor musi być twardy, zbyt dojrzałych nigdy nie kupuję. Pomidory parzę tylko w jednej sytuacji - przygotowując je do ugotowania leczo:)
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-06-05, 14:38:10

kolejna pseudo afera rozdmuchana przez media, które za powtarzanie takich niesprawdzonych bredni przez które plajtują producenci czy to mięsa czy to warzyw powinni płacić gigantyczne kary rzędu 200% obrotu, nauczyli by się wtedy rzetelnie prezentować informacje, nie siać paniki i nie szczuć ludzi
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-05, 14:44:46

Ale czemu zwalasz wszystko na media? To chyba badacze i ludzie z sanepidu i tym podobnych organizacji zrzucili początkową winę na hiszpańskie ogórki a nie media. Poza tym, mieli całkowitą rację, bo na owych ogórkach z Hiszpanii faktycznie znajdowała się bakteria Coli, która jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego organizmu, z tym, że to nie ona wywołała epidemię, jednak nie zmienia to faktu, że owe ogórki mogą być szkodliwe i również prowadzić do ciężkich zakażeń pokarmowych.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-06-05, 15:06:26

eh, dlaczego media?
posłuchaj co mówili że to niemieccy badacze a co mówiły media, media szczuły ludzi i wmawiały że stanowi jakieś zagrożenie. Chcesz poszukać tej bardzo groźnej bakterii? udaj się do kościoła, poszukaj sobie archiwalnego numeru fakty i mity o zawartości wszelkich odmian bakterii coli w wodzie święconej w kościołach (w pojemnikach z wodą którą żegnasz się przy wejściu do kościoła) potwierdzoną przez łódzki sanepid i co i nic...
teraz okazuje się że spora część osób chorych jadła w restauracji w Lubece. Panika którą spowodowały media powoduje, że ludzie nie kupują ogórków mimo, że nie ma to żadnego uzasadnienia, ba nawet te ogórki co rzekomo zawierały bakterie jej nie zawierało... ale media żądne sensacji dalej pieprzą że winna Hiszpania!
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-05, 15:27:35

Zaraz szczuły. Przesadna wizja. Po prostu podawały aktualne informacje. A że w tamtym momencie aktualną informacją było podejrzenie, że hiszpańskie ogórki spowodowały epidemię to takie też były informacje podawane w wiadomościach różnych telewizji całego świata. Nie tylko w Polsce. A nie były to informacje wyssane z palca i nieprawdziwe.

Newsweek podawał informacje o *prawdopodobnej* winie hiszpańskich ogórków. Same fakty, skoro te ogórki są zarażone to jakie znów szczucie dostrzegasz i naciąganie faktów? Czyste informacje.
Owe ogórki hiszpańskie nie są niewinne całkiem, bo huk wie, skąd wzięła się na nich bakteria Coli. Początkowo sam Newsweek podawał, że prawdopodobną jest teza, iż gdzieś w Hiszpanii podlano plantację ogórków wodą z szamba. Chcesz jeść ogórki podlewane gównem? Śmiało. Ja dziękuję, postoję.
Po co odsyłasz mnie do kościoła i skąd ta ironia. Katoliczką nie jestem, a gdybym była to jak rozumiem, powinnam czuć się urażona Twoim postem? Rozmowa o warzywach a tu nagle nalot na religię, nie czaję za bardzo Twojej strategii.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez potter28 » 2011-06-05, 15:43:22

Ah te ogórki :milosc: Przecież media z tego robią tak ogromną sensację że aż nie dobrze ... :cisza:
Różnie bywa różne rzeczy zakażone.. A tu kurde taka sensacja :kwasny:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-06-05, 17:09:24

Po co odsyłam pokazuje jak wybiórczo działa nasza prasa i służby, pierwsza opinia sanepidu o wodzie święconej była zamknąć ujęcie , gdy dowiedzieli się, że to z kościoła zaniechali działań (za gazetą fakty i mity) nie zająknęła się o tym też żadna inna gazeta ani telewizja, wniosek? media szczują gdy to jest dla nich wygodne, podobnie było z różnymi "aferami" i "przestępcami" sądy ludzi uniewinniały, a gazety zapominały o tym wspomnieć...
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Hiszpańskie ogórki

Postprzez KenWatanabe » 2011-06-05, 23:57:51

Ja się zgodzę z tym, że media kreują nastrój grozy. Tak jak to było z tymi wszystkimi odmianami grypy. Zresztą jest to na rękę różnym instytucjom co już było omawiane wielokrotnie więc nie ma się co dziwić. Aczkolwiek nie mówię, że skoro już niemal rutynowo wmawiają nam takie rzeczy i straszą to mamy się z tym godzić i dawać przyzwolenie.

Ale akurat jeśli chodzi o ogórka to nie zauważyłem szczególnego nagłośnienia sprawy. O wszystkim dowiedziałem się z portalu polityczno-satyrycznego i trochę mnie te informacje zdziwiły. Potem krótki reportaż w wiadomościach i tyle. Sądzę, że w tym wypadku to adekwatna reakcja, nie to co przy H5N1 o którym trąbili w mediach przez miesiące dzień w dzień.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez adasko007 » 2011-06-10, 18:59:28

KenWatanabe, dużo jeździsz samochodem ;) ? Od momentu gdy wystąpiły pierwsze informacje o bakteriach, to w każdych wiadomościach było, a to że ogórki szkodliwe, a to że nie, że nie jeść surowych warzyw, że to kiełki, a że to bakterie w pojemnikach z odpadami biologicznymi znaleziono... Nie wiem jak w telewizji (nie oglądam bo nie mam - niepotrzebna mi ;p) ale w radiu sporo tego było...
Najgorsze jest to, że np. takiej mojej babci to nie powiesz, że te 1500 czy 1700 osób zarażonych to jest tak niewielka ilość w porównaniu do ludności całych Niemiec, że ryzyko zarażenia jest tak naprawdę niewielkie... A ja z 1 lipca do Niemiec do pracy mam jechać ;p i ona się teraz strasznie zamartwia...
Ot taka dygresja...
Projekt robota inspekcyjnego dla policji (70%) - oczujnikowanie in progress...


Moja Galeria <--- Zapraszam!
Avatar użytkownika
adasko007None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 282
Dołączył(a): 2005-01-02, 16:01:58
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-10, 20:09:14

adasko007 napisał(a):te 1500 czy 1700 osób zarażonych to jest tak niewielka ilość w porównaniu do ludności całych Niemiec, że ryzyko zarażenia jest tak naprawdę niewielkie.

Tylko że te 1500 czy 1700 osób "zachorowało" na coś nowego - stąd medialny rozgłos, a że ofiarą trendy chorób XXI wieku padły ogórki ?? Obstawiałem rybią grypę :mur:
Założę się że już wkrótce pojawi się jakaś MEGA skuteczna szczepionka :ok:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-10, 20:15:04

dkm1941bismarck - 10 cze 2011 20:09 napisał(a):Założę się że już wkrótce pojawi się jakaś MEGA skuteczna szczepionka :ok:



Szczepionka na bakterie? :zdziwko:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez potter28 » 2011-06-10, 20:27:12

Przecież sa tylko na wirusy :looka:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-10, 20:34:11

cre[a]tive napisał(a):Szczepionka na bakterie? :zdziwko:


potter28 napisał(a):Przecież sa tylko na wirusy :looka:


Np:
Dwoinka zapalenia płuc (Streptococcus pneumoniae) – gram-dodatnia, tlenowa bakteria należąca do paciorkowców

A na tą bakterię się szczepi małe dzieci ;)
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-06-10, 20:42:55

dkm1941bismarck - 10 cze 2011 20:34 napisał(a):A na tą bakterię się szczepi małe dzieci ;)


Dwoinka zapalenia płuc - to Pneumokok, a to chyba zmienia postać rzeczy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-06-10, 20:45:08

Oczywiście - podany przykład dowodzi tego że są bakterie na które są szczepionki :stop: i tego dotyczy cytat ;)
Ale...zmierzałem do tego że wynajdą najlepsi naukowcy cudowne remedium aby ogórkową grypę zlikwidować xD
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości

cron