Światowy Dzień Ziemi

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Światowy Dzień Ziemi

Postprzez kropla » 2011-04-22, 07:14:53

Obchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w 2011 roku obchodzone będą podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tematem wiodącym będą lasy, hasło Dnia Ziemi '2011 - "las całkiem blisko nas". Festyn finałowy Światowego Dnia Ziemi '2011 odbędzie się 8 maja w parku Pole Mokotowskie w Warszawie.
Obrazek
Odpowiednie rozpropagowanie akcji utrudnia również nie najlepsza promocja na poziomie lokalnym. Na niektórych terenach kampania promocyjna na szeroką skalę w ogóle nie jest prowadzona.

- Nie dostałem jeszcze żadnej oficjalnej informacji czy e-maila na temat tegorocznego Dnia Ziemi - mówi Krzysztof Szustka z fundacji Zielona Akcja z Legnicy. - Od strony reklamowej akcja kuleje i przeciętny Polak dowiaduje się o niej często dopiero w dniu obchodów. Wydaje mi się, że częściowo winę ponoszą za to same media, które przyzwyczaiły się uważać organizacje ekologiczne za maruderów utrudniających prowadzenie inwestycji w regionie i niechętnie promują ich projekty.

Więcej... http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,9472786,Pamietajmy__Dzien_Ziemi_to_nie_tylko_zbieranie_smieci.html#ixzz1KE4TeQWZ



Czy dziś zrobicie coś szczególnego dla Naszej Ziemi, a może robicie to na co dzień?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-04-22, 21:52:59

Dzisiaj akurat nie żułem gumy do żucia, bo mi sie skończyła...

Jak codzień dbam o Ziemię, ja nie potrzebuję specjalnego dnia od tego. Choć uważam,że i tak za mało ekologiczni jesteśmy :looka:
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-26, 10:46:21

Na pierwszym miejscu powinna być codzienna segregacja śmieci. Niestety Polacy są na to zbyt leniwi.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez kropla » 2011-04-28, 12:44:49

cre[a]tive napisał(a):Na pierwszym miejscu powinna być codzienna segregacja śmieci. Niestety Polacy są na to zbyt leniwi.


z tą segregacją to i tak nic nie wychodzi, przynajmniej u mnie w okolicy. Cóż z tego, że ja w domu posegreguję śmieci, powrzucam je do odpowiednich pojemników, a jak przyjeżdża śmieciara to i tak wszystko razem powrzucają :stop:
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-07-05, 00:56:03

kropla - 28 kwi 2011 12:44 napisał(a):z tą segregacją to i tak nic nie wychodzi, przynajmniej u mnie w okolicy. Cóż z tego, że ja w domu posegreguję śmieci, powrzucam je do odpowiednich pojemników, a jak przyjeżdża śmieciara to i tak wszystko razem powrzucają :stop:



A wrzucasz te śmieci do specjalnych pojemników oznaczonych: papier, plastik, szkło? Takich stojących obok śmietnika, nie w środku?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości

cron