Reżim Kaddafiego

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Reżim Kaddafiego

Postprzez kropla » 2011-03-19, 08:22:17

Obrazek
Obrazek

W pierwszej fazie operacji co najmniej 70 samolotów bojowych USA, a z drugiej strony po 6 myśliwców z Belgii i Danii. Każde z państw deklarujących udział w operacji angażuje się wojskowo stosownie do swych możliwości. Włochy i Hiszpania udostępniają swoje bazy dla sojuszników z północy Europy, w pobliże Libii płyną okręty amerykańskie.

Atak na siły Kaddafiego może nastąpić w ciągu najbliższych godzin - sugeruje rząd Francji, największego zwolennika interwencji w Libii. Jednak przerzucenie większych sił powietrznych w rejon operacji zajmie dwa dni. Tyle czasu potrzeba na przemieszczenie w pobliże Libii dwóch znajdujących się najbliżej lotniskowców Zachodu: amerykańskiego USS Enterprise i francuskiego "Charles de Gaulle" z dziesiątkami samolotów bojowych na pokładach. Minister obrony Danii spodziewa się, że działania zbrojne rozpoczną się jeszcze w ten weekend.

jak Wy możecie ustosunkować się do tych wydarzeń, Kaddafi wypowiedział się na antenie telewizji, że tak łatwo się nie podda i jeśli będzie taka konieczność nastąpi kontratak na Europę....
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-03-19, 12:10:27

Prawdę powiedziawszy działania Kaddafiego mnie zaskoczyły. Myślałem, że jest zwykłym pastuchem z piasków Afryki, a tu jednak dał radę przezwyciężyć bunt i pokazał na co go stać.

Co będzie dalej? Mi ciężko przewidzieć :P Ale jak Europa + USA angażują się do tego, to raczej nie ma szans :]
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-19, 12:31:12

Był Irak, Afganistan. Czas na Libię.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reżim Kaddafiego

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-19, 12:42:40

Te "działania" pokazują tylko hipokryzję i zakłamanie Belzebuba spod logo usa i jego włazidu*** pokroju uk i francji - jest ropa, jest impreza i kolejne nowe terytorium, które TRZEBA na nowo skolonizować, zapewne nikt nie wziął pod uwagę że w Libii mamy do czynienia z wojną domową, a raczej próbą wzięcia władzy przez islamistów.
Pytanie nasuwa się jedno bo zrozumieć nie potrafię czemu inteligentni ludzie potępiają "reżim" Kaddafiego - gdzie były koalicje Belzebuba gdy ginęły niewinne istoty w liczbie kilkuset tysięcy np w Darfurze ?? Czemu wtedy Belzebub nie stwierdził że trzeba wysłać TAM myśliwce ??
Czemu Belzebub nie zaatakuje Chin za Tybet, przeca tam jest więcej surowców niż w Libii ??

Szczyt paranoi sięgnął zenitu, to już nie jest nawet żałosne to co serwują Nam media pisząc o masakrach cywili, bo jedyne "rzetelne" źródło to...islamskie medium, któremu zależy na tym by islam parł do przodu.
Ja mam nadzieję że Kaddafi oczyści Libię z wszy i zagra na nosie Belzebubowi :diabel:

http://www.tvn24.pl/12691,1696351,0,1,m ... omosc.html
11:05 Muammar Kaddafi wystosował list do Baracka Obamy, oraz jeden zbiorczy do ONZ, Nicoalasa Sarkozyego i Davida Camerona. W przesłaniu do amerykańskiego prezydenta dyktator oświadczył: "Stoją za mną wszyscy Libijczycy, są gotowi zginąć za mnie. Walczę tutaj z Al-Kaidą. Co zrobisz?" W liście do pozostałych przywódców Kaddafi pisze: "Libia nie należy do was. Nie macie żadnego prawa do interwencji w nasze sprawy wewnętrzne. To nasz kraj, nie wasz. Nie wystrzeliliśmy ani jednego pocisku do naszego ludu."
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-19, 14:10:35

kosmowski.be - 2011-03-19, 11:31 napisał(a):Był Irak, Afganistan. Czas na Libię.

Dokładnie. W prawdzie jest to na razie operacja z ramienia ONZ, ale jak dalej pójdzie, to i całe NATO się włączy. A co za tym idzie, Polska będzie w obowiązku wysłać swój kontyngent. I wpierdzielimy się w kolejną wojnę, na którą nas nie stać.
BlueMan - 2011-03-19, 11:10 napisał(a):Prawdę powiedziawszy działania Kaddafiego mnie zaskoczyły. Myślałem, że jest zwykłym pastuchem z piasków Afryki, a tu jednak dał radę przezwyciężyć bunt i pokazał na co go stać.

Też byłem w lekkim szoku, że wciąż jeszcze żyje, bo pamiętam, jak już chciał uciekać i ukrywał się w swoim pałacu, będącym jego ostatnim bastionem. Jednak co wojsko, to wojsko, jak widać - rebelianci mieli małe szanse...
dkm1941bismarck - 2011-03-19, 11:42 napisał(a):Te "działania" pokazują tylko hipokryzję i zakłamanie Belzebuba spod logo usa i jego włazidu*** pokroju uk i francji

Niestety, ale trzeba przyznać rację temu zdaniu: w sieci są tysiące zdjęć, na których Kaddafi jest "przyjacielem" Sarkozy'ego albo stoi obok Obamy. Gdzie oni byli wtedy? Masz rację, dkm, to jest hipokryzja.
dkm1941bismarck - 2011-03-19, 11:42 napisał(a):Ja mam nadzieję że Kaddafi oczyści Libię z wszy i zagra na nosie Belzebubowi

A ja jednak mam nadzieję, że ten skurwiel zawiśnie na drzewie, bo nawet kulki szkoda w tę jego reżimową czaszkę. I na serio, nie wiem, jak można popierać tego terrorystę...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-19, 23:36:23

Państwa koalicji zaatakowały Libię. Czy to dobrze? Ja patrzę z wielkim niepokojem na to co się dzieje. Toż to wstęp do 3 WŚ.. :niepewny:
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-03-19, 23:40:19

Czy ja wiem, czy 3WŚ - malutka Libia przeciwko wojskom koalicji?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-19, 23:42:36

Ale to nie pierwsze państwo w którym toczą się regularne walki. Nie zapominajmy o np Afganistanie. Dla mnie wojna się już zaczęła. Bardziej rozłożona w czasie i w innym wymiarze jak 1 i 2, ale mimo wszystko już wojna.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-03-19, 23:53:30

kosmowski.be - 2011-03-19, 22:36 napisał(a):Państwa koalicji zaatakowały Libię. Czy to dobrze? Ja patrzę z wielkim niepokojem na to co się dzieje. Toż to wstęp do 3 WŚ..

BlueMan - 2011-03-19, 22:40 napisał(a):Czy ja wiem, czy 3WŚ - malutka Libia przeciwko wojskom koalicji?

Raczej mała Libia nie będzie się długo opierać takiej sile.
USA zwęszyło korzyści to pcha się do czyjegoś konfliktu, oni nie robią nic bezinteresownie, pewnie tylko czekali na taką sytuację.
Dobrze że Polska się nie angażuje w tą parodię.
Fajnie to skwitował prezydent Rosji: "Nie wsiadam do pociągu, który nie wiem dokąd jedzie" Zaskoczyło mnie to stanowisko... pozytywnie, nie pchają się tam gdzie ich nie potrzeba.
dkm1941bismarck - 2011-03-19, 11:42 napisał(a):Te "działania" pokazują tylko hipokryzję i zakłamanie Belzebuba spod logo usa i jego włazidu*** pokroju uk i francji

Prędzej spodziewałbym się takiego stanowiska ze strony Polski.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-19, 23:55:04

kosmowski.be - 2011-03-19, 22:42 napisał(a):Dla mnie wojna się już zaczęła. Bardziej rozłożona w czasie i w innym wymiarze jak 1 i 2, ale mimo wszystko już wojna.

Twierdzisz, że III WŚ się rozpoczęła, bo panuje w Afganistanie i Libii? No proszę Cię...
W Afganistanie walki praktycznie się już skończyły, tam tylko miny-pułapki są zagrożeniem. Wojna to jest w Libii teraz. Kaddafi nie ma szans, nie ma nikogo wśród sojuszników, nawet Rosja i Chiny, które miały prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wstrzymały się od głosu, a nie zawetowały ten pomysł.
Kaddafi jest sam przeciwko USA, Francji, WB i innym państwom. Co on może zrobić? Jakie on ma szanse Twoim zdaniem?! Kaddafi z chwilą nie przyjęcia rezolucji ONZ przegrał tę wojnę. To kwestia kilku dni moim zdaniem, zanim Kaddafi zostanie pokonany.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-03-19, 23:58:11

Nie są to regularne walki jak w czasie drugiej Wojny Światowej, ale to co się dzieje na Świecie jest wg mnie zarodkiem wojny - jej pierwszym etapem.
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kamil » 2011-03-20, 00:39:59

kosmowski.be - 2011-03-19, 22:58 napisał(a):Nie są to regularne walki jak w czasie drugiej Wojny Światowej, ale to co się dzieje na Świecie jest wg mnie zarodkiem wojny - jej pierwszym etapem.

Nie wydaje mi się, Organizacje Narodowe do tego nie dopuszczą. Nie na tym etapie rozwoju.
"Nie ma nieświadomości bardziej hańbiącej jak przekonanie, że coś się wie o czym się nic nie wie."
Sokrates.
Avatar użytkownika
kamilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3259
Dołączył(a): 2005-12-25, 22:44:41
Lokalizacja: Dębica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-20, 02:15:33

Jak dla mnie wina leży ewidentnie po stronie ONZ. Doprawdy nie wiem czemu ludzie wciąż wierzą ich argumentacji.
Najgorsze wydaje mi się tylko to, że jak na razie siły UN walczą ramię w ramię z Al Kaidą i fundamentalistami, na pewno nie skończy się na pomocy i oddaniu kraju w ręce fanatycznych muzułmanów, świat zachodni będzie chciał zagarnąć Libię dla siebie w jakiś sposób. Czyżby powtórka z Iraku?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-21, 01:52:26

Zabawne podsumowanie z basha zaistniałej sytuacji:

<lukas>heh... wszystko na tym świecie się poprzekręcało
<lukas>francja pierwsza rusza do walki
<lukas>niemcom to nawet nie w głowie
<lukas>rosja apeluje o pokój
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2011-03-21, 17:11:27

Rosja to apeluje o pokój tak mniej więcej od 1917r. więc jakaś szczególna zmiana tu akurat nie zaszła:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Reżim Kaddafiego

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-22, 00:55:00

Piszcie co chcecie - dla mnie M. Kaddafi pomimo wszystkiego to człowiek, któremu w Afryce udało się to co właściwie nikomu na tym kontynencie - za ropę "nabił kieszeń" nie tylko sobie, ale i zwykłym ludziom, zobaczcie choćby na samochody jeżdżące po Libii - zapewne sami chcielibyście takich, do tego paliwo po 40 (!!!) groszy i PKB 4 000 $ mniejsze od Naszego, wiem że porównanie nie to i czas nie ten, ale dla mnie M. Kaddafi to takie 1/2 Naszego Kazimierza III Wielkiego (to tylko moja skromna opinia) dlatego uważam że jakakolwiek rewolucja w Libii przeciwko Niemu to "strzał w stopę" - Naród Libijski powinien w spokoju poczekać na następcę, a nie w amoku walczyć bo to jest "trendy", bo sąsiedzi tak robią to oni też - Libia bez Niego zapewne podzieliła by los Sudanu, Angoli bądź też innego państwa w Afryce - jest inna, ale TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIĘKI MUAMAROWI KADDAFIEMU i dla mnie kompletną paranoją jest reakcja pseudo-hipokrytycznego tzw "zachodu"...ale to temat rzeka :mur:
Mowa była o ludobójstwie M.K. - póki co nie ma żadnego rzetelnego i obiektywnego źródła że do tego istotnie doszło, stąd pisanie że morduje własny naród jest stekiem bzdur.
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-03-22, 01:47:00

wojna o ropę i tyle, patrząc na to cieszę się że nas kraj nie ma ropy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Reżim Kaddafiego

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-22, 03:49:29

Mnie najbardziej spodobała się reakcja Putina ;). Oczywiście nie łudzę się, że powiedział to co powiedział z poszanowania praw do suwerenności krajów. Patrząc na to co było w Gruzji raczej ciężko to dopasować. Ale on przynajmniej nie mydli ludziom oczu i w tej sytuacji jego reakcja jest w moim odczuciu prawidłowa.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości

cron