Trzęsienie ziemi w Japonii

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Trzęsienie ziemi w Japonii

Postprzez kropla » 2011-03-11, 11:27:58

Od rana siedzę i patrzę w telewizor, jak ta wielka 10-metrowa fala płynie z prędkością 50km/h i zgarnia wszystko co napotka na swojej drodze. Uderzenie tsunami było ogromne. Rząd Japonii ostrzega wciąż przed kolejnymi. Okoliczne kraje zarządzają ewakuację. Pożary i eksplozje po trzęsieniu. Zamknięto wszystkie porty. Alarm tsunami w niemal całym rejonie Pacyfiku.
Infolinia MSZ 48 22 523 94 51

Do trzęsienia o sile 8,9 stopni w skali Richtera doszło o godz. 14.46 czasu miejscowego. Towarzyszyła mu seria wstrząsów wtórnych, w tym o sile 7,4, do którego doszło około 30 minut po głównym trzęsieniu. Epicentrum znajdowało się około 130 km od wschodniego wybrzeża wyspy Honsiu, a hipocentrum było na głębokości około 10 km.

Współczuje z całego serca wszystkim dotkniętym tą tragedią ludziom.

Trzęsienie ziemi w Japonii


Obrazek
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-03-11, 20:01:24

http://fakty.interia.pl/raport/katakliz ... lm,1608588
I jaki wir powstał o.O
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-11, 23:21:01



Zupełnie jakby na plaży przypływ zmył babki z piasku..
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-11, 23:56:06

Tam to jest dopiero armageddon...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-12, 00:21:56

hitman1986 napisał(a):Tam to jest dopiero armageddon...

Masakra, brak słów by to opisać.
Znalazłem w necie ciekawy artykuł dotyczący Pacyfiku i trzęsień ziemi - http://tygodnik.onet.pl/36,0,60043,1,artykul.html, trafili z tematem...
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2011-03-12, 08:05:42

Elektrowni atomowej Fukushima grozi przegrzanie - podaje agencja Kyodo. Wokół elektrowni wykryto radioaktywny cez. Wcześniej premier Japonii Naoto Kan uspokoił, że promieniowanie z uszkodzonej siłowni położonej ok. 240 km na północ od Tokio, jest minimalne.

Policja podała najnowszy oficjalny bilans ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Japonii: 433 ofiary, 784 zaginionych. Przed godz. 3 czasu polskiego zarejestrowano nowy wstrząs wtórny 174 km na wschód od miasta Sendai. Hipocentrum wstrząsu było na głębokości blisko 25 km.

Bieżąca sytuacja sejsmiczna - zobacz
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Trzęsienie ziemi w Japonii

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-03-12, 23:26:43

Najbardziej w tym wszystkim zaciekawiło mnie to:
Trzęsienie ziemi w Japonii przesunęło oś Ziemi o co najmniej 10 cm – twierdzą włoscy naukowcy z Narodowego Instytutu Geofizyki i Wulkanologii. Specjaliści z NASA dodają, że skróciło także dzień o 1,6 mikrosekundy - informuje newsru.com. Wstrząs prawdopodobnie przesunął też największą wyspę Japonii - Honsiu o 2,4 m.
- tego to jeszcze chyba nie "grali" za mojego życia :przestraszony:

Do tego: http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Ksi ... caid=6bef7
19 marca Księżyc zbliży się do Ziemi na rekordową odległość. Jaki wpływ będzie to miało na naszą planetę? – czytamy w Daily Mail.

Krążący wokół Ziemi Księżyc co jakiś czas delikatnie się do niej przysuwa. Dzieje się to dlatego, że jego orbita nie jest idealnym okręgiem, lecz spłaszczoną elipsą. Miejsce, w którym odległość między Księżycem a Ziemia jest najmniejsza, określa się mianem perygeum. Gdy je osiąga, wydaje się dla obserwatora większy niż normalnie, dlatego niektórzy mówią o nim „Superksiężyc”.

Cykl obiegu Księżyca wokół Ziemi trwa miesiąc, za każdym razem określonego dnia osiąga perygeum, jednak tak blisko nie był od 19 lat. Odległość między Ziemią a Księżycem wyniesie w przyszłym tygodniu 355 665 km.

Czy to kosmiczne zbliżenie może mieć dla nas jakieś konsekwencje? W Internecie pojawiają się różne teorie wskazujące na to, że oddziaływanie Księżyca na naszą planetę może wywołać liczne anomalie, m.in. trzęsienia Ziemi, wzmożoną aktywność wulkaniczną, wzrost poziomu mórz, a nawet potężne tajfuny. W latach 1955, 1974, 1992 i 2005, gdy również obserwowano wysokie perygeum, zwolennicy spiskowych teorii łączyli ten fakt z występującymi w tym czasie na Ziemi kataklizmami. W 2005 roku, dwa tygodnie przed "Superksiężycem", Indonezję nawiedziło katastrofalne tsunami, a w 1974 roku w Australii wystąpił cyklon Tracy.

i:

Jedno jest pewne - nic nie jest jasne i klarowne :dobani:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-03-12, 23:56:39

Fajnie :]

Wyjdę zrobić mu parę zdjęć.
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez hitman1986 » 2011-03-13, 01:02:28

Tak, zauważyłem to ostatnio, że zawsze Księżyc jest oświetlony od godziny 3 lub 9, zależy w której jest fazie, a teraz jakby od godz. 5... Dziwne strasznie, ale chyba nie koniecznie jest to związane z trzęsieniem ziemi, ponieważ pierwszy raz zaobserwowano to 6 marca, a wtedy trzęsienia nie było...

Nie mniej, i jedno i drugie wydarzenie są bardzo zastanawiające. Tak, jak zawsze śmiałem się ze wszelkich "teorii spiskowych" i szukania na siłę takich powiązań, tak teraz można byłoby jakoby powiązać te wydarzenia... W dodatku 19 marca Księżyc znajdzie się bardzo blisko ziemi. Księżyc odpowiada za przypływy i odpływy - ciekawe czy będzie miało to jakieś znaczenie 19 marca ;)
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-13, 01:31:23

Szkoda Japończyków, piękny kraj i świetni ludzie, a położony akurat w takim miejscu... W sumie można się było tego spodziewać.

Warto też zwrócić uwagę na to jakie straty gospodarcze odniesie ten kraj i jak w ogóle te wydarzenia wpłyną na światowe rynki. Ponoć wiele fabryk w tym sony, toyoty i innych marek samochodów oraz budynki jfe holdings są uszkodzone lub z pewnych powodów przestały działać. Brakuje też prądu, bo uszkodzeniach jakie odniosły elektrownie atomowe. Natomiast będzie to miało także wpływ na inne państwa, Rosati ostatnio powiedział, że spadki będą się wiązały z paniką bardziej niż rzeczywistym wpływem. Jak dla mnie to trochę pieprzy :P; początkowo oczywiście, potem może być to oczywiście czynnik wzmacniający ale osłabienie jednego z większych importerów pociągnie za sobą efekt lawinowy. Może faktycznie nie będzie to coś wielkiego ale jednak, a jeśli do tego dojdzie osłabienie tamtejszych korporacji i przemysłu motoryzacyjnego to w ogóle lepiej nie myśleć. Rynek oczywiście się zaspokoi ale jeśli zmniejszy się w tym udział Japonii to tragedia :P.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-14, 13:21:19

dkm1941bismarck - 2011-03-12, 22:26 napisał(a):- tego to jeszcze chyba nie "grali" za mojego życia

Owszem, grali. Nie pierwszy i ostatni raz zresztą, takie zjawisko to nic nadzwyczajnego.

W 2005 roku, dwa tygodnie przed "Superksiężycem", Indonezję nawiedziło katastrofalne tsunami,

Co za bzdura, dwa tygodnie przed perygeum jest akurat apogeum, czyli to czas, gdy księżyc jest najdalej w miesiącu od Ziemi. Nawet przy najmniejszym perygeum księżyc nie będzie bliżej niż podczas największego apogeum.
Filmiku nie komentuję, ale nie widzę w nim nic niepokojącego... poza muzyką.

Co nie znaczy, że Księżyc nie może mieć wpływu na trzęsienia ziemi, tyle tylko, że obecnie wcale nie jest wyjątkowo blisko. Raczej przyczyn, czy jednej z przyczyn należałoby szukać w aktywności Słońca, która w ostatnich miesiącach mocno wzrosła, a od kilkunastu dni amatorzy astrofotografii czekają na zorzę polarną nad Polską. Póki co się nie doczekali, ale była już widoczna w północnych Niemczech i na Łotwie, co świadczy że pole magnetyczne ziemi jest dość mocno "testowane".

To akurat wyrzut, który nie skierował się ku Ziemi.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ofelia_AVE » 2011-03-16, 21:31:36

Myślałam, że już niewiele ''rzeczy''/zdarzeń jest mnie w stanie zaskoczyć ... ale to co teraz matka natura zgotowała Japończykom przechodzi moje ludzkie pojęcie. Przeraża mnie fakt, że Japończycy są tacy dumni i nie proszą o pomoc (pomijając kilka ekip z pobliskich krajów), a świat tylko czeka by wysłać tam tyle pomocy ile się tylko da.
Avatar użytkownika
Ofelia_AVENone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-07-13, 18:23:20
Lokalizacja: nietypowa :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-16, 21:44:45

Mi się zdaje, iż to wynika jednak z ich przygotowania na takie sytuacje. Trzęsienia ziemi w Japonii to codzienność, oczywiście nie tak silne, jednakże spodziewali się prędzej czy później porządnego wstrząsu. Nastąpił - a oni chyba sobie jakoś radzą.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Ofelia_AVE » 2011-03-16, 21:54:22

cre[a]tive napisał(a):Mi się zdaje, iż to wynika jednak z ich przygotowania na takie sytuacje. Trzęsienia ziemi w Japonii to codzienność, oczywiście nie tak silne, jednakże spodziewali się prędzej czy później porządnego wstrząsu. Nastąpił - a oni chyba sobie jakoś radzą.

Czytając zagraniczne serwisy można odnieść wręcz inne wrażenie .... racje żywnościowe o ile w ogóle jeszcze są - brakuje, woda pitna - brakuje, nawet trumien -brakuje, budynków w których mogą przebywać ranni, poszkodowani, obecnie bezdomni -brakuje ... temp. spada, nie ma prądu, brakuje leków, niedługo zacznie brakować powietrza bo będą wdychać radioaktywną ''paczkę niespodziankę''
Avatar użytkownika
Ofelia_AVENone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-07-13, 18:23:20
Lokalizacja: nietypowa :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-16, 22:40:53

Ofelia_AVE - 16 mar 2011 20:54 napisał(a):racje żywnościowe o ile w ogóle jeszcze są - brakuje, woda pitna - brakuje, nawet trumien -brakuje, budynków w których mogą przebywać ranni, poszkodowani, obecnie bezdomni -brakuje ... temp. spada, nie ma prądu, brakuje leków,

To jest oczywiście prawda, jednak w poprzednim poście pisałaś o czymś innym: o pomocy ekip z innych krajów. A z akcją ratunkową to, moim zdaniem, oni radzą sobie całkiem dobrze.

Ofelia_AVE - 16 mar 2011 20:54 napisał(a):niedługo zacznie brakować powietrza bo będą wdychać radioaktywną ''paczkę niespodziankę''


Akurat w tym przypadku to chyba im nie grozi. Wiatr chmurę radioaktywną pcha nad ocean, prędzej Bliski Wschód jest zagrożony niż sama Japonia.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Codino » 2011-03-17, 00:08:42

cre[a]tive - 2011-03-16, 21:40 napisał(a):Akurat w tym przypadku to chyba im nie grozi. Wiatr chmurę radioaktywną pcha nad ocean, prędzej Bliski Wschód jest zagrożony niż sama Japonia.

Chyba trochę pojechałaś za daleko, gdzie Iran, a gdzie Japonia. Przecież to kilka tysięcy kilometrów, nie ma możliwości, by ta chmura była tam jeszcze jakimś zagrożeniem. Zresztą z tego co kojarzę, i z tego co sama napisałaś w pierwszej części drugiego zdania to chmura zmierza w odwrotnym kierunku, tak więc z tym Bliskim Wschodem to chyba jakaś pomyłka.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-17, 01:17:48

Ta chmura prędzej dotrze do USA, na Hawaje, niż na Bliski Wschód. Z resztą: USA już zapowiedziały, że nawet jak dojdzie na Hawaje, to będzie tak rozrzedzona, że nie będzie zagrażać mieszkańcom. Chmura ta będzie tylko groźna dla Japończyków. To coś w podobie do Czarnowbyla: była groźna dla środkowo-wschodniej Europy, zaś do innych państw dotarła w stopniu niewielkim. Z tym, że teraz ocean ją "blokuje" i większej draki z niej nie będzie, miejmy nadzieję...
cre[a]tive - 2011-03-16, 20:44 napisał(a):Trzęsienia ziemi w Japonii to codzienność, oczywiście nie tak silne, jednakże spodziewali się prędzej czy później porządnego wstrząsu.

Może nie przewidzieli aż tak wielkiego, ale bądź co bądź oni są przygotowani na trzęsienia ziemi.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez evil » 2011-03-17, 01:40:38

Nie wiele rzeczy zrobiło na mnie wrażenie, ale to co spotkało Japonię wywarło na mnie ogromne wrażenie.
Widząc ogrom klęski i co raz to większe nieszczęścia jakie spadają na ten kraj mam gęsią skórkę. Od zawsze Japonia czy Chiny wzbudzały we mnie ogromny szacunek - uważam, że są strasznie zdyscyplinowani, nie tyle dumni co zaradni.
Są strasznie pracowici i mają ogromne poczucie obowiązku - a spotkało ich coś takiego...
Mam nadzieję, że w możliwie najszybszym czasie Japonia stanie na nogi.

Zadziwiające, że u nas byle powódź powoduje załamanie gospodarki, a ludzie mają tylko roszczenia - tam wszyscy zabrali się od razu do pracy, i zapewne gdyby nie kolejne nieszczęścia byliby w pełni zmobilizowani do odbudowy narodu.
"Jedyne czego żałuję w życiu, to tego, że nie jestem kimś innym."
Woody Allen
Avatar użytkownika
evilNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 3240
Dołączył(a): 2007-05-24, 00:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-03-17, 02:26:21

U nas nie było wspólnej pracy i walki z żywiołem? To ja mam chyba inną telewizję w domu.
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Ofelia_AVE » 2011-03-17, 09:07:59

cre[a]tive napisał(a):
Ofelia_AVE - 16 mar 2011 20:54 napisał(a):racje żywnościowe o ile w ogóle jeszcze są - brakuje, woda pitna - brakuje, nawet trumien -brakuje, budynków w których mogą przebywać ranni, poszkodowani, obecnie bezdomni -brakuje ... temp. spada, nie ma prądu, brakuje leków,

To jest oczywiście prawda, jednak w poprzednim poście pisałaś o czymś innym: o pomocy ekip z innych krajów. A z akcją ratunkową to, moim zdaniem, oni radzą sobie całkiem dobrze.

Radzą sobie, bo jak nadmieniłaś mają /muszą mieć doświadczenie żyjąc w takim rojenie sejsmologicznie i wulkanicznie aktywnym :) Japonia to silny kraj, ludzie mają całkiem inną mentalność -niezrozumiałą dla europejczyków. Są pracowici, grzeczni, zgrani, zorganizowani... to jeden z bardziej bezpiecznych krajów na świecie ... przestępczość jest minimalna, nie licząc oczywiście osławionej Yakuzy :oczami: :cool: ale to inna historia, bo ona też ma swój wkład w rozwój Japonii :oczami:
Czy sobie poradzą ? Tak, mają ludzi, sprzęt, środki $, tylko mi chodziło o to, że zaraz po trzęsieniu ziemi skala ich przerosła ... gdyby dostali pomoc z zewnątrz w większej ilości -więcej ludzkich istnień można by wtedy ocalić. Nawet teraz s ą rejony kraju na których leży 300, 400 ciał i nikt nie może się do nich dostać ...Jest przygotowana na trzęsienia ale o mniejszej skali ... obecne zaspało jakieś 80 lat od poprzedniego, stąd taka skala zniszczeń.

cre[a]tive napisał(a):Akurat w tym przypadku to chyba im nie grozi. Wiatr chmurę radioaktywną pcha nad ocean, prędzej Bliski Wschód jest zagrożony niż sama Japonia.


No raczej na Bliski Wschód nie dotrze :) prędzej na dziki Zachód ;) ten bardzo ''dziki''
Co w powietrzu, to w powietrzu ... ale, no właśnie ...
Reaktory są chłodzone wodą :] powstaje radioaktywna para, a para jak wiadomo zamienia się znowu w wodę ... pytanie z obliczeń :] Jak wielką część lądu i wód ,tudzież gruntowych, fauny i flory skazi ?:) Zanim gdziekolwiek , wiatr coś przegna dalej ?:) A proces trwa, i obecnie nie idzie go zatrzymać.

Codino napisał(a):U nas nie było wspólnej pracy i walki z żywiołem? To ja mam chyba inną telewizję w domu.


No jak nie było jak była :)))))))))
Szabrownicy wspólnymi siłami plądrowali domy, mieszkania :) Organizowali łodzie, latarki, itd.
To taki Polski odpowiednik organizacji w Japonii :oczami:
Avatar użytkownika
Ofelia_AVENone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2007-07-13, 18:23:20
Lokalizacja: nietypowa :)
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości

cron