Tragedia na Love Parade

Gorące wydarzenia z Europy i reszty Świata.

Tragedia na Love Parade

Postprzez cre[a]tive » 2010-07-24, 21:20:53

Co najmniej 15 osób zginęło, a dziesiątki zostały ranne w wyniku paniki, jaka wybuchła w sobotę w trakcie festiwalu muzyki techno, Love Parade.

(...)


Do wybuchu paniki doszło w tunelu przed wejściem na teren festiwalu, odbywającego się na starym dworcu towarowym niedaleko głównej stacji kolejowej w Duisburgu. Tunel stał się wąskim gardłem, gdy pod koniec imprezy, przed godz. 18, tysiące ludzi usiłowało dostać się jeszcze na teren parady, a jednocześnie wielu uczestników zaczęło kierować się do wyjść.


link: http://fakty.interia.pl/swiat/news/15-z ... za,1510417


Wyraźny brak organizacji, tym samym tunelem uczestnicy festiwalu wchodzili i wychodzili, do tego wyjścia ewakuacyjne były zamknięte. Dobrze, że nie zginęło więcej osób.



Jaki jest wasz stosunek do Love Parade ? Potępiacie, obojętne czy chętnie byście poszli zobaczyć jak wygląda taki festiwal ? Swoją drogą zastanawiam się czy tam 100 % to homo, czy też hetero również przychodzą, żeby się pobawić i potańczyć.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez kosmowski.be » 2010-07-24, 22:02:28

glownym zalozeniem chyba byla muzyka - techno. pozniej podpieli sie pod to geje i lesbijki. to tak na moje.

ja bym chetnie poszedl tam oblookac jak to wyglada ale bawic bym sie nie bawil - ogolnie jakos malo "zabawowy" jestem :P

co do tej sytuacji - bezsprzeczna wina organizatorow. bezpieczenstwo na imprezach masowych - przede wszystkim!
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-24, 22:06:37

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy nie poinformowali o tragedii uczestników Love Parade i nie przerwali imprezy, obawiając się kolejnego wybuchu paniki. Liczbę uczestników szacuje się na około milion.

Po otwarciu wyjść ewakuacyjnych ludzie zaczęli opuszczać ogrodzony teren. Podstawiono dla nich 120 autobusów.

Początkowo służby ratownicze miały kłopot z dotarciem na miejsce wydarzeń. Na zamkniętej dla ruchu autostradzie nr 59 ustawiono namioty, w których ratownicy udzielali pomocy poszkodowanym. Lądowały tam też śmigłowce medyczne.

Masakra. Jeden tunel który służył jako wejście i wyjścia dla 1 mln ludzi? Dramat!
Ciekawe jak się skapnęli, że "15 osób brakuje".

Do samych homo nic nie mam, ale nie powinni tak się afiszować i organizować takie festiwale. Rozumiem, że walczą o swoje prawa, ale nie wydaje mi się, że ten sposób jest najodpowiedniejszy do tego.

Na 100% na imprezie nie ma 100% homo :)
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Campari » 2010-07-24, 23:12:57

byłem w życiu na kilkunastu eventach z muzyką głównie trance i techno i nigdy nie obyło się bez jakiejś szopki organizatorów. Ludzie nastawiają się na przyjęci jak największej liczby ludzi co za tym idzie większy zarobek. Bezpieczeństwo i wygoda uczestników spada na drugi plan. I nie ważne w jakim to kraju Polska Niemcy czy Holandia wszędzie tak samo liczy się tylko $$$$ :/
My home is where you are,
In every beat, in every beat we're closer. --PvD--

CampariNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 86
Dołączył(a): 2010-07-21, 15:05:14
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2010-07-25, 18:23:36

Ja jestem przeciwny takim paradom :/
Afiszowanie się homoseksualistów to jedno, mnie np nie chcę się na to patrzeć ale już pal licho moje wrażenia estetyczne :P
Tylko skoro wiadomo, że każda taka parada spotyka się z ogromnym sprzeciwem, organizacją kontrmanifestacji, oraz przejawami agresji to po kiego wała takie coś? To tylko podburzanie społeczeństwa, jeśli na prawdę zależy im na akceptacji to zaognianie konfliktu raczej przeszkodzi w tym niż pomoże.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2010-07-25, 21:43:14

Niemcy zapowiedzieli, że już żadna LoveParada nie odbędzie się w ich kraju :P
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez blues » 2010-07-27, 09:15:57

petreus007 - 25 lip 2010, o 18:23 napisał(a):Ja jestem przeciwny takim paradom :/
Afiszowanie się homoseksualistów to jedno, mnie np nie chcę się na to patrzeć ale już pal licho moje wrażenia estetyczne :P

Mam podobne zdanie i też zakazałbym organizowanie pielgrzymek. xD
Najwięcej wydasz na kobietę która nie będzie chciała pieniędzy za seks.
Avatar użytkownika
bluesNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 236
Dołączył(a): 2010-03-15, 20:09:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2010-07-27, 18:19:42

petreus007 - 2010-07-25, 18:23 napisał(a):Ja jestem przeciwny takim paradom
Afiszowanie się homoseksualistów to jedno, mnie np nie chcę się na to patrzeć ale już pal licho moje wrażenia estetyczne

Uważam tak samo. Niech robią sobie co chcą w domach, ale po co wychodzą z tym na ulicę?

Co do samej parady. Cóż, wypadek, taki sam jak masę innych wypadków na masowych imprezach. Tam gdzie zbierają się setki tysięcy ludzi nietrudno o katastrofę. Pytanie tylko, jaki inteligent takiemu tłumowi ludzi pozwolił na przejście tunelem? Ktoś to przecież musiał zatwierdzać, wyrażać zgodę, itd.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Ahl-I-Batini » 2010-08-02, 16:21:49

Przeciez homoseksualisci na love parade sie nie "afiszuja", nie "walcza o prawa". To jest po prostu impreza.
To nie jest w Polsce, tam nie ma jakichs kontr-manifestacji ani niczego innego. Ba, love parade to juz nie jest parada. Teraz to jest zamkniety teren, muzyka i ludzie sie bawia.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez femme » 2010-08-02, 23:14:07

Nie mam szczególnej ochoty aby uczestniczyć w love parade, ale nie zakazywałabym takiej imprezy. Myślę nawet, że obecnie impreza tego typu jest częścią kultury na świecie. Homoseksualiści żyją wśród nas i co raz częściej mamy tego świadomość ponieważ nie muszą ukrywać się z własną orientacją tak jak dawniej, choć to też zależy od środowiska w jakim żyją.. W każdym razie dlaczego mieliby nie mieć swojej imprezy ? Niech mają.

Jeżeli chodzi o tragedię, którą się wydarzyła to myślę, że przede wszystkim trzeba "wieszać psy" na organizatorach. Nie do końca podoba mi się założenie w Niemczech, że teraz już żadnej takiej parady nie będzie. Równie dobrze mógłby to być festiwal.. nie wiem.. blondynek i blondynów. Wina jak dla mnie leży po stronie organizatorów i to oni powinni być skreśleni a nie sama parada.
Avatar użytkownika
femmeNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 605
Dołączył(a): 2007-09-14, 21:50:10
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Tragedia na Love Parade

Postprzez faranek22 » 2010-08-03, 11:30:12

Była zła organizacja i ktoś powinien ponieść za to karę...
Avatar użytkownika
faranek22None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2010-07-29, 18:53:04
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kropla » 2010-08-30, 10:03:33

Czy są już jakieś pierwsze postanowienia w tej sprawie? Czy ktoś został już oskarżony?
Avatar użytkownika
kroplaNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 596
Dołączył(a): 2010-08-02, 09:01:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Aktualności ze Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości