Koniec wolności Kościoła

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Koniec wolności Kościoła

Postprzez Brauning » 2007-11-20, 13:53:49

Korzystając z przerwy wrzucam nowy temat. Wiem, że podobny był niedawno, ale dotyczył jednak innego wydarzenia. Najwyżej ET skasuje...

Urzędnicy rządowi udzielili właścicielom prywatnej szkoły chrześcijańskiej w Sztokholmie surowej reprymendy za nauczanie, że homoseksualizm jest grzechem.

Doniesienie do Szwedzkiej Narodowej Agencji Edukacji w sprawie wypowiedzi dyrektora gimnazjum złożyli przedstawiciele Szwedzkiej Federacji Praw Lesbijek, Gejów i Transseksualistów. W wyniku dochodzenia urzędnicy z państwowej agencji uznali, że poglądy dyrektora szkoły stoją w sprzeczności z narodowym programem nauczania.

Do 30 listopada władze placówki muszą przedstawić, jakie środki przedsięwzięli, by dostosować nauczanie do obowiązującej polityki walki z dyskryminacją.

Większość szkół w Szwecji zarządzana jest przez oświatowe władze miejskie pod nadzorem państwa, jednak od niedawna istnieją tu także placówki prowadzone przez różne wspólnoty religijne.


Na pierwszy rzut oka zdziwił mnie fakt, że w Szwecji są jakiekolwiek prywatne szkoły. Jak wiadomo, bowiem ten nad wyraz komunistyczny kraj "dzielnie" zwalcza wszelkie przejawy prywatnej inicjatywy. Otóż szkoła prywatna winna mieć prawo elastycznego nauczania. Tym bardziej jeżeli mówimy o szkole chrześcijańskiej to powinna mieć prawo do nauczania religii. Jednak jak można łatwo dostrzec w Szwecji nie wolno propagować religii jeżeli jest niezgodna z światopoglądem dominującej większości. Wówczas demokratycznie wybrane władze, które w większości przypadków zastępują tam sądy mogą przykładowo rozwiązać taką szkołę.

A gdzie poszanowanie praw jednostki?? Przecież homoseksualiści walczyli ponoć o prawa mniejszości. Jednak, kiedy ich poglądy stały się "punktem widzenia" większości, zaczęli zwalczać wszelkie przejawy innego myślenia.

Jak dla mnie kolejny przejaw postępującego euro-komunizmu. A ponoć euro-lewica walczy o wolność...
>> W wielu państwach zachodnich obywatele nie są zmuszani do posiadania dowodu osobistego. W UK i USA nie ma nawet obowiązku posiadania dokumentu ze zdjęciem. Obowiązek posiadania dowodu osobistego wprowadził Hans Frank - Generalny Gubernator na okupowanych terenach Polski <<
Avatar użytkownika
BrauningNone specified
Profesjonalista
Profesjonalista
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2007-11-06, 22:04:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Koniec wolności Kościoła

Postprzez ET » 2007-11-20, 14:33:28

Brauning napisał(a):Korzystając z przerwy wrzucam nowy temat. Wiem, że podobny był niedawno, ale dotyczył jednak innego wydarzenia. Najwyżej ET skasuje...

Dlaczego miałbym kasować?
Temat podobny, ale nie taki sam.
Brauning napisał(a):A gdzie poszanowanie praw jednostki?? Przecież homoseksualiści walczyli ponoć o prawa mniejszości. Jednak, kiedy ich poglądy stały się "punktem widzenia" większości, zaczęli zwalczać wszelkie przejawy innego myślenia.

Mam deja vu.. Pierwsi Chrześcijanie byli prześladowani, ale jak przejęli władzę nad Rzymem, stopniowo rozpoczęli dyskryminację pogan. Tak to już jest z ludzkością.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości

cron