Wierzysz? Dlaczego?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Swissmän » 2007-06-13, 20:04:57

Town_moon napisał(a):Zgadza się- popełniłem błąd ortograficzny. Pewnie nie pierwszy i nie ostatni. Co do odpowiedzi na WSZYSTKIE wtpliwości i kontrargumenty Twojego poprzedniego postu....zastanawiam się, czy trafiłyby do Ciebie? Chyba nie i tak byśmy sobie pisali i pisali....wiesz co? Ja lubię Święta i święty spokój. JESTEŚ WIELKI! Miło było poznać Ciebie. Pa.

Heh. Widzę, że jeszcze nie dorosłeś do tak poważnej rozmowy. Trudno. W razie co- GG:5795716 :-) Pozdrawiam Cię.

optymist napisał(a):Mam osobistą prośbę Twój nick nieodmiennie wywołuje we mnie złe skojarzenia. Ja go widzę też tak: Swi - SSman.
Z tym nickiem niemożliwy z mojej strony jest jakikolwiek dialog. Wybacz.

To mi wygląda na obsesję. Jak nie możesz to sobie zasłoń jakoś, bo na 100% nie mam nic wspólnego z SS-Mann'ami. Te Podwójne S pochodzi od słowa "Swiss" czyli z angielska- szwajcarski. I nie rozmawiamy o oddziałach SS (nie wiem po co dorzuciłeś temat Hitlera) tylko o wierze.


czyli jak widzę- brak mi rozmówców. Zabrakło teistom argumentów...?

[ Dodano: 13 Cze 2007 20:09 ]
Town_moon napisał(a):Czasami przechodzimy przez prywatne piekło, które sami sobie zafundowaliśmy. Takim piekłem jest każde uzależnienie. Jeżeli uda nam się z niego wyjść, wtedy zaczynamy trochę inaczej patrzeć na świat.

O! Jednak się odezwałeś. Czyli sam potwierdzasz słowa, że to WSZYTKO jest przenośnią. Jedna wielka zbiórka metafor. I o to w tym wszystkim chodzi.
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Lawenda » 2007-06-13, 20:10:13

Swissman napisał(a):
czyli jak widzę- brak mi rozmówców. Zabrakło teistom argumentów...?


ja bym raczej powiedziala ze nikomu nie chce sie juz toczyc wiecznej dyskusji : o Bogu bo ot ise lekko mija z sensem nikt nikogo tu nie na wroci,a ni nie odciagnie od Boga.A tylko sie psoty nabija
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Swissmän » 2007-06-13, 20:12:54

Lawenda napisał(a):
Swissman napisał(a):
czyli jak widzę- brak mi rozmówców. Zabrakło teistom argumentów...?


ja bym raczej powiedziala ze nikomu nie chce sie juz toczyc wiecznej dyskusji : o Bogu bo ot ise lekko mija z sensem nikt nikogo tu nie na wroci,a ni nie odciagnie od Boga.A tylko sie psoty nabija

Koleżanko. Czy uważasz, że te posty są niewartościowe? Że nic ze sobą nie niosą?

Jak by człowiek nie wątpił i nie stawiał sobie pytań to byśmy w jaskiniach do dziś siedzieli.
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Lawenda » 2007-06-13, 20:15:18

Swissman napisał(a):Koleżanko. Czy uważasz, że te posty są niewartościowe? Że nic ze sobą nie niosą?

Jak by człowiek nie wątpił i nie stawiał sobie pytań to byśmy w jaskiniach do dziś siedzieli.
_________________



niosa.Ale wiesz trzeba wiedziec kiedy przestac taka stara prawda ze jak chce sie kogos do czegos przekonac to trzeba pamietacv ze czlowiek sie predko nudzi.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Swissmän » 2007-06-13, 20:26:53

Lawenda napisał(a):
Swissman napisał(a):Koleżanko. Czy uważasz, że te posty są niewartościowe? Że nic ze sobą nie niosą?

Jak by człowiek nie wątpił i nie stawiał sobie pytań to byśmy w jaskiniach do dziś siedzieli.
_________________



niosa.Ale wiesz trzeba wiedziec kiedy przestac taka stara prawda ze jak chce sie kogos do czegos przekonac to trzeba pamietacv ze czlowiek sie predko nudzi.

Ale ja tu nie chcę nikogo do niczego przekonać. Jak sobie ktoś wierzy, to niech sobie tkwi w tym. Ja chcę pokazać, że wszystkie fundamentalne podstawy na których opiera się religia chrześcijańska można obalić kilkoma zdaniami o bardzo prostej konstrukcji. I nie trzeba tu nic snuć. Słowa w Biblii zaprzeczają same sobie. Ale zaślepieni chrześcijanie tego nie widzą. To chcę pokazać. Odwodzenie kogoś od wiary mija się z celem.
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Lawenda » 2007-06-13, 20:30:19

Po co to chcesz pokazac? zeby udowodnic chrzescijanom ze sa glupi bo wierza ? Po co nakrecasz dyskusje mowisz ze nie masz z kim dyskutowac bo argumneotw zabraklo ? w ten sposob to mozna wiecznie gadac.Juz daj sobie spokoj.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez privace » 2007-06-13, 20:44:27

Swissman, temat brzmi "Wierzysz? dlaczego?". Wiec twoje posty są zupełnie nie na temat. Skoro nie jesteś wierzący i nie masz do powiedzenia nic na ten temat, to po co piszesz?
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Myślę, że warto.

Postprzez optymist » 2007-06-13, 20:46:00

Do poprzedzających postów:

- Dlaczego człowiek zlazł z drzewa? To proste. Bo mu baba spadła.

- Urodziłem się w Getcie Warszawskim. To uzasadnia moją obsesję. Koniec. Kropka.

- Lawendo. Jeśli jest to szczera rozmowa, to ludzie dzielą się swoim życiem jak chlebem.

Popatrz, o jakiej pięknej sprawie opowiedział nam Księżyc świecący Miastu.

O wyjściu z uzależnienia. Ale, żeby wyjść, trzeba zbudować Nowy Świat do którego można

wejść. To piękne. Moje najszczersze gratulacje. Jesteś Macho!

Jak wspaniale się wyraził, przecież o wielkiej tajemnicy: "trzeba to omodlić."

To jest Dialog,kontakt z uzdrawiającą Mocą, to nie:- " mówił dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu".

Żeby to usłyszeć, warto było wejść na Blue Forum.

Pozdrawiam - Krzysztof
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Town_moon » 2007-06-13, 21:02:41

Swissman napisał(a):O! Jednak się odezwałeś. Czyli sam potwierdzasz słowa, że to WSZYTKO jest przenośnią. Jedna wielka zbiórka metafor. I o to w tym wszystkim chodzi.

Odezwałem się, bo "PA" znaczyło: "skończyłem z Tobą dyskusję". Jeżeli tak prostego zwrotu nie jesteś w stanie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, to.....

[ Dodano: 13 Cze 2007 21:07 ]
optymist napisał(a):To jest Dialog,kontakt z uzdrawiającą Mocą, to nie:- " mówił dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu".

Wiara to życie, a nie sposób na życie. Wiara nie jest ucieczką przed życiem, a poszukiwaniem go. Może zamiast pytania: "Wierzysz? Dlaczego?" zastanowić się nad tym czym jest wiara? Może my mylimy pojęcia?
Avatar użytkownika
Town_moonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-06-11, 20:59:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Myosotis » 2007-06-13, 21:14:17

Nie czytalam wszystkich wypowiedzi, ale jedna mnie zainteresowala:

Nie chodzę do Kościoła/kościoła, ponieważ nic nowego tam nie ma. Przez 20 lat tyle w kółko tego samego się nasłuchałem, że na chwilę obecną mi to zbrzydło po prostu. Inna sprawa, że "nie mam czasu"


Nie chodzimy do kosciola dla rozrywki, tak samo jak nie wierzymy w Boga dla wlasnych bezgranicznych powbudek. Kosciol tak naprawde to my, ludzie wierzacy w jednego Boga. Ma on swoj dom, sa to nasze serca, mozemy z nim rozmawiac poprzez modlitwe. Kazdy modli sie na swoj sposob. Ale do fizycznego domu bozego takze nalezaloby sie wybrac, chocby na Wielkanoc, Pasterke, Boze Cialo. Nie przychodzisz tam dla siebie, dla mamy, dla taty, dla dziewczyny, czy dla ksiedza. Idziesz tam dla siebie i dla Boga.
'invention, my dear friends,
is 93% perspiration,
6% electricity,
4% evaporation,
and 2% butterscotch ripple.'
Avatar użytkownika
MyosotisNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2007-06-09, 22:34:17
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Town_moon » 2007-06-13, 21:29:51

Nawet gdybym przeczytał wszystkie religijne książki, wiara nie byłaby mi dana. Nie można powiedzieć: od jutra jestem wierzący. Coś musi się w naszym życiu wydarzyć, to nie musi być od razu traumatyczne przeżycie, by na chwilę wstąpić do Kościoła i powiedzieć: no dobra, Panie Boże, jestem i co dalej?
Avatar użytkownika
Town_moonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-06-11, 20:59:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Magdaleno.

Postprzez optymist » 2007-06-13, 21:46:15

W pełni się z Tobą zgadzam Magdaleno.

Podobnie z Town moon.

Oczywiście. Wierzę Komu, a nie wierzę w co?

Jeśli Dar wiary i Dar życia stają się Jednym, to człowiek jest błogosławiony, co oznacza " bliski

Bogu..w kontakcie z Bogiem".

Z chodzeniem do kościołów, to nie takie proste. Wyjaśnię w czym rzecz, bo rodzi to wiele

nieporozumień i kontrowersji.

Z czasem, rodzą się nowe siły w łonach religii silnie już zinstytucjonalizowanych. Początek

ich oddziaływania następuje jako zdrowa, duchowa reakcja na uśpienie duchowości

wewnątrz społeczności, której wrażliwość jest w zaniku, co rodzi wśród wiernych

narastające poczucie niepokoju.

Wierni stają wówczas wobec alternatywy: mogą próbować wytyczać sobie nową drogę,

znaleźć nowe formy wyrazu w całkowicie odmienionym kontekście historycznym.

Tak powstała w Kościele Katolickim Reformacja.

Może być inaczej: pomimo zaistnienia nowych religijnych impulsów wierni pragną wytrwać w

wierności tradycji, nie chcą zrywać więzi ze wspólnotą. Wówczas rodzą się nowe Ruchy np

"Ruch Oazowy", Ruch odnowy w Duchu Świętym" i inne.

Podobnie jest w Judaizmie i Islamie.

( Nota bene - wszystkie biorą początek z tego samego Źródła ).

Reasumując. Można być rozczarowanym, ale wówczas, jeśli jest się wierzącym trzeba

szukać. Tak myślę.

Pozdrawiam Krzysztof.
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-06-14, 12:51:49

Swissman napisał(a):czyli jak widzę- brak mi rozmówców.


Tak. Dlatego :

Swissman napisał(a):Ja chcę pokazać, że wszystkie fundamentalne podstawy na których opiera się religia chrześcijańska można obalić kilkoma zdaniami o bardzo prostej konstrukcji. I nie trzeba tu nic snuć. Słowa w Biblii zaprzeczają same sobie. Ale zaślepieni chrześcijanie tego nie widzą.


Walka z mlodziezowym ateizmem nikogo nie bawi.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Swissmän » 2007-06-14, 13:30:35

Po co to chcesz pokazac? zeby udowodnic chrzescijanom ze sa glupi bo wierza ? Po co nakrecasz dyskusje mowisz ze nie masz z kim dyskutowac bo argumneotw zabraklo ? w ten sposob to mozna wiecznie gadac.Juz daj sobie spokoj.

Przeczytaj mojego poprzedniego posta, przetraw to i wyciągnij wnioski.

privace napisał(a):Swissman, temat brzmi "Wierzysz? dlaczego?". Wiec twoje posty są zupełnie nie na temat. Skoro nie jesteś wierzący i nie masz do powiedzenia nic na ten temat, to po co piszesz?

A przeczytałeś w ogóle pierwszy post autora tematu? Przecież autor też nie wierzy, czy to znaczy, że nie może w ogóle założyć takiego tematu? Jak ludzie wierzący mogliby prowadzić temat o podważaniu istnienia chrześcijańskiego boga? Dyskusja polega na podawaniu argumentów i kontrargumentów, a ludzie "z jednej strony" nie mogliby takowych podawać.

Odezwałem się, bo "PA" znaczyło: "skończyłem z Tobą dyskusję". Jeżeli tak prostego zwrotu nie jesteś w stanie zrozumieć i przyjąć do wiadomości, to.....

Słowo "PA" oznacza pożegnanie się, a nie zakończenie z kimś rozmowy. To zbyt ogólne określenie. I nie staraj się ustawiać się mentalnie nade mną, bo Ci to nie wyjdzie. Robisz to tak zwinnie jak rzucanie w kogoś kamieniem w czasie dzieciństwa.

Town_moon napisał(a):Nie chodzimy do kosciola dla rozrywki, tak samo jak nie wierzymy w Boga dla wlasnych bezgranicznych powbudek. Kosciol tak naprawde to my, ludzie wierzacy w jednego Boga. Ma on swoj dom, sa to nasze serca, mozemy z nim rozmawiac poprzez modlitwe. Kazdy modli sie na swoj sposob. Ale do fizycznego domu bozego takze nalezaloby sie wybrac, chocby na Wielkanoc, Pasterke, Boze Cialo. Nie przychodzisz tam dla siebie, dla mamy, dla taty, dla dziewczyny, czy dla ksiedza. Idziesz tam dla siebie i dla Boga.

Kościół to jedynie instytucja. Za kościół może być uznana nawet buda dla psa. To jeden wielki symbol. Czytając Wasze wypowiedzi widzę, że mówicie o kościele jak o budynku a przecież to nie o to chodzi.
Czy jednocząc się z Bogiem potrzebna jest instytucja kościoła? Przecież liczą się myśli człowieka a nie to, że pójdziemy w niedzielę posterczeć podpierając ścianę w kościele. Przecież Wasza wiara się od tego nie wzmocni. Jedynie frekwencja na mszy u księdza X.

Town_moon napisał(a):Nawet gdybym przeczytał wszystkie religijne książki, wiara nie byłaby mi dana. Nie można powiedzieć: od jutra jestem wierzący. Coś musi się w naszym życiu wydarzyć, to nie musi być od razu traumatyczne przeżycie, by na chwilę wstąpić do Kościoła i powiedzieć: no dobra, Panie Boże, jestem i co dalej?

Człowiek rodzi się ateistą. Wiara nadawana jest mu przez opiekunów. Jeżeli człowiek urodził się w rodzinie ateistycznej to z czasem kiedy dowiedziałby się o wierze katolickiej uznałby ją za coś bzdurnego, bajkowego.
Kiedyś przecież niemal każdy z nas wierzył w św. Mikołaja. Każdy był święcie przekonany o tym, że istnieje. Aż tu nagle mama wam powiedziała, że jest inaczej- szok, tragedia. Czujecie się oszukani.

Kiedyś ludzie uznawali mity za prawdziwe. Wszyscy tamtejsi bogowie byli takimi rozdzielonymi mocami Boga chrześcijańskiego. Po prostu tam był bóg od każdej dziedziny życia. Tu jest jeden połączony. Więc dlaczego mity zostały obalone a TEN bóg nie?

optymist napisał(a):Walka z mlodziezowym ateizmem nikogo nie bawi.

Dlatego jest w dziale "Kontrowersje" a nie "Funny"...
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Brawo Serafinie!

Postprzez optymist » 2007-06-14, 13:36:42

Jestem tegoż zdania.

Mam pewną sugestię. Proponuję, abyśmy podzieli się ( jak chlebem) własnymi doznaniami,

kiedy to poczuliśmy w sobie podmuch Nieznanej Energii, Mocy i nagle stało się coś, co


do dzisiaj nie jest dla nas samych w pełni zrozumiałe.

Że, pomimo wszystko, udało się!.

Co Wy na to, ja jestem Za!

OPTY"mist
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Lawenda » 2007-06-14, 14:10:23

Juz go nie podpuszczajcie bo zje wlasny ogon w tym temacie - rozwinal skrzydla i ma ambicje do nabicia tu tysiaca stron o jednym.
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brawo Serafinie!

Postprzez Swissmän » 2007-06-14, 14:13:30

optymist napisał(a):kiedy to poczuliśmy w sobie podmuch Nieznanej Energii, Mocy i nagle stało się coś, co do dzisiaj nie jest dla nas samych w pełni zrozumiałe.

Ale pomyśl o tym, że zadajesz pytanie tylko do teistów. Ateiści nie odpowiedzą Ci na ten postulat. W dodatku uroić można wszystko...

[ Dodano: 14 Cze 2007 14:15 ]
Juz go nie podpuszczajcie bo zje wlasny ogon w tym temacie - rozwinal skrzydla i ma ambicje do nabicia tu tysiaca stron o jednym.

Radzę uważać na własne posty. Wiem co robię i o czym piszę. Nie czyń mi forumowej eutanazji, bo ja tego nie chcę. Regulaminu nie łamię, tylko jestem dla Was niewygodny. Ot! Cała filozofia...
Avatar użytkownika
SwissmänNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 238
Dołączył(a): 2007-04-04, 19:19:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Lawenda » 2007-06-14, 14:17:24

Swissman napisał(a):Radzę uważać na własne posty


zabrzmialo jak grozba? :P
Swissman napisał(a):Nie czyń mi forumowej eutanazji, bo ja tego nie chcę. Regulaminu nie łamię, tylko jestem dla Was niewygodny. Ot! Cała filozofia...


teoria spiskowa a moze nie wygodny tylko nudny wpadles na bardziej przyziemna i mniej filozficzna opcje?
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Brawo Serafinie!

Postprzez Town_moon » 2007-06-14, 14:26:20

Swissman napisał(a):Radzę uważać na własne posty. Wiem co robię i o czym piszę. Nie czyń mi forumowej eutanazji, bo ja tego nie chcę. Regulaminu nie łamię, tylko jestem dla Was niewygodny. Ot! Cała filozofia...

Dobrze byłoby gdybyś i Ty większą uwagę przywiązywał do tego, co i kogo cytujesz. Nie poczuwam się do autorstwa postu, który mi "przypisałeś". To tak na marginesie. Czy jesteś dla nas niewygodny? Pewnie ZNOWU masz rację. Jesteś niewygodny jak wrzód na pośladku- nie daje o sobie zapomniec.
Avatar użytkownika
Town_moonNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2007-06-11, 20:59:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Wierzysz? Dlaczego?

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-06-14, 19:10:47

Swissman napisał(a):Dlatego jest w dziale "Kontrowersje" a nie "Funny"...

Przynaleznosc do tego dzialu zalezy od kontrowersyjnosci tematu, a nie uczestnikow dyskursu.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia stronaNastępna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

cron