Czy Bog potrzebuje reklamy?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Takie akcje

sa mi obojetne
5
45%
smiesza mnie
3
27%
sa oburzajace
1
9%
sa sposobem nowoczesnego krzewienia wiary
2
18%
 
Liczba głosów : 11

Istota problemu.

Postprzez optymist » 2007-06-07, 21:36:01

Kiedyś na Zjeździe PZPR Putrament powiedział: " Towarzysze, nasza partia się rozmagnesowała"

I miał rację. Niezadługo tę partię trafił szlag. Przestała przyciągać kogokolwiek.

Podobny proces przebiega, tak mi się wydaje, również w Kościele Katolickim. Wcześniej

nastąpiło w tzw Europie Zachodniej, teraz obserwujemy to również u nas.

U nas, siłą rzeczy wolniej, bo Kościół otrzymuje od państwa 5 miliardów zł, plus własne, wcale

nie małe wpływy, ponad to żywa wciąż jest pamięć o wielkim Polaku, Janie Pawle II.

Ba! Wyrosło całe pokolenie JPII.

Pożyjemy, zobaczymy.
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-06-07, 21:45:07

Lawenda napisał(a):Sam ewulowal

Dobra, chcialem grzecznie.

Mialas na mysli ewoulowal, ewaluowac to tyle co wartosciowac ... Nie tlumacz sie literowka, 'a' lezy daleko na klawiaturze od 'o' ...
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Serafinie..Serafinie.

Postprzez optymist » 2007-06-07, 22:04:21

ZDECYDOWANIE bronię urokliwej LAWENDY. To nie był błąd ortograficzny ani żadna tam

palcówka ( Tf! literówka )

To "PIąTY WYMIAR. - Brawo.

Słowo, które było pomyślane, a nie wyartykułowane to " o w u l a c j a "

I tak w istocie, moim wyłącznie prywatnym zdaniem było.

Nie było żadnych różnic dzielących Żydów i Uczniów Jezusa ( też Żydów, bo innych nie było.)

Żyli w harmonii i wyznawali tę samą wiarę.

I teraz " owulacja"

Niejaki Szaweł wybrał się w podróż, niestety nie na osiołku, ale okazałym ogierze.

Spadł z niego, oślepł, miał widzenie i od tego wszystko się zaczęło

Szkoda.

OPTY
"Kocham ludzi, bo są."

- KRZYSIEK
Avatar użytkownika
optymistNone specified
Banned
Banned
 
Posty: 200
Dołączył(a): 2007-06-04, 16:51:00
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez Lawenda » 2007-06-07, 22:05:46

Ahl-I-Batini napisał(a):
Lawenda napisał(a):Sam ewulowal

Dobra, chcialem grzecznie.

Mialas na mysli ewoulowal, ewaluowac to tyle co wartosciowac ... Nie tlumacz sie literowka, 'a' lezy daleko na klawiaturze od 'o' ...


nie to nie literowka a raczej lekkie zmeczenie i roztargnienie poprostu.Dziekuje za poprawienie bledu
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez cre[a]tive » 2007-06-08, 00:46:21

nie pojmuję tej logiki - po co czepiać się drobnych błędów w pisowni toteż w innych aspektach

albo po prostu rozmawiamy, chcąc się porozumieć na płaszczyźnie merytorycznej, albo czepiamy się błędów a wówczas dyskusja schodzi do poziomu rynsztoku
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-06-08, 01:03:50

kobieta napisał(a):albo po prostu rozmawiamy, chcąc się porozumieć na płaszczyźnie merytorycznej,

Jest delikatna roznica w napisaniu pułka a ewaluowac zamiast ewoulowac. Wlasnie ta roznica polega na merytorycznym porozumieniu.

A dyskusja osiaga czesto poziom rynsztoku, bo jak inaczej nazwac brak szacunku dla rozmowcy, gdy ktos w powazaniu ma podstawowe zasady kultury i pisowni.

A w sprawie Lawendy wszystko zostalo wyjasnione, przyjela do wiadomosci moja uwage i nawet grzecznie podziekowala, co mnie mile zaskoczylo.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez cre[a]tive » 2007-06-08, 01:13:28

ja to widzę jako czepianie się, bowiem przecież zrozumiałeś co chciała napisać, skoro zauważyłeś błąd- i o to mi właśnie chodzi. więc wskazanie błędu mogło się odbyć poprzez PW a nie publicznie.
ale nie chcę się czepiać i tworzyć off-topicu.

co do braku szacunku do rozmówcy, na tym forum nie zauważam tego zbyt często, na innych forach, na których urzęduję i owszem.

Lawenda odnośnie 'prężnie rozwijającej się instytucji' i teleexpresu, nie ma się co dziwić moim zdaniem, jest to telewizja publiczna. telewizja publiczna w katolickim kraju pokazuje w pierwszej kolejności wiadomości katolickie ;)

pomimo, iż jestem katoliczką, niepraktykującą, ale jednak, smuci mnie taka nasza polska rzeczywistość
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Czy Bog potrzebuje reklamy?

Postprzez Lawenda » 2007-06-08, 11:19:36

kobieta napisał(a):a to widzę jako czepianie się, bowiem przecież zrozumiałeś co chciała napisać, skoro zauważyłeś błąd- i o to mi właśnie chodzi. więc wskazanie błędu mogło się odbyć poprzez PW a nie publicznie.
ale nie chcę się czepiać i tworzyć off-topicu.

co do braku szacunku do rozmówcy, na tym forum nie zauważam tego zbyt często, na innych forach, na których urzęduję i owszem.


nie ma o czym mowic poprostu moja wina moj blad a bledy sie poprawia

A w sprawie Lawendy wszystko zostalo wyjasnione, przyjela do wiadomosci moja uwage i nawet grzecznie podziekowala, co mnie mile zaskoczylo.


konstruktywna krytyka wiec nie rozumiem co w tym zaskakujacego.Mam sie jezyc bo robie bledy a ktos je zauwaza ? ;o
Avatar użytkownika
LawendaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1866
Dołączył(a): 2007-06-07, 19:55:10
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 182 gości

cron