Neopoganie, czy rodzimowiercy?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Uwazam, ze ten ruch jest:

odrodzona prastara religie
0
Brak głosów
kolejna sekte
1
33%
po prostu sposob zycia ludzi znudzonych cywilizacja
2
67%
nie wiem o co chodzi
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 3

Neopoganie, czy rodzimowiercy?

Postprzez privace » 2007-03-20, 22:52:02

Ciekawi mnie powstajacy, czy tez odradzajacy sie w Polsce... no wlasnie, ruch, sekta, religia? Nie wyrobilam sobie jeszcze na ten temat zdania, a wy? Czytaliscie, slyszeliscie, zetkneliscie sie z tym osobiscie?
Media mówią o fali zainteresowania neopogaństwem, podając liczbę 4000 wyznawców. Oni sami wolą mówić o sobie: wyznawcy wiary etnicznej albo rodzimej i twierdzą, że jest ich o wiele więcej. Z jednej strony przez niektóre środowiska katolickie wymieniani jako sekta, z drugiej chwaleni przez innych za celebrację życia zgodnie z naturą. Kim tak naprawdę są rodzimowiercy?

artykul
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Neopoganie, czy rodzimowiercy?

Postprzez Ahl-I-Batini » 2007-03-21, 00:20:07

Spotykalem sie wielokrotnie z przedstawicielami neopoganstwa i uwazam to za kolejna religie, taka jak inne. Ani gorsza, ani lepsza.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 186 gości

cron