Religia

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Jaką religie wyznajesz?

ChrzeœÌjiaùstwo
17
52%
Judaizm
0
Brak głosów
Islam
2
6%
Buddyzm
1
3%
Nie wyznaje zadnej religi
13
39%
 
Liczba głosów : 33

Religia

Postprzez Ahmed abdu Allah » 2006-12-10, 10:26:05

Jestem tu od wczoraj i jestem ciekaw jakie religie wyznajecie?a moze w nic nie wierzycie?
Jesli ktos ma ochote chciałbym zeby przyblizył mi cos o swojej religi.
Avatar użytkownika
Ahmed abdu AllahNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2006-12-09, 21:49:42
Lokalizacja: Jeddah
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez BlueMan » 2006-12-10, 10:33:18

Jestem ochrzczony, ale prawda jest taka, że ostatnio w kościele byłem tak na prawdę w sylwestra 2005/06, raz na święta wielkanocne... i na tym się skończyło w tym :(
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19108
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re: Religia

Postprzez Ahmed abdu Allah » 2006-12-10, 10:36:54

nie martw sie chodzenie do kościoła to nie wszystko,a wazne zebys wierzył :) bo chyba wierzysz?
Avatar użytkownika
Ahmed abdu AllahNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2006-12-09, 21:49:42
Lokalizacja: Jeddah
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Demonides » 2006-12-10, 13:16:57

Cóż. Mój "kręgosłup moralny" wywodzi się z czasów kiedy rodzice posyłali mnie do przykościelnej salki katechetycznej. W wieku szesnastu lat zostałem "usunięty z zajęć" z powodu nagminnego podważania dogmatów wiary w dyskusjach z katechetą. Później odebrałem staranne wykształcenie, niewiele mające wspólnego z metafizyką. Raczej nie nazwałbym siebie osobą wyznającą jakąś konkretną religię. Co jednak nie zmienia faktu, że nigdy nie zwalaczałem żadnej religii - do czasu, dopóki ona nie zaczynała naginać moich poglądów do swoich dogmatów.

Określiłbym siebie, jako wyznawcę neutralności religijnej.
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez ChaOS » 2006-12-10, 13:26:32

Demonides napisał(a):zostałem "usunięty z zajęć" z powodu nagminnego podważania dogmatów wiary w dyskusjach z katechetą

Same by me. Kiedy w liceum zdażyło mi się udowodnić nieświadomej katechetce, że sama kieruje się wieloma dogmatami satanizmu, po czym pokazałem jej w źródłach co dokładnie wyznaje, oraz zacząłem wygłaszać tyrady przeczące religii rzymskokatolickiej, dostałem bana na obecność na zajęciach. Oprócz tego, katechetka spędziła potem na dyskusjach ze mną kilkadziesiąt przerw. Ech ta złudna nadzieja.

A ja jestem zdania, że religia jako taka, jako wyznawanie któregoś z niewidzialnych ludzi w niebie, mija się z celem. Jest opium dla mas, co już dawno zostało powiedziane.
Osobiście, wolę wiedzieć, niż wierzyć, jako, że wiara opiera się na nadziei, a ta, jak Wam wiadomo, nie nalezy do moich ulubionych wartości.
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez hitman1986 » 2006-12-10, 13:58:40

BlueMan napisał(a):Jestem ochrzczony, ale prawda jest taka, że ostatnio w kościele byłem tak na prawdę w sylwestra 2005/06, raz na święta wielkanocne... i na tym się skończyło w tym

tak samo jest u mnie, tylko bez smutnej ikonki " :( " na końcu, bo to w końcu mój wybór, prawda ?

Rodzice mają do mnie żal, że straciłem wiarę w Boga, nie chodzę do kościoła... I w najbliższej przyszłości już się to raczej nie zmieni...
Ostatnio edytowano 2006-12-10, 13:59:28 przez hitman1986, łącznie edytowano 1 raz
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez yamall » 2006-12-10, 14:05:34

Ja jestem tzn wierzący niepraktykujący.......

Od wielkiego ÂŚwięta sie w kościele pojawiam....
Avatar użytkownika
yamallNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 2606
Dołączył(a): 2006-06-29, 23:13:38
Lokalizacja: Niedaleko....
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Religia

Postprzez Ahmed abdu Allah » 2006-12-10, 14:06:13

To,ja widze ze słaba wiara :) albo wręcz znikoma panuje na tym forum :) ale oczywiscie kazdy ma swój wybór i zdanie,i nie zamierzam kogos namawiac :) ja wierze i tyle,ciesze sie ze wyznaje islam :)
Avatar użytkownika
Ahmed abdu AllahNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2006-12-09, 21:49:42
Lokalizacja: Jeddah
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez ChaOS » 2006-12-10, 14:15:54

Apropos religii.
Widzisz, ja nie wierzę, bo jak już mówiłem, wolę wiedzieć. A nie dowiem się puki nie umrę.
Powiadają też, że dla ludzi bez Boga, nie ma nieba. Głęboko wierzę, że piekła też nie. :]
Apropos wiary.
Jedyne, w co tak naprawdę wierzę, to (może się to wydawać egocentryczne) wierzę w siebię. Jako jedyną jednostkę sprawczą, mającą nade mną władzę, potrafiącą mnie zmotywować, by w jej imię dokonywać cudów. Jak dotąd działa. I nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.
Ostatnio edytowano 2006-12-10, 14:18:58 przez ChaOS, łącznie edytowano 1 raz
Jak byś nie patrzył: Twoje ręce, Twoje nogi, Twoja głowa... wszystko zmierza w kierunku Twojej dupy.
Avatar użytkownika
ChaOSNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 510
Dołączył(a): 2006-10-16, 19:24:10
Lokalizacja: z Warszawy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Ojciec Dyrektor » 2006-12-10, 14:16:41

Słaba? Ja jestem wierzącym katolikiem :D i chodzę do kościoła, jeszcze całkiem niedawno z niego wrócilem. ;)

Tylko denerwują mnie mochery :zdegustowany:
Avatar użytkownika
Ojciec DyrektorNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2006-12-09, 20:43:45
Lokalizacja: Tychy
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Demonides » 2006-12-10, 14:27:39

Ahmed abdu Allah napisał(a):To,ja widze ze słaba wiara albo wręcz znikoma panuje na tym forum


Istnieją też inne formy wiary niż religia. Można wierzyć, że człowiek może być w swej istocie dobry, że warto postępować w sposób który nie przynosi krzywdy innym, że możliwe jest porozumienie ludzi z poszanowaniem różnic jakie ich dzielą. Myślę , że w to właśnie wierzą ci, których określa się niewierzącymi.

Ahmed abdu Allah napisał(a): ja wierze i tyle,ciesze sie ze wyznaje islam


Przyjmując gotowe rozwiązania jakie przynosi religia z pewnością można osiągnąć większą spójność światopoglądu. Czasem zazdroszczę wierzącym spokoju jaki mogą osiągnąć dzięki swej wierze (pod warunkiem że są naprawdę wierzącymi).
Twarz wroga przeraża mnie dlatego, że jest tak bardzo podobna do mojej.
Avatar użytkownika
DemonidesNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 528
Dołączył(a): 2006-12-09, 12:24:48
Lokalizacja: Z 9 roty
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Ahmed abdu Allah » 2006-12-10, 14:32:04

Demonides napisał(a):Istnieją też inne formy wiary niż religia. Można wierzyć, że człowiek może być w swej istocie dobry, że warto postępować w sposób który nie przynosi krzywdy innym, że możliwe jest porozumienie ludzi z poszanowaniem różnic jakie ich dzielą. Myślę , że w to właśnie wierzą ci, których określa się niewierzącymi.


Dokładnnie,turdno mi sie z tym nie zgodzic,bo uwazam ze jesli juz ktos nie wierzy to chociaz wazne zeby był dobrym człowiekiem dla innych.

Przyjmując gotowe rozwiązania jakie przynosi religia z pewnością można osiągnąć większą spójność światopoglądu. Czasem zazdroszczę wierzącym spokoju jaki mogą osiągnąć dzięki swej wierze (pod warunkiem że są naprawdę wierzącymi).


Tez kiedys tego zazdrosciłem ;)
Avatar użytkownika
Ahmed abdu AllahNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 64
Dołączył(a): 2006-12-09, 21:49:42
Lokalizacja: Jeddah
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez privace » 2006-12-10, 15:31:48

Demonides napisał(a):Czasem zazdroszczę wierzącym spokoju jaki mogą osiągnąć dzięki swej wierze (pod warunkiem że są naprawdę wierzącymi).

Dokładnie to samo odczuwam. bez mojej świadomej zgody zostałam ochrzczona, grzecznie do 15 roku życia chodziłam na religię. Ale z wiekiem wzrok się wyostrza i zauważać zaczęłam mijanie się "autorytetów" z głoszonymi przez nich ideałami. Ksiądz klepiący po pupie młode dziewczęta skutecznie działa odstraszająco :pudlo:
Nie ciągnęło mnie również nigdy do innych religii, chociaż chętnie rozmawiałam z ich wyznawcami. Przekonałam się, że nie liczy się wyznawana religia, lecz charakter człowieka. Wierzę w prawdę, zaufanie, szczerość, piękno. Zachwyca mnie cud życia widoczny na każdym kroku. I nie muszę wyznawać określonej religii, aby postępować zgodnie z własnym sumieniem.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Yenna » 2006-12-10, 15:34:41

Ja jestem chrześcijanką. Praktykującą. :)
O jakże się w białości mojej bieli męczę-
chcę barwą być- a któż mnie rozbije na tęczę?

Maria Pawlikowska- Jasnorzewska "Barwy"
Avatar użytkownika
YennaNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1276
Dołączył(a): 2006-07-21, 23:32:01
Lokalizacja: z krańca świata
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez wojtek » 2006-12-10, 16:10:45

Ja też jestem chcreścijaninem i do kościoła chodzę co niedzielę.I tak od kiedy pametam
Twoje forum o Counter-Strike
Avatar użytkownika
wojtekNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 239
Dołączył(a): 2006-11-17, 20:18:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Patrycja » 2006-12-10, 19:32:52

Podobno nie istnieje coś takiego jak wierzący niepraktykujący chrześcijanin - jestem więc pewnie niewierząca.
I całego życia nie wystarczy na budowanie - żeby zburzyć - wystarczy jedna chwila.

"Przysłowia Perskie"
Avatar użytkownika
PatrycjaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Dołączył(a): 2006-12-09, 23:52:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez an!a:) » 2006-12-10, 19:52:11

ja jestem wierząca i praktykująca:)

a tak bardziej filozoficznie: wiecie co to zakład Pascala?

to założenie (właśnie Pascala :P ) w myśl którego lepiej wierzyć niż nie, bo w przypadku istnienia Boga nic nie tracimy, a wręcz przeciwnie zyskujemy życie wieczne. w przypadku gdy nie wierzymy, a okaże się, że Bóg istnieje to je tracimy. tak więc Pascal już w średniowieczu (ale nie dam sobie głowy uciąć ;) ) dowodził, że bardziej opłaca się człowiekowi wiara.

ale niech każdy wierzy (lub nie) w to co uważa za najlepsze dla siebie :D
"I'm my own worst enemy it's bad when you annoy yourself"
Avatar użytkownika
an!a:)None specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2006-11-05, 13:20:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez ET » 2006-12-11, 03:47:59

Jetem Ateistą. Nie z lenistwa, ale z wyboru i przekonania.
"Mam układ z dyrekcją szpitala. Ja udaję, że pracuję. Oni udają, że mi płacą".
Obrazek
Avatar użytkownika
ETNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1512
Dołączył(a): 2006-07-07, 01:54:27
Lokalizacja: Łódź- Dąbrowa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Gośka » 2006-12-11, 10:46:46

Ja jestem chrześcijanką , ale z praktyką bywa różnie . :hyhy:
Avatar użytkownika
GośkaNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1520
Dołączył(a): 2006-09-04, 17:47:11
Lokalizacja: śląskiego blokowiska
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Religia

Postprzez Ahl-I-Batini » 2006-12-11, 18:45:30

Przydala by sie opcja 'inna religia'.

Ale i tak ja zadnej nie wyznaje, choc z wieloma jestem zwiazany. Judaizm, Manicheizm, Zaratusztrianizm, Kosciol Prawoslawny.
Jeśli człowiek pracuje, zawsze pracuje na kogoś, a wtedy nie jest człowiekiem tylko niewolnikiem, a ja wszędzie i zawsze chciałem sam, chciałem być sam, żeby mieć wszystkich gdzieś, razem z ich smutkiem i beznadziejnym żalem.
Strugaccy
Avatar użytkownika
Ahl-I-BatiniNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 2006-03-31, 18:51:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości

cron