Co popycha człowieka do grzechu?

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Co popycha człowieka do grzechu?

Postprzez Bhagawadgita » 2012-02-25, 01:24:48

Co skłania człowieka do grzesznych czynów mimo iż nie chce działać grzesznie. Cóż za niepożądana siła popycha go do nich? (Pytanie z wersetu 3.36 Bhagawadgity)

Zapraszam do dyskusji :)
Bhagawadgita | Cytaty z Bhagawadgity
Avatar użytkownika
BhagawadgitaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2012-02-22, 12:49:02
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2012-02-25, 01:30:47

Najpierw wyjaśnij, jak rozumiesz grzech, a wówczas ja chętnie skuszę się na odpowiedź, co popycha nas do niego.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2012-02-25, 02:55:17

boga niema, grzechu niema :)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez GoldenBoj » 2012-02-25, 19:41:48

Pokusa, pożądanie, wrodzona chęć działania pod prąd, przełamanie tabu i zasad moralnych daje iluzję wolności i niezależności... Wiele czynników może skłaniać do działań wbrew sobie/swoim/ogólnie przyjętym zasadom moralnym które są postrzegane przez ogół jako grzech - to kwestia bardzo indywidualna.
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez privace » 2012-02-25, 20:09:14

No właśnie- najpierw przydałaby się definicja grzechu- bo dla muzułmanina grzechem jest zjedzenie wieprzowiny, dla katolika seks bez ślubu itd... A dla ateisty grzechu nie ma, bo nie istnieje Bóg który narzucałby swoje zasady.
W moim obiektywie
Hobby lalkowe

privaceFemale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 7315
Dołączył(a): 2006-09-10, 19:11:58
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2012-02-25, 21:52:09

a agnostyk nie wie czy istnieje bóg który narzuca grzech.... :kobietka:
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez kahuna » 2012-02-26, 00:56:25

Wszystkie dzieła Boże są doskonałe. Toteż jeśli wierzysz, że Bóg cię stworzył, musisz zaakceptować swoją pierwotną Boską doskonałość. Inaczej stajesz się kłamcą i to kłamiącym na swoją niekorzyść.
Ale nie tylko ty jesteś ukochanym i doskonałym tworem Boga. Jest nim każdy człowiek, każde dziecko. Jeśli zaufasz Bogu i pozwolisz, by pokazał ci doskonałość, nie zawiedziesz się. Jeśli jednak
będziesz żądał dowodów doskonałości od ludzi, wówczas spotka cię srogi zawód.
Żądając od innych doskonałości , musiałbyś dawać im to, czego żądasz od innych. Czy jesteś na to gotowy?
Najlepiej będzie, jeśli zaakceptujesz prawdę, że doskonałość i miłość istnieją w każdym człowieku, jednak nie każdy ma chęć, a przede wszystkim odwagę je przejawiać. Pojęcie grzechu jest wytworem ludzkiego umysłu i iluzji oddzielenia od naszej prawdziwej natury.
Zrozum powody, dla których nie chcesz przejawiać Boskiej doskonałości i miłości,
a zaakceptujesz opory innych ludzi.
Zrozum te powody, a będziesz mógł uwolnić się od ich zniewalającej siły. Będziesz mógł uwolnić się od zakodowanego w podświadomości poczucia winy i przypomnieć sobie swoją prawdziwą naturę.
Bóg ci daje wszystko takim, jakim chcesz to przyjąć. Bóg ci daje wszystko, na co jesteś otwarty. Nie ma przypadków i widzimisię Boga. Jeśli nie podoba ci się to, co dostajesz, to tylko dlatego, że jesteś zamknięty na to, co lepsze. A to już twój wybór, choć może ci się nie podobać, choć wcale jeszcze nie musisz mieć świadomości swej odpowiedzialności za swoje wybory i za ich motywy.

Jednakże nieświadomość nie zwalnia ani od odpowiedzialności, ani od skutków.
A tylko, poprzez obserwację skutków możesz nauczyć się wyciągać właściwe wnioski. Nie patrz na mnie jak na stwora z innej planety. Mam takie same oczy i uszy jak ty, i taki sam układ nerwowy. Różnica w naszych doświadczeniach w postrzeganiu świata wynika z tego, że co innego usiłujemy w nim znaleźć. Człowiek patrzy na świat z pewną intencją, interesownie. Patrząc na patyk, jeden widzi laskę, inny włócznię, a jeszcze inny kij baseballowy. Każdy chce coś od patyka, który jest
tylko patykiem, i przypisuje mu określone właściwości. Jeśli uzna, że patyk nie spełnia jego wymagań, wówczas określa go jako „zły" lub „do niczego". A patyk nadal jest patykiem.
Interesownie patrzymy nie tylko na kije. Traktujemy w ten sposób też ludzi i zwierzęta.

Jesteś Boską istotą, bo Bóg, jakby Go nie nazwać, jest miłością. Zadaniem na życie człowieka jest urzeczywistnienie miłości w sobie, wyrażanie jej całością swojej osoby. Można porównać to do
przebudzenia się ze snu, z bajki, w jaką weszliśmy. Patrząc na wielu ludzi czasami myślę, że chcą oni urzeczywistnić coś innego niż miłość. Czasami urzeczywistniają znerwicowanie, zagubienie, pośpiech, nieświadomość, upojenie alkoholowe itd.
Co zyskują te osoby? Tyle tylko, że mogły wykreować sobie karę i czuć się zadowolonymi, że otoczenie zaakceptowało ich winę. Gdyby ktoś z nich doszedł do tego, dlaczego chciał siebie obwiniać, przebaczył sobie i zaczai się kochać, byłoby to dla niego bardziej pożyteczne,
a na pewno mniej bolesne. To, co wybrał, jest jednak jego własną sprawą. Osoba z poczuciem winy prowokuje inną, która chce robić krzywdę. Każdy dostaje to, do czego prowokował otoczenie. Łączy nas jedynie współprzejawianie się intencji i dogrywanie ich. Jesteśmy współprzejawieni, współuzależnieni, ale zasady życia, według których każdy z nas egzystuje, są tworzone przez każdego osobiście. Poczucie grzechu jest iluzją wmawianą przez nam przez tych którzy chcą nas kontrolować.
Prosperująca świadomość
Aktywuj swoją Prosperującą Świadomość
http://kahunacashflow.com/?page_id=29
Avatar użytkownika
kahunaNone specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 230
Dołączył(a): 2011-08-10, 20:03:19
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez timon10 » 2013-09-23, 16:33:05

junior napisał(a):boga niema, grzechu niema :)

Skąd taka pewność ?
wejdź
Avatar użytkownika
timon10None specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2013-09-22, 19:42:22
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2013-09-24, 19:18:17

skąd pewność? pewności nie ma ale...
skoro bóg jest wszechmogący to czy jest w stanie stworzyć kogoś kto go pokona?
skoro bóg jest jeden to czemu jest w 3 osobach, i skoro jest jedynym prawdziwym to czemu modlą się ludzie do jego matki czy syna który jest w jednej osobie z ojcem?
A poza tym grzechem jest łamanie zasad narzuconych przez boga, skoro go nie ma to zasady wymyślił kto inny, pewnie dla forsy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez złośliwa » 2013-10-15, 18:13:48

Grzechem jest to co obraża pana Boga i nie jest zgodne z Biblią. Wszytko inne jak jedzenie wieprzowiny, seks przed ślubem, odpuszczenie grzechów za dobre uczynki to tylko wolna wola, która nie obraża Pana Boga. Mówienie, że te uczynki są grzechem to występowanie przeciw pierwszemu przykazaniu, czyli świętokradztwo fałszywych proroków. Grzechy biorą się z braku wiary w Pana Boga. Czytając Biblię, postępując zgodnie z jego naukami sam będziesz wiedzieć kiedy grzeszysz i dlaczego. Nie licz na świętych, nie licz na kapłanów pychy postępuj zgodnie z Ewangelią
Avatar użytkownika
złośliwaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2013-10-15, 18:02:36
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez złośliwa » 2013-10-15, 18:22:32

"junior" jest bardzo bliski prawdy chociaż nie ze wszystkim się zgadzam. Kahuna nie rozumie znaczenia grzechu pierworodnego. Poczytaj ustalenia Chrześcijan podczas Soboru Nicejskiego 325 ne. No ale łatwiej dużo pisać o swoich odczuciach i wyobrażeniach niż w pokorze czytać Pismo Święte i postępować w zgodzie z NIM. Mam nadzieję że się nie obrazisz za uwagę, sama z pokora przyjmę Twoje uwagi
Avatar użytkownika
złośliwaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2013-10-15, 18:02:36
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez rzepak » 2013-10-22, 23:28:45

to co zakazane smakuje najlepiej, prawda? :)
Avatar użytkownika
rzepakNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2013-10-22, 23:26:52
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez GoldenBoj » 2013-10-24, 21:09:22

kahuna piękny wywód, ale mnie nie przekonuje ;)
Ja blizej agnostyka jestem. Staram się nie krzywdziś innych i już.
Avatar użytkownika
GoldenBojNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:19:47
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2013-10-25, 09:53:49

historia pokazuje, że ludzie zabijają się najczęściej właśnie w imię religii :)
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez RanyJ » 2013-12-30, 14:24:31

junior napisał(a):boga niema, grzechu niema :)


To tak nie działa. :D Ja nie wierzę, ale wiem, że czasem zgrzeszyłem.

Co nas motywuje - złe emocje, agresja. Czasami egoizm, jak mamy tak naryte, żeby uważać, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy i czujemy się usprawiedliwieni żeby dyktować innym jak mają żyć.
Hormony i Hello Kity - to również znani sprawcy zła na świecie.
Avatar użytkownika
RanyJNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2012-01-12, 20:12:27
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kklock » 2014-01-06, 16:00:56

Mnie się wydaje, że wszystko może popchnąć do grzechu - kwestia jedynie konkretnej sytuacji. Trudno byłoby wyłonić jakiś zestaw określonych przyczyn. Czasem zło może narodzić się z dobra, ze współczucia, uczciwości - każdej godnej podziwu cechy.
identyfikacja wizualna i internetowa firmy, catering gliwice, podnośniki hydrauliczne samochodowe, olej napędowy kielce,
Avatar użytkownika
kklockNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-01-06, 15:58:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez zaq » 2014-02-14, 12:07:29

Witam serdecznie. :kwasny: :zalamany: Wypowiedzi o grzechu :stop: przeróżne. Chyba nie ma człowieka na ziemi doskonałego :kamil888: :mrgreen: Ja staram się być takim człowiekiem, abym nikomu nie zaszkodził. Grzechy to rzecz nieunikniona. Powinno się wyspowiadać i starać się nie grzeszyć :kwasny:
warto skorzystać warto

sanatorium ustroń
Avatar użytkownika
zaqNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-02-13, 15:01:56
Lokalizacja: Podbeskidzie
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez MisiaKoala » 2014-02-27, 23:34:51

Ja myślę, że głównie brak silnej woli. Osoby stanowcze jeśli są wierzące potrafią być bardziej konsekwentne i łatwiej im wystrzegać się grzechu
Avatar użytkownika
MisiaKoalaNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2014-02-27, 21:37:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Leon50 » 2014-02-28, 15:36:21

Ja przytoczę pewnie dość mądre słowa
"Im człowiek więcej grzeszy za młodu tym mniej cierpi na starość"

Jeśli widzisz jakiś sens w tym zdaniu to umiesz racjonalnie myśleć,postawić się różnym złym rzeczą.
Jeśli jednak nie akceptujesz tego zdania i się z nim nie zgadzasz musisz popracować nad swoją religią.
zobacz tutaj czyszczenie felg aluminiowych
Avatar użytkownika
Leon50None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2014-02-28, 14:45:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Barney » 2014-03-03, 01:13:42

Mysle, ze jedna z przyczyn jest na pewno chec przyjemnosci :hyhy:
Avatar użytkownika
BarneyNone specified
Podglądacz
Podglądacz
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-03-03, 01:11:43
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości

cron