Kultura muzułmańska - nieznane zwyczaje, róznice kulturowe

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re: Re:

Postprzez Makarena » 2011-10-25, 12:39:05

unter napisał(a):Mężczyźnie religia nie zabrania seksu z innymi kobietami, jednak pod warunkiem, ze będzie jego zona, - tutaj może być na czas określony, np. 1,2 godziny - i odprawiając zapewni jej materialne wsparcie.

Panowie, nie wiem jak wam, ale dla mnie idea ślubu na czas określony wydaje się być wybawieniem przed dożywociem na jakie obecnie jesteśmy skazywani.


Unter mi to raczej przypomina znaną na zachodzie instytucje prostytutki, tyle, ze tu jeszcze się z ową panią żenić musisz, więc nie wiem czy to takie fajne wyjście :/

Możesz podać jakieś źródła swojej wiedzy? Linki itp. Chętnie sobie zerknę :) tequila czytałam w necie o tej książce, tylko nie za bardzo rozumiem... to jest o konflikcie w Czeczenii, tak?
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez unter » 2011-10-26, 15:14:38

Makarena napisał(a):Unter mi to raczej przypomina znaną na zachodzie instytucje prostytutki, tyle, ze tu jeszcze się z ową panią żenić musisz, więc nie wiem czy to takie fajne wyjście :/

Raczej przypomina tradycyjne włoskie rozwiązanie, z tym, ze jeżeli we Włoszech kobietę przedstawia się rodzinie jako kochankę, (tymczasowy związek) to w kulturze muzułmańskiej będzie funkcjonowała jako zona.
Czy to fajne niefajne?
Hmmm...
Wyobraź sobie, ze mamy trzy możliwości zawarcia związku małżeńskiego: w USC, w kościele i gronie gości weselnych jako świadków i urzędnika z pieczęcią do potwierdzenia zawarcia związku na ścisłe określony czas.
Wyobraź sobie ciąg dalszy...
- Ja unter biorę cie Makarena za zonę na 3 lata i 1 dzień.
- Ja Makarena biorę cie unter za męża na 3 lata i 1 dzień.
Gosie weselni wiwatują, urzędnik stawia pieczątkę i jesteśmy małżeństwem.
1 rok upływa w zgodzie i szczęściu, w 2 roku jest paskudnie, w trzecim całkiem zapomniałem o Tobie - kumple, piwko, wódeczka, baleciki, awantury, wyzwiska itd.
Co zrobisz? Ja na Twoim miejscu zacisnąłbym zęby i liczyłbym dni do końca małżeństwa. Jeszcze 1 miesiąc, jeszcze tydzień...
Nie przedłużasz umowy, a zatem wygasa i jesteś wolna. Bez chodzenia po sądach, powoływania świadków i kosztów sądowych.

Możesz podać jakieś źródła swojej wiedzy? Linki itp. Chętnie sobie zerknę
Swego czasu dużo podróżowaliśmy po Bliskim Wschodzie. Na tyle dużo, ze byliśmy w stanie po smaku wody rozpoznać do jakiego rodzaju herbaty najlepiej się nadaje, i czy można w niej wykąpać złotą biżuterie coby nabrała blasku. To ostatnie według tubylców jest dużą sztuka. I co ciekawe, dane tylko kobietom :) Nasz przypadek potwierdzał regule, to zona była ekspertem.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez tequila » 2011-10-26, 22:32:31

Makarena napisał(a):tequila czytałam w necie o tej książce, tylko nie za bardzo rozumiem... to jest o konflikcie w Czeczenii, tak?


Tak ta historia rzuca światło na konflikt na Kaukazie. Alexandra Lapierre przez lata zgłębiała historię konfliktu w moskiewskich i petersburskich bibliotekach. Odnajdywała archiwalne dokumenty w małych miasteczkach w Rosji, a za swoim bohaterem podążała do gruzińskich wiosek i w góry Kaukazu. To jest epopeja tego narodu. Na tle waznych wydarzeń, rozgrywa sie historia-fabula powiesci.
Avatar użytkownika
tequilaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 115
Dołączył(a): 2010-11-27, 22:33:35
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Makarena » 2011-10-27, 09:43:06

unter - 2011-10-26, 15:14:38 napisał(a):Wyobraź sobie, ze mamy trzy możliwości zawarcia związku małżeńskiego: w USC, w kościele i gronie gości weselnych jako świadków i urzędnika z pieczęcią do potwierdzenia zawarcia związku na ścisłe określony czas.
Wyobraź sobie ciąg dalszy...
- Ja unter biorę cie Makarena za zonę na 3 lata i 1 dzień.
- Ja Makarena biorę cie unter za męża na 3 lata i 1 dzień.
Gosie weselni wiwatują, urzędnik stawia pieczątkę i jesteśmy małżeństwem.
1 rok upływa w zgodzie i szczęściu, w 2 roku jest paskudnie, w trzecim całkiem zapomniałem o Tobie - kumple, piwko, wódeczka, baleciki, awantury, wyzwiska itd.
Co zrobisz? Ja na Twoim miejscu zacisnąłbym zęby i liczyłbym dni do końca małżeństwa. Jeszcze 1 miesiąc, jeszcze tydzień...
Nie przedłużasz umowy, a zatem wygasa i jesteś wolna. Bez chodzenia po sądach, powoływania świadków i kosztów sądowych.

unter jak na oświadczyny, to mało to romantyczne :zdegustowany: :luka: :rotfl2:

A tak na serio, to ja cały czas nie jestem przekonana o słuszności tego rozwiązania. Może też dlatego, że dla mnie małżeństwo na całe życie nie jest jakąś straszną wizją :oczami: A jeżeli chodzi o nazwijmy to zaspokajanie potrzeb, to zdecydowanie wolę rozwiązanie europejskie, kiedy dwoje ludzi po prostu umawia się na randkę. Nie chciałabym koniecznie wychodzić za mąż, żeby tylko skonsumować. Choć jako muzułmanka pewnie nie miałabym zbyt wiele do gadania. Swoją drogą nie jest tak, że żona musi być dziewicą? i jak to się wtedy ma do tych jednodniowych małżeństw?

tequila nieźle, kupię sobie przy najbliższej okazji.
Avatar użytkownika
MakarenaNone specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 2011-04-30, 19:27:51
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Gringa » 2011-12-10, 01:50:23

Wszystko zależy od konkretnego kraju i konkretnego osobnika. Islam jest na tyle plastycznym bytem, że każdy może do siebie dopasować to, co uważa za słuszne. Piszecie, że wszędzie jest to samo pismo i te same zasady ale jest zupełnie odwrotnie. Pismo jest jedno ale szkół jego interpretacji bardzo wiele. Tak naprawdę Koran jest tylko zarysem, Sunna dalszymi wskazówkami, a każdy z wyznawców ostateczną pieczęcią pod pismem. Każdy jest kowalem własnego losu w islamie.

A wszelkie prawa szariatu i prześladowania za wiarę to nic więcej jak odchyły wynikające z kultury. Coś takiego w ogóle nie powinno istnieć.
yo seré tu euforia y tú incondicional
Avatar użytkownika
GringaNone specified
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2011-12-02, 03:39:02
Lokalizacja: Poznań
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-12-27, 07:37:55

Gringa napisał(a):Wszystko zależy od konkretnego kraju i konkretnego osobnika. Islam jest na tyle plastycznym bytem, że każdy może do siebie dopasować to, co uważa za słuszne. Piszecie, że wszędzie jest to samo pismo i te same zasady ale jest zupełnie odwrotnie. Pismo jest jedno ale szkół jego interpretacji bardzo wiele. Tak naprawdę Koran jest tylko zarysem, Sunna dalszymi wskazówkami, a każdy z wyznawców ostateczną pieczęcią pod pismem. Każdy jest kowalem własnego losu w islamie.
A wszelkie prawa szariatu i prześladowania za wiarę to nic więcej jak odchyły wynikające z kultury. Coś takiego w ogóle nie powinno istnieć.

Niestety to wszystko, co piszesz obraca się przeciwko takiej religii - jako religii dalekiej od prawdziwego Boga.
Cechą charakterystyczną prawdziwej religii jest jedność. Ta jedność jest wynikiem jednego zrozumienia Słowa Bożego. Ono jest jedno, to i jego zrozumienie powinno być jedno, jak i jedno postępowanie i życie, i zasady, i prawo. Dlaczego?
Bo Bóg jest jeden. Bóg prawdziwy jest Bogiem porządku, a nie bałaganu i chaosu.
Warto to przemyśleć.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-12-27, 09:43:43

unter - 2011-10-20, 11:31 napisał(a):Panowie, nie wiem jak wam, ale dla mnie idea ślubu na czas określony wydaje się być wybawieniem przed dożywociem na jakie obecnie jesteśmy skazywani.

a co w takim wypadku z ewentualnymi alimentami?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kultura muzułmańska - nieznane zwyczaje, róznice kulturo

Postprzez unter » 2011-12-27, 16:10:21

junior, ja nie widzę problemu, w końcu mamy już sprawnie działający system prawa alimentacyjnego.

Miłujący prawdę napisał(a):Cechą charakterystyczną prawdziwej religii jest jedność. Ta jedność jest wynikiem jednego zrozumienia Słowa Bożego. Ono jest jedno, to i jego zrozumienie powinno być jedno, jak i jedno postępowanie i życie, i zasady, i prawo. Dlaczego?
Bo Bóg jest jeden. Bóg prawdziwy jest Bogiem porządku, a nie bałaganu i chaosu.
Warto to przemyśleć.

Rzeczywiście powinieneś to poważnie przemyśleć!

Twoje słowa idealnie odpowiadają wymaganiom jakie stawia przed muzułmanami Koran, gdzie zrozumienie przekazu jest podstawa wiary. Dlatego tez Koran i nauki z niego wynikające nie mogą być zniekształcone tłumaczeniami na inny język. Te które spotyka się na naszym rynku służą jedynie celom poznawczym i nigdy nie będą użyte do modlitwy.
Ponad miliard wiernych na całym świecie czyta Księgę i modli się w języku w jakim przed wiekami powstała: w arabskim.

Twój post, miłujący, przyczynił się do pokazania różnic pomiędzy naszymi kulturami, i za to serdeczne Bóg zapłać. Jednak zauwaz, ze znajdujesz się w temacie Kultura muzułmańska - nieznane zwyczaje, różnice kulturowe i nie ma tu miejsca na propagowanie Twojego jedynie słusznego Boga.
Nie wprowadzaj tutaj bałaganu i chaosu.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez vik123 » 2011-12-28, 08:25:07

A czy w dzisiejszych nowoczesnych pseudochrzescijanskich czasach wogole zona jest komukolwiek, poza jeleniami, potrzebna??? W muzulmanstwie owszem jeszcze probuja ratowac ta instytucje ale poza wyznawcami koranu to chyba juz sensu coraz mniej.

Zreszta formalne malzenstwo zostalo wymyslone przedwszystkim aby zapewnic potomstwu wychowanie i byt az do doroslowsci. Rozwod byl dopuszczalny tylko w przypadku zdrady zony, kryminalnych poczynan jednego z malzonkow albo powaznej choroby psychicznej. Przypomne, ze przykazanie nie cudzoloz znane w wiekszosci religii odnosilo sie tylko do sexu z cudza zona (dla mezczyzny) albo sexu z kims innym niz maz (dla kobiety).

Muzulmanstwo to religia majaca przedewszystkim na celu zaprowadzenie porzadku na tym swiecie. Podobnie judaizm, Yahweh zawarl kontrakt z Izraelem na ten swiat a nie na pozagrobowy. W NT natomiast mamy chaos interesow tych co go ukladali w obecnej wersji i cele pozagrobowe. Cala idea zbawienia i wpuszczenia na salony wszystkich jest dla kretynow bo nawet debil zrozumie ze jak sie zacznie srac w salonie to juz jest sralnia a nie salon. Ale w NT stoi rowniez, ze nikt nie wejdzie wiec kazdy sobie moze wybrac co woli. No ale mialo byc o muzulmanstwie.

pozdrawiam,
Avatar użytkownika
vik123None specified
Pisarz
Pisarz
 
Posty: 121
Dołączył(a): 2011-10-25, 09:00:31
Lokalizacja: Perth, WA
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez unter » 2012-01-01, 20:48:38

vik123 napisał(a):Muzulmanstwo to religia majaca przedewszystkim na celu zaprowadzenie porzadku na tym swiecie. Podobnie judaizm,...

Przeoczyłeś nasza religie, vik123.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2012-01-04, 15:27:11

Pamiętajcie, że wątek dotyczy religii muzułmańskiej.
Dlatego post Miłujący Prawdę został usunięty!
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez unter » 2012-01-09, 23:14:19

vik123 napisał(a):... Zreszta formalne malzenstwo zostalo wymyslone przedwszystkim aby zapewnic potomstwu wychowanie i byt az do doroslowsci. Rozwod byl dopuszczalny tylko w przypadku zdrady zony, kryminalnych poczynan jednego z malzonkow albo powaznej choroby psychicznej. Przypomne, ze przykazanie nie cudzoloz znane w wiekszosci religii odnosilo sie tylko do sexu z cudza zona (dla mezczyzny) albo sexu z kims innym niz maz (dla kobiety).

Jeśli mnie pamięć nie myli obowiązek zawierania ślubów kościelnych został wprowadzany dopiero w 15 wieku, przyjął się gdzieś ok. 18-tego. Czyli na dobra sprawę w porównaniu z muzułmanami mamy niewielkie doświadczenie "małżeńskie". Raptem 200 lat. Do tego patrząc na postępującą feminizacje w naszej kulturze, ckni mi się za arabskim porządkiem rzeczy. Tam przynajmniej wiadomo, ze tak było, tak jest i tak będzie.
Pozdrawiam, unter
http://szkiceerotyczne.blog.onet.pl
Avatar użytkownika
unterNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 555
Dołączył(a): 2011-07-05, 09:41:39
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 217 gości

cron