Medaliki :)

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-12-27, 07:12:21

cre[a]tive napisał(a):
Miłujący prawdę - 24 gru 2011 20:00 napisał(a):Przesądy zakorzeniły się tak mocno, że wszelkie próby ich zwalczenia kończą się niepowodzeniem.
Medalik jest jednym z nich.

Błędem jest wskazywać iż medalik jest wynikiem przesądu. Dla większości katolików jest on widocznym symbolem ich wiary. Publicznym, niemym, lecz całkowicie wymownym, aktem wiary.

To pogański wizerunek, zakazany w Biblii, albo amulet dający kontakt z demonami.
I choćbyś nie wiem jaki komentarz tu dawał nie zmieni to faktu - jak jest.
Gdy chcesz oceniać jakąś rzecz czy zachowanie ludzi podających się za wierzących sięgaj do opisów chrześcijan z I wieku n.e. Inaczej próżne wywody i przekonywanie.
My zaś mamy naśladować Jezusa i jego uczniów.
I tyle!
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-12-29, 21:45:56

Miłujący prawdę napisał(a):To pogański wizerunek, zakazany w Biblii, albo amulet dający kontakt z demonami.
I choćbyś nie wiem jaki komentarz tu dawał nie zmieni to faktu - jak jest.
Gdy chcesz oceniać jakąś rzecz czy zachowanie ludzi podających się za wierzących sięgaj do opisów chrześcijan z I wieku n.e. Inaczej próżne wywody i przekonywanie.
My zaś mamy naśladować Jezusa i jego uczniów.
I tyle!

Z tego co pamiętam to w Polsce najczęstszymi "medalikami" są:
-krzyżyk, oznaka męki Jezusa i jego śmierć jako odkupienie win za ludzkość,
-wizerunek świętego Krzysztofa, patrona kierowców,
-medalik z wizerunkiem Matki Boskiej (najczęściej Jasnogórskiej) - wiąże się to z tzw "kultem maryjnym".

Więcej nie znam, więc jeśli czytam teksty typu "medalik=amulet dający kontakty z demonami" to polecam autorowi tych słów trochę poczytać, bo widzę że słabo w tematyce "medalikowej" ;)
A co więcej - nasuwają mi się "Śluby" Jana II Kazimierza oddające Rzplitą w opiekę MB na myśl - czyżby więc Nasi (Twoi Szanowny przedmówco też) oddali kraj we władanie demonom ? :przestraszony:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2012-01-02, 10:49:52

dkm1941bismarck napisał(a):Z tego co pamiętam to w Polsce najczęstszymi "medalikami" są:
-krzyżyk, oznaka męki Jezusa i jego śmierć jako odkupienie win za ludzkość,
-wizerunek świętego Krzysztofa, patrona kierowców,
-medalik z wizerunkiem Matki Boskiej (najczęściej Jasnogórskiej) - wiąże się to z tzw "kultem maryjnym".

To takie amulety, talizmany.. W społecznościach, w których rozpowszechnione są różne formy magii oraz spirytyzmu - tam ich jest najwięcej. Strach przed rzekomymi duchami zmarłych lub skutkami przekleństwa rzuconego przez wroga, strach przed demonami może sprawić, że domniemana ochrona, którą zapewniają amulety i talizmany, wyda się wręcz nieodzowna. Jakkolwiek by było, w The World Book Encyclopedia zauważono:
Większość ludzi dręczą obawy ograbiające ich ze spokoju. Przesądy pomagają wyzbyć się takich lęków, dając poczucie bezpieczeństwa. Utwierdzają człowieka w przekonaniu, że otrzyma to, czego pragnie, i że uniknie kłopotów[/b]"
Im bardziej rozpowszechnione owe medaliki itp., itd., to tym większe przywiązanie religii do pogaństwa.
dkm1941bismarck napisał(a):Więcej nie znam, więc jeśli czytam teksty typu "medalik=amulet dający kontakty z demonami" to polecam autorowi tych słów trochę poczytać, bo widzę że słabo w tematyce "medalikowej" ;)
A co więcej - nasuwają mi się "Śluby" Jana II Kazimierza oddające Rzplitą w opiekę MB na myśl - czyżby więc Nasi (Twoi Szanowny przedmówco też) oddali kraj we władanie demonom ?

Sam to powiedziałeś! Skoro wyznawana i panujące religia jest siedliskiem demonów, to siłą rzeczy demony panują nad każdym ich - danego społeczeństwa - ruchem czy krokiem.
Czytasz:
(2 Koryntian 11:14-15)"[b]I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. 15 Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków
".
Z drugiej strony masz potwierdzenie bo przecież nie ma MB, bo Jezus Bogiem nie był i nie jest.
Proste prawda? Medaliki im nie pomogą.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez El Limon » 2012-02-23, 11:04:32

Ja nosiłem taki krzyżyk fajny dostałem od mamy na Mikołaja. Ale co mi się Pan Jezusek z niego urwał tako go już nie noszę... Może kiedyś jakiś mi ktoś jeszcze zafunduję bo ja akurat nie zbyt lubię biżuterię wybierać. Nie mam gustu do tego :(
Wolność może być przerażająca, jeśli jej nigdy nie czułeś
Avatar użytkownika
El LimonNone specified
Znawca
Znawca
 
Posty: 530
Dołączył(a): 2008-10-11, 11:24:56
Lokalizacja: www.greenisland.cba.pl
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2012-02-23, 21:36:42

Że też ja wcześniej tego nie zauważył xD

Miłujący prawdę napisał(a):Sam to powiedziałeś! Skoro wyznawana i panujące religia jest siedliskiem demonów, to siłą rzeczy demony panują nad każdym ich - danego społeczeństwa - ruchem czy krokiem.
Czytasz:
(2 Koryntian 11:14-15)"I nic dziwnego, bo sam Szatan ciągle się przeobraża w anioła światła. 15 Nic zatem wielkiego, jeśli również jego słudzy ciągle się przeobrażają w sług prawości. Ale ich koniec będzie według ich uczynków".
Z drugiej strony masz potwierdzenie bo przecież nie ma MB, bo Jezus Bogiem nie był i nie jest.
Proste prawda? Medaliki im nie pomogą.


Świadkowie Jehowy (pełna nazwa: Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy) – restoracjonistyczny związek wyznaniowy głoszący, że jedynym Bogiem jest Jehowa i przekonany o zbliżającym się Armagedonie. Świadkowie Jehowy są zaliczani do tzw. nurtu badackiego (zob. Badacze Pisma Świętego), należącego do wyznań millenarystycznych. Ruch został zapoczątkowany przez Charlesa T. Russella w 1872 w Pensylwanii (USA). Obecnie liczy ponad 7,6 miliona aktywnych członków (głosicieli) na całym świecie.

Jak czytam podobne bzdety n/t religii wygłaszane przez ŚJ to zastanawia mnie, jak to możliwe że ktoś ich (ŚJ) bierze na serio, ba - staje się takim innowiercą :mur: :mur:
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez mrumru » 2012-02-23, 22:00:48

El Limon napisał(a):Ja nosiłem taki krzyżyk fajny dostałem od mamy na Mikołaja. Ale co mi się Pan Jezusek z niego urwał tako go już nie noszę... Może kiedyś jakiś mi ktoś jeszcze zafunduję bo ja akurat nie zbyt lubię biżuterię wybierać. Nie mam gustu do tego :(



Ale że co? Nie dało rady naprawić?
http://mrumrando.blox.pl/html/1310721,3 ... lakobieta2
Avatar użytkownika
mrumruNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 835
Dołączył(a): 2009-09-24, 17:53:38
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez extazy » 2015-02-04, 19:00:57

Mam Cudowny Medalik, kiedyś nosiłam go codziennie. Od ponad roku już nie. Nie wiem dlaczego...mimo wszystko nosząc go czułam , że ktoś nade mną czuwa.
"Kiedy umiera nadzieja jedyną tarczą wojownika jest jego honor, a jego mieczem, odwaga"
Avatar użytkownika
extazyNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): 2010-08-08, 21:54:31
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Adiyoshi » 2015-04-09, 23:15:12

Ja noszę taki stary, z komunii :D
Avatar użytkownika
AdiyoshiNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2015-04-09, 23:01:03
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Medaliki :)

Postprzez alak12 » 2016-09-29, 13:25:24

to może dziwne ale ja nie noszę, wierzę i uważam że nie potrzebuję się z tym obnosić
Bo po nocy przychodzi dzień...http://www.avishaft.com.pl/blog/2016/05/10/zobacz-jak-potrzebny-jest-wybor-idealnych-kremow-dla-naszej-skory/
Avatar użytkownika
alak12None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2016-09-24, 13:00:49
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy
Imię: Alicja

Poprzednia strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 233 gości

cron