Strona 1 z 3

Bog Wszechmocny

PostNapisane: 2011-04-13, 20:17:56
przez daras
Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii boga wszechmocnego. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

PostNapisane: 2011-04-13, 20:28:20
przez cre[a]tive
daras - 13 kwi 2011 20:17 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii boga wszechmocnego. Ja osobiscie w to watpie.W co konkretnie wątpisz? W istnienie Boga czy w jego wszechmoc?

PostNapisane: 2011-04-13, 20:37:15
przez Jacek i Agatka
Ja bym wątpił w zainteresowanie na tym BForum takim tematem ;)

PostNapisane: 2011-04-13, 20:48:03
przez kosmowski.be
Miłujący Prawdę przyjdzie i będzie dyskusja :D

PostNapisane: 2011-04-13, 22:23:41
przez cre[a]tive
kosmowski nie kracz :emo:

PostNapisane: 2011-04-13, 22:45:03
przez junior
a jaka to z nim dyskusja, jak nie odnosi się do uwag, wobec tego co piszę tylko powtarza to samo:P

Re: Bog Wszechmocny

PostNapisane: 2011-04-14, 00:19:26
przez daras
Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.
Co do tego czy on istnieje to tez mozna sie zastanawiac. Teorii powstania swiata jecst przynajmniej kilka. Mozna zauwazyc w dziele stworzenia jakas mysl. Gdy jestes spragniony masz wode, gdy jestes glodny masz pokarm, gdy jest ci zimno mozesz sie ogrzac. Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.

PostNapisane: 2011-04-14, 00:22:46
przez hitman1986
Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

PostNapisane: 2011-04-14, 07:09:46
przez cre[a]tive
daras - 14 kwi 2011 00:19 napisał(a):Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.


Tylko nie mów, że jesteś kolejnym Świadkiem Jehowym na tym forum, który będzie nam tutaj pluł cytatami wyuczonymi na pamięć, cytując je zupełnie bez zrozumienia i ani krzty własnej interpretacji i próbował nas nawrócić na jedyną słuszną prawdę?


hitman1986 - 14 kwi 2011 00:22 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.


:ok:

Re:

PostNapisane: 2011-04-14, 09:31:26
przez dkm1941bismarck
hitman1986 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

Osobiście uważam iż większy wpływ na wzrost zachorowań na różyczkę miałoby wydobycie ropy z wiecznej zmarźliny Syberyjskiej czyli Jakucji, co więcej - jak się ludzie dokopią tam do ropy, ludzkość zaatakuje nowa odmiana grypy ;(

PostNapisane: 2011-04-14, 16:47:02
przez Codino
daras - 2011-04-14, 00:19 napisał(a):Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.

Jaki sens miałoby życie gdyby Bóg wszystko załatwiał sam? To częsty argument, ale moim zdaniem cierpienie ludzkie nie wyklucza się z myślą chrześcijańską.

PS. Powyższe zdanie użytkownika daras raczej wyklucza jego przynależność do Świadków Jehowy:)

Re: Bog Wszechmocny

PostNapisane: 2011-04-15, 00:08:52
przez KenWatanabe
Każda koncepcja która sama się nie wyklucza jest dobra. Niczego nie udowodnisz ani nie obalisz, bo prawda nie istnieje, tylko interpretacje. Bóg to tak w skrócie Przyczyna.

A czy jest wszechmocny? Przyczyna nie może być ani dobra, ani zła, może tworzyć własny system aksjonormatywny w ramach swoich skutków. A skoro tak to sama musi być poza systemem, czyli, że nie będzie miała kryteriów działania. Dlatego jeśli w ogóle Bóg istnieje i jest wszechmocny (takie teoretyczne założenie) to jego działania są naszą rzeczywistością której motywów nie sposób zidentyfikować i nie da się tego zauważyć. Po co więc się nad tym zastanawiać?

Re: Bog Wszechmocny

PostNapisane: 2011-04-16, 00:56:54
przez daras
Powod do zastanawiania jest taki, ze gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice to kto wpadl na pomysl aby nazwac go wszechmogacym. To znaczy kto- to wiadomo- ale jak im to przyszlo do glowy. No bo ze wszechmocny i pozwala wyrzynac swoje stado to w to juz nie moge uwierzy.

PostNapisane: 2011-04-16, 02:12:29
przez cre[a]tive
daras - 16 kwi 2011 00:56 napisał(a):gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice


W Twojej wiosce sataniści plądrują kościoły i brukają księży?
W mojej nie :emo:

PostNapisane: 2011-04-16, 02:24:38
przez KenWatanabe
daras napisał(a):Powod do zastanawiania jest taki, ze gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice to kto wpadl na pomysl aby nazwac go wszechmogacym.


To jest już inny poziom pytania, chcąc to rozpatrywać musimy przyjąć masę założeń. Np, że Bóg prawdziwy jest Bogiem chrześcijańskim, że uznaje KK, że istnieje szatan etc, to nie prowadzi do żadnych ustaleń. Jeśli Bóg istnieje, a ludzie giną to znaczy, że taki jest jego plan, tylko tak można podtrzymać postulat o jego wszechmocy, to zresztą całkiem logiczne.

A jak chcesz Chrześcijańskiej odpowiedzi to poczytaj Hioba itd, 3/4 biblii trąbi o tym co robi Bóg. Po paru stronach załapiesz co nieco, aczkolwiek niezbadane są jego wyroki ;).

Religia Chrześcijańska nie jest religią dualistyczną. Bóg nie jest dobrym wujkiem który broni ludzi przed złem, bóg to całościowa struktura, musiał przejąć parę funkcji ciemnej strony. Ale i tak on wie najlepiej jak będzie najlepiej ;)

Re: Bog Wszechmocny

PostNapisane: 2011-04-17, 08:27:14
przez Miłujący prawdę
daras napisał(a):Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.
Co do tego czy on istnieje to tez mozna sie zastanawiac. Teorii powstania swiata jecst przynajmniej kilka. Mozna zauwazyc w dziele stworzenia jakas mysl. Gdy jestes spragniony masz wode, gdy jestes glodny masz pokarm, gdy jest ci zimno mozesz sie ogrzac. Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.

Czytasz:
(Jakuba 1:16-18) "Nie dajcie się wprowadzić w błąd, bracia moi umiłowani.
Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia. Ponieważ tak chciał, więc nas zrodził słowem prawdy, abyśmy byli niejako pierwocinami jego stworzeń
".
Teorii masz multum, a życie jedno. Czy więc chcesz przeznaczyć je na sprawdzanie wszystkich teorii.
Wystarczy ludzkie doświadczenie z jedną z teorii "Teorią ewolucji" która ludzi uczyniła nic niewartymi zwierzętami. Czy Bóg nie traktuje ludzi inaczej?
Napisano:
(Hioba 35:11) "On uczy nas więcej niż zwierzęta ziemi i czyni nas mędrszymi od latających stworzeń niebios".
Czyż to nie zobowiązuje?
Człowiek, każdy człowiek, powinien dążyć do poznania prawdy i zrozumienia:
Dlaczego ten Wszechmocny Bóg dopuszcza cierpienia?
Ludzie są leniwi, czekają aż Bóg im to włoży do głowy bez ich zaangażowania, lepiej błąkać się po świecie pełnych głupich i nic niewartych teorii.
Takie staje się ich życie, jakie są ich teorie.

KenWatanabe napisał(a):Każda koncepcja która sama się nie wyklucza jest dobra. Niczego nie udowodnisz ani nie obalisz, bo prawda nie istnieje, tylko interpretacje. Bóg to tak w skrócie Przyczyna.

Czytasz:
(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.
Prawda istnieje i jest tylko jedna.
Obok niej mnóstwo interpretacji. Dlaczego?
Bo taki jest ten świat i człowiek przez niego kształtowany. Warto pomyśleć o tym, że te kwestie nie są trudne, ale ktoś czyni je dla wielu trudnymi. Kto?
Biblia mówi o Przeciwniku i Oszczercy Boga - Szatanie, który określany jest w Biblii "bogiem tego systemu rzeczy". To on czyni wszystko zło, sam stojąc schowany, by ludzie bez wiary i wiedzy obracali się przeciwko Stwórcy, Bogu Wszechmocnemu. Udaje mu się o czym świadczy pierwszy post.

KenWatanabe napisał(a):A czy jest wszechmocny? Przyczyna nie może być ani dobra, ani zła, może tworzyć własny system aksjonormatywny w ramach swoich skutków. A skoro tak to sama musi być poza systemem, czyli, że nie będzie miała kryteriów działania. Dlatego jeśli w ogóle Bóg istnieje i jest wszechmocny (takie teoretyczne założenie) to jego działania są naszą rzeczywistością której motywów nie sposób zidentyfikować i nie da się tego zauważyć. Po co więc się nad tym zastanawiać?

Bóg Wszechmocny wie, żeśmy prochem. Zniża się do nas, byśmy Go poznali, mówi do nas językiem dla nas zrozumiałym, ustala swoje normy życia i podaje w takiej formie byśmy je zrozumieli i przyjęli. Czyż Ten, który uczynił ucho, nie utworzył też aparat mowy?
Mądry będzie się nad tym zastanawiał i dążył do poznania. Dlaczego?
Bo dokładnie wie jak słaby jest człowiek, jak ułomne są możliwości poznawcze, wie że podstawa wiedzy o wszechświecie leży poza ludzkim zasięgiem.
Napisano:
(Kaznodziei 3:11) "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca".

Podstawy muszą być mu - człowiekowi mądremu - przez Boga Wszechmocnego objawione.
Tak tez czyni. Nierozumny ich nie widzi. Czytasz:
(Psalm 14:1) "Nierozumny rzekł w swoim sercu: „Nie ma Jehowy”.
Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu.
Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze".

PostNapisane: 2011-04-18, 23:59:53
przez daras
To ze w jednej czy drugiej wiosce brak satanistycznych dzialan, nie oznacza ze nie ma ich wcale. Ja wiele razy o tym slyszalem.

W ta bajke z Hiobem to specjalnie nie wierze.

To co Bog nam objwil to moze byc prawda jesli w bibli jest sama prawda a tego nie wiemy.

Re:

PostNapisane: 2011-04-19, 20:29:39
przez Miłujący prawdę
daras napisał(a):To co Bog nam objwil to moze byc prawda jesli w Bibli jest sama prawda a tego nie wiemy.

Wiemy. Wiemy! To sprawdzone i udowodnione.
Są jednak tacy, którzy nie chcą zmienić swego zdania, wstydzą się.
Ktoś mógłby im zarzucić, że wierzą w Boga!
W takich sytuacjach najlepiej widać, dla kogo najcenniejsza jest prawda, bo czy nie znając jej będziesz selekcjonował jej źródła?
Trzeba samemu podejść aktywnie do kwestii prawdy ujętej w Biblii, jest Słowem Boga, a Bóg prawdziwy nie może kłamać.
Jasne?
W tym kierunku musisz szukać dowodów, czy takie są! I wszystko.
Znajdziesz je, są jak na dłoni. Pomogę. Musisz chcieć!
Pozdrawiam

PostNapisane: 2011-04-19, 21:04:38
przez cre[a]tive
Miłujący prawdę - 19 kwi 2011 20:29 napisał(a):Wiemy. Wiemy! To sprawdzone i udowodnione.


Wg Twojej wiary.
Nie wciskaj człowieku innym swoich śmiesznych wierzeń.
Miejże rozległe horyzonty i na tyle inteligencji, by zaakceptować, iż nie każdy musi wyznawać te same wartości, co Ty.

PostNapisane: 2011-04-19, 23:44:41
przez hitman1986
A ja wciąż czekam na jakąś inteligentną ripostę wobec mojego "zarzutu" o to, że jeśliby bóg istniał, to jest on ateistą, bo sam w siebie nie może wierzyć, bo byłaby to pycha (a to podobno grzech), a nikogo "powyżej" boga nie ma, dlatego też ateistów umiłował sobie najbardziej, bo są tacy sami jak on...