Bog Wszechmocny

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Bog Wszechmocny

Postprzez daras » 2011-04-13, 20:17:56

Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii boga wszechmocnego. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-13, 20:28:20

daras - 13 kwi 2011 20:17 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii boga wszechmocnego. Ja osobiscie w to watpie.



W co konkretnie wątpisz? W istnienie Boga czy w jego wszechmoc?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez Jacek i Agatka » 2011-04-13, 20:37:15

Ja bym wątpił w zainteresowanie na tym BForum takim tematem ;)
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez kosmowski.be » 2011-04-13, 20:48:03

Miłujący Prawdę przyjdzie i będzie dyskusja :D
Obrazek
Szukasz CB Radia? Odezwij się, a wybiorę coś dla Ciebie i załatwię rabat!
Avatar użytkownika
kosmowski.beNone specified
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 4415
Dołączył(a): 2007-03-17, 10:33:41
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-13, 22:23:41

kosmowski nie kracz :emo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez junior » 2011-04-13, 22:45:03

a jaka to z nim dyskusja, jak nie odnosi się do uwag, wobec tego co piszę tylko powtarza to samo:P
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez daras » 2011-04-14, 00:19:26

Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.
Co do tego czy on istnieje to tez mozna sie zastanawiac. Teorii powstania swiata jecst przynajmniej kilka. Mozna zauwazyc w dziele stworzenia jakas mysl. Gdy jestes spragniony masz wode, gdy jestes glodny masz pokarm, gdy jest ci zimno mozesz sie ogrzac. Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-14, 00:22:46

Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-14, 07:09:46

daras - 14 kwi 2011 00:19 napisał(a):Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.


Tylko nie mów, że jesteś kolejnym Świadkiem Jehowym na tym forum, który będzie nam tutaj pluł cytatami wyuczonymi na pamięć, cytując je zupełnie bez zrozumienia i ani krzty własnej interpretacji i próbował nas nawrócić na jedyną słuszną prawdę?


hitman1986 - 14 kwi 2011 00:22 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.


:ok:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez dkm1941bismarck » 2011-04-14, 09:31:26

hitman1986 napisał(a):Ciekawy jestem waszego zdania dotyczacego teorii wzrostu zachorowań na różyczkę powodowaną przez wycinkę Tajgi na Syberii. Ja osobiscie w to watpie. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

Osobiście uważam iż większy wpływ na wzrost zachorowań na różyczkę miałoby wydobycie ropy z wiecznej zmarźliny Syberyjskiej czyli Jakucji, co więcej - jak się ludzie dokopią tam do ropy, ludzkość zaatakuje nowa odmiana grypy ;(
Obrazek
URODZIŁEM SIĘ W WARSZAWIE-(L)EGIĘ KOCHAM-(L)EGIĘ SŁAWIĘ !!
Avatar użytkownika
dkm1941bismarckNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 1462
Dołączył(a): 2010-07-03, 18:21:53
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-04-14, 16:47:02

daras - 2011-04-14, 00:19 napisał(a):Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.

Jaki sens miałoby życie gdyby Bóg wszystko załatwiał sam? To częsty argument, ale moim zdaniem cierpienie ludzkie nie wyklucza się z myślą chrześcijańską.

PS. Powyższe zdanie użytkownika daras raczej wyklucza jego przynależność do Świadków Jehowy:)
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-15, 00:08:52

Każda koncepcja która sama się nie wyklucza jest dobra. Niczego nie udowodnisz ani nie obalisz, bo prawda nie istnieje, tylko interpretacje. Bóg to tak w skrócie Przyczyna.

A czy jest wszechmocny? Przyczyna nie może być ani dobra, ani zła, może tworzyć własny system aksjonormatywny w ramach swoich skutków. A skoro tak to sama musi być poza systemem, czyli, że nie będzie miała kryteriów działania. Dlatego jeśli w ogóle Bóg istnieje i jest wszechmocny (takie teoretyczne założenie) to jego działania są naszą rzeczywistością której motywów nie sposób zidentyfikować i nie da się tego zauważyć. Po co więc się nad tym zastanawiać?
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez daras » 2011-04-16, 00:56:54

Powod do zastanawiania jest taki, ze gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice to kto wpadl na pomysl aby nazwac go wszechmogacym. To znaczy kto- to wiadomo- ale jak im to przyszlo do glowy. No bo ze wszechmocny i pozwala wyrzynac swoje stado to w to juz nie moge uwierzy.
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-16, 02:12:29

daras - 16 kwi 2011 00:56 napisał(a):gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice


W Twojej wiosce sataniści plądrują kościoły i brukają księży?
W mojej nie :emo:
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-04-16, 02:24:38

daras napisał(a):Powod do zastanawiania jest taki, ze gdy satanisci pala koscioly, zabijaja ksiezy czy gwalca zakonnice to kto wpadl na pomysl aby nazwac go wszechmogacym.


To jest już inny poziom pytania, chcąc to rozpatrywać musimy przyjąć masę założeń. Np, że Bóg prawdziwy jest Bogiem chrześcijańskim, że uznaje KK, że istnieje szatan etc, to nie prowadzi do żadnych ustaleń. Jeśli Bóg istnieje, a ludzie giną to znaczy, że taki jest jego plan, tylko tak można podtrzymać postulat o jego wszechmocy, to zresztą całkiem logiczne.

A jak chcesz Chrześcijańskiej odpowiedzi to poczytaj Hioba itd, 3/4 biblii trąbi o tym co robi Bóg. Po paru stronach załapiesz co nieco, aczkolwiek niezbadane są jego wyroki ;).

Religia Chrześcijańska nie jest religią dualistyczną. Bóg nie jest dobrym wujkiem który broni ludzi przed złem, bóg to całościowa struktura, musiał przejąć parę funkcji ciemnej strony. Ale i tak on wie najlepiej jak będzie najlepiej ;)
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Bog Wszechmocny

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-17, 08:27:14

daras napisał(a):Przede wszyskim watpie w jego wszechmoc. Nie moge w nia uwierzyc gdy slysze o tych wszystich co sie do niego tak zarliwie modla a dostaja ostro po dupie.
Co do tego czy on istnieje to tez mozna sie zastanawiac. Teorii powstania swiata jecst przynajmniej kilka. Mozna zauwazyc w dziele stworzenia jakas mysl. Gdy jestes spragniony masz wode, gdy jestes glodny masz pokarm, gdy jest ci zimno mozesz sie ogrzac. Moim zdaniem bedzie to dzielo jakies mocy byc moze Boga Jahwe.

Czytasz:
(Jakuba 1:16-18) "Nie dajcie się wprowadzić w błąd, bracia moi umiłowani.
Każdy dobry dar i każdy doskonały podarunek pochodzi z góry, bo zstępuje od Ojca świateł niebiańskich, a u niego nie ma zmienności obracania się cienia. Ponieważ tak chciał, więc nas zrodził słowem prawdy, abyśmy byli niejako pierwocinami jego stworzeń
".
Teorii masz multum, a życie jedno. Czy więc chcesz przeznaczyć je na sprawdzanie wszystkich teorii.
Wystarczy ludzkie doświadczenie z jedną z teorii "Teorią ewolucji" która ludzi uczyniła nic niewartymi zwierzętami. Czy Bóg nie traktuje ludzi inaczej?
Napisano:
(Hioba 35:11) "On uczy nas więcej niż zwierzęta ziemi i czyni nas mędrszymi od latających stworzeń niebios".
Czyż to nie zobowiązuje?
Człowiek, każdy człowiek, powinien dążyć do poznania prawdy i zrozumienia:
Dlaczego ten Wszechmocny Bóg dopuszcza cierpienia?
Ludzie są leniwi, czekają aż Bóg im to włoży do głowy bez ich zaangażowania, lepiej błąkać się po świecie pełnych głupich i nic niewartych teorii.
Takie staje się ich życie, jakie są ich teorie.

KenWatanabe napisał(a):Każda koncepcja która sama się nie wyklucza jest dobra. Niczego nie udowodnisz ani nie obalisz, bo prawda nie istnieje, tylko interpretacje. Bóg to tak w skrócie Przyczyna.

Czytasz:
(Objawienie 4:11) „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.
Prawda istnieje i jest tylko jedna.
Obok niej mnóstwo interpretacji. Dlaczego?
Bo taki jest ten świat i człowiek przez niego kształtowany. Warto pomyśleć o tym, że te kwestie nie są trudne, ale ktoś czyni je dla wielu trudnymi. Kto?
Biblia mówi o Przeciwniku i Oszczercy Boga - Szatanie, który określany jest w Biblii "bogiem tego systemu rzeczy". To on czyni wszystko zło, sam stojąc schowany, by ludzie bez wiary i wiedzy obracali się przeciwko Stwórcy, Bogu Wszechmocnemu. Udaje mu się o czym świadczy pierwszy post.

KenWatanabe napisał(a):A czy jest wszechmocny? Przyczyna nie może być ani dobra, ani zła, może tworzyć własny system aksjonormatywny w ramach swoich skutków. A skoro tak to sama musi być poza systemem, czyli, że nie będzie miała kryteriów działania. Dlatego jeśli w ogóle Bóg istnieje i jest wszechmocny (takie teoretyczne założenie) to jego działania są naszą rzeczywistością której motywów nie sposób zidentyfikować i nie da się tego zauważyć. Po co więc się nad tym zastanawiać?

Bóg Wszechmocny wie, żeśmy prochem. Zniża się do nas, byśmy Go poznali, mówi do nas językiem dla nas zrozumiałym, ustala swoje normy życia i podaje w takiej formie byśmy je zrozumieli i przyjęli. Czyż Ten, który uczynił ucho, nie utworzył też aparat mowy?
Mądry będzie się nad tym zastanawiał i dążył do poznania. Dlaczego?
Bo dokładnie wie jak słaby jest człowiek, jak ułomne są możliwości poznawcze, wie że podstawa wiedzy o wszechświecie leży poza ludzkim zasięgiem.
Napisano:
(Kaznodziei 3:11) "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca".

Podstawy muszą być mu - człowiekowi mądremu - przez Boga Wszechmocnego objawione.
Tak tez czyni. Nierozumny ich nie widzi. Czytasz:
(Psalm 14:1) "Nierozumny rzekł w swoim sercu: „Nie ma Jehowy”.
Postąpili zgubnie, postąpili obrzydliwie w swym działaniu.
Nie ma nikogo, kto by czynił dobrze".
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez daras » 2011-04-18, 23:59:53

To ze w jednej czy drugiej wiosce brak satanistycznych dzialan, nie oznacza ze nie ma ich wcale. Ja wiele razy o tym slyszalem.

W ta bajke z Hiobem to specjalnie nie wierze.

To co Bog nam objwil to moze byc prawda jesli w bibli jest sama prawda a tego nie wiemy.
Avatar użytkownika
darasNone specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2011-04-08, 00:32:42
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-04-19, 20:29:39

daras napisał(a):To co Bog nam objwil to moze byc prawda jesli w Bibli jest sama prawda a tego nie wiemy.

Wiemy. Wiemy! To sprawdzone i udowodnione.
Są jednak tacy, którzy nie chcą zmienić swego zdania, wstydzą się.
Ktoś mógłby im zarzucić, że wierzą w Boga!
W takich sytuacjach najlepiej widać, dla kogo najcenniejsza jest prawda, bo czy nie znając jej będziesz selekcjonował jej źródła?
Trzeba samemu podejść aktywnie do kwestii prawdy ujętej w Biblii, jest Słowem Boga, a Bóg prawdziwy nie może kłamać.
Jasne?
W tym kierunku musisz szukać dowodów, czy takie są! I wszystko.
Znajdziesz je, są jak na dłoni. Pomogę. Musisz chcieć!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-04-19, 21:04:38

Miłujący prawdę - 19 kwi 2011 20:29 napisał(a):Wiemy. Wiemy! To sprawdzone i udowodnione.


Wg Twojej wiary.
Nie wciskaj człowieku innym swoich śmiesznych wierzeń.
Miejże rozległe horyzonty i na tyle inteligencji, by zaakceptować, iż nie każdy musi wyznawać te same wartości, co Ty.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-04-19, 23:44:41

A ja wciąż czekam na jakąś inteligentną ripostę wobec mojego "zarzutu" o to, że jeśliby bóg istniał, to jest on ateistą, bo sam w siebie nie może wierzyć, bo byłaby to pycha (a to podobno grzech), a nikogo "powyżej" boga nie ma, dlatego też ateistów umiłował sobie najbardziej, bo są tacy sami jak on...
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości

cron