Apokalipsa...

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Apokalipsa...

Postprzez potter28 » 2011-03-01, 18:02:10

Witajcie, co myślicie o Apokalipsie 2012..
Co o tym mówi Księga Rodzaju..?
Czy wierzycie w 2012.. ?
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apokalipsa...

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-01, 19:20:31

Taa, kolejny koniec świata w ciągu ostatniej dekady :), ledwo się zaczęła, a będzie to już chyba 3 czy 4 raz.

Nigdy w to nie wierzyłem i nie zamierzam. W ogóle nie podzielam tego typu obrazów końca świata z jakimi mamy do czynienia w filmach czy przedstawieniach w literaturze (w tym Biblii). Oczywiście, skoro już raz mieliśmy do czynienia ze zderzeniem jakiś obcych ciał z ziemią to całkiem prawdopodobne, że to się powtórzy i unicestwi życie na ziemi. Jednak w moim mniemaniu wcześniej nastąpi jakaś apokalipsa związana z kryzysem na tle cywilizacyjno kulturowym, może ekonomicznym trudno ocenić ale całkowita zmiana kulturowa świata może być w pewnym sensie poczytywana za koniec, a są już do takich wizji pewne logiczne przesłanki.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-01, 19:54:36

Zdaje mi się, że ludzie lubią się nakręcać i bać. W jakiś sposób ich to jara, także media wykorzystują to i co jakiś czas karmią nas nową wizją końca świata, podając jednocześnie coraz to nowe daty. Teoretycznie bardzo skomplikowane wyliczenia wykazały, iż faktycznie w 2012 nastąpi przebiegunowanie ziemi, a to może przynieść różne katastrofy klimatyczne, w wyniku których spora część ludzi może umrzeć. Nawet gdyby teoretycznie tak się miało stać, nie będzie to widowiskowy koniec świata, gdzie wszystko wali się w jeden dzień, będzie to raczej kwestia lat. Poza tym, najlepiej przystosowani i tak by przeżyli, imo ;) Później z kolei, już parę lat temu, została napisana książka, która to znów odwołuje się do skomplikowanych wyliczeń i udowadnia, że teoria początkowo postawiona o roku 2012 jest błędna, a dokładniej nie zgadza się jakiś drobny szczegół.

Można w to wierzyć lub nie, jednak ja osobiście podchodzę do tego dość obojętnie. Cokolwiek miałoby się nie wydarzyć i nie mówię tutaj tylko w kategoriach katastrof klimatycznych, lecz chociażby ataków zbrojnych ze strony innych państw, nie ma co się na zapas ekscytować. Przyjdzie czas to się dowiemy.
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez wanda117 » 2011-03-01, 21:38:56

No cóż, zgadzam się z przedmówcami. Media mają temat, leją wodę na młyn, co poniektórzy zaczynają żyć w coraz większym strachu. A strach często wyłącza logiczne myślenie. I znowu zaczną się fale masowych samobójstw w różnych ciekawych sektach o bujnych nazwach / w stylu Świątynia Słońca, czy kto tam wie jeszcze czego. Jedno jest pewne - ktoś na tym zarobi niezłe pieniądze, bo za grubą kasę już dawno są sprzedawana "bezpieczne" miejsca gdzieś w Afryce, które mają zagwarantować przetrwanie. Głupota ludzka nie zna granic. A w odniesieniu do religii chrześcijańskiej / to o ile mi się obiło o uszy/ "nie znamy dnia ani godziny". Bez względu na to czy i kto ma rację, jedyna niezbywalna mądrość, która mi tu przychodzi do głowy, to " carpe diem" - bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie.
Bywają okazje, gdy zwyczajnie nie można się nie napić.
Avatar użytkownika
wanda117None specified
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2011-02-28, 21:54:06
Lokalizacja: Ile razy myślę , że jestem na samym dnie/ktoś wręcza mi łopatę !
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez potter28 » 2011-03-02, 15:35:04

No na gadu-gadu.pl wyczytałem, że są sprzedawane miejsca w podziemnych bunkrach właśnie,m które maja powstać do 2012 w Hiszpania, Anglii, USA. Coś jak te arki z 2012 (filmu); xD
Ale na poważnie, w ubiegły czwartek na fizyce babka nam powiedziała, że przebiegunowanie biegunów jak dojdzie do skutku, to całą elektryczność szlag trafi i będziemy jak w reklamie SimPlusa (arrh). Z kolei ostatnie wydarzenia (Egipt, Tunezja) teraz Libia też są niepokojące.. Nie wiadomo do czego moze dojść.. MON Włoch powiedział, że nie obawawiają się ataku rakietowego ze strony Libi. też nie ciekawe.
A jak by doszło do III WŚ to klapa bo na pewno któreś z chorych państw (Iran, Korea Płn itd ) użyje bomby atomowej na szeroką skalę a to za razem może świadczyć globalną katastrofę..Moim zdaniem w 2012 może dziać się sporo złych katastrofalnych rzeczy. :( :przestraszony:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-08, 07:24:33

potter28 napisał(a):Witajcie, co myślicie o Apokalipsie 2012..
Co o tym mówi Księga Rodzaju..?

Ciekawe jest podejście ludzi do tzw.: "Końca świata" ponieważ ludzie widza w tym jedynie koniec i rozpad ziemi i zanik życia na ziemi. Takie myślenie kieruje uwagę na zagrożenia dla ziemi jakie według zgalopowanych naukowców, katastroficznych futurologów - amatorów, wydają się być w pełni prawdopodobnymi.
A przecież nie o top chodzi!
Ale co należy rozumieć przez wspomniany w Biblii „koniec świata”?
Czyżby nasza ojczyzna, planeta Ziemia, miała ulec zagładzie?
Zobaczmy o czym mówią więc pewne wersety:
(1 Jana 2:17) Ponadto świat przemija i tak jest z jego pragnieniem, ale kto wykonuje wolę Boga, ten pozostaje na wieki.
(Mateusza 24:3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego na osobności uczniowie, mówiąc: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem twojej obecności oraz zakończenia systemu rzeczy?”
Bóg wcale nie musi zniszczyć Ziemi, aby położyć kres panującym na niej strasznym warunkom. Ziemia nie ponosi odpowiedzialności za problemy trapiące dzisiaj ród ludzki.
To wina ludzi, zwłaszcza tych, którzy mają bardzo mało szacunku dla Stwórcy, Jehowy Boga, i Jego praw albo nie mają go wcale. To właśnie z ich powodu życie na Ziemi jest dla niejednego istnym koszmarem. Bóg potrafi uwolnić od nich Ziemię, nie potrzebując jej niszczyć.
Jak byś na przykład postąpił, gdybyś stwierdził, że w twoim domu zalęgły się myszy? Czy byś go spalił? Chyba nie! Najprawdopodobniej znalazłbyś inne rozwiązanie: pułapki na myszy albo może kot. Nie przyszłoby ci na myśl, żeby spalić dom.
Koniec tego systemu rzeczy - to likwidacja ludzi, którzy nie poznali Boga i tych nieposłusznych dobrej nowinie.
Pozbycie się pasożytów nie wymaga więc zniszczenia ich żywiciela.
Ziemia ostoi się po czasy niezmierzone, nikt i nic jej nie zniszczy.
Co do wersetu z Księgi Rodzaju to warto zwrócić uwagę na ten:
(Rodzaju 3:15) "I ja wprowadzę nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę i między twoje potomstwo a jej potomstwo. On rozgniecie ci głowę, a ty rozgnieciesz mu piętę”.
Jezus przyrównał też „koniec świata” do potopu za dni Noego.
Ziemia nie została wtedy zniszczona, ale zagłada dosięgła bezbożnych ludzi. Patrząc na ich skandaliczne zachowanie, Bóg oświadczył:
Zamierzam zetrzeć z powierzchni ziemi ludzi, których stworzyłem” (Rodz. 6:7).
Tak, podobnie, będzie, przy użyciu innych środków..

potter28 napisał(a):Czy wierzycie w 2012.. ?

Kto wierzy w takie bzdury?!
Przypomina to scenę z filmu Faraon, gdzie kapłani podległy im lud zastraszali nierozumianymi przez nich zjawiskami. Warto nad tym się zastanowić: Kto dzisiaj wierzy w takie przepowiednie?!
Kto dzisiaj szuka informacji, na ten temat, poza Biblią?

cre[a]tive napisał(a): Przyjdzie czas to się dowiemy.

W Biblii są dwie wyraźne, nie wymagające żadnego wyjaśnienia wypowiedzi, które rozwiewają wszelkie obawy przed tym, że Ziemia mogłaby być zniszczona podczas końca tego „świata”. .
(Kaznodziei 1:4) Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.
(Izajasza 45:18) Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.
Prawdę o "końcu świata" - "końcu tego systemu rzeczy" zapowiedzianym przez Jezusa, trzeba poznać teraz, bo może zechcesz uratować swoje życie, ocaleć.
Tak więc światem, który według Biblii na pewno zostanie zniszczony, jest świat ludzi nie spełniających woli Bożej.
Co się tyczy złych, ci będą wycięci z ziemi; a co do zdradzieckich, ci będą z niej wyrwani” (Prz. 2:22).
Jehowa toczy spór z narodami. Sam pozywa przed sąd wszelkie ciało. Co się tyczy złych, odda ich pod miecz (...) A pozabijani przez Jehowę na pewno będą w tym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi” (Jer. 25:31, 33).
To warto analizować!

wanda117 napisał(a): Bez względu na to czy i kto ma rację, jedyna niezbywalna mądrość, która mi tu przychodzi do głowy, to " carpe diem" - bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie.

Biblia poznaj Biblię i jej Słowo, które jest Słowem Boga. Nie ma "bogów", jest tylko jeden Bóg i On nad tym wszystkim czuwa.

potter28 napisał(a):A jak by doszło do III WŚ to klapa bo na pewno któreś z chorych państw (Iran, Korea Płn itd ) użyje bomby atomowej na szeroką skalę a to za razem może świadczyć globalną katastrofę.
.Moim zdaniem w 2012 może dziać się sporo złych katastrofalnych rzeczy.

Te katastrofalne rzeczy, które zaczęły się dziać od roku 1914, już nieustaną.
Dlaczego?
Bo stanowią one element "znaku końca tego systemu rzeczy".
Zakończy je Armagedon, w którym zginą przeciwnicy Boga.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-08, 08:38:13

Miłujący prawdę, czy Wy, świadkowie Jehowy, musicie być tak upierdliwi?
Może jeszcze powiesz mi, co Biblia mówi o kryzysie ekonomicznym, melioracji, ruchach płyt tektonicznych czy migracji ptactwa na świecie? Daj żyć i nie pier*ol, człowieku, bo aż strach założyć jakiś interesujący temat, żebyś nie zaczął pisać swoich pierdów!
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez cre[a]tive » 2011-03-08, 14:22:41

Miłujący prawdę napisał(a):
cre[a]tive! napisał(a): Przyjdzie czas to się dowiemy.

W Biblii są dwie wyraźne, nie wymagające żadnego wyjaśnienia wypowiedzi, które rozwiewają wszelkie obawy przed tym, że Ziemia mogłaby być zniszczona podczas końca tego „świata”. .
(Kaznodziei 1:4) Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi, lecz ziemia stoi aż po czas niezmierzony.
(Izajasza 45:18) Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: „Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego.
Prawdę o "końcu świata" - "końcu tego systemu rzeczy" zapowiedzianym przez Jezusa, trzeba poznać teraz, bo może zechcesz uratować swoje życie, ocaleć.
Tak więc światem, który według Biblii na pewno zostanie zniszczony, jest świat ludzi nie spełniających woli Bożej.
Co się tyczy złych, ci będą wycięci z ziemi; a co do zdradzieckich, ci będą z niej wyrwani” (Prz. 2:22).
Jehowa toczy spór z narodami. Sam pozywa przed sąd wszelkie ciało. Co się tyczy złych, odda ich pod miecz (...) A pozabijani przez Jehowę na pewno będą w tym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi” (Jer. 25:31, 33).
To warto analizować!



Gdyby mnie interesowało, co na ten temat mówi Biblia to bym sobie poczytała - to raz. A dwa, to jeżeli coś czytam to jako, że jestem istotą rozumną sama interpretuję czytany tekst, a nie podążam ślepo za interpretacją jakiejś organizacji czy też ugrupowania. Ale powodzenia w ślepym powtarzaniu tego, czego was uczą. Tak się zastanawiam, dlaczego zabraniają wam myśleć samodzielnie? Boją się, że dojdziecie do innych wniosków i jako istoty myślące ciężko będzie was kontrolować?
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-08, 22:11:05

hitman1986 napisał(a):Miłujący prawdę, czy Wy, świadkowie Jehowy, musicie być tak upierdliwi?

Czy to forum jest dla wszystkich, czy jedynie ograniczone do osób mających poglądy takie same jak Administratorzy? Gdy czytam jakie piszecie swoje opinie na temat Apokalipsy i na podobne tematy, to z litości nie mogę was zostawić w takim stanie, bo każdy za swą niewiedzę też będzie musiał zapłacić. Więc jestem. Znam słowa:
"Bóg nie jest kimś, z kogo można drwić" - nie musisz tego czytać.

hitman1986 napisał(a):Może jeszcze powiesz mi, co Biblia mówi o kryzysie ekonomicznym, melioracji, ruchach płyt tektonicznych czy migracji ptactwa na świecie?

I owszem. W pewnym sensie. Ludzie zwodzeni przez innych poświęcają swe życie na zajmowanie sprawami nieistotnymi bez znaczenia, nie znają prawdy, są dalej od niej odciągani.
To szatański system, "bogiem " jego Szatan Diabeł, a ten chce byście nie zajmowali się Bogiem i Jego Słowem. Ludzi opanowanych ludzka mądrością, odrzucających Bożą mądrość Jehowa nienawidzi.
Czytasz:
(1 Koryntian 1:19-20) "Napisano bowiem: „Sprawię, że zginie mądrość mędrców, i odtrącę inteligencję intelektualistów”.
Gdzież jest mędrzec? Gdzież uczony w piśmie? Gdzież uczestnik dysput tego systemu rzeczy?
Czyż Bóg nie obrócił mądrości świata w głupstwo?
"
(1 Koryntian 3:19-20) "Gdyż mądrość tego świata jest u Boga głupstwem; bo jest napisane:
„On chwyta mądrych w ich własnej przebiegłości”.
 I znowu: „Jehowa wie, że rozważania mędrców są daremne”
".

hitman1986 napisał(a):Daj żyć i nie pier*ol, człowieku, bo aż strach założyć jakiś interesujący temat, żebyś nie zaczął pisać swoich pierdów!

Widać, że potencjał intelektualny masz w nadmiarze.
Więc czemu boisz się rozmawiać. Użyj swych inteligentnych naukowych argumentów.
Nie idź na łatwiznę, rozmawiaj. Daj przykład.
Ja jedynie mogę Ciebie zapewnić, że prawdziwa religia jak i prawda, nie boi się racjonalnego myślenia.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apokalipsa...

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-08, 23:51:02

Miłujący prawdę napisał(a):Ja jedynie mogę Ciebie zapewnić, że prawdziwa religia jak i prawda, nie boi się racjonalnego myślenia.
Miłujący prawdę napisał(a):Gdy czytam jakie piszecie swoje opinie na temat Apokalipsy i na podobne tematy, to z litości nie mogę was zostawić w takim stanie


To faktycznie jest już trochę upierdliwe.
Jeśli jest jakiś temat który Cię zainteresował to wypowiedz w jego ramach swoją wersję i na tym skończ. A nie zamiast tego czepiasz się zdania innych. Oni mają takie samo prawo do własnych poglądów jak Ty. Wolna wola nam to zapewnia, że możemy myśleć co chcemy gdziekolwiek nas to nie zaprowadzi i nie musisz się nad nami litować.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez hitman1986 » 2011-03-09, 00:09:55

Miłujący prawdę - 2011-03-08, 21:11 napisał(a):Czy to forum jest dla wszystkich, czy jedynie ograniczone do osób mających poglądy takie same jak Administratorzy?

Dla wszystkich, oczywiście, że tak. Jednakże zauważ, że nikt tu nie prosi nikogo o ewangelizację. Użytkownicy chcą podyskutować, a nie być wciąż przekonywanymi o racji jakiejś religii nad przewidywaniami.
Miłujący prawdę - 2011-03-08, 21:11 napisał(a):Gdy czytam jakie piszecie swoje opinie na temat Apokalipsy i na podobne tematy, to z litości nie mogę was zostawić w takim stanie, bo każdy za swą niewiedzę też będzie musiał zapłacić. Więc jestem.

O dziękujemy Ci, litościwy, że <uwaga, ironia!> w swojej dobroduszności, jaką obdarował Cię Bóg Wszechmogący, Stwórca Świata tego, nie mający równych sobie i panujący nad rzeczami wszelakimi jawisz się jako sprawiedliwy tegoż właśnie forum po to, by niewiernych i zbłąkanych na prawdziwą ścieżkę naprowadzić, tak, by kluczyć więcej nie musieli. Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci, my, userzy tego forum, winszujemy Ci o mędrcze, że poświęcasz czas swój jakże cenny, by naprowadzać nas na drogę prawdy. Niech Wszechmogący Bóg ześle wszelkie łaski na Ciebie i przygotuje miejsce po prawicy swej po tym, jak zakończysz tułaczkę swą po ziemskim padole. Amen.<koniec ironii>
Miłujący prawdę - 2011-03-08, 21:11 napisał(a):Widać, że potencjał intelektualny masz w nadmiarze.
Więc czemu boisz się rozmawiać. Użyj swych inteligentnych naukowych argumentów.
Nie idź na łatwiznę, rozmawiaj. Daj przykład.
Ja jedynie mogę Ciebie zapewnić, że prawdziwa religia jak i prawda, nie boi się racjonalnego myślenia.

Wiesz, czemu nie chce mi się z Tobą rozmawiać, ani czytać tych wypocin, które nam serwujesz? Bo swoim fanatyzmem zniechęcasz, zamiast zachęcać. Ludzie mają serdecznie dość tego, że wszystko, ale to wszystko, opiniujecie na podstawie Biblii. Dlatego, wśród społeczeństwa macie taką, a nie inną opinię.
"Na plecach czuję oddech starożytnego boga. Ściga mnie. Nie mogę się odwrócić, bo jego oczy to śmierć."
Obrazek
Avatar użytkownika
hitman1986None specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 8404
Dołączył(a): 2004-11-01, 10:41:44
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Apokalipsa...

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-14, 18:34:10

KenWatanabe napisał(a):To faktycznie jest już trochę upierdliwe.
Jeśli jest jakiś temat który Cię zainteresował to wypowiedz w jego ramach swoją wersję i na tym skończ. A nie zamiast tego czepiasz się zdania innych.

Czemu tak brzydko reagujesz? Czyż rozmowa nie polega na tym, że przedstawiasz swoje zdanie i je
uzasadniasz, a ja z kolei ustosunkowuje się do twojego itp., itd.
Chyba nie oczekujesz, że mnie przekonasz bez polemiki?
Temat Apokalipsy jest stale na czasie, bo to wydarzenie, które jest stale przed nami.
Poznanie go ma znaczenie dla właściwej interpretacji wydarzeń na ziemi - jak te w Japonii, Libii czy Egipcie. Ale także i to, że "ta dobra nowina o czymś lepszym jest głoszona po całej zamieszkanej ziemi".
Warto może zwrócić uwagę na zapis biblijny o jeźdźcach apokalipsy, on odnosi się do naszych czasów..
(Objawienie 6:1-8) "I ujrzałem, gdy Baranek otworzył jedną z siedmiu pieczęci, i usłyszałem jedno z czterech żywych stworzeń, mówiące głosem jak grom: „Przyjdź!”
I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył — zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.
A gdy otworzył drugą pieczęć, usłyszałem drugie żywe stworzenie, mówiące: „Przyjdź!”
 I wyszedł inny koń, maści ognistej, a siedzącemu na nim dano zabrać pokój z ziemi, tak by jedni drugich zabijali; i dano mu wielki miecz.
A gdy otworzył trzecią pieczęć, usłyszałem trzecie żywe stworzenie, mówiące: „Przyjdź!” I ujrzałem, a oto koń czarny, a siedzący na nim miał w swej ręce wagę szalkową.
I usłyszałem głos jak gdyby pośród czterech żywych stworzeń, mówiący: „Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara; a nie wyrządzaj szkody oliwie i winu”.
 A gdy otworzył czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartego żywego stworzenia, mówiący: „Przyjdź!”
 I ujrzałem, a oto koń blady, a siedzący na nim miał na imię Śmierć. A tuż za nim podążał Hades. I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, aby zabijali długim mieczem i niedoborem żywności, i śmiertelną plagą, i przez dzikie zwierzęta ziemi
".
To zaś, co dzieje się na świecie, potwierdza ten zapis.

KenWatanabe napisał(a):
Oni mają takie samo prawo do własnych poglądów jak Ty. Wolna wola nam to zapewnia, że możemy myśleć co chcemy gdziekolwiek nas to nie zaprowadzi i nie musisz się nad nami litować.

Ja im tego nie zabieram! Szanuje to! Wolna wola jest darem od Boga danym każdemu człowiekowi. Czy wymiana zdań, albo uszanowanie innego zdania wykracza poza Twoje i innych możliwości? Ja nie wymagam niczego więcej, jak tylko rozmowy.
Skoro mam własne zdanie więc potrafię i chce je bronic i uzasadniać. Czy coś jest nie tak?
Zdecydowanie rozumiemy wiele rzeczy inaczej.
Dla mnie Biblia jest Słowem Boga, który nie może kłamać, tym samym wszystko, co jest w Biblii sprawdza się. Musi sie sprawdzać!
Jeśli ludzie tego nie widzą, to jest to konsekwencją albo złego nastawienia, albo tego, że dali się zwieść, albo niewłaściwej interpretacji narzuconej przez ich przewodników duchowych.
Jednak te i taką prawdę trzeba wielu osobom uświadomić.
I to czynię.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-05-21, 19:23:39

Dzisiaj o 18 miał być kolejny koniec Świata :(
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez cre[a]tive » 2011-05-21, 19:44:20

Wykrakaliście, że nie będzie i nie było! ;(
Caught in the nameless face of today's cold morning
I open my eyes and see the emptiness of existence
And this is the saddest thing you could ever show me
Avatar użytkownika
cre[a]tiveNone specified
Moderator
Moderator
 
Posty: 8417
Dołączył(a): 2007-03-27, 19:58:46
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Postprzez BlueMan » 2011-05-21, 21:14:19

:emo: nom, bez sensu!

Kiedy następny koniec Świata ma być?
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Postprzez Suceed » 2011-05-23, 08:02:45

Najbardziej rozbawił mnie komentarz z bash'a
21 maj 2011, godzina 18.01
<kopytko> Koniec świata odwołany z powodu problemów technicznych, przepraszamy

BlueMan - 2011-05-21, 21:14 napisał(a):Kiedy następny koniec Świata ma być?

Chyba ten w 2012?

Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieć co roku nowe święto - koniec świata :D
Avatar użytkownika
SuceedNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 7015
Dołączył(a): 2004-09-04, 15:25:09
Lokalizacja: Katowice
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-05-23, 08:57:50

za bash.org.pl :
Jeśli Twoje dziecko jest trzeźwe w juwenalia, to wiedz że coś się dzieje.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez potter28 » 2011-05-27, 20:44:32

Ja czekam na 2012 xD :zalamany:
Naśladując kogoś innego jesteś nikim..
User miesiąca MAJ- Dziękuje za zaufanie !

Obrazek
Avatar użytkownika
potter28None specified
Wyższy pisarz
Wyższy pisarz
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2011-02-24, 12:41:28
Lokalizacja: Brzeźnica
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez ruda_102 » 2011-08-01, 13:02:56

Taa, koniec świata. Sami go sobie fundujemy z każdym dniem, nie dbając o środowisko. A ten w 2012 to pomyłka, bo kalendarz majów kończył sie na tym roku, ale zaczynał sie nowy. po prostu co jakis czas u nich kończył si e kalendarz i nie oznaczało to końca świata :P
Lubisz spędzać czas na balkonie? Z nami kupisz idealne daszki balkonowe.
Avatar użytkownika
ruda_102None specified
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2011-07-29, 12:45:50
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy


  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości

cron