Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Każdy z nas w coś wierzy, bądź kategorycznie temu zaprzecza. Warto o takich sprawach podyskutować na łamach forum.

Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-02-25, 08:30:11

W wersetach mówiących o stwarzaniu czytamy: „I przemówił Bóg: ‘Niech ziemia porośnie trawą, roślinami wydającymi nasienie, drzewami owocowymi rodzącymi według rodzaju swego owoc, w którym jest jego nasienie – na ziemi’. I tak się stało. I ziemia zaczęła wypuszczać trawę, rośliny wydające nasienie według swego rodzaju oraz drzewa rodzące owoc, w którym jest jego nasienie według jego rodzaju. I widział Bóg, że to jest dobre” (1 Mojżeszowa 1:11,12 PNŚ).
Czy zwróciłeś uwagę, że „przemówił Bóg” i trawa i drzewa zostały tak uczynione, żeby mogły wydawać nasienie?
Chodzi tu więc o to, że rośliny wzrastając niosły ze sobą swój, charakterystyczny dla swego gatunku - „według rodzaju swego”, sposób rozmnażania.
Gdy zaglądniesz do słownika pod hasło „Rodzaj”, to odczytasz:
W systematyce roślin i zwierząt: jednostka niższa od rodziny, obejmująca blisko spokrewnione gatunki lub jeden gatunek”.
A cóż to jest gatunek:
Podstawowa jednostka systematyczna w biologii, obejmująca osobniki, których cechy dziedziczne są jednakowe lub różnią się w niewielkim stopniu” (Słownik Języka Polskiego PWN 1978).
Encyklopedia Britannica (edycja polska) podaje: „Gatunek biologiczny to grupa populacji zdolnych w warunkach naturalnych do rozrodu i wydawania na świat płodnego potomstwa, niezdolna do krzyżowania się z osobnikami innych takich grup”.
To uściślenie było konieczne, bo zrozumienie tych pojęć jest istotne w dalszych rozważaniach.
W Biblii czytamy:
I Bóg przystąpił do stworzenia wielkich potworów morskich i wszelkiej ruszającej się duszy żyjącej, którymi według ich rodzajów zaroiły się wody, i wszelkiego latającego stworzenia skrzydlatego, według jego rodzaju. I Bóg zobaczył, że to jest dobre”;
I przemówił Bóg: ‘Niech ziemia wyda żyjące dusze według ich rodzajów, zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi według jego rodzaju’. I tak się stało. I Bóg przystąpił do uczynienia dzikiego zwierzęcia ziemi według jego rodzaju i zwierzęcia domowego według jego rodzaju, i wszelkiego innego poruszającego się zwierzęcia ziemskiego według jego rodzaju. I Bóg zobaczył, że to jest dobre” (1 Mojżeszowa 1:21,24,25 PNŚ).
Powiedziano więc tutaj, że Bóg uczynił stworzenia morskie, stworzenia latające i zwierzęta lądowe, i że uczynił je od razu „według ich rodzaju” - gatunku.
Ten zapis zamyka stwarzanie przez Boga i innego, doskonalącego procesu, wbrew temu jak chce wielu naukowców, nie ma i nie było.
Bóg stworzył wszystko, co żyje w takiej formie, jak to obserwujemy teraz.
Ale to jedynie jeden z wielu argumentów biblijnych przeciw ewolucji.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-02-25, 18:00:18

skończ już z tymi bajkami bo to się robi nudne, słyszałeś o czymś takim jak przenośnia? skoro tak dokładnie wypełniasz polecenia biblii to czy już spaliłeś wszystkie rzeczy których dotykała twoja matka w czasie okresu? (księga kapłańska)
czy już sprzedałeś wszystko co masz i poszedłeś głosić wiarę?
czy w ogródku masz kolekcje płonących krzaków?
czy naprawdę uważasz że kobieta to nie człowiek, przy czym wszyscy ludzie są równi ? ("podążajcie za mną ludzie i kobiety")
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-02-25, 20:48:46

Fakt, to jest trochę nudne ale przede wszystkim całkowicie bezproduktywne. Żeby dyskutować na jakiś temat to trzeba do tego celu przyjąć jakieś wspólne elementy, jakąś podstawę w której każda ze stron się zgadza. Natomiast Ty wszystko opierasz na pobudkach których my nie akceptujemy tak bezkrytycznie, więc logicznym jest, że do niczego nie dojdziemy, a skoro tak to po co w ogóle zaczynać?


Poza tym Biblia mówi też, że ziemia jest płaska, tego poglądu też będziesz bronił?
Cytat: (dla ułatwienia w Twoim przekładzie) "I podniesie sygnał dla narodów, i zgromadzi rozrzuconych z Izraela; i rozproszonych z Judy zbierze z czterech krańców ziemi." Izajasza 11,12

I nie wciskaj mi tych kitów z Izajasza 40:22 które mówią rzekomo o okręgu, bo gdybyście byli doedukowani to wiedzielibyście, że okrąg to figura płaska, a dalsza część biblii sugeruje raczej swoisty półsferyczny namiot.
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-02-26, 08:07:14

junior napisał(a):skończ już z tymi bajkami bo to się robi nudne, słyszałeś o czymś takim jak przenośnia? skoro tak dokładnie wypełniasz polecenia biblii to czy już spaliłeś wszystkie rzeczy których dotykała twoja matka w czasie okresu? (księga kapłańska)
czy już sprzedałeś wszystko co masz i poszedłeś głosić wiarę?
czy w ogródku masz kolekcje płonących krzaków?
czy naprawdę uważasz że kobieta to nie człowiek, przy czym wszyscy ludzie są równi ? ("podążajcie za mną ludzie i kobiety")

Skąd czerpiesz taką mądrość?
Sam tego nie wymyśliłeś! Piszesz o czymś czego nie znasz i nie rozumiesz.
Az dziwne, że gdzieś u kogoś, niby zdrowo myślący człowiek, zachowało takie rozumienie zapisów biblijnych. Musisz zacząć myśleć racjonalnie.
KenWatanabe napisał(a):Fakt, to jest trochę nudne ale przede wszystkim całkowicie bezproduktywne. Żeby dyskutować na jakiś temat to trzeba do tego celu przyjąć jakieś wspólne elementy, jakąś podstawę w której każda ze stron się zgadza. Natomiast Ty wszystko opierasz na pobudkach których my nie akceptujemy tak bezkrytycznie, więc logicznym jest, że do niczego nie dojdziemy, a skoro tak to po co w ogóle zaczynać?

Czy aby na pewno? Na czym polega nauka i zdobywanie wiedzy?
Czy w swoim życiu nie miałeś takich sytuacji, że w czasie studium nad jakimś tematem dochodziłeś w końcu do wniosku o konieczności zmiany swych poglądów. A pewnie nie było wspólnej płaszczyzny.
Nie opieram na pobudkach, ale na merytorycznej wiedzy.
To co jest najcenniejsze dla człowieka, to poznanie prawdy, a na tej drodze musi człowiek korzystać z wiedzy dostarczonej przez Boga. To warunek poznania prawdy, bezwarunkowej prawdy, o Bogu, ludziach i wszechświecie, a co ważne o zamiarach Boga w stosunku do ludzi na przyszłość. To zaś warte jest każdego zachodu i każdej inwestycji.
KenWatanabe napisał(a):Poza tym Biblia mówi też, że ziemia jest płaska, tego poglądu też będziesz bronił?
Cytat: (dla ułatwienia w Twoim przekładzie) "I podniesie sygnał dla narodów, i zgromadzi rozrzuconych z Izraela; i rozproszonych z Judy zbierze z czterech krańców ziemi." Izajasza 11,12

Nigdzie nie zauważyłem by ten werset był traktowany jako dowód potwierdzający jakoby ziemia była płaska. Ludzie z Europy odkryli nowe kontynenty, które tym samym stanęły otworem dla prawdziwych chrześcijan, aby tam wyruszyć z dziełem czynienia uczniów. W gruncie rzeczy jednak ludzkość musiała czekać aż do dwudziestego wieku, żeby zobaczyć, jak uczniami stają się „ludzie wszystkich narodów” aż do najdalszych okolic ziemi, czyli do jej czterech krańców.
Jezus Chrystus nie był fałszywym prorokiem, kiedy zapowiadał rozszerzenie na cały świat działalności swych prawdziwych naśladowców, zmierzającej do czynienia uczniów. Nie zażądał też od nich za dużo, bo przecież z pomocą ducha Bożego okazali gotowość dotarcia tak daleko, jak Jezus nakazał, mówiąc: „Idźcie więc i czyńcie uczniów z ludzi wszystkich narodów.” — Mat. 28:19
Jehowa jak gdyby za rękę wyprowadzi wierny ostatek spośród narodów, między które mieszkańcy Izraela i Judy zostaną wcześniej rozproszeni, i bezpiecznie przywiedzie go do ojczyzny. Na mniejszą skalę dochodzi do tego w 537 roku p.n.e.
O ileż wspanialsze jest jednak główne spełnienie tego proroctwa! W 1914 roku Jehowa ‛podnosi’ intronizowanego Jezusa Chrystusa jako „sygnał dla narodów”. Od roku 1919 zbierają się wokół niego pozostali z „Izraela Bożego”, którzy z całego serca pragną uczestniczyć w czystym wielbieniu Boga pod rządami Jego Królestwa. Ten jedyny w swoim rodzaju naród duchowy wywodzi się „z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu” (Objawienie 5:9).
Nie ma tu nic mowy o płaskiej ziemi.

KenWatanabe napisał(a):I nie wciskaj mi tych kitów z Izajasza 40:22 które mówią rzekomo o okręgu, bo gdybyście byli doedukowani to wiedzielibyście, że okrąg to figura płaska, a dalsza część biblii sugeruje raczej swoisty półsferyczny namiot.

(Izajasza 40:22,23)
"Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne, Ktoś, kto rozpościera niebiosa jak delikatną gazę, kto je rozpina jak namiot, by w nim mieszkać, Ktoś, kto wysokich urzędników obraca wniwecz, kto sędziów ziemi zamienił w nicość".

Jak to rozumieć? A jaki pogląd na tę sprawę wyrażono w Biblii?
W VIII wieku p.n.e., a więc setki lat wcześniej, nim filozofowie greccy wysunęli hipotezę o kulistości Ziemi, i tysiące lat wcześniej, nim ludzie zobaczyli nasz glob z kosmosu, w czasach, gdy powszechnie mniemano, iż Ziemia jest płaska, hebrajski prorok Izajasz w zadziwiająco prosty sposób oznajmił: „Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi” (Izajasza 40:22).
Hebrajski wyraz chug, przetłumaczony tutaj na „okrąg”, może też oznaczać „kulę”.3 Dlatego w innych przekładach Biblii czytamy o „globie ziemskim” (Douay Version) lub „okrągłej ziemi” (Moffatt).
Pisarz Biblii Izajasz nie poparł więc popularnych mitów co do kształtu Ziemi. Przeciwnie, zapisał słowa, których nie mogły podważyć żadne późniejsze odkrycia naukowe.
Czy to nie robi na Tobie wrażenia?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez NGoHT » 2011-02-26, 08:17:37

Miłujący prawdę, stary, wygrywasz moje internety! :rotfl:
http://www.lastfm.pl/user/ngoht666
http://www.youtube.com/user/ngoht86
https://www.facebook.com/NajlepszyRapCalyCzasWPodziemiu
Avatar użytkownika
NGoHTNone specified
Expert
Expert
 
Posty: 1080
Dołączył(a): 2010-01-06, 19:54:12
Lokalizacja: 51° 14' 53 '' N, 22° 34' 13 '' E
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez KenWatanabe » 2011-02-26, 16:50:53

Chyba jednak wkradł się nam spór semantyczny, bo Twoja wiedza nie jest najwyraźniej własną interpretacją tylko powtarzasz błędy wyczytane w strażnicy czy gdzieś tam.

Miłujący prawdę napisał(a): „Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi” (Izajasza 40:22).
Hebrajski wyraz chug, przetłumaczony tutaj na „okrąg”, może też oznaczać „kulę”.3 Dlatego w innych przekładach Biblii czytamy o „globie ziemskim” (Douay Version) lub „okrągłej ziemi” (Moffatt).


Izajasza 40:22
Brzmi: הישב על חוג הארץ וישביה כחגבים הנוטה כדק שמים וימתחם כאהל לשבת
Gdzie כאהל tłumaczy się jako namiot, co wyklucza tłumaczenie חוג jako kuli, bo niby jak ustawić namiot na kuli? Tym razem Twoje rzekomo dosłowne tłumaczenie okazuje się zwyczajną interpretacją, bo najprostsze rozumienie jest inne.

Wszystko to zresztą zgadza się z ówczesną pisarzom wiedzą na temat nauk fizycznych, opis idealnie pasuje do Babilońskich mitów wyobrażających sobie świat jako taki pokój, z podłożem, czterema ścianami i sklepieniem.

A pomijając już to wszystko, to ziemia jest eliptyczna, a nie okrągła. Gdyby Bóg był dokładny, powiedziałby, że coś jest nad elipsą :P

Miłujący prawdę napisał(a):Nigdzie nie zauważyłem by ten werset był traktowany jako dowód potwierdzający jakoby ziemia była płaska.


No to Ci wyjaśnię,
Izajasz 11:12 mówi wyraźnie
ונשא נס לגוים ואסף נדחי ישראל ונפצות יהודה יקבץ מארבע כנפות הארץ
Gdzie כנפות w słowniku znalazłem tłumaczenie: (l.mn) krańce, narożniki, końce, granice, a nie strony czyli האתר.
Słowo było to wiele razy tłumaczone jako strony, w celu zatuszowania prawdy bo oczywistym jest, że kula nie może mieć krańców, wszelkie inne tłumaczenia to interpretacje pierwszy nasuwający się wniosek to figura płaska.

Miłujący prawdę napisał(a):Pisarz Biblii Izajasz nie poparł więc popularnych mitów co do kształtu Ziemi. Przeciwnie, zapisał słowa, których nie mogły podważyć żadne późniejsze odkrycia naukowe.
Czy to nie robi na Tobie wrażenia?


Niestety, Wasze nadinterpretacje nie robią na mnie wrażenia. Ktoś tu kiedyś powiedział, że biblią da się udowodnić wszystko i to się sprawdza na każdym kroku. Ja np ostatnio wyczytałem, że biblia zabrania jeść pegazów :P
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez BlueMan » 2011-02-26, 19:44:25

KenWatanabe - 2011-02-26, 15:50 napisał(a):Ja np ostatnio wyczytałem, że biblia zabrania jeść pegazów :P

A parówki z pegazów można? xD
Czytaj regulamin - unikniesz wielu problemów.
Korzystajcie z załączników na forum aby pliki nie ginęły w przyszłości w zewnętrznych serwisach.
Avatar użytkownika
BlueManMale
Administrator
Administrator
 
Posty: 19105
Dołączył(a): 2004-05-26, 17:34:59
Lokalizacja: Dabrowa Górn.
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Imię: Szymon

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-02-26, 21:28:22

KenWatanabe napisał(a):Chyba jednak wkradł się nam spór semantyczny, bo Twoja wiedza nie jest najwyraźniej własną interpretacją tylko powtarzasz błędy wyczytane w strażnicy czy gdzieś tam.
Miłujący prawdę napisał(a): „Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi” (Izajasza 40:22).
Hebrajski wyraz chug, przetłumaczony tutaj na „okrąg”, może też oznaczać „kulę”.3 Dlatego w innych przekładach Biblii czytamy o „globie ziemskim” (Douay Version) lub „okrągłej ziemi” (Moffatt).

Izajasza 40:22
Brzmi: הישב על חוג הארץ וישביה כחגבים הנוטה כדק שמים וימתחם כאהל לשבת
Gdzie כאהל tłumaczy się jako namiot, co wyklucza tłumaczenie חוג jako kuli, bo niby jak ustawić namiot na kuli? Tym razem Twoje rzekomo dosłowne tłumaczenie okazuje się zwyczajną interpretacją, bo najprostsze rozumienie jest inne.

Wyjdź na otwartą przestrzeń i zobacz, co widzisz? Jaką linie zatacza horyzont?
Kręcisz się w kółko i co widzisz? Oddalone krańce ziemi, które stale oddalają się od Ciebie, gdy do nich kierujesz swe kroki. Musisz wziąć pod uwagę to, że Biblia pisana jest do ludzi prostolinijnych, językiem i pojęciami zrozumiałymi dla nich.
Ziemia w każdym miejscu jest widziana jako okręg ziemi. Proste doświadczenie gdy stale idziesz w kierunku horyzontu, a on przesuwa się, inaczej idziesz po powierzchni kuli.
Może to też być kształt eliptyczny. Czy to jest zbyt trudne dla Ciebie do zrozumienia?

KenWatanabe napisał(a):Wszystko to zresztą zgadza się z ówczesną pisarzom wiedzą na temat nauk fizycznych, opis idealnie pasuje do Babilońskich mitów wyobrażających sobie świat jako taki pokój, z podłożem, czterema ścianami i sklepieniem.

Co Babilońskie mity wyobrażały nie interesuje mnie i to z prostej przyczyny, bo nie mają one nic wspólnego z prawdą i z prawdziwym Bogiem i prawdziwą religią.
To zbiór poganskich wierzeń, które dzisiaj dominują w Kościele Katolickim.

KenWatanabe napisał(a):
A pomijając już to wszystko, to ziemia jest eliptyczna, a nie okrągła. Gdyby Bóg był dokładny, powiedziałby, że coś jest nad elipsą

Ziemia nie jest elipsą, jej przekrój jest nią.
Ty dostrzegasz jakąś różnicę. Ma kształt sferoidalny, czyli przypomina kulę lekko spłaszczoną na biegunach. Obserwacje satelitarne wykryły różne drobne nieregularności w jej kształcie.
Oś Ziemi jest odchylona o 23°27′ od prostej prostopadłej do płaszczyzny orbity naszej planety. Dzięki właściwościom żyroskopowym Ziemi jej oś w każdym miejscu orbity okołosłonecznej zachowuje w zasadzie stałą pozycję w stosunku do gwiazd. Nachyleniu osi ziemskiej zawdzięczamy pory roku. Widzisz jak dobrze jest ukształtowana. Trzeba dziękować Bogu, że tak wiele starań dołożył, by wszystko grało. Człowiek tymi sprawami nie miał sobie zaprzątać głowy.

KenWatanabe napisał(a):
Miłujący prawdę napisał(a):Nigdzie nie zauważyłem by ten werset był traktowany jako dowód potwierdzający jakoby ziemia była płaska.

No to Ci wyjaśnię,
Izajasz 11:12 mówi wyraźnie
ונשא נס לגוים ואסף נדחי ישראל ונפצות יהודה יקבץ מארבע כנפות הארץ
Gdzie כנפות w słowniku znalazłem tłumaczenie: (l.mn) krańce, narożniki, końce, granice, a nie strony czyli האתר.
Słowo było to wiele razy tłumaczone jako strony, w celu zatuszowania prawdy bo oczywistym jest, że kula nie może mieć krańców, wszelkie inne tłumaczenia to interpretacje pierwszy nasuwający się wniosek to figura płaska.

Czemu kula nie może mieć krańców, opis przecież dotyczy obrazu jaki widzisz. Jednak same krańce są dla człowieka niedostępne, gdy się do nich zbliżasz, te oddalają się - bo to kula.
Strony zawsze występowały i są. Miałeś w reku kompas, a szedłeś na azymut w harcerstwie?
Te sprawy powinny być dla Ciebie proste. Chyba chodzisz na spacery, widzisz co masz przed sobą, a co za sobą, czy masz oczy zamknięte?

KenWatanabe napisał(a):
Miłujący prawdę napisał(a):Pisarz Biblii Izajasz nie poparł więc popularnych mitów co do kształtu Ziemi. Przeciwnie, zapisał słowa, których nie mogły podważyć żadne późniejsze odkrycia naukowe.
Czy to nie robi na Tobie wrażenia?

Skoro tak chcesz.
KenWatanabe napisał(a):Niestety, Wasze nadinterpretacje nie robią na mnie wrażenia. Ktoś tu kiedyś powiedział, że biblią da się udowodnić wszystko i to się sprawdza na każdym kroku. Ja np ostatnio wyczytałem, że biblia zabrania jeść pegazów

Lubisz stawać po stronie ignorantów?
Wiesz jakoś dotychczas miałem o Tobie inne zdanie. Takie rozczarowania są bardzo przykre.
Bo jawisz się jako szyderca.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez KenWatanabe » 2011-02-27, 18:08:00

Miłujący prawdę napisał(a):Co Babilońskie mity wyobrażały nie interesuje mnie i to z prostej przyczyny, bo nie mają one nic wspólnego z prawdą i z prawdziwym Bogiem i prawdziwą religią.
To zbiór poganskich wierzeń, które dzisiaj dominują w Kościele Katolickim.


Cóż, mogą mieć bardzo wiele. Ty nazywasz to mitami ale w ówczesnych czasach był to rodzaj wiedzy, bo jak na tamtejsze zdolności obserwacyjne można było odnieść takie wrażenie. A ma to tyle wspólnego, że skoro taka wiedza była powszechną to odwoływano się do niej przy okazji; tak jak i w dzisiejszych czasach książki popularne korzystają choćby z geograficznej wiedzy, a tak samo mogło być i z Biblią. Zresztą odwołam się jeszcze do tego pod koniec.

Miłujący prawdę napisał(a):Wyjdź na otwartą przestrzeń i zobacz, co widzisz? Jaką linie zatacza horyzont?
Kręcisz się w kółko i co widzisz? Oddalone krańce ziemi, które stale oddalają się od Ciebie, gdy do nich kierujesz swe kroki.

Miłujący prawdę napisał(a):Czemu kula nie może mieć krańców, opis przecież dotyczy obrazu jaki widzisz. Jednak same krańce są dla człowieka niedostępne, gdy się do nich zbliżasz, te oddalają się - bo to kula.


To tylko potwierdza, że Biblia mówiąc o kręgu miała na myśli powierzchnie którą odgradza linia horyzontu. Nie ma tu mowy o kulistości ziemi.

Miłujący prawdę napisał(a):Lubisz stawać po stronie ignorantów?


Mniemam, że chodzi Ci o pegaza ;), proszę bardzo:
Tylko to możecie jeść ze wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi. Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym. Księga Kapłańska.

Jakie więc znamy inne skrzydlate stworzenia mające cztery nogi? Tak, jest to przede wszystkim Pegaz :). I tu odwołam się właśnie do tego w jaki sposób autorzy Biblii czerpali z ówczesnej im wiedzy. Bo jak się okazuje starożytni wierzyli, że takie stworzenie istnieje, a miała być nim mucha. Niby bardzo łatwo weryfikowalny fakt ale o tym, że mucha ma cztery odnóża pisał nawet Arystoteles. Bóg z pewnością wiedziałby, że mucha ma sześć nóg, skąd więc w Biblii ten element folkloru?

Zresztą to nie jedyny przykład,
Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu oddać według jego dróg, według owocu jego postępków. Jeremiasza 17:10
Lecz ty, Jehowo Zastępów, badasz prawego; widzisz nerki i serce. Jeremiasza 20:12

Dzisiejszego człowieka pewnie zastanowią te nerki, bo o ile serce jest faktycznie symbolem uczuć do dziś to nerki już tylko filtrują alkohol na spółkę z wątrobą :D. Ale to wcale nie dziwi, starożytni wierzyli, że dusza ludzka mieszka właśnie w nerkach. To na tyle inne, że o ile pierwszy przykład był łatwo weryfikowalny to tego akurat nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Ale nie ma to większego znaczenia bo Świadkowie Jehowy w duszę w naszym rozumieniu nie wierzą gdyż dusza to my, a to też ciekawy motyw ale o tym może później. Tymczasem skoro I Jehowa Bóg przystąpił do kształtowania człowieka z prochu ziemi, i tchnął w jego nozdrza dech życia, i człowiek stał się duszą żyjącą (Rodzaju 2:7), to po co Bóg miałby oglądać ludzkie nerki?

Śmiem tu wysunąć wniosek, że inny autor nie do końca znał konwencję swojego poprzednika i ot tak zanurzył się po prostu w wiedzy którą na ówczesne czasy uważał za bezsprzeczną. I kolejny raz zresztą dał dowód na to, że Biblia nie jest księgą wyrwaną z epoki, choć na taką wieczną i świętą się kreuje, tylko pozostaje bardzo mocno zaszczepiona kulturowo w czasach swojego powstawania.

BlueMan napisał(a):A parówki z pegazów można? xD


W parówkach jest wszystko, więc raczej nie :P
Zresztą parówki z pegazów pewnie i tak byłyby w 99% z kopyt :D
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Codino » 2011-02-27, 22:53:04

Miłujący prawdę - 2011-02-26, 20:28 napisał(a): Musisz wziąć pod uwagę to, że Biblia pisana jest do ludzi prostolinijnych, językiem i pojęciami zrozumiałymi dla nich.

A może Ty byś to wziął pod uwagę, zamiast "udowadniać", że Bóg stworzył wszystko dokładnie tak jak jest napisane w Biblii? Może to były uproszczenia lub metafory dostosowane do współcześnie żyjących? Co oni mogli wiedzieć i zrozumieć z genetyki i ewolucji?
Anarchia na baczenie zasługująca.
J. Lelewel
Avatar użytkownika
CodinoNone specified
Expert Generalny
Expert Generalny
 
Posty: 1654
Dołączył(a): 2004-06-22, 16:35:16
Lokalizacja: Sosnowiec
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Re:

Postprzez junior » 2011-02-28, 00:34:19

Miłujący prawdę napisał(a):
junior napisał(a):skończ już z tymi bajkami bo to się robi nudne, słyszałeś o czymś takim jak przenośnia? skoro tak dokładnie wypełniasz polecenia biblii to czy już spaliłeś wszystkie rzeczy których dotykała twoja matka w czasie okresu? (księga kapłańska)
czy już sprzedałeś wszystko co masz i poszedłeś głosić wiarę?
czy w ogródku masz kolekcje płonących krzaków?
czy naprawdę uważasz że kobieta to nie człowiek, przy czym wszyscy ludzie są równi ? ("podążajcie za mną ludzie i kobiety")

Skąd czerpiesz taką mądrość?
Sam tego nie wymyśliłeś! Piszesz o czymś czego nie znasz i nie rozumiesz.
Az dziwne, że gdzieś u kogoś, niby zdrowo myślący człowiek, zachowało takie rozumienie zapisów biblijnych. Musisz zacząć myśleć racjonalnie.

z pisma świętego są to dokładne cytaty, źródła nie podaje byś wyjął nos z tego shitu zwanego strażnicą i zadał sobie trud przeczytania pisma świętego, bez tej durnej interpretacji i w całości a nie fragmentów wylosowanych w sposób przypadkowy
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-01, 07:48:19

KenWatanabe napisał(a):
Miłujący prawdę napisał(a):Co Babilońskie mity wyobrażały nie interesuje mnie i to z prostej przyczyny, bo nie mają one nic wspólnego z prawdą i z prawdziwym Bogiem i prawdziwą religią.
To zbiór poganskich wierzeń, które dzisiaj dominują w Kościele Katolickim.

Cóż, mogą mieć bardzo wiele. Ty nazywasz to mitami ale w ówczesnych czasach był to rodzaj wiedzy, bo jak na tamtejsze zdolności obserwacyjne można było odnieść takie wrażenie. A ma to tyle wspólnego, że skoro taka wiedza była powszechną to odwoływano się do niej przy okazji; tak jak i w dzisiejszych czasach książki popularne korzystają choćby z geograficznej wiedzy, a tak samo mogło być i z Biblią. Zresztą odwołam się jeszcze do tego pod koniec.

To prawda, że nigdy, od czasów buntu w Edenie, nie było już potem jednego ogólnego przyjętego przez wszystkich mieszkańców ziemi światopoglądu, czy jednej religii. Wiedzę wystarczającą o prawdziwym Bogu otrzymali pierwsi ludzie "gdy nie było wśród nich obcego boga".
Ludzie buntowniczego ducha zostali rozproszeni po całej ziemi, pomieszano im języki.
Te różne wierzenia doskonale umiał i umie wykorzystać Szatan, pokazał to w czasie narodzin Jezusa i tuż po.
ZE WSCHODU przybywa grupa mężczyzn. Są to astrolodzy, to znaczy ludzie, którzy twierdzą, że potrafią czytać w gwiazdach. Ujrzeli w swym kraju na Wschodzie jakąś nową gwiazdę i po przebyciu setek kilometrów dotarli za nią do Jeruzalem. Jednak nie dotarli do Jezusa i jego rodziców w pierwszej chwili, ale zaprowadziła ich ta gwiazda do największego wroga Jezusa pośród ludzi - Heroda. Tym sposobem Szatan poprzez tych kapłanów wschodu -Babilonu przypomniał o narodzinach Mesjasza. Znalazłszy się tam w Jeruzalem, pytają: ‛Gdzie narodziło się dziecko, które ma być królem Żydów? Widzieliśmy jego gwiazdę i przyjechaliśmy, aby mu się pokłonić’.
Co zrobił potem Herod dokładnie wiemy - znane jako rzeź chłopców. Herod najwyraźniej uznał, że jeśli wymorduje wszystkich chłopców w wieku do dwóch lat, na pewno będzie wśród nich „ten narodzony król Żydów” (Mt 2:2).
To nie była gwiazda zesłana przez Boga, ani ci astrolodzy nie byli królami, czy bylo ich trzech - też nigdzie o tym nie pisze. Kościół jak wiesz powołał nawet święto "Trzech królów", a samą gwiazdę katolicy umieszczają na szczecie choinek w domach - w pełni akceptowanej przez Kościół - oddając tym sposobem część tym elementom.
Chyba czas na oprzytomnienie i odrzucenie fałszywych nauk, tak naprawdę nie ma to znaczenia, że istnieje jakieś zapotrzebowanie na taka naukę - kłamstwo w tym świecie. Dlaczego?
Każdy powinien znać prawdę, iż "bogiem tego świata" jest Szatan.
KenWatanabe napisał(a):
Miłujący prawdę napisał(a):Wyjdź na otwartą przestrzeń i zobacz, co widzisz? Jaką linie zatacza horyzont?
Kręcisz się w kółko i co widzisz? Oddalone krańce ziemi, które stale oddalają się od Ciebie, gdy do nich kierujesz swe kroki.

Miłujący prawdę napisał(a):Czemu kula nie może mieć krańców, opis przecież dotyczy obrazu jaki widzisz. Jednak same krańce są dla człowieka niedostępne, gdy się do nich zbliżasz, te oddalają się - bo to kula.

To tylko potwierdza, że Biblia mówiąc o kręgu miała na myśli powierzchnie którą odgradza linia horyzontu. Nie ma tu mowy o kulistości ziemi.

Jak to jest, co widzisz, gdy do Ciebie zbliża się ktoś z daleka. Czy widzisz go od razu, tak jak gdyby był na równej jak stół powierzchni?
Nie. Dostrzegasz go stopniowo, po kawałku, tak jak gdybyś Ty stał na podwyższeniu a on idzie z dołu. Im bliżej widzisz go więcej, a gdy staniesz na czymś wyżej dostrzegasz go jeszcze wcześniej.
To wskazuje, iż ziemia nie jest płaska, a okrągła - kulista. Można narysować schemat.
Ludzie prostolinijni widzą wokół siebie "okrąg" - jakby na to nie patrzeć.

KenWatanabe napisał(a):Mniemam, że chodzi Ci o pegaza, proszę bardzo:
Tylko to możecie jeść ze wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi. Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym. Księga Kapłańska.
Jakie więc znamy inne skrzydlate stworzenia mające cztery nogi? Tak, jest to przede wszystkim Pegaz.

Jak brzmi dokładnie ten werset? Tak:
(Kapłańska 11:21-23) „‚Tylko to możecie jeść ze wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi. Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym".
Pegaz – w mitologii greckiej skrzydlaty koń (Wikipedia). Myślisz, że pegaza zaliczyć można do "rojących się skrzydlatych stworzeń"? Mowa tu jest o owadach, a więc pegaz tu się nie mieści.
W obrazowym języku Biblii owady nazwano ‛stworzeniami poruszającymi się na czterech nogach’. Mojżesz z pewnością wiedział, że owady mają sześć odnóży.
Powyższa wzmianka musi więc dotyczyć sposobu poruszania się, a nie liczby nóg.
Czyż nie?!
Niektóre skrzydlate owady, m.in. pszczoły, muchy i osy, chodzą na sześciu nogach w taki sposób jak zwierzęta czworonożne. Inne owady, np. szarańcze, mają jedną parę nóg przystosowanych do skakania, więc gdy idą, używają dosłownie czterech pozostałych nóg .
KenWatanabe napisał(a): I tu odwołam się właśnie do tego w jaki sposób autorzy Biblii czerpali z ówczesnej im wiedzy. Bo jak się okazuje starożytni wierzyli, że takie stworzenie istnieje, a miała być nim mucha. Niby bardzo łatwo weryfikowalny fakt ale o tym, że mucha ma cztery odnóża pisał nawet Arystoteles. Bóg z pewnością wiedziałby, że mucha ma sześć nóg, skąd więc w Biblii ten element folkloru?

Sam możesz dostrzec jak daleko wciągnęło Ciebie błędne widzenie Biblii i brak jej poznania.
Pamiętaj, przypomnę jeszcze raz, Biblia jest Słowem Boga, tam czytasz:
(Psalm 40:5) "Wiele rzeczy uczyniłeś, Jehowo, Boże mój — swe zdumiewające dzieła oraz swoje zamysły wobec nas; nikogo nie można z tobą porównać. Choćbym chciał o nich mówić i je oznajmić, stały się liczniejsze, niż potrafię opowiedzieć".

KenWatanabe napisał(a):Zresztą to nie jedyny przykład,
Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu oddać według jego dróg, według owocu jego postępków. Jeremiasza 17:10
Lecz ty, Jehowo Zastępów, badasz prawego; widzisz nerki i serce. Jeremiasza 20:12

Jest inne zrozumienie tego zapisu od Twojego!
Ze względu na swe położenie nerki należą do najbardziej niedostępnych narządów w organizmie. Słusznie więc Biblia za pomocą tego terminu nawiązuje do najskrytszych myśli i uczuć.
Okaleczenie nerek byłoby raną szczególnie głęboką — zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Tu masz potwierdzenie:
(Hioba 16:13) "Otaczają mnie jego łucznicy; on rozcina moje nerki i nie okazuje współczucia; mój woreczek żółciowy wylewa na ziemię".
(Psalm 73:21) "Moim sercem bowiem owładnęło cierpkie uczucie, w nerkach zaś doznawałem ostrych boleści"
(Lamentacje 3:13) "nerki moje wbił synów swego kołczana".

Jednoczesne wzmianki o nerkach i sercu mają znaczenie metaforyczne i odnoszą się do całej osobowości człowieka.
Stwórca zna ludzką strukturę najdokładniej, na wskroś. Dlatego powiedziano o Nim, że poddaje próbie „serce i nerki”; podobnie Jego Syn bada „nerki i serca”.
I tak jak się oczyszcza srebro, Jehowa może ‛oczyścić czyjeś nerki i serce’ — może sprawić, że dana osoba stanie się bardziej wyczulona na Jego wskazówki i w rezultacie zacznie cieszyć się Jego uznaniem.
W Psalmie 16:7 Dawid napisał: „Będę błogosławił Jehowę, który mi udzielał rad. Doprawdy, nocami korygowały mnie moje nerki”. Jak to rozumieć?
Rady Jehowy wnikały w najtajniejsze zakamarki duszy Dawida, Jego czciciela. Ponieważ utkwiły tak głęboko we wnętrzu psalmisty, utożsamił je z nerkami — i dlatego mógł powiedzieć, że to nerki go korygowały.
Jak masz więcej takich przykładów, to podaj. Proszę.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez KenWatanabe » 2011-03-01, 23:34:06

Cóż, zanim napiszę coś bardziej na temat to wypada poprawić parę rażących błędów.

Po pierwsze:
Miłujący prawdę napisał(a):Kościół jak wiesz powołał nawet święto "Trzech królów"

Kościół katolicki nigdy nie powołał takiego święta. 6 stycznia katolicy obchodzą święto Objawienia Pańskiego, a trzech króli to ludowa nazwa której KK jak dotąd oficjalnie nie uznał.

Po drugie:
Miłujący prawdę napisał(a):Dostrzegasz go stopniowo, po kawałku, tak jak gdybyś Ty stał na podwyższeniu a on idzie z dołu. Im bliżej widzisz go więcej, a gdy staniesz na czymś wyżej dostrzegasz go jeszcze wcześniej.
To wskazuje, iż ziemia nie jest płaska, a okrągła - kulista. Można narysować schemat.

Chyba musisz mieć doskonały wzrok skoro widzisz jak ludzie powoli wyłaniają się zza horyzontu, choć jednak bardziej prawdopodobnym jest, że nie znasz za bardzo rozmiarów ziemi. Tak na prawdę nigdzie na lądzie obserwacja taka nie jest możliwa ze względu na topografię terenu, co najwyżej na morzu ale nie wiem czy ktoś po nim umie chodzić, chyba tylko Jezus.

I po trzecie:
Miłujący prawdę napisał(a):W obrazowym języku Biblii owady nazwano ‛stworzeniami poruszającymi się na czterech nogach’.

Kompletnie nie wiem skąd to wytrzasnąłeś. To do Biblii jest jakiś dodatek z objaśnieniami trudnych pojęć? Możesz podać do tego cytat w którym jest napisane, że czteronożne owady należy interpretować jako te które mają sześć nóg ale chodzą jak na czterech?

I już bardziej merytorycznie teraz ;)

Miłujący prawdę napisał(a):Ludzie prostolinijni widzą wokół siebie "okrąg" - jakby na to nie patrzeć.


Jeśli nawet to wielkiego wizjonerstwa co do kształtu ziemi w biblijnym tekście nie ma skoro każdy prostolinijny człowiek może zobaczyć ten okrąg w tak banalny sposób.

Miłujący prawdę napisał(a):Sam możesz dostrzec jak daleko wciągnęło Ciebie błędne widzenie Biblii i brak jej poznania.


Nie wiem jak odnosisz to twierdzenie do tego w którym mówisz, że Biblia jest napisana bezpośrednio i bez jakichkolwiek przenośni, w dodatku do ludzi prostolinijnych.
Miłujący prawdę napisał(a):W obrazowym języku Biblii owady nazwano ‛stworzeniami poruszającymi się na czterech nogach’. Mojżesz z pewnością wiedział, że owady mają sześć odnóży.
Powyższa wzmianka musi więc dotyczyć sposobu poruszania się, a nie liczby nóg.
Czyż nie?!
Niektóre skrzydlate owady, m.in. pszczoły, muchy i osy, chodzą na sześciu nogach w taki sposób jak zwierzęta czworonożne. Inne owady, np. szarańcze, mają jedną parę nóg przystosowanych do skakania, więc gdy idą, używają dosłownie czterech pozostałych nóg .

Miłujący prawdę napisał(a):Jest inne zrozumienie tego zapisu od Twojego!
Ze względu na swe położenie nerki należą do najbardziej niedostępnych narządów w organizmie. Słusznie więc Biblia za pomocą tego terminu nawiązuje do najskrytszych myśli i uczuć.
Okaleczenie nerek byłoby raną szczególnie głęboką — zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym.

Miłujący prawdę napisał(a):Jednoczesne wzmianki o nerkach i sercu mają znaczenie metaforyczne i odnoszą się do całej osobowości człowieka.
Stwórca zna ludzką strukturę najdokładniej, na wskroś. Dlatego powiedziano o Nim, że poddaje próbie „serce i nerki”; podobnie Jego Syn bada „nerki i serca”.


W końcu to wszystko co tu zacytowałem to są tylko interpretacje i przenośnie. Jak dla mnie najprostszym możliwym zwizualizowaniem sobie skrzydlatego zwierzęcia o czterech nogach, jest skrzydlate zwierze o czterech nogach, a nie jakieś przeinaczenia dotyczące poruszania się. I tak samo w innych przypadkach.


Miłujący prawdę napisał(a):Jak masz więcej takich przykładów, to podaj. Proszę.


Tak na prawdę przykładów takich jest masa choćby Joba 26:8 (czyli Hioba)
8 wody owija w swe obłoki, tak iż nie pęka pod nimi kłąb chmur
Po pierwsze stwierdzenie jest typowo metaforyczne, a po drugie tak samo jak i poprzednie odnosi się do ówczesnych wierzeń. Dziś wiemy, że chmury to de facto woda, podczas gdy wtedy powszechnym był przesąd, że są jedynie taką miską która podtrzymuje wodę spoczywającą na nich. I oczywiście, tu też możesz się odwołać do przenośni jak wspomniałem ale to będzie tylko dowód na to, że Biblia nie jest i nigdy nie będzie dokładnym opisem rzeczywistości.

Więcej wyszukiwać mi się nie chce, choć można chyba uznać, że skoro 5 min szukania po internecie dało aż tyle przykładów mniejszych bądź większych nieścisłości to jest ich tam bardzo wiele.


A tak już poza tematem:
Miłujący prawdę napisał(a):Jak brzmi dokładnie ten werset? Tak:
Skoro uważasz, że zacytowałem ten werset niedokładnie to wskaż choć jedną różnicę między tym co ja zacytowałem, a tym co Ty. Chyba, że w Biblii masz podkreślenia?

KenWatanabe napisał(a):Tylko to możecie jeść ze wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi. Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym.

Miłujący prawdę napisał(a):„‚Tylko to możecie jeść ze wszystkich rojących się skrzydlatych stworzeń, poruszających się na czterech nogach: te, które nad nogami mają odnóża skoczne do skakania po ziemi. Z tych możecie jeść: szarańczę wędrowną według jej rodzaju i jadalną szarańczę według jej rodzaju oraz świerszcza według jego rodzaju i konika polnego według jego rodzaju. Każde inne zaś rojące się skrzydlate stworzenie, które ma cztery nogi, jest dla was czymś wstrętnym".
Głównym motorem, który popycha mnie do działania, jest ciekawość. Zawsze szukam interesujących ról, interesujących scenariuszy. Nie chcę popadać w stereotypy, unikam zaszufladkowania, dlatego często wybieram bardzo różnorodne filmy: od poważnych po zabawne.
Kensaku Watanabe
Avatar użytkownika
KenWatanabeNone specified
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 2263
Dołączył(a): 2007-08-28, 02:05:27
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re: Biblia zaprzecza "teorii ewolucji"!

Postprzez paimka » 2011-03-05, 11:45:15

Może Miłujący coś powie o apokryfach?

Druga sprawa są w Bibli 2 sposoby powstania świata niespójne i w pewnych aspektach sprzeczne.
(...)my walczymy jeszcze gdzie indziej. każdego dnia staczamy wyniszczające pojedynki, których nikt nie widzi ani nie rozumie, ani nawet nie ma pojęcia o ich istnieniu. pojedynki z samym sobą, z własnymi emocjami.
Avatar użytkownika
paimkaNone specified
Weteran
Weteran
 
Posty: 1439
Dołączył(a): 2007-05-28, 15:38:21
Lokalizacja: Wawa/Czewa
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez Jacek i Agatka » 2011-03-05, 12:39:02

A udalo sie komus doczytac jego choc jeden post do konca lacznie z jego wklejankami? toz to nudne jak flaki z olejem...

A co biblia mowi o nudziarzach? Nie nudzcie a nie bedziecie znudzeni...

Gdyby to było ciekawie i jasno przedstawione, chetnie bym poczytal w co inni wierza, ale to jest tak dretwe, ze sie nie da... zmien dealera Milujacy..
Nauczmy innych kochać
Avatar użytkownika
Jacek i AgatkaNone specified
BOSSu
BOSSu
 
Posty: 889
Dołączył(a): 2007-11-18, 18:38:16
Lokalizacja: I'm cosmopolitan
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Re:

Postprzez junior » 2011-03-05, 16:14:50

Jacek i Agatka napisał(a):A co biblia mowi o nudziarzach? Nie nudzcie a nie bedziecie znudzeni...

lepiej oddają to słowa Konfucjusza: "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-07, 10:03:31

junior napisał(a):
Jacek i Agatka napisał(a):A co biblia mowi o nudziarzach? Nie nudzcie a nie bedziecie znudzeni...

lepiej oddają to słowa Konfucjusza: "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe"

Może lepiej wziąć pod uwagę te myśli:
(Przysłów 16:25) "Istnieje droga, która w oczach człowieka jest prostolinijna, lecz potem jej końcem są drogi śmierci".
(Rzymian 6:21) "Cóż więc za owoc mieliście w owym czasie? Rzeczy, których się teraz wstydzicie. Gdyż końcem ich jest śmierć".
Poznanie prawdy wymaga wysiłku i samozaparcia, chociaż czasem może być to droga niewygodna i uciążliwa..
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-03-07, 17:17:19

a co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka? (poza ilością liter i poza mąką)?
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re:

Postprzez Miłujący prawdę » 2011-03-08, 07:28:14

junior napisał(a):a co ma za przeproszeniem piernik do wiatraka? (poza ilością liter i poza mąką)?

Konieczne poznanie, zrozumienie i rozeznanie - Biblii, a efekty tego wprowadzaj w życie.
To wówczas zrozumiesz w czym rzecz..
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Miłujący prawdęNone specified
Stały bywalec
Stały bywalec
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2011-02-01, 14:20:54
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Postprzez junior » 2011-03-08, 16:10:35

Wiesz kiedyś czytałem pismo święte i stąd wiem, że wiele twoich wypowiedzi to nadinterpretacja, bo inne fragmenty temu przeczą, podobnie stąd wiem, że pismem świętym udowodnisz wszystko.
zawsze możesz się nie zgodzić z opinią autora tego postu.
Avatar użytkownika
juniorMale
V.I.P.
V.I.P.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 2008-06-22, 11:07:52
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Następna strona

  • Inne

Powrót do Religia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 293 gości

cron